Téma: A klón

Natesz 2008 nov. 26. - 20:46:49 Előzmény Molnár Laura
(248/628)
Sziasztok!
Az összes albumot letöltöttem, amit Pink Pearl ajánlott, de nem talátam meg az egyiket, amit keresek. Talán valaki rájön, melyik lehet: fõleg akkor szoktam hallani, amikor Melt és Sandét mutatják... sajnos többet nem tudok... Ha tudna valaki segíteni, hálás lennék.
10/10
Molnár Laura 2008 nov. 16. - 12:33:50 10/10
(247/628)
Egyiptom és az arabok között sok külömbség van.
10/10
Boyocka 2008 nov. 16. - 10:30:10 10/10
(246/628)
Pink Pearl!

Szerintem nagyon érdekes ez az arab kúltúra.
De viszont, sajnos, nem olyan tökjó az arab világ mint a sorozatban. Egyik barátnõm mesélte, hogy amikor kint volt Egyiptomban, beszélgetett egy ott élõ lánnyal, és mesélte a lány, hogy õ rabszolga...Ott csúnyán bánnak a nõkkel, befogják õket rabszolgának. Sõt, olyat is hallottam, hogy valaki kiment valamelyik arab országba, és összeházasodott egy arab pasival, és nagyon megbánta, és azóta sem tud visszajönni...
Bár lehet Marokkóban ez nem így van, de csak nem olyan csodás mint a sorozatban, az ottani élet.
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 16. - 03:23:39 10/10 Előzmény Boyocka
(245/628)
Boyocka!

A youtube-on SOKFÉLE nyelven vannak fent filmrészletek a Klónból.Ugyebár oda csupa olyan video kerül föl amit a netezõk töltenek fel.Láttam én ott spanyolul, portugálul, oroszul, szerbül...stb.
Figyeld, hogy mondják ki Jade nevét. Ha "Hádi"-nak mondják akkor az spanyol, ha "Zsádzsi"-nak akkor portugál verzio. Én láttam ilyet is, olyat is.

A másik dolog amit felvetettél az tényleg érdekes dolog :) Ezt én sem igazán értem.De persze nem minden arab ország egyforma.Pl Egyiptomban,Jordániában,Libanonban....(stb)nagyon sok nõ európai stílusban öltözik...szóval ott se hord mindenki csadort.
Viszont olyan országok is vannak ahol KÖTELEZÕ minden nõnek a csador ha utcára megy és még a külföldi nõknek is kötelezõ viselniük ha odamennek, pl Szaúd-Arábiában és Iránban. Habár az irániak nem arabok hanem perzsák de ilyen szempontból hasonlóak a szokásaik.

Sõt! Nem tudom hallottál-e róla de pl a 80-as évekig Szaud-Arábiában az esküvõ napjáig nem is láthatta egymást a férfi és a nõ akik összeházasodtak. A férfi, nõi családtagjai (anyja,nõvére,nagynénje stb) mentek el "nézelõdni" ismerõs családokhoz és õk megnézhették és beszélhettek a "jelölttel" és ezt elmesélték a leendõ võlegénynek és õ ennek alapján döntött, hogy megköti-e a házassági szerzõdést a menyasszony apjával vagy nem.
Amikor aláírták a házassági szerzõdést, akkor hivatalosan már házasoknak számítottak.Az ünnepséget külön sátorban ünnepelték a nõk és a férfiak.A võlegény az ünnepség napján emelhette föl a fátylat a menyasszony arcáról...

A mai idõkben annyi a különbség (ezt nekem ott élõ igazi szaudiak mesélték), hogy most már azért nem ennyire lutri a dolog.Fényképen megnézhetik az esetleges menyasszonyt és találkozhatnak és beszélhetnek is egymással,de természetesen csak úgy, hogy a menyasszony szülei is ott vannak.Kettesben talizásról szó se lehet esküvõ elõtt,szexrõl meg pláne nem.
10/10
Boyocka 2008 nov. 15. - 20:37:04 10/10
(244/628)
Pink Pearl!

Akkor mégis spanyolul van fenn a youtube-on a klón szinkronizálva!!??
mert én láttam giovanna antonellirõl más videót és ott teljesen más volt a hangja. Meg akkor a magyar formában is az eredeti nyelvet lehet néha hallani...
Amúgy még azt akartam kérdezni, csak a múltkor elfelejtettem, hogy amikor arab nõk táncolnak (Marokkóban, vagy Zein szórakozóhelyén) akkor azokat a nõket nem tartják magamutatónak??? Mert ezt nem igazán értem. Mert elvileg csak a férjük láthatja a hajukat, meg a testüket a nõknek. És a táncosok?
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 15. - 18:33:57 10/10 Előzmény Kacatka01
(243/628)
Szia Kacatka!

Én több portugál nyelvû videot is láttam azon az oldalon ahol rengeteg részlet van feltéve.Nem jegyeztem meg fejbõl, hogy hanyas számúak voltak portugál nyelven, de sok olyan volt.Van ott amúgy mindenféle szinkronnal, még oroszul és szerbül is :DD

Ez az az oldal: http://www.oclone.net/hun/videok.htm
Kacatka01 2008 nov. 15. - 13:57:40
(242/628)
Egyébként amik Youtube-on vannak fent részek, azok spanyol szinkronosak. Én pl. nem tudom ti hol néztétek, én nem találtam eredeti portugál nyelven fent egész részeket, max. részleteket... Pedig szerettem volna a hangokat eredetiben meghallgatni.
Kacatka01 2008 nov. 15. - 13:55:15 Előzmény poinsettia
(241/628)
Szia Poinsettia!
Én is hiányoltalak már! :) Hát... az az igazság, hogy mostanában annyira elfoglalt vagyok, hogy már nem nagyon jut idõm arra, hogy a Senhora-t is nézzem. Szóval ez abba maradt. Talán majd egyszer elkezdem újra... :-))) Vagy remélem addigra elkezdik vetíteni Mo-on is. Bár mit mondjak, nem sok esélyt látok erre, sajnos...
Szóval most egyelõre "maratoni Klón" vasárnaponként. :-)))
Amúgy mirõl szól az új sori, amit nézel? Érdekelne...

Boyocka: a választ már megkaptad. Amúgy én is itt olvastam ezekrõl a fejleményekrõl, mivel még régen elolvastam a legelejétõl ezt a fórumot. :-)
poinsettia 2008 nov. 15. - 11:06:58 Előzmény Pink Pearl
(240/628)
Pink Pearl, még mindig itt vagyok, csak mostanában más brazil tárgyú dolgokat nézem: Forma l versenyek felvételeit Massával, Piquet-vel meg Barricelloval, na meg a Favoritát, ez egy új Globo-sorozat. Szóval, nincs idõm a Klónra. :(
Öszintén mondva, :D én egybõl felismertem "Zeint": az elsõ képen ez Julio a Bestiából, a másikon Szafir civilben, háttérben Xuxa (Susa), akivel már kétszer váltak el, de most megint együtt vannak. Van egy lányuk, Szasa, a mamája tv-showjában szerepel mint mûsorvezetõ. Egyébként elsõ váláskor Xuxa azért dobta "Zeint", mert összeállt Ayrton Sennával, a Forma l néhai legendás brazil pilotájával.
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 15. - 01:18:47 10/10
(239/628)
Itt meg Zein a feleségével (mármint aki a valóságban a felesége)
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 15. - 01:17:38 10/10
(238/628)
Zein a filmben és a videókon amit eddig láttam, egy nagyon sexy, jóképû pasinak tûnt.Viszont láttam róla olyan képeket ahol nincs szakálla és ott meg se ismertem :( Ott összehasonlithatatlanul rosszabbul néz ki :( Ez azért fura mert én amugy nem szeretem a szakállas pasikat.

Szaidnál viszont fordítva van. Õ úgy helyes ha csupasz az arca, ahogy a filmben.Láttam róla bajuszos, szakállas képeket és....szörnyû....õt se lehet úgy felismerni.

De fölteszek egy képet ide Zeinrõl (szakáll nélkül)! Ti megismeritek itt?? ÕSZINTE VÁLASZT KÉREK!!!
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 14. - 20:18:59 10/10
(237/628)
Szia Poinsettia :))) Hol voltál ilyen sokáig? :)))))))) Hiányoltalak :)))
Igen én bírom :) Nagyon tetszik ez a Klón :))) Én is "drogos" lettem :DDD Vagyis "klón-függõ" :DDD
Sajnálom ha vége lesz :(((
poinsettia 2008 nov. 14. - 18:32:37 Előzmény Boyocka
(236/628)
Több kérdésre is megkaphatod a választ, ha egyszer rászánod magad arra, hogy végig olvasd ezt a fórumot. :)

Pink Pearl, hogy vagy? :) Bírod még a türelemmel? :)

Kacatka, neked mi tetszik jobban, a Klón vagy a Senora? Szerintem az utóbbi murisabb, nem? :D
10/10
Boyocka 2008 nov. 14. - 09:57:09 10/10 Előzmény Pink Pearl
(235/628)
Szia, köszönöm a választ, szerintem is leszinkronozták.
A kérdésemre megkaptam a választ, már értem miért megy hozzá Zeinhez. Csak azt nem értettem, hogy most elválik Saidtól, hogy-hogy nem Lukasszal jön össze. De mostmár mindent értek.
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 13. - 20:57:47 10/10
(234/628)
Bocs! Van egy hiba az elõzõ írásomban! Azt akartam mondani, hogy az ARAB dumát valszeg leszinkronizálták portugálra a brazilok!
Most vettem észre, hogy ARAB helyett véletlenül brazilt írtam.
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 13. - 20:20:23 10/10
(233/628)
Szia Boyocka!

Csak gondolom, hogy arról lehet szó, hogy talán az eredeti portugál verzióban a brazil dumát is leszinkronizálták portugálra,a magyarok viszont meghagyták azt eredeti arab nyelven és csak a portugált szinkronizálták magyarra.
SPOILER!!!!!!!! Szaidnek Raniatól születik a második gyereke.
A Zeinre vonatkozó kérdésedet nem igazán értem Mi a kérdésed pontosan?? Zeinhez azért megy hozzá mert nem akar lemondani Kadizsáról,ehhez pedig újra vissza kéne mennie Szaidhoz.De mivel már 2-szer elvált Szaidtól,az arab törvények szerint csak akkor veheti õt Szaid harmadszor is feleségül, ha közben más felesége is volt.Ezért fogja Szaid megkérni Zeint, hogy vegye feleségül Jadet (formailag).Napersze Zeinnek nagyon tetszik Jade és csak félig fogja betartani Zein amit Szaidnak ígért....Egyszer Szaid jól össze is verekszik majd Zeinnel...
10/10
Boyocka 2008 nov. 13. - 19:13:08 10/10
(232/628)
Kacatka te ezeket honnan tudod?
Kitõl lesz Saidnak még egy gyereke?
Ha elválik Jáde Saidtól milesz Jade sora amíg hozzá nem megy Zeinhez és h-h nem jön össze Lukasszal?
Amúgy tudjátok mit nem értek?
Néha-néha belenézek a youtube-on fennlévõ brazil részekbe, és mikor visszanézem magyarul, az arab nõk más nyelven beszélnek mint a brazil kiadásban. Most mi az eredeti nyelv? Mert a youtube-on is brazil az egész de a romanticán meg más a nyelve az araboknak. Ezt nem értem...
Kacatka01 2008 nov. 12. - 18:15:46 Előzmény Pink Pearl
(231/628)
Igen, nekem is tetszik a sorozat, tényleg más mint a többi "soap" :)
Csak tudod, én ahogy írtam már korábban, mindig vasárnap nézem már, az ismétléseket és néha egyben, így egymás után, hát hogy is mondjam csak... lefáraszt. :))) De jó, én is figyelemmel kisérem azért. De még igen sok van hátra... SPOILER!!!!!!!!!!!!!! még Jade hozzá sem ment Zein-hez, még meg se született Said 2. gyermeke, meg semmi.
Már azt várom, amikor találkozik végre Lukas és a kópiája! :D hehehe... Nem semmi lesz a reakciója... :))
10/10
Pink Pearl 2008 nov. 12. - 07:13:41 10/10 Előzmény Kacatka01
(230/628)
A mai vagyis a keddi volt a 137. rész. A sorozat 250 részes.Kiszámoltam,hogy kb április közepén lesz vége a sorozatnak :)
Nekem nagyon tetszik :) Teljesen más mint a tipikus szappanoperák.Ötvözi napjaink világát, esményeit az arab világ "másságával" és egy tudományos (?) fikció beágyazásával mégjobban megfûszerezik ezt a "mesét" :)
Én totál függõ lettem.:DD Nekem nagyon tetszik maga a film is és a zenéje is fantasztikus :) Nagyon sok jó és szép dalt ismerhettünk meg :)
Kacatka01 2008 nov. 11. - 20:27:41 Előzmény Pink Pearl
(229/628)
Köszönöm, hogy leírtad, ezekrõl lemardtam, és így már világos, hogy miért. Én már csak azt láttam, amikor felhívta Lukaszt Jade és jól elküldte a.... :-))
Én nem tudom, de annyira nehezen bontakoznak ki a dolgok, ahogy most állnak a dolgok, még annyi rész lehet hátra, hogy már nem bírom nézni! :)))