Téma: A klón

kymara 2009 febr. 24. - 08:04:54
(488/628)
Csak egyet nem értek. A dokinõ és Leonidas nem gondolt arra, hogy mi lesz a következménye annak ha kiderül a klónozás? Az egész tudóstársadalom Lucason és Leon szeretne majd kísérletezni. Életük végéig a sarkukban lenne mindenki. Szerintem Leo anyja sem gondolt erre.
10/10
sorozatkedvelõ 2009 febr. 24. - 05:49:49 10/10 Előzmény poinsettia
(487/628)
Szasztok!Ali bácsi is jól megcsinálta!Jade most akkor vendég lesz Saidnál?Azt csinál,és oda megy ahova akar?Raniat útálom!A Ferraz család soha nem lábal ki a bajból és az önsajnálatból?Zein Jogász?
poinsettia 2009 febr. 22. - 23:07:43
(486/628)
Kacatka, tulajdonképpen Dalva nem rossz szándékú valaki és õszintén meg van gyõzõdve arról, hogy amit csinál, az jó és helyes másokra nézve, csak képtelen tudomásul venni azt, hogy azoknak a másoknak lehet saját elképzelésük arról, hogy mi a jó és mi nem az. Arról már nem is beszélve, hogy a legjobb szándék is visszájára fordulhat, ha olyannyira otrombán, erõszakosan és manipulatívan érvényesítik, ahogyan azt Dalva szokott tenni. Na meg ez az elképesztõ stílusa... Szemtelen, tolakodó, pimasz, nincs benne szemernyi tisztelet mások iránt, még elemi szinten sem, amellett imád dirigálni, mindenbe belepofázik és úgy viselkedik, mintha õ lenne a ház úrnõje. Szerencséje, hogy ez a Ferraz família egy mulya bagázs egytõl egyig, máskülönben már rég kirúgrak volna a francba ezt a kibírhatatlan perszónát.
Kacatka01 2009 febr. 22. - 21:53:12 Előzmény poinsettia
(485/628)
poinsettia mikor írtam, hogy elgondolkodtató amit írtál, azt Dalvára értettem. Nem tûntek fel nekem eddig azok a dolgok, sõt egy elég pozitív karakternek tartottam.

Pink Pearl: meg van bocsátva... tudod a mondás hogy tarjta: "kinek a pap..." Úgyhogy inkább nem bocsátkozom vitába Lukas-t és Zein-t illetõen, nagyon nincs értelme, ugye? :-))
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 22. - 20:04:57 10/10 Előzmény Mannamó
(484/628)
Sziasztok!

Látom az utóbbi napokban többen is írtatok :)) Na akkor pár dologra reagálnék én is :)

zeno91!
Amit a Szaid-Zein témáról írtál abban nagyjából egyetértünk, nálam is Zein az IGAZI FÉRFI a sorozatból :) Nem tudom olvastad-e az én korábbi írásaimat de én ezt már többször kifejtettem :)
Csak olyan szempontból tettem õket "egy kalap alá", hogy a "béna",döntésképtelen, tejbetök Lukasz mellett BÁRMELYIK sokkal szenvedélyesebb, férfiasabb és harcosabb alkat.

A sorozat elején Szaid nekem sokáig szimpi volt.Pl amikor megvágta a saját kezét azért, hogy prezentálni tudja a rokonságnak a véres lepedõt ami a menyasszonya szüzességét "bizonyítja". Ez a muszlim világban NAGY dolognak számít és nemcsak visszaküldheti a férj a "nem szûz" nõt, de akár meg is ölheti.....Szaid nagyon szerethette ha a sértett muszlim önérzete ellenére eltitkolta ezt és a továbbiakban is sokáig Jade kedvét kereste, folyton arannyal halmozta el....stb Ellentétben Lukasszal aki egy bárgyú,bamba borjú (bocs Kacatka :DD )és milliomos létére még smucig is! Soha még egy szál virágot se vett Jadenak! :( Hát milyen hõsszerelmes az ilyen? :( Még egy szál virággal se akar nekem kedveskedni az "életem szerelme"?? :(( Sztem ez nagyon kiábrándító és egyáltalán nem való egy romantikus sorozat fõhõsének :((((((

Szaidról akkor változott meg a véleményem amikor megpróbálta Lukaszt megölni azzal az italba kevert méreggel! NA EZ UNDORITÓ VOLT!!
Másodszor akkor amikor megütötte Jadét! Az én szememben az olyan férfi aki kezet emel egy nõre az NEM EMBER!
Harmadszor akkor amikor a válás miatt Kadizsával zsarolta Jadet! Ilyen nincs, hogy egy gyerek "csak az enyém" vagy "csak a tied". Aljas ember aki erõszakkal akarja elválasztani a gyerekét az anyjától azért mert õk elváltak....

Amit még a Zein témáról mondtatok....Igen,az igaz, hogy Zein felbukkanásakor sokan így beszéltek róla, hogy a "skalpgyûjtõ nõfaló"....aki csak játszik a nõkkel de egyiket se veszik komolyan...stb
De ez EGy dolog! Ez a MÚLT! Nem változhat meg valaki a szerelemtõl?
És itt az alapján ítélek amit most mutat Zein. Márpedig Zein amellett, hogy egy sexy, férfias pasi és egy gáláns hódító aki megannyi dolgot bevet, hogy az imádott nõt meghódítsa és még arra is képes, hogy (noha fájó szívvel) de elengedje az általa imádott nõt ha az menni akar.....Én tuti nem ezen agyalnék, hogy vajon életünk végéig fog-e tartani......Ha ennyire harcol értem egy pasi (aki pasiként amugy nagyon az esetem) és ennyire meg akar hódítani és még azt is bebizonyította, hogy úriember módjára is tud viselkedni (elengedni)...hát én elfogadnám és élvezném a szerelmet!

Aki folyton ezen agyal még egy ilyen szituban is, hogy "jajj mi lesz ha..." az egyik nap arra ébred, hogy 100 éves elmúlt és nem volt az életében egyetlen boldog pillanat sem......
10/10
Boyocka 2009 febr. 22. - 19:56:17 10/10
(483/628)
Hát amennyit Mel már drogozott az életbe nem lenne egészséges a babája...
De hát ez tényleg mese habbal!
poinsettia 2009 febr. 22. - 16:56:33 Előzmény Kacatka01
(482/628)
Kacatka, a Zein viselt dolgairól már akkor volt szó Ali (õ említette a Sálamon királyt :-) ) és Szaid között, amikor a fickó jószerivel még meg sem jelent a színen, de azután, hogy õ lett a "közbensõ férjjelölt", már szinte mindenki beszélt róla: Nazira azt mondta, hogy Zein még ifjúkorában szerzett magának "a fáraó átka" becenevet, Zoraide hírhedt szívtiprónak titulálta a pasast, Mohamed szóba hozta a sok tönkretett házasságot, Abdul meg az állítólagos bérgyilkosokat - szóval, igen gyakran ment a duma, amelybõl tudni lehetett, hogy miféle firma ez a Zein. :D
!!!SPOILER!!! Mel meggyógyul, gyereket szül, Nandóval és Lobatóval közösen létrehoz egy alapítványt a drogfüggõk megsegítésére, hozzámegy Xandéhez - egyszóval totál idill és mese habbal.
Kacatka01 2009 febr. 22. - 13:54:51
(481/628)
Poinsettita, spoilerezzél már egy kicsit még nekem! :)
Mi lesz a sorsa Mel-nek? Meggyógyul?
Kacatka01 2009 febr. 22. - 13:53:26
(480/628)
És mindezt úgy csinálja, hogy ezekbõl mi észre sem veszünk semmit... vagy csak nekem nem tûnte fel mindaz, amit leírtál? Hm....elgondolkodtató.
poinsettia 2009 febr. 22. - 12:26:52 Előzmény Kacatka01
(479/628)
Kacatka, de igen, tudjuk Zeinrõl, hogy ez egy "skalpgyûjtõ" és hogy több nõje volt már, mint Sálamon királynak, hogy nem egyszer a felszárvazott férjek bérgyilkosokat is küldtek rá, és ha fickó ennek ellenére sem állt le a szoknyavadászattal... és ha nem szent neki a mások házassága, akkor miért legyen szent a sajátja? Szerintem olyan lenne az életük Jadéval, hogy Zein rendszeresen elmászkálna nõzni, Jade meg "lucasozni". :D

!!!SPOILER!!!
Monika, lehet, hogy ez hihetetlen, de Alicinha mégis megússza szárazon. Idõben eltûnik és máshol folytatja majd a sz...kavarást.

Akit viszont én magam mindig is szerettem volna megfojtani, az az ostoba, pimasz, kotnyeles vén satrafa Dalva. Senki nem tett annyi rosszat Lucasnak, mint ez a banya, aki folyton beleavatkozik a munkaadói magánéletébe, intrikál, manipulál, megalázóan bánik Lucasszal, szinte egyenesen felhánytorgatja neki, hogy nem õ halt meg testvére helyett... na meg ahogyan rátukmálta Lucasra Maysát... és a legborzalmasabb az, hogy ez a buta és önfejû nõszemély abban a szent meggyõzõdésben cselekszik, hogy õ tud legjobban, kinek mi a jó. Hát mit mondjak, még egy olyan jóakaró, mint Dalva, és az ellenségekre egyáltalán nincs szükség.
10/10
Mannamó 2009 febr. 21. - 18:15:00 10/10
(478/628)
Bocs,fojtani.
10/10
Mannamó 2009 febr. 21. - 18:12:43 10/10 Előzmény sorozatkedvelõ
(477/628)
Sziasztok!
Sok mindenben egyetértek veletek Szaiddal és Zeinnel vagy akár Lukassal kapcsolatban is.Mint férfi az elsö kettö szenvedélyesebb,Lukasz meg érdekesebb.Biztos azoknak van igazuk,akik Lukaszt negatívan ítélik meg a tettei miatt amit akár korábban,akár késöbb követett el.Az én véleményem szerint ez abból következik,h.nem könnyû egy testvér mellett,föleg ha iker,teljesen olyan,mint te és ráadásul a domináns is õ.Talán ha nem hal meg Diogo akkor sikerült volna neki az álmai megvalósítása/a zenélés,Jade...stb./Én ahogy láttam az elején/nem minden részt teljesen,és már most bocsi azoktól akik nem értenek velem egyet/de Lukasz el volt nyomva.Az apja is csak a saját elképzelései akarta rá kényszeríteni,hiszen Diogót érdekelte az üzlet értette is.Aztán elvesztette a szerelmét,elvett egy olyan nõt akit sosem szeretett/és szerintem Maysa is Diogot kereste benne/.Sajnos Mel is ennek a szeretetlen környezetnek az áldozata.Itt szerintem se Lukasz se íMaysa,se Leonidasz is mindig csak beszélt,hárított,h.majd... és a segítség az oda figyelés csak késõn jött.
Most a zeinnel való "nászéjszakát" is Jade rontotta el,persze Zein segített...Õ várt,de ha én is ilyen hírt kapnék a gyerekemrõl már ott sem lennék!!!Én a gyerekemért bármit megtennék!!!!!!Jade meg sem halgatta,csak ugyanazt szajkózta,h.szélbe hajította...stb.Mostani viselkedése...hát ha szembe találkoznék az egykori önmagammal,aki más,de mégis én vagyok,hát nem tudom...én talán azt nem bírnám megemészteni.Valószinü utálnám,irigy is lennék rá.
Hát Lukaszról kb. ennyi,még annyi,h.szerintem nagyon jól játsza a 3 személyiséget a 3 embert,nem könnyü feladat.
Szaidról meg annyit,aki képes volt kicsinyes bosszúból Maysával össze állni,az nem szereti igazán a másikat.Ha szeretünk valakit igazán,akkor azt szeretnénk,h.az is boldog legyen és ha csak úgy boldog,h.elengedem,akkor megteszem.Zein ilyen szempontból nagyon tetszett,bár,igen mit tudunk róla?Ki tudja tényleg szeretné-e Jadét ha ö is érezné a Lukasz iránti szerelmét.
Bocsánat,h. ilyen hosszú voltam,de ez kikívánkozott belõlem.
Alicinját meg tudnám folytani.
10/10
sorozatkedvelõ 2009 febr. 21. - 15:39:29 10/10
(476/628)
Szerintem is csak "vadászösztön" hajtja Zeint,Said bizonyítási kényszerbõl cselekszik,hogy megmutassa "Õ" kell Jadénak,Lucas meg egyáltalán nem tudja mit akar.
Kacatka01 2009 febr. 21. - 10:09:50
(475/628)
Jajjhhhh.... Annyira fáj, mikor így beszéltek az én édes Lukas-omról... brühühüüüüü.... :DDDDD

Na, abban viszont egyet értek, hogy Said sem egy tisztán, racionálisan, értelmesen gondolkodó férfi egyed.
De honnan tudjuk milyen valójában Zein? Alig ismerhettük meg az õ jellemét úgy igazán. Most csak azt látjuk, hogy szerelmes,-ha valóban szerelmes egyáltalán - Jade-ba. De annyit tudhatunk róla, hogy nem bánt valami szépen az eddigi nõ ismerõseivel. Nem egy férjnek való típus, csak addig kell neki egy nõ, míg megszerzi, aztán már nem érdekes számára. Igazi Casanova. Nem tudhatjuk, hogy ha Jade õt választja, nem csalódott volna benne is? Erre nem tenném a nyakam. Szerintem ez csak egy fellángolás részérõl, ún. "vadászat", mert nem tudja megkapni Jade-t.
Szerintem... Minden esetre én nem hiszek az õ nagy szerelmében sem.
10/10
sorozatkedvelõ 2009 febr. 21. - 04:18:51 10/10 Előzmény zeno91
(474/628)
Szia mindenki!
Jáde tegnapi alakítása Leoval szörnyû volt. Ez már nem a szerelem ábrázolása,hanem valami komoly "agybaj",számomra visszataszító.Rania elmondja Saidnak?A visszatérése/Jade/milyen minõségben lesz?/feleség szeretõ,anya?/
zeno91 2009 febr. 20. - 22:09:14
(473/628)
Szia PinkPearl!
Lukasról a jellemzésed rendkívül találó!A szívembõl szóltál!
Lukas addig a pillanatig volt az eszményi férfi,amíg az elsõ alkalommal a tengerparton nem hagyta Jadet.
De a Said Zein párhuzammal azért vitatkoznék.Said nem az az önzetlen,szerelméért küzdõ áldozat.Nagyon tudatosan vitte õ Jadét Brazíliába,bizonyítsa be a felesége az arab hímfelsõbbrendû egójának,hogy Jade szíve már csak érte dobog,s felülkerekedett Lukason.Üzletileg is fölébe akart kerekedni,s amikor rádöbbent,hogy nem mûködik a terve,akkor jött zsarolás és a bosszú.A legundorítóbb,ahogy Kadizsát elszakította az anyjától,s még a lánya szomorúsága,sõt még a betegsége sem hatotta meg.Most is csak azért kell neki Jade,mert nem tud szabadulni az emlékétõl.Ha igazán szeretné,nem tudná sorozatosan megalázni,fájdalmat okozni.Nagy kegyesen visszafogadja Jadét,és elvárja,hogy õszintén csak õt szeresse /Kadizsa nevû ütõkártyával a tarsolyában, azért van erre némi esélye/
Zein egészen más:õ valóban önzetlen módon szereti Jadét.Akármennyire is fájt neki a válás,mégis megtette Jade kedvéért,miközben mindent megtett,hogy meghódítsa a szívét.
Szóval nálam Zein az abszolút férfi.
Azért azt nem mondanám,hogy a fiatal Lukast-addig a bizonyos tengerparti jelenetig- nem találtam volna igazinak Jade számára,de az õ késõbbi "hülyeségei" összetörték a kezdeti képet.
10/10
Pink Pearl 2009 febr. 20. - 19:36:14 10/10
(472/628)
Szia sorozatkedvelõ!
Én meg azt vártam volna, hogy Jade összejön Zeinnel :))
Nade mivel ez a sorozat Jade és Lukasz "meséje" ezért egyértelmû, hogy nekik kell összejönni a film szerint,sok-sok bonyodalom, harag és kibékülés után :))

De azt fenntartom amit már többször írtam,ez a Lukasz egy pipogya, tejbetök, málészájú,gyerekes,határozatlan,önálló döntésre képtelen idióta :DDDD
Nekem tuti sose kéne egy ilyen pasi :D Egy romantikus film fõhõsének meg pláne nem való!

Szaid és Zein az igen :) Õk izzig-vérig férfiak akik szenvedéllyel és tettekkel harcolnak az imádott nõért :)))
10/10
sorozatkedvelõ 2009 febr. 20. - 13:14:18 10/10 Előzmény monika0104
(471/628)
új vagyok a fórumon,de eddig is figyelemmel kísértem az írásaitokat.A drogos témát én is nagyon unom,de Aliciát még jobban.Én végig néztem a Yutubon a sorozatot lesznek még érdekes dolgok,de én is jobb befejezést vártam Pl:Jade és Said boldog házasságát.Lehet,hogy nagyon idealista vagyok.
9/10
monika0104 2009 febr. 19. - 17:10:47 9/10
(470/628)
Nekem egy kérdésem lenne.
Ennek az átkozott Alicinának mikor tesznek már keresztbe, mert már nem bírom elviselni.
Nagyon gyûlõlõm.
kymara 2009 febr. 18. - 16:29:13
(469/628)
Azért jobb véget is elképzeltem a sorozatnak.