Téma: A klón

10/10
Boyocka 2009 jan. 28. - 15:56:42 10/10 Előzmény kymara
(408/628)
250 részbõl...már csak olyan 60 körül van hátra azt hiszem, nem számoltam ki pontosan...
10/10
Boyocka 2009 jan. 28. - 15:55:52 10/10
(407/628)
Sziasztok!!

Igen, valahogy én is úgy látom mint Pink Pearl..
Albieri egy patkány...És igazából olyan embereket is belekevert ill. játszott a hírnevükkel akik mit sem sejtve az egészrõl teljesen belekeveredtek ebbe az egészbe. Ez felelõtlenség és önzõség, még ha véletlenül is történt a megtermékenyítés. 20 évi bûntudat, ejj, én már rég öngyilkos lettem volna, szerintem ez megbocsájthatatlan és felháborító dolog! Én azonnal feljelenteném Albierit, mert mit képzel magáról, hogy volt képe tönkretenni egy nõ (deuza) életét, és így Leo, és a "családja" életét is. Hogyan veheti egy tudós a bátorságot a klónozásra (beleegyezés nélkül)? Így akar elismert orvos lenni? Szerintem egyszerûbb lett volna, ha valami önkéntes emberbe ülteti bele. Jó, persze az ilyen "véletlenül beültütett petesejt"-es dolog is csak a sorozatokban fordulhat elõ...

Egyépként, hát igen, Zein, sajnálom õt. Jáde rosszul döntött, mert Said sem fogadja vissza...De hát sajnos, nem sajnos ez a sorozat nem Zeinrõl és Jáderól szól, hanem Lukaszról és Jáde-rõl...
Most vissza megy Marokkóba szerintetek? Nem akarom megnézni Youtube-on mert utána már annyira nem érdekel...

Mel-t meg Nando-t már igazán bevihetnék valami elvonóra mert NAGYON UNALMAS HALLGATNI UGYANAZT EGYFOLYTÁBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Képzeljétek, nagymamámmal kitaláltuk, hogy születésnapomra kapok egy aranyláncot, egy kõvel, és a jáde követ választottam, de bejártuk egész Bp-et és sehol nem lehet kapni sötétzöldben (najó egy helyen igen de az túl picike volt) mert állítólag a kínaiak nem engedik ki a sötétebb jáde-t az országból. És nagyon nehéz beszerezni, meg elég ritka! Ha valamelyikõtök tud tanácsot adni, az jó lenne...:)
kymara 2009 jan. 28. - 12:15:12
(406/628)
Mennyi részbõl áll a sorozat?
9/10
Bodó Ildi 2009 jan. 28. - 10:03:06 9/10 Előzmény kymara
(405/628)
Nem kell oly sok rész és a dolgok a "helyükre" kerülnek!
A Youtube-on sok rész megnézhetõ, aki kíváncsi a végére!
10/10
Pink Pearl 2009 jan. 28. - 05:38:26 10/10
(404/628)
Kedves vajandi!

Azért ez nem egészen így van!
Én teljesen megértem Deuza kétségbeesett kirohanásait.
Neked van gyereked?
Nekem még nincs, de el tudom képzelni vsjon én mit szólnék ahhoz ha 9 hónapig a testemben hordanék egy magzatot, megszülném ugyanúgy mint bárki és 20 évig én etetném, itatnám, nevelném...stb...és egyszercsak valaki elõállna azzal, hogy akit fiamnak hiszek az valójában nem is a fiam......szerintem TELJESEN ÉRTHETÕ, HOGY DEUZA ILYEN HISZTÉRIKUSAN REAGÁL!!

Más dolog filmen nézni valamit kívülállóként és más dolog átélni......

Akit az egész történetben bûnösnek tartok az Dr Albieri!
Napersze tudom, hogy õ nem azt akarta és Szimone doktornõ "véletlenül" ültette be Deuázába azt a klónozott petesejtet, de amikor Albieri megtudta ezt, SZÓLNIA KELLETT VOLNA DEUZÁNAK AZ IGAZSÁGRÓL!
Napersze Deuza akkoris ledöbbent volna az biztos, de itt még dönthetett volna, hogy elveteti a gyereket vagy képes elfogadni, hogy megszül egy olyan gyereket ami egy klónja lesz egy számára ismeretlen embernek.

Magánvéleményem annyi, hogy mégha úgyis van, hogy genetikai értelemben nem az õ gyereke, azért az nem igaz, hogy "semmi köze" Leóhoz!
Végülis 9 hónapig az õ testében fejlõdött, Deuza vérébõl táplálkozott, vagyis bizonyos fokig igenis az õ fia és nem csak amiatt mert 20 évig õ nevelte (noha az is tény és érzelmileg mindenképpen Deuza az anya, akárki is a genetikai értelemben vett anya/apa)
zeno91 2009 jan. 27. - 21:42:51 Előzmény kymara
(403/628)
Deusa egyre idegesítõbb.Kicsit sok már a hisztibõl.Egyszerûen képtelen felfogni?Vagy ennyire buta?
Zein viszont mehint megszívta,pedig egyre szerelmesebb Jadeba.Pedig õ nem habozó és bizonytalan mint Lucas,és nem isönzõ és bosszúálló mint Said.Végre egy önzetlen,szerelmes magabiztos fickó és jade levegõnek /sem/ nézi.Jah!A nõi lélek kiszámíthatatlan!
kymara 2009 jan. 27. - 16:21:40
(402/628)
Még mennyi rész kell hozzá, hogy Lucas és Leo találkozzon?
10/10
marycsiga 2009 jan. 25. - 11:42:41 10/10 Előzmény Pink Pearl
(401/628)
Pink Pearl,nagyon szépen köszönöm!
10/10
Pink Pearl 2009 jan. 23. - 23:01:21 10/10 Előzmény marycsiga
(400/628)
MDO Sin ti

Igen le lehet tölteni több oldalról is pl ITT: http://www.oclone.net/hun/zene.htm
10/10
marycsiga 2009 jan. 23. - 19:28:45 10/10
(399/628)
Sziasztok!
Köszönöm az eddigi zenés segítségeket.lenne még egy kérésem,ami Mel és Xandenál szól az melyik szám?
köszönöm.megvan valahol?
poinsettia 2009 jan. 17. - 12:36:35 Előzmény Pink Pearl
(398/628)
Pink Pearl, és honnan tudod, mi az a véleményem, amelyet nem osztod meg? :) Részemrõl nem a véleménynyilvánitásról, hanem a Deuza reakciójának esetleges okáról volt szó és semmi másról, sõt, még a Deuza véleménye a fia párválasztásáról sem került szóba. (Egyébként nem volt negativ, de az elsõ reakció és az egyébkénti hozzáállás - nem egy és ugyanaz.) Ami viszont a párok korkülönbségét illeti... Például Khadisza, nem a sorozatbeli, hanem a Mohamed proféta elsõ felesége 15 évvel volt idõsebb a férjénél, na und? Állitólag boldog és harmónikus házasságban éltek, arról már nem is beszélve, hogy köztiszteletben álló embereknek tekintettek öket, és ez nem a mai korban volt, hanem VII. évszázadban. :-)
10/10
Pink Pearl 2009 jan. 17. - 00:10:03 10/10 Előzmény poinsettia
(397/628)
Ja, hogy azért? :) Hát azt hirtelen kihagytam a számításból, hogy Jade (a szerep szerint) most kb 40 éves.
De abban nem osztom a véleményedet, hogy "bárki" megdöbbenne ilyesmin. :) Manapság rengeteg olyan párt lehet látni ahol a nõ 20 évvel idõsebb.Végülis a szerelem nincs korhoz kötve :) Ha szeretik egymást? Az õ dolguk, engem nem érdekel és nem is döbenek meg rajta :)
poinsettia 2009 jan. 16. - 07:48:07
(396/628)
Pink Pearl, Deuza helyében más is meglepõdött volna, és nem kizárólag a Jade egzotikus öltözéke miatt. :-) Ha egy húszéves srác beállít haza egy jócskán negyven felé közeledõ nõcivel... :D
10/10
Pink Pearl 2009 jan. 16. - 04:40:20 10/10 Előzmény Kacatka01
(395/628)
Hát lehet, hogy Marokkóban is lesz együt Leo és Jade, de azok a részek amit én láttam velük, azok Braziliában játszódtak. Láttam pl egy olyan jelenetet amikor Leo hazaviszi Jadet abba a lakásba ahol õ lakik az anyjával Deuzával (az ugyebár Braziliában van).Deuzának pedig leesik az álla amikor Jadet meglátja, bár azt nem tudom miért...
tatty 2009 jan. 15. - 22:05:02
(394/628)
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani még hány rész, mirre megtudja Jade, hogy Leo az klón, hogy nem csak látomás illetve, hogy mikor lezs újra boldog Lucas-sal? Mikor jön rá, hogy nem hagyta el Lucas, csak most a gyerekére kell figyelni. Illetve hogy a Latifa lányát játszó és a brazíl srác között mi lesz? Vagy az a szál ennyiben marad? Az utolsó részben láttam, hogy Latifáéknál lesz egy srác, akivel szemez Latifa lánya, az ez a srác vagy sem? Mert rossz volt a minõség és nem tudtam eldönteni.
10/10
Boyocka 2009 jan. 15. - 13:25:07 10/10
(393/628)
Detto... Alisinha és Mel akiket ki nem állhatok.
Mel-t régebben szerettem de már nem...
De hát majd nem sokára meg fog jelenni a férje Alisinhának ugyebár...
Kacatka01 2009 jan. 15. - 11:37:16
(392/628)
Szerintem vissza megy... vagy nem? Ott lesz afférja Leoval talán... vagy Braziliában? Hm... ezeket a részeket nem láttam.
Én már azt várom, mikor számol le végre valaki Alisinhaval, mert már nagyon nem bírom elviselni azt a nõt!!! Utána jön a sorban Mel. :S
10/10
Boyocka 2009 jan. 15. - 09:11:24 10/10
(391/628)
Igen, én tudtam, hogy így történik a válás, azzal én sem értek egyet, hogy a gyerek az apánál marad...
Mondjuk és Jáde helyében elöször megkérdeztem volna Saidoz, hogy visszafogad e és csak aztán váltam/nem váltam volna el...Most mehet vissza Marokkóba Ali bácsival, már ha visszamegy...
10/10
Pink Pearl 2009 jan. 14. - 22:37:06 10/10
(390/628)
Boyocka!

A muszlimoknál valóban így mûködik a válás, hogy ha a férfi 3-szor kimondja, hogy "eltaszítlak" akkor létrejött a válás elvileg....
De ha nõ akarna esetleg elválni, az már sokkal bonyolultabb lenne és az esetek nagyrészében a muszlim nõk nem akarnak elváni, mivel a muszlim törvények szerint válás esetén a gyerek automatikusan az apához kerül.
Na ez egy olyan dolog amit felháborítónak találtam mindig is :(( Mi az, hogy egy gyerek az "apa családjához tarzozik"??? Ugyanúgy tartozik az anya családjához is mint az apa családjához. Hát ez is egy olyan dolog ami miatt örülök, hogy nem születtem muszlimnak...

Az elkövetkezendõ részekbõl én is sok részt meglestem a neten de szerintem nincs értelme már itt kikotyogni dolgokat :))))
Egy olyan dolgot mondanék ami nem igazán spoiler, hogy Zein végig szerepelni fog :) Én azt hittem amikor láttam ezt a szakítós jelenetet Jadeval, hogy Zein többet nem fog szerepelni.....de fog :))) szinte egész végig :))

A mai résszel kapcsolatban (vagyis ami ma este 9-kor volt) annyi a véleményem a Szaid-Jade témáról, hogy ez is nézõpont kérdése. Egyfelõl sajnálom Jadet mert biztos baromira rossz lehet,hogy kizárólag a kislánya miatt akarna visszamenni és ennek ellenére Szaid nem fogadta vissza......
De ha Szaid szemszögébõl nézzük a dolgokat én végülis megértem Szaidot is. Az a pasi annyi minent megtett érte amit bizony nem sok pasi tenne meg.Hosszú éveken át próbált Jade kedvében járni, hogy meghódítsa és még 20 év házasság után is olyan szenvedéllyel szerette mintha csak pár hónapja lennének együtt. Közben Jade többször elhagyta vagy elszökött tõle....õ visszafogadta a sértett önérzete ellenére MERT SZERETTE!
De igaz a mondás, hogy "mindennek van egy határa". Jade tényleg sokszor esküdözött Szaidnak....és sose tartotta be....Szóval én végülis nem ítélem el Szaidot. Az õ szempontjából teljesen érthetõ, hogy nem fogadta vissza.
Ha én lennék Szaid helyében, azt hiszem én se fogadtam volna vissza....
10/10
Boyocka 2009 jan. 14. - 10:00:13 10/10
(389/628)
Pink Pearl!

Én is teljesen kiakadtam, hogy máris elválnak. Én azt hittem, hogy Zein nem akarja, ill. nem fogja ilyen könnyen elengedni Jádét. Jó gyorsan zajlik náluk a válás. :D
Nem gondoltam, volna, hogy kimondja 3x... Én is nagyon sajnálom, Jáde bolond, de egy biztos (szerintem), hogy Saiid biztos, hogy nem fogja visszafogadni Jáde-t...Szerintem...Mostmár tényleg el sem tudom képzelni mi lesz ezután...
Poinsettia, nem szeretnél mesélni mi lesz? :))