Téma: ValóVilág

xu 2010 dec. 22. - 09:33:51
(6485/28485)
Ennyi a szókincsük!
xu 2010 dec. 22. - 09:33:26
(6484/28485)
Zsõfi! Nem bronzosító kellene neked, hanem szájtágító!
gabocs20 2010 dec. 22. - 09:32:43
(6483/28485)
Ezeknek más kötõszavuk sincs a baszd megen kívül.
xu 2010 dec. 22. - 09:32:12
(6482/28485)
Jó reggelt!
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 09:26:43 10/10
(6481/28485)
Az utolsó mondatoddal egyáltalán nem értek egyet a többiben, viszont eléggé. Még annyi kivétel, hogy Gigiben nekem van valami nagyon fura...tökre egy középiskolai osztálytársnõmre emlékeztet, õ is egy kedves lány volt látszólag, de a szíve méylén kegyetlenebb volt mindnyájunknál..nem azt akarom ezzel mondani, hogy Gigi tökéletesen ilyen, de volt már pár reakciója, ami eléggé visszataszító volt. Pl. Olivér mondta Gigi és Alekosz társaságában, hogy így képzeli el a végét, hogy õk hárman vannak bent erre Gigi hevesen bólogatott, h õ is és közben nagyon örült a fejének. Másik alkalom, amikor Zsuzsi narancsot dobált Gigi utána kiment Olivér után a cigizõbe és vihogott és csúfosan beszélt Zsuzsiról. Sztem egy normális emberi reakció nem ez lett volna, már alig várom, hogy kibukjon Gigi igazi énje feltünõbben, hogy ne csak nekem tünjön fel.

Én a végét úgy képzelném el szívesen, hogy Alekosz és Szandika benne van Olivér meg következpõ kiszavazáskór menjen haza az asszonykájához.

Ráadásul mostmár elképzelésem sincs hány éves...mert álitólag õ bent azt mondta 24, de közben a kisfilmjében 20volt és egy 2009-es felvételen 18 nak vallotta magát...sztem felfogásra inkább 20, mint 24...de Béci sem egy 25éves aggyal rendelkezik, inkább olyan 17-18 kisgyerek agyával.
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 09:15:01 10/10
(6480/28485)
Valaki port nélkül beszél..isteni...viszont Oli fiókos szekrénye tele van firkálva filctollaa..ez azért durva ez nem az õ tulajdona, hogy képzeli, hogy megrongálja? Meg a konyhában is láttam egy fekete asztalt, amit pirossal telefirkáltak, ez valami elképesztõ, hogy ezek mennyire nem becsülik, amit kaptak.
offtopic
baribarany 2010 dec. 22. - 08:59:14
(6479/28485)
:) Akkor folytatom.

Szerintem a lányok közül Szandikának és Giginek van a leginkább pozitív személyisége. Mégpedig azért, mert Szandika nem tesz másokra negatív, áskálódó megjegyzéseket, és senki ellen nem konspirál. (Nem mond olyat se, hogy "ma mindenkit gyûlölök", mint Gina). Igaz, meghallgatja a sározó szövegeket, még jókat is nevet rajtuk, de õ maga nem feketít be másokat. Viszont több megnyilvánulása is volt, amiben valakivel való együttérzését, segítõ szándékát fejezte ki. És most nem csak Alekoszra gondolok, hanem például, amikor Anikó panaszkodott az érzéketlenségére, rögtön segíteni akart neki.
A másik villalakó, aki szintén nem sokat áskálódik mások ellen, az Gigi. És õ is sokat segít; igaz, õ nem érzelmi stb. problémákban, hanem gyakorlati dolgokban, abban viszont rendszeresen és sokat. Õ afféle Sandra Bullock-i figura: ha akarom, vagány csaj, ha akarom, rendes lány. Valahol a kettõ határán, és kétségtelen, hogy leginkább õ viselkedik úgy, ahogy egy nõnek illik egy ilyen helyzetben. Vagyis õ a leginkább nõies nõ a villában. (Állítólag még egy kenyai kislányt is örökbe fogadott, bár nem tudom, ez pontosan mit jelent).
Zsófinak, Anikónak, Ginának, Évinek nem jut eszébe, hogy mások életét jobbá tegye, hogy csak azért adjon másnak, hogy az attól boldogabb legyen.
Az viszont, hogy Laci állandóan fõz vagy takarít, már egyáltalán nem ilyen pozitív, hiszen neki nem ezt kéne csinálnia, neki nem ez volna a feladata. Õ a rangidõs, a leginkább tapasztalt és tanult, aki doki címszóval került be (ezt a kategóriát nem értem, de mindenképpen valami kiegyensúlyozó, problémamegoldó, konfliktuskezelõ szerepének kellene lennie) – de nyilvánvaló, hogy ebbõl semmit nem teljesít, csak panaszkodik: "amíg nem kerültem ide, normális voltam, most nem tudom, milyen lehetek, mert ez itt egy bolondokháza". Hát basszus, éppen neki kéne tennie azért, hogy ne így legyen, neki kéne a vezérkosnak lennie – ehhez képest konyhalánykodik és nem érdekli, mi történik körülötte. Semmi férfiasság, határozottság, bölcsesség nincs a viselkedésében. Pedig nyilvánvaló, hogy a "vagány", a "törtetõ" és a "bombanõ" egy ilyen közösségben antagonistaként viselkedik, õk épp azért lettek kiválasztva, velük épp az a cél, hogy legyen, aki gerjeszti a feszültséget - és azt is csinálják. A dokinak kéne ezen a káoszon leginkább úrrá lenni (meg a férjnek). (de egyikük se képes rá). László a terroristák jellemtanából (vagy mibõl) szerezte a diplomáját – ehhez képest egyetlen vagányabb fickó képes mellette felborítani a házat, és õ tehetetlenül szemléli, csak panaszkodni tud, hogy ez bolondokháza, meg hogy a szereplõk többsége képtelen közösségben élni stb. Nem úgy fest, mint aki képes volna egyetlen darab terroristával is elbánni.
Aki a ház rossz szellemével, az antagonistával képes (talán) valamilyen szinten szembeszállni, férfiként odatenni magát, az egyedül Béci, senki más. A többiek képtelenek küzdeni. (Lehet, hogy õ se nagyon, de talán van rá esély).
Évi is nagyon küzd, õ a nõi antagonista, szükség is van rá, de azért a vége elõtt essen csak szépen ki. A legjobb az lenne, ha ez a négy ember maradna legtovább: Szandika, Gigi, Oli és Béci.
5/10
idõjós1010 2010 dec. 22. - 08:43:04 5/10
(6478/28485)
Ez az Éve folyamatosan színészkedik. Belül tiszta görcs, kívülrõl meg megpróbál az arcára erõltetni valami vérszegény mosolyt. Többnyira valamiféle pótcselekvés nélkül beszélni sem tud emberekkel a helyzetrõl. valami mindig kell a kezébe, vagy épp a szájába :-) hogy le tudja vezetni rajta azt az iszonyat nagy ideget ami belülrõl marja õt.
Nincs azzal amúgy gond hogy ideges a helyzet miatt, de legalább vállalná õszintén. Halál égõ az egész nõ így !
Persze12 2010 dec. 22. - 08:33:37
(6477/28485)
Valaki, most kik fekszenek ott???
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 07:01:20 10/10
(6476/28485)
Szegény kiskutyák nagyon sírnak kint...talán nem éhesek, hanem nagyon magányosak...sztem nem foglalkoznak velük eleget, pedig még nagyon picik, nekik több törõdés kellene, az anyukájuk is biztos hiányzik...meg a tesójuk:(
10/10
offtopic
Epertorta 2010 dec. 22. - 07:00:24 10/10
(6475/28485)
Ehhez még valamit...azért emelkedett így meg a bírság, mert úgy néz ki, eddig akármekkora volt, az emberek elkövették gond nélkül ezeket a szabálysértéseket. Muszáj valamivel határt szabni a gyorshajtóknak és egyéb szabályt sértõknek. És már mondtam neked, hogy aki nincs bekötve és kirepül a szélvédõn rá is eshet a zebrán épp áttolandó pici babára, aki azonnal szörnyet hal, nem csak a saját biztonságát védi az övvel, ha már magára nincs tekintettel az ember.

És még annyit, hogy velünk nemrég történt egy olyan baleset, hogy megálltunk a zebránál, mert épp gyalogos haladt át...a mögöttünklevõ is az amögöttlevõ is, aki meg ezek mögött jött nagy sebességgel épp a f*rkánál kotorászott és belehajtott a harmadik kocsiba, minnyájunkon nagyot lökött és ha nem lettem volna bekötve, akkor agyrázkódást szenvedek a szélvédõn...olyan erõvel rántott vissza pedig ez egy kis "apró" koccanás volt állóhelyzetben és akkor még le volt nyomva a fék, ami nagyon örvedetes, mert így nem lökött rá a gyalogosra minket.
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:52:43 10/10
(6474/28485)
Nem mondod? Na az érdekes lesz akkor...
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:52:01 10/10
(6473/28485)
Nem, Zsófi húzta Bécit
Béci Gigit
Anikó Évát
Éva Anikót
Szandika Zsuzsit
Gigi Kristófot
többit nem mondták
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:49:55 10/10
(6472/28485)
neki nem a "hallod" az állandó?:)
10/10
offtopic
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:44:04 10/10
(6471/28485)
Ilyen semmilyendoktor...harcmûvészetek doktora...ahhoz nem kell agy.
10/10
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:43:31 10/10
(6470/28485)
Gyögnyörû leírás:)

A tegnap délutáni online adásban, kihívták Gombit a hálóból(õ a villamester) Olivér épp a karácsonyi ajándékát készítette, de hírtelen felpattant, azzal a felkiálltással, hogy SÖÖÖR! (abban reménykedett azért hívják a Gombit, mert a raktárajtó felemelkedett és egy rekesz sör jelent meg) de tévedett 2-3 másodperccel késöbb dühöngve jött vissza, hogy nem sör jött:(((((((( Szegény Olika én ezt nevezném alkoholizmusnak...nem csak a tömény az alkohol(Alekosz).
10/10
offtopic
Epertorta 2010 dec. 22. - 06:33:00 10/10
(6469/28485)
Azt gondolom, hogy senki ne kövessen el gyorshajtást és egyéb szabálysértést, de akinek kevés a pénze és tudja milyen bírsággal jár az duplán se...nem vagyok férjnél és nem is tervezem, hogy valakinek a szolgája legyek...nincs ismerõsöm a rendörségen se...érdekes én mindig bekapcsolom az övet és a sebességhatárt is be bírom tartani, tán csodalény vagyok?
offtopic
Kattrin 2010 dec. 22. - 05:51:59
(6468/28485)
(basszus, megint késésben vagyok :S)
Kattrin 2010 dec. 22. - 05:51:37
(6467/28485)
Tudjuk, hogy nem spontán, vagy legalábbis sejtjük, de az ilyen "Laci bevallotta...", stb. dolgokat konkrétan láttátok, hallottátok az online közvetítés alatt?
joe79 2010 dec. 22. - 03:58:11
(6466/28485)
Laci ott lesz a döntõben