10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 27. - 01:45:23 10/10
(46/86)
A SETI program az ugye, ami a rádióhullámokat vizsgálja a csillagokról befogva... ?:(
De mi van akkor, ha az esetleges épp vizsgált rádió jelek, nem mutatnak semmit, de még is van élet a bolygón, csak nem kommunikálnak, mert odáig nem fejlõdött ki az élet, vagy máshogyan kommunikálnak.. stb ?:(
Mi meg tova léptettjük a csillagvizsgálót... :(

De visszatérve a színspektrumhoz, az is eszembe jutott, hogy a távolból nem csak fényképet, de a földünk rezgésszámát is, azaz a frekvenciáját is összevethetnék, hasonlíthatnák a más csillagok körül keringõ és felfedezett bolygókkal... ?:(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 27. - 01:30:04 10/10
(45/86)
Ez a rész is kiváló az "Élet Kerestetik" azt értem, hogy a csillag fénye kitakarja az elõtte elhaladó esetleges bolygót és, hogy arról is meg kell gyõzõdniük, hogy a HAWAI-i csillagvizsgálóval ellenõrzik, hogy bolygó okozza-e a Kepler távcsõ észlelte árnyékolást, vagy egy porszem, vagy egy kettõs csillag. De ha már a Kepler után a földi csillagvizsgálóval is megnézik a talált csillagot, akkor miért nem csinálták már meg azt is, hogy a földet fényképezik le távoli szondával és a szín spektrum alapján is, keresnék a lehetséges élõ bolygót, szerintem sokkal gyorsabb lenne az és eredményesebb... ?:(

Vagy keresik ilyen módszerrel is, csak Én nem tudok róla... ?:(
tombenko 2010 júl. 23. - 20:20:22
(44/86)
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%90srobban%C3%A1s#.C3.81ttekint.C3.A9s
Aránylag hiteles, legalábbis a jelenleg legpontosabb elméletek és mérések szerint.
A kvantumbizonytalanság egyszerûen arra utal, hogy kis térrészbe zárt energia helyrõl helyre kissebb-nagyobb eltérésekkel rendelkezik z átlaghoz képest. ezek okozzák a kozmikus sûrûsödéseket.
makailaci25 2010 júl. 23. - 18:34:05 Előzmény tombenko
(43/86)
Ki mérte meg azt a 14 Ga-t? vajon hiteles-e ez az érték?Nem bánnám, ha kifejtenéd részletesebben a hozzászólásod többi részét! Elõre is köszi!
tombenko 2010 júl. 22. - 22:50:27
(42/86)
A Nagy Bummnak volt kiindulópontja, de az ~14Ga-ra van innen. A simaságát pedig a kezdetben jelentõs kvantumbizonytalanság tüntette el. A tágulást pedig a nagyléptékú szerkezetben lehet felismerni, egész galaxishalmazok között. Halmazokon belül igen könnyen válhat a vonzás uralkodóvá.
Keep the Faith 2010 júl. 22. - 22:44:36 Előzmény NANU..! NANU..!
(41/86)
Nem értek sajnos hozzá, de sokat olvasok róla. Szerintem azért spirál alakú, mert a központ körül forognak a spirálkarok, amik fiatal csillagokból és csillagközi anyagból (gáz, por) állnak. Jól írtad, a központ öreg, vörös csillagokból áll, és több millió naptömegû "szupermasszív" fekete lyukból. Egyébként a galaxisoknak majdnem a 80 %-a spirális.

Ezen az oldalon: http://tudasbazis.csillagaszat.hu egyébként tök jól le van írva minden.
makailaci25 2010 júl. 22. - 21:23:25
(40/86)
Elolvasva az elõzõ véleményeket,a következõ gondolatra jutottam: a NAGY BUMM elmélete sánta!Ha egy robbanás minden irányba egyformán megy végbe, akkor az azt jelenti,hogy úgy viselkednek a részecskék, mint egy fényforrás, v. egy rádió-, v. tv adó, Ahol a távolság függvényében a térerõsség négyzetesen csökken.Namármost,Ha ez az égi mechanikára is érvényes-márpedig miért ne lenne- akkor ott is a nagy bumm kiindulási pontjától az anyagsûrûség is ugyanilyen "stílusban" viselkedik, azaz,mindenfelé egyformán ritkul.Akkor mi a magyarázat arra,hogy a galaxisok ütköznek? Állítólag 3-4-milliárd év múlva a Tejútrendszer és az Androméda galaxis találkozik.Ez akkor lenne lehetséges,ha nem feltétlenül egy idõben egy másik nagy bumm is lett volna valahol máshol és az anyagi részek keresztezik egymás útját.Viszont, ha a nagy bumm elmélete igaz lenne,akkor meg lehetne találni a kiinduló pontot.Ehhez azonban az emberiség jelenlegi technikai fejlettsége még kevés.Talán majd akkor, ha a térugrás valamikor alkalmazható lesz.Amíg az írdatlan távolságokat nem tudjuk legyõzni, addig hiába minden próbálkozás, az elmélet csak elmélet marad.
10/10
Szebi93 2010 júl. 20. - 16:02:56 10/10
(39/86)
hát van alapja amit mondanak. biztos értelmesebbek mint te.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 16. - 02:15:32 10/10
(38/86)
Ez így is van, vagy csak gondolod... ?:(

Mert ha igen, akkor lesz egyszer egy nagy reccs, mint ahogy a mûsorban is elhangzott feltételesen... ?:(

-Gondolom hogy úgy, mint egy túlfújt lufi... :)
Mondom Én, hogy egy nagy fekete lufiban utazunk... ;)
De vajon ki tartja a lufit, és mi van odaát a sötét és elérhetetlen és egyre gyorsabban szökõ színfal mögött… ?:(
tiborz007 2010 júl. 15. - 21:03:37 Előzmény NANU..! NANU..!
(37/86)
Hát nem semmi gondolatok
Ha egy kézigránát TNT stb felrobban elkezd tágulni.
A kis szétrobbanó darabjai kénytelenek pörögni és itt lépnek fel a centrifugális illetve a gravitációs erõk.
ha mindez légüres térben történik, akkor a gyorsulás, illetve a tágulás állandóan növekszik, szerintem ez történik a világegyetemben.
Amíg nem jön létre visszafogó erõ, a légüres térben csak tágulás és gyorsulás fog történni szerintem.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 13. - 03:01:17 10/10
(36/86)
Hát a Gravitáció ereje és a Centrifugális erõhatások miatt. :)

De vegyünk egy pl.-t Van ugye a nagy bumm, ezt nevezzük a zéro, null pontnak, mint amikor egy kézigránát vagy egy dinamit, TNT C4...Stb tök mindegy. :) Felrobban . :)

Ha ezt egy lassított felvételen visszanézzük, akkor a robbanás ereje, ugyebár a zéro ponttól a nagy bumm követõen a zéro pontból is kifelé ható, minden irányba a képzeletbeli gömböt alkotva tágul, és ugye bár a gravitáció miatt, a földön lelassul és elveszti sebességét és véget ér ez a pereme a nagy bumnak is, csak a földi körülményekhez képest egy vákuum térben történik mind ez... :)
Szerintem az, hogy tágul és folyamatosan gyorsul, annak nem sok értelme van, ha csak az nem, hogy hiba van a fizikánk elképzelt kis világában... :(
De azt is eltudom képzelni és mostanság azon filozok, hogy mi van akkor, ha a pereme az Univerzumunknak kapcsolatban áll egy másik és másik Univerzummal, azaz Univerzumok sokaságából állunk, azaz vagyunk körbe véve és a Univerzum gyorsulása és tágulása ennek a következménye, és amit fekete anyagnak neveznek az nem más mint egybe olvadási torzulás... ?:(

De van olyan elméletem is hogy, mi van akkor, hogy ha az UNIVERZUM-unk, maga is egy nagy fekete lyuk és ez az irgalmatlan sok Galaxis maga az elnyelt anyag halmaz és mint a lefolyónknál a víz tölcsér egyre gyorsabb és maga a tölcsér csövét alkotó része is táguló hatást vált ki. Gondoljatok csak bele, lehet, hogy épp egy másik Univerzumba gyorsulunk át, azaz esünk át, ezért is nem látjuk, hogy mi van a feketén túl, ezzel azt próbálom magyarázni, hogy mi magunk is egy fekete lyuknak a tartalma és részesei vagyunk… :( Vagy kinek hogy tetszik folyunk át, és a Mi Galaxisunk is, ennek a tölcsér csövének vagyunk a részesei... ?:(
A szûk keresztmetszetû csövön is gyorsabban folyik átt a víz, na Én a gyorsulást ebben a formában próbálom elképzelni és megértetni... ;)


Na! már megint elmélkedem... ;)
tiborz007 2010 júl. 12. - 20:18:02 Előzmény NANU..! NANU..!
(35/86)
Nem ilyen egyszerû, de ha valamit megpörgetsz, kilapul, a galaxisok is forognak, a naprendszerünk is lapos, mert egy középpont körül forog
Persze ez egy amatõr vélemény
makailaci25 2010 júl. 03. - 15:09:05 Előzmény Kuti Levente
(34/86)
Nagyot csalódtam az univerzum peremét illetõen.már kétszer néztem meg,reméltem,hogy másodszorra túljutunk a Naprendszer határain,de nem...Most akkor hol van a perem?A Mindennapi tudomány c. mûsor ezt még nem definiálta.Ez a sorozat kiváló és átfogó tematikájú {az útmutató csillagok c. rész kicsit gyengére sikeredett}, de vegyük figyelembe, hogy a tudomány napról-napra változik és lehet, hogy néhány száz év múlva A tudomány nemcsak 1500 évet jósol a Földnek,ha még addig lesz egyáltalán emberiség. Majd figyeljétek meg...
10/10
JohnnyBGood 2010 máj. 22. - 20:46:54 10/10
(33/86)
Messze a legjobb tudományos sorozat ami a világûrrõl szól! Értelmes, kísérletekkel tarkított, szemléletes sorozat, megunhatatlan! :) Igazából méééég akarok részt, de sajna vége.. :(

Az Univerzum pereme sem rossz, sõt! Bár azt HD-ben javaslom magyar szinkronnal.
Kuti Levente 2010 márc. 27. - 10:59:03
(32/86)
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de találtam értelmeseket. Ezeknek az embereknek ajánlom a következõ dokumentumfilmet: National Geographic - Utazás az Univerzum peremére. Eddig ez nyerte el a legjobban tetszésemet, nagyon sok érdekes dolgot mondanak benne és a látvány is lenyûgözõ.
gaborom 2010 márc. 26. - 23:55:01 Előzmény brixi
(31/86)
brixi-nek!

Én az 55-öt taposom, és tetszenek a gondolataid.
Van 1 alapvetõ baj - a végtelen, mint fogalom - amit az emberi elme ma még nem, vagy nehezen tud felfogni. Ua. mint a "semmi", amibõl egyszer csak lett "valami".
Lett IDÕ, lett TÉR, lett ANYAG, lett ANTIANYAG stb.
De mibõl? A nem kifejezhetõ PONT-ból?

Szerintem ehhez még kevés az emberi agy gondolkodási képessége, nem tudjuk megérteni az elõbbi eszmefuttatásokat, de megnézzük a TV-ben, moziban fantasztikus filmekre veszünk jegyet, (STAR WARS stb), és foglalkozunk ezekkel a gondolatokkal - amitõl fejlõdünk. Csak vigyázni kéne a saját kis Földünkre is, mert, még a MARS is messze van, nemhogy még a távolabbi életlehetõségek.

Bár én optimista vagyok az emberiség jövõjét illetõen és jó lenne 3000 év múlva "Újjászületni", azért most csak a TV, mozi, könyv világában tudom mindezeket elképzelni.

Addig is tornáztatja az ember az agyát valami érdekes témán, és nem a politikai mûsorokon évõdik.

Szóval nekem tetszenek ezek a filmek, elgondolkodtatnak.
Egyszer talán mindenre fény derül.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 febr. 20. - 01:15:22 10/10 Előzmény terb
(30/86)
Még annyit, hogy akkor a galaxisok a lény tápanyaga... ?:(
A végtermék meg eltûnik a fekete lyukakban... ?;)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 febr. 20. - 01:11:27 10/10 Előzmény terb
(29/86)
Akkor a galaxisok a sejtek... ?:(
És mik a csillagok... ?:(
Vagy a csillagok a sejtek... ?:(
Akkor mik a bolygok... ?:(

Nekem tetszik, de szerintem már inkább a valami löttyben vagyunk, mint kémiai anyaghalmaz sokasága... ?:)
10/10
NANU..! NANU..! 2010 febr. 20. - 00:56:09 10/10
(28/86)
Ez a rész nagyon jó, kár hogy lemaradtam róla... :(
brixi 2010 febr. 12. - 22:11:19
(27/86)
Ma már az 51.-et taposom, de volt gyermekkorombam egy álmom. A világmindenségrõl szólt, lehet hogy egy kicsit nevetséges, de nem biztos. Itt van szép kék bolygónk, amit "csak" lakunk,de nem vigyázzuk. Az álmom pedig a következõ volt: Van egy kék bolygó a naprendszerben, ami csak a galaxisunk egyik karjának a végén egy "kis pötty".Ma már tudjuk hogy a galaxisok milliárdjai vesznek minket körül,és bárhol lehet egy kis "pötty".De hol van ez a PÕTTY? Valaminek valamiben valamikor lenni KELL! Nos az álmom szerint,az akkor általam ismert PÖTTY egy akváriumban volt, egy másik helyen, egy nagy szoba sarkában, ahol hozzánk hasonló lények nézegettek minket, mint mi most a guppikat az akváriumban.És ez a PÖTTY is egy hely része volt, ami valahol, valamiben,valamikor kellett hogy legyen. De a hely mérete már sajnos meghaladta a memóm kapacitását, mert ha tovább ragozom, lehet hogy kezelés alá kerültem volna. Bízom benne hogy ilyen "problémával" kevesen küzdenek, ( én sem, csak szeretek eltûnõdni dolgokon ), de biztos vagyok benne hogy ezt az érzést már más is átélte. Bárki véleményét szivesen várom, ha hozzá(m) szeretne szólni: brixi@fibermail.hu Maga a sorozat pedig szerintem lenyûgözõ