offtopic
Humpy 2008 júl. 30. - 09:12:16
(34/114)
Ki kell hogy ábrándítsalak. Ez a ****téma engem sokkal kevésbé foglalkozat, mint Téged. Vannak többen is, a névsor egész közismert itt a fórumokon, akik viszont nem hagynának ki egyetlen lehetõséget sem, hogy lecsapjanak egy igazi ****ra.

Én elsõsorban a (mûvész) filmek szeretete miatt látogatom a fórumot. Engedelmeddel, inkább erre összpontosítok. Megértésedet köszönöm.
kgyuri0 2008 júl. 30. - 02:01:53
(33/114)
Kedves CS.I!
Megértlek, ezek aa „kommentek” nyilván fárasztóak neked!

Kedves Humpy!
Rendben, használjuk a nagyon elmés „****” megjelölést azzal is rövidebbek lesznk a kommentek(bár ugyanannyi karakter, de tán kevésbé fárasztó?!)
Lám, fenrir nem fejti ki nekünk pár szóban, mi a holokamu, szvsz ez is azt támasztja alá, hogy nem túlzás õt ****-nak tartani. Nekem ugyan már a 22-es „kommentbõl” teljesen nyilvánvaló volt. Hogy esetleg elszégyellte volna magát? Még az is lehet!

Egyébként igazat adok annak, aki szerint jobban jártunk volna egy dokumentum filmmel, a játékfilmes rész csapnivalóan gyenge, megkockáztatom: unalmas és száraz!
czky 2008 júl. 29. - 19:56:08
(32/114)
Lehet,hogy én elfogult vagyok Morettivel,mert õ a z egyik kedvenc színészem,de szerintem jó színész és most sem volt rossz az alakítása.Persze szõrnyû volt õt látni egy ilyen ember szerepébe.
Ludvik Jahn 2008 júl. 29. - 13:32:01
(31/114)
A legnagyobb probléma talán nem Tobias Moretti kiválasztásával van (bár enyhén szólva is vitatható), hanem azzal, hogy Bruno Ganz mércévé vált alakításához bármely remek színésznek is rendkívüli kihívást jelentene fenõnie, és õ semmi esetre sem rendelkezik ehhez megfelelõ kvalitásokkal.
Ha már a Hitler-ábrázolásokról szólunk, ne feldkezzünk el Noah Taylorról sem (Max), akit igazán megnéznék egy nagyobb lélegzetvételû filmben is.

Egyébként: Ha az alkotók bátrabbak lettek volna, tisztán dokumentumfilmet készítenek, mert a Speert közvetlenül ismerõk megszólalásai sokkal érdekfeszítõbbek a játékfilmes elemeknél...
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:19:59
(30/114)
Részemrõl teljes a megértés. És bizonyosra veszem, hogy egyikünk sem ****. :))
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 12:09:25
(29/114)
Ezzel egyetértek, és ha nem épp azzal vagyok elfoglalva, hogy rockjano milyen lendülettel náciz le embereket, valamint azzal a lendülettel, ami neki van, akkor én is valami hasonlót írtam volna.
Legközelebb majd egy kicsit körülményesebben fogalmazok, vagy legalábbis alszok egy kicsit.
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:05:04
(28/114)
Tényleg, vannak nagyon fárasztó kommentek.
Apropó, mi lenne, ha a jövõben kipontoznánk a 'náci' szót: **** - így. Talán ettõl még jobban szégellnék magukat. És kevesebben tudnának rájuk vadászni. :)
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:00:12
(27/114)
Amondó vagyok, hogy van kollektív tudat, sõt az emberiségnek 'õstudata' van, ami közös kincs. Az egyetlen, amink van. Viszont 'kollektív bûntudat'-ban nem hiszek. Nagyon nem.
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 11:58:38
(26/114)
Tudom, tudom, csak mire a kommentje azon részét olvastam, már lefáradtam egy kicsit. No mindegy, ébredés után jól jön egy kis nevetés.
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 11:52:30
(25/114)
Isten óvja a Királynõt!
( És mellesleg remélem , hogy nincs "kollektív tudatunk", néha vannak saját gondolataim és nem ártana ha ezeket megtarthatnám)
rockjano 2008 júl. 29. - 11:32:05
(24/114)
Azért jó hogy az ilyen Fenrir féle náci figurák is felbukkannak errefelé, segít történelmi perspektívába állítani a dolgot. Ez az egész ma is velünk él. Ôk ma is köztünk vannak.

Csak a szitu nem olyan rossz mint akkor.

Van az emberiségnek kollektív tudata? Tanulunk a múltból??
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 10:19:27
(23/114)
Nocsak, nem valami idõzített bomba ketyeg itt?
kgyuri0 2008 júl. 29. - 09:59:34
(22/114)
Kedves fenrir!

Hogy tetszel érteni, hogy holokamu?
Fejtsd ki nekünk pár szóban!
Mara001 2007 ápr. 24. - 20:13:07
(21/114)
Én nem éáttam!!Mer elaludtam,mostanában olyan r*hadt fáradt vok h beesek az ágyba!!!Eltudnád küldeni?????
Mara001 2007 ápr. 24. - 20:09:57 Előzmény b.veronik
(20/114)
Bocs,utólag néztem meg kinek írtam,nem baj.Különben is rohadt uncsi lehetetett volna nekem.Nektek is megkellett tanulnotok a Walesi bárdokat???Én most szenvedek vele!!!A kutyus nem az enyém.Kár!!Pedig naon ari!!!
VonalZoo 2007 ápr. 20. - 08:57:34
(19/114)
Ha valaki lemaradt róla, néhány napig el tudom küldeni DVD-n, asztali lett felvéve, jó minõségben.
b.veronik 2007 ápr. 19. - 20:32:07
(18/114)
Most már tényleg sajnálom, hogy nem tudtam megnézni a filmet. Talán levetíti majd valamelyik kereskedelmi tv, vagy más olyan adó, amit tudok fogni. Köszi, hogy legalább itt tájékozódhattam egy kicsit a filmrõl. Ami Morettit illeti, így látatlanban szerintem is távol áll tõle ez a figura, de az is lehet, hogy még mindíg a Rex-ben játszott szerepe befolyásol bennünket.Talán, ha szinpadi alakításaiban láttuk volna elõször, más lenne a vélemény.
Brambilla 2007 ápr. 19. - 19:27:42
(17/114)
Rosszul írtam, nem ugyanaz a magyarhangja Morettinek, mint a Rexbe, de a harmadik részben már keveset szerepelt, majdnem csak a börtönben töltött éveket mutatta be, úgyhogy nem volt õrült Hitler.
Huma 2007 ápr. 19. - 19:24:51
(16/114)
Ma tudtam megnézni az elsõ részt. Nagyon jó!Nem unalmas, tetszenek az eredeti filmes bevágások és a hozzátartozókkal készített interjúk. Próbálok idõt szakítani a következõ 2 részre is.
Omachel 2007 ápr. 18. - 23:05:53
(15/114)

Érdekes film, szeretem az ilyeneket...

Ízig-vérig történelmi, nézõpontok ide elkerülhetetlen szubjektivitás oda ezek viszonylag hitelesen ábrázolják a problematikájukként kijelölt kérdést...

A németség végre szembenéz múltjával, a Bukás, a Sophie Scholl, a Kilencedik nap (nem tudom, ki látta ezeket az egyébként zseniális filmeket) után ismét egy igen zseniális történelmi filmmel folytatják ezt a hagyományt.

Speer nem idealizált, ízig vérig emberként jelenik meg, s ezt mi sem támaszthatja alá jobban, mint a hozzátartozók és kortársak közbeiktatott beszámolói.

Ezen kívül meg kell védenem a színészi alakításokat is: Hitler szerepére ugyan nem a lehetõ legmegfelelõbb színészt választották, ám szerintem így is sikerült a kellõ hatást elérniük.

A film egyébként amellett, hogy természetesen elítéli a nácizmust, nem foglal állást Speer ügyében: ezzel nyitva hagy jó pár kérdést és problémát, ám el is kerüli a lehetséges elsõsorban politikai (nem pedig történelemtudományi) támadásokat...

Éppen ezért jó film, húsz év múlva is bátran vetíthetik majd az iskolákban, akármennyit is változik addig a világ...