s1u2x3e4l 2017 szept. 05. - 17:49:36
(136/376)
OFF

Nem feltétlen nem olyan aki rendszeresen jár a templomba. Én tudok ellenpéldát mondani saját községembõl: kicsiny falu alig 10 fõs gyülekezettel, de bizony az álszentek gyülekezete, élen a politizáló pappal. Õk kb azért járnak oda, meg azért szorongatják a Bibliát, mert a heti bûneiket róják le. Na ezért is nem tartok én azzal a gyülekezettel. Míg több éven keresztül városban éltem, nem egyszer volt egy hónapban, hogy elmentem a templomba misére, de itt az álszentek közé a lábam be sem tenném, még karácsonykor sem. Azoknak nem tiszta a lelkük. Rokonságomból is inkább kocsiba ülnek és elmennek egy évben az istenhívõbb tagok inkább Máriapócsra, mint ebbe a fertõbe a lábukat betegyék. Te szavaiddal élve, lehet sarkos, de létezik ilyen, az én szülõfalumban mindenképpen. Több, mint egy évtizede, amikor konfirmáltam, akkor még nem volt ez, de kihaltak az akkori öregek, és a helyüket a mostaniak vették át, akik jóformán valamilyen kis jussért járnak a templomba. Az egyikõjük szájából hallottam saját fülemmel, mire kilép a templom ajtaján, akkorra már azt sem tudja mirõl volt szó. És itt nem a pletykálkodásra értem, mert azért az a hátsó sorokban régen is jellemzõ volt, az még nem olyan megbocsáthatatlan bûn.

Bocsánat a kitérõmért, mindössze az egyik fél sorodra szerettem volna reagálni.
s1u2x3e4l 2017 szept. 05. - 17:39:10
(135/376)
Carlos Daniel is hasonlóan leg-karakter. Végtelenül tudtam utálni sokszor, ahogy Paulinával bánt, a folyamatos kételkedések, rendre utasító viselkedések, és egyáltalán nem érdemli meg a nõt szerintem, de majd látni fogjátok. Én anno az Esmeraldában sem szerettem a karakterét a túlságosan szemellenzõs Jose Armandot, aki orvos létére fél sorozaton keresztül nem akarta megtudni egy DNS-vizsgálat eredményét, inkább hitt a hazugságoknak. Menekülnék a nõk helyében az ilyen emberektõl.
malvinkicska 2017 szept. 04. - 19:03:01
(134/376)
Estefánia csak áll vallásos, mer aki rendesen jár templomba annak a lelkülete más, nem ilyen , mint az övék, még a mai világban is de õ gonosz velejéig.
A jelmezek is elég érdekesek, mert Paulina is legtöbbször rózsa színben van Colungának miért paróka annak dús a haja, meg az a szõr az arcára. A mama meg néha pirosba van, meg az a póthaj is. Az igaz 1998 -ban készült, de akkor is.
1/10
napraforgó 2017 szept. 04. - 18:44:18 1/10
(133/376)
Azért mert valaki vallásos, erõsen hívõ, még nem kell szemétnek lennie. Sõt!!! Az nem igazi keresztény, aki ilyen gonosz. Én elhiszem, hogy megkeseredett, mert a férfje állandóan csalja, de vessen magára. Miért ment hozzá? Miért nem nézett körül jobban, milyen ember a férfi. Meg aztán, ha nem lenne ilyen szenteskedõ, bigott, álszent, talán fölkelthette volna a férje érdeklõdését, vagy inkább ne hagyta volna kihúnyni. Aztán ott van még a különélés, végsõ soron a válás, ha végképp nem tudnak kijönni egymással.
Paulát állítólag imádja a kockafejû férje, dacára annak, hogy a nõnek szimultán minimum 4 szeretõje van. Vagyis hiába gonosz, meg romlott, a férfiak érdeklõdését nagyon is fel tudja kelteni, sõt meg is tudja tartani.
malvinkicska 2017 szept. 04. - 17:23:05
(132/376)
Szeretem Colunga játékát de itt nagyon idegesítõ, aztán a nagynéni arról nem is beszélek, mert az már túlzás ahogy álszenteskedik azzal a templomba járással, aztán mindenkit bánt. Itt szakadt az esõ én a 25-ös résznél járok azt észlelem eztán tán fordulni fog valamit
1/10
napraforgó 2017 szept. 04. - 15:51:57 1/10 Előzmény s1u2x3e4l
(131/376)
Jelen pillanatban, így a 6. résznél úgy látom, hogy a gyereknél sokkal fárasztóbb, idegesítõbb karakter az apja, Carlos Daniel. Kedvem lenne belerúgni, olyan hülye. Nem csodálom, hogy mellette a gyerek is idegbeteg. Csak vegzálja szegény kölköt, meg hagyja, hogy a szívtelen nagynénje zsarnokoskodjon felette. Azt a némbert már rég el kellett volna tiltani a gyerekektõl.
Ebben a romlott családban mindenki önzõ, szívtelen, csak a saját érdekeivel törõdik, csöpp empátia nincs bennük egymás iránt.
s1u2x3e4l 2017 szept. 02. - 20:45:30
(130/376)
És akkor hozom a telenovellásan jó hírt: NEM HALT MEG! :D Csak halálhírét keltették, nem volt igaz. Ezek után éljen nagyon, nagyon sokáig!

http://www.univision.com/programas/novelas/carlitos-de-la-usurpadora-reaparecio-en-redes-sociales-asi-se-ve-ahora ott van a cikkben az Insta profilja is.
Rin Maxigáz 2017 szept. 02. - 20:21:55
(129/376)
nem is fog, mivel hogy már meghalt...:(
1/10
napraforgó 2017 szept. 02. - 19:00:33 1/10
(128/376)
Hopp, valahogy kitöröltem az elsõ mondatból a "nem szeretem, ha" részt.
1/10
napraforgó 2017 szept. 02. - 18:59:16 1/10
(127/376)
Tudod, szeretek találgatni, de egy komoly filmnél, sorozatnál a pofámba nyomják a végét. Egy kriminél sem akarom tudni elõre, hogy ki a gyilkos.
Egy mexikóinál ez nem igazán zavar, mert annyira egy vágányon megy a cselekmény, szinte mindent ki lehet találni elõre. Ez egy kicsit olyan, mint a mese. Vagyis a végén a királyfi legyõzi a sárkányt, megszerzi a hercegkisasszonyt, meg a fele királyságot, a gonosz banyát meg miszlikbe aprítják.
malvinkicska 2017 szept. 02. - 18:44:59
(126/376)
jó uton haladsz, nem hiába sok mindent láttál tapasztaltál, ott vagy, a szeren ahogy most mondják, én nem láttam sokat mivel, nem volt alkalmam.
Valóban megakarja menteni az öreg lánnyal a gyereknek is hív másik orvost, érdekes, mert azt akarják szerintem mutatni, hogy nem úgy vezetik ahogy kell a gyárat de majd látjuk, remélem nem haragszol , egy kicsit elõre szaladtam ha zavar jelezd, és nem teszem.
1/10
napraforgó 2017 szept. 02. - 18:07:31 1/10
(125/376)
Így az elsõ hét után annyira még nem ellenszenves a gyerek, inkább csak sajnálni lehet, mert mindnenki hülye a családban. Az apja erõszakos, nyilván "férfit" akar nevelni a kisgyerekbõl, muszáj neki lekapcsolt lámpa mellett aludnia (hogy miért, az rejtély, nyilván mert egy férfi nem félhet). A mostohaanyja, Paula egy szívtelen élvhajhász ribanc. A nénikéje egy megkeseredett, gonosz némber, aki állandóan a férje és a sógornõje után leskelõdik, a gyerekek iránt nincs benne semmi érzelem.
De gondolom, most majd minden megváltozik, itt a jóságos, csupaszív Paulina, aki majd megszelidíti a kis vadócot, és úgy általában mindent rendbetesz. Biztos a gyárat is megmenti a csõdtõl, meg ha szerncsénk van, még Estefániából is vonzó démont varázsol.
s1u2x3e4l 2017 szept. 02. - 13:47:43
(124/376)
Ez a Carlitos az egyik legidegesítõbb, és leghisztisebb kisfiúkarakter, akit valaha tv-ben láttam. Néha félelmetes. Rajtam kívül is sokan nehezen viselték el.
A gyereket Sergio Miguel játszotta, aki 8 éves volt, amikor Carlitos bõrébe volt, igaz a karakter az tuti nincs 8. 2001 óta nem játszott semmiben.
malvinkicska 2017 szept. 02. - 12:42:10
(123/376)
Az biztos de ha megfigyeled legtöbb sorozat ilyesmikkel van tele. A másik fórumon tudod kikaptam a Kara Para ask, mert annyi hiteltelenséggel van tele borzalom legalább is nekem, meglõnek valakit 5-6 szor és életben marad, meg sorolhatnám a sok hiteltelenséget. Ezek legalább szórakoztatóak, van bennük egy kis romantika.
A törökök is állandóan a kórházba vannak még a kis cica is velük van, meg rendõrség, meg te is tudod.
Szóval idõ töltésnek jó, mivel én nem szeretek, sehova menni, itt elszórakozok azt nézem ami tetszik.
1/10
napraforgó 2017 szept. 02. - 09:48:18 1/10
(122/376)
Az biztos, hogy egy anya elvesztése kiskorban nagyon megviselhet egy gyermeket. De amúgy az elkényeztetett gyerekek erõszakosak és általában hisztérikusak is. Épp ezért csodálkozom, hogy egy erõszakos kiskölök miért nem szegül szembe a felnõttekkel, miért nem érvényesíti az akaratát. A bömböléssel nem megy semmire.
Ennek a hülye Estefániának amúgy nem szabadna beleszólni a gyereknevelésbe, van a gyerekeknek apjuk, meg mostohaanyjuk, nekik kell ezt rendezni. Milyen jogon tiltja meg Estefánia, hogy égve hagyják a kislámpát?
Amúgy túl van ragozva Estefánia hülyesége, meg szenteskedése, de mondjuk ez jellemzõ a mexikói szappanoperákra. Mármint, hogy mindent túljátszanak, túlkarikíroznak. Pl. ha valaki meghal, vagy csak kórházba kerül, azt az óbégatást, sírás-rívást, amit csapnak, alig lehet elviselni.
malvinkicska 2017 szept. 02. - 08:15:16
(121/376)
Szerintem a kisfiúnak hisztis rohamai vannak, mivel el van kényeztetve, aztán lehet a kis lelke sérült, mivel az igazi anyját elvesztette, és ezt váltotta ki nála.

Megint rosszul lett, és orvos volt hozzá azt mondta így akarja az õ akaratát érvényesíteni, mivel mindenki rá figyel, lehet nem meri felkapcsolni a kis lámpát, mert fél a következményektõl, egy kis gyerek bonyolult lélek, szerintem, kíváncsi vagyok mi lesz késõbb a gyerek sorsa.
1/10
napraforgó 2017 szept. 02. - 03:38:38 1/10
(120/376)
Ezen a lámpaoltáson elgondolkodtam. Azt tudom, hogy sok gyereknek vannak félelmei egy bizonyos életkorban a sötéttõl, meg a sötétben ólálkodó gonosz árnyaktól és ezen egy égve hagyott kis éjjelilámpa fénye segít. Ez rendben is van.
De ez a kisfiú itt legalább 6 éves, aki már önállóan is fel tudna kapcsolni egy kis éjjeli lámpát. Nem kéne a csillárt, persze, de hogy az ágya melletti éjjeli szekrénykén álló lámpát sem képes önállóan felkapcsolni, hanem helyette ordít, mint a fába szorult féreg, az azért nekem magas. Egy kattintás és rendben lenne minden. Na persze, az lenne a legjobb, ha le sem oltanák, de ha mégis, akkor ez a gyerek miért nem képes erre. Hülye talán?

Szegény Piedad nagyira meg olyan borzasztó parókát adtak. Az, hogy vörös, nem érdekelne, de a homlokánál látszik, hogy az egész olyan, mint egy sapka. Kicsit igényesebben is lehetett volna....
malvinkicska 2017 szept. 01. - 18:05:03
(119/376)
Annyit lehet tudni beteg volt, mert a kisfiú rosszul lett , és mondta az apja olyan beteg, mint az anyja volt a rosszul lét epilepsziára utalt, a jel amit produkált, de a gyerek fél mivel leoltotta a dada a lámpát éjszakára, most , megmondta Paula nem olthatja le.
Meglepõen pörögnek az események, és nincs az a sok gyilkolás nagyon untam már.
1/10
napraforgó 2017 szept. 01. - 14:48:29 1/10
(118/376)
Mit lehet tudni Carlos Daniel elsõ feleségérõl, a gyerekek édesanyjáról? Mert az már világossá vált számomra, hogy nem õ szülte õket.
malvinkicska 2017 aug. 31. - 12:39:49
(117/376)
Estefania itt is rosszat alakít, mint mindig.