1/10
napraforgó 2017 okt. 22. - 13:42:35 1/10
(196/376)
Jajj, te minden sorozatot imádsz, kritika nélkül, amiket csak nézel. Sajnállak.
10/10
syuzi 2017 okt. 22. - 10:37:44 10/10
(195/376)
Imádom ezt a sorozatot én minden nap nézem :) Paula jól átveri Dagles Maldonadot Paulina remélem hamar vissza tér a Bracho házba
1/10
napraforgó 2017 okt. 20. - 04:48:01 1/10
(194/376)
Hát persze, mindenki tudja, amikor elkezd egy ilyen telenovellát nézni, hogy valamiféle mesét lát, ahol a szegény lány sok viszontagság után elnyeri a kõgazdag férfi szerelmét és kezét. Eközben gyönyõrû tájakat lehet látni (keveset), tengerpartot, csodaszép villákat (kívülrõl), mert a belsõ képek stúdióban készültek, nagyon szép nõket talpig vakolatban, hatalmas mûszempillákkal, és jajj, milyen borzasztó problémákkal kell megküzdeniük. Valaki ármánykodik ellenük, megpróbálja elszeretni a kedvesüket, rossz hírüket költik, aztán valami szörnyû nyavajával kórházba kerülnek, de alighogy kigyógyulnak a gyógyíthatatlan betegségbõl, még börtönbe is vetik õket ártatlanul. Na de sebaj, hisz tudjuk, hogy a végén minden jóra fordul és az utolsó epizódban garantáltan menyasszonyi ruhában vonulnak az oltár felé.
Igen ismerem én is a menetrendet. Na de néha olyan oltári nagy baki van a történetben, ami még mese szinten sem hihetõ, és engem sajnos a kardinális marhaságok zavarnak.
És hiába van az, hogy pont azért nézzük ezeket a butuska sorozatokat, hogy kicsit elszakadjunk a hétköznapok taposómalmából, a mindennapi problémáktól, ha olyan nagy marhasággal találkozok, ami abszolút lehetetlen, hihetetlen, akkor az inkább zavar és idegesít, nemhogy elandalítana.
És akkor még itt van az a sok remake, átdolgozás, újrafeldolgozás, történetek összevonása, amelyeket próbálnak valahogy modernizálni, aktualizálni a mai korra, de valahogy kevés sikerrel, mert az embert inkább csak bosszantja, mintsem szórakoztatná. Nálam ezek a butuska történetek sokkal jobban "elmennek", ha valami régebbi korba helyezik õket, amikor még nem volt TV, internet, a közösségek sokkal zártabbak voltak, tehát jobban hihetõ, hogy a környezet olyan maradi, a szereplõk meg olyan tájékozatlanok, olyan naívak.
malvinkicska 2017 okt. 19. - 15:39:51
(193/376)
Az is igaz a régi sorozatok másak voltak, mint most, nem beszélve ezek az átgondolások, amik annyira tönkre teszik az eredetit, és nem régen nézek sorozatokat, azt sem tudtam mi fán terem, mert a munkámnak éltem aki egész embert kívánt, és nem értem rá. Azért kezdtem bele ebbe is mert áradoztak róla, csak sajnos azóta eltelt sok év változnak az igények, nem mondom egyszer nem nézhetõ, de nem valami szórakoztató, ezt persze embere válogatja, nem részletezem, itt is a fõszereplõnek írtak annyi nõt a fele elég lenne, aztán az a nehezen kezelhetõ gyerek, senki nem akar úgy igazán vele törõdni.
moni06 2017 okt. 19. - 11:26:47
(192/376)
Nagyon szórakoztató olvasni a kommenteket... :-) Szerintem, a legtöbb ember, aki régen oda-meg vissza volt ezekért a sorozatokért, nem valamiféle tökéletesen megírt és "igazi" filmet várt, inkább kicsit ki akart kapcsolódni, és azt hinni, hogy aki piszokul gazdag, annak is vannak hasonló problémái, mint egy egyszerû halandónak. Na meg azt a "városi legendát" is imádja a nép, hogy egy szegény lány is eltudja csavarni egy milliomos fejét... úgy, hogy közben szent marad, érinthetetlen, ami persze a férfinak imponál. Aki ezekben a történetekben bármilyen valóságot keres, az csak önmagát ámítja... és ezt szerintem a legtöbb nézõ pontosan tudja! De olyan jó néha álmodozni, kicsit elfelejteni a mindennapok robotját. Engem speciel a Szulejmán tud kikergetni a világból, pedig anno, nagyon izgatottan vártam a bemutatóját...de két rész után el is búcsúztam tõle. De persze megértem, hogy sokaknak tetszik, pedig az sem tükrözi mindenben a valóságot!
Egy szó, mint száz, ezeket a régi sorozatokat még mindig sokkal jobbnak tartom (elsõsorban a színészek miatt, minden hibájuk ellenére is), mint a mostaniakat. És azt hiszem, ezzel sokan vannak még így.
1/10
napraforgó 2017 okt. 19. - 09:53:53 1/10
(191/376)
Szinte nevetséges, hogy KKB úgy számolt be annak a rendõrtisztnek a fia eltûnésérõl, hogy jajj, de senki meg ne tudja... Vajon hogy fognak így titokban nyomozni? Nem lehet közzétenni felhívásokat, nem lehet a rendõrséget sem széles körben tájékoztatni, nehogy kiszivárogjon a dolog, stb. Várom, hogy is fogják keresni a gyereket. Mennek ketten és nézelõdnek, hátha meglátják a gyereket? Egy több, mint 10 millió lakosú városban....????
1/10
napraforgó 2017 okt. 19. - 09:45:36 1/10
(190/376)
Igen, Paulina anyja hagyott egy levelet és az sokáig elõl is volt, de senki nem olvasta el, ami elég fura, mert az a nagybeteg nõ nemigen írkált a betegágyában. És igen, a szomszédasszony tette el egy dobozba és tuti a végén fog véletlenül elõkerülni. Azt még csak megértem, hogy sem Paula, sem Paulina nem gondolt az ikerszülésre, hisz általában azért nem fordul az elõ, hogy az ikrek egyikét csak úgy örökbeadják.

Engem is idegesít, hogy itt jószerivel senkit semmi sem érdekel (fõleg a férfiakat), csak az, hogy ki kivel fekszik le, illetõleg lefekszik-e egyáltalán. Leginkább, hogy Paula lefekszik-e a férjével, a festõvel, Willyvel, Lucianóval, a dúsgazdag milliomossal, Alessandro Farinával, vagy épp a másik milliomossal, Douglas Maldonadóval. Estefániát sem érdekli más, csak az, hogy Willy ki mindenkivel fekszik le. És ott van még Gema, aki irritálóan tenyérbemászó, ahogy állandóan rátapad a bárgyú Carlos Danielre.
Elég bárgyú a történet, de leginkább az zavar, hogy ebben a sorozatban olyan, de olyan szerencsétlen, ostoba férfiak vannak, nem is értem, mitõl hemzsegnek benne a milliomosok.
Cafee. 2017 okt. 19. - 08:50:05
(189/376)
Meg az elejen beleneztem es volt egy jelenet, amikor a lany anyja haldokolt, kimentem a szobabol, majd amikor visszaemntem, mar meghalt az anya es az asztalon volt egy level, amit elrakott egy dobozba az a no, aki veluk elt vagy a szomszedjuk volt es a lanyt is vigasztalta. Abbol biztosan kiderul, hogy ikrek, ami erdekes modon sem Paulanak, sem Paulinanak nem jutott eszebe.
Egyebkent neha latom, elkepesztoen bugyuta es idegesito tortenet, szinte mar debil ferjjel, csaladtagokkal, szeretokkel.
1/10
napraforgó 2017 okt. 19. - 04:02:23 1/10
(188/376)
Biztos igazad van, én nem vagyok orvos. Csak hát nekem nagyon különös, hogy az idõs nõ ennyire hirtelen elbutult volna. Paulina alkalmazásakor és informálásakor nem beszéltek sem agyi katasztófáról, sem mûtétrõl, vagyis a harmadik lehetõség, a lelki megrázkódtatás jöhet szóba. Na, de az, hogy az 50 éves lánya férjhez megy egy nála 20 évvel fiatalabb férfihoz... belõlem inkább dühöt váltana ki és a nemtetszémet biztos ki is fejezném. De hogy emiatt valaki elbutuljon, a teljes feledés homályába meneküljön, az nekem magas. Ez az Oszvaldo csak herdálja a felesége pénzét, de amúgy nem bántalmazza a nõt. Erre meg nyilván számított is az az anyja korú nõ, amikor "férjül vette" a fiatalabb pasit. Én nem tartom lehetetlennek, hogy egy fiatalabb férfi csodál és imád egy idõsebb nõt, de idõvel ez a csodálat megkopik, az imádat elmúlik és bizony buta az a nõ, aki mindezt nem kalkulálja be. Mert a fia-lehetne férfi idõvel nyilván a fiatalabb nõk iránt fog érdeklõdni és még jó, ha emiatt nem alázza meg az idõsebb feleségét. De sajnos sokszor igen csúnya jelenetek is elõfordulhatnak egy felemás házasságban, fõleg, ha a nõ nem tud, nem akar lemondani a partnerérõl.

Magyarázni lehet donna Zenaide állapotát ilyesmivel, csak nekem kevéssé hihetõ. És igazából Paulinát is úgy vették föl, hogy õ már a sokadik gondozónõ és egyik sem birt az öregasszonnyal. Ez inkább arra mutat, hogy huzamosabb ideje zavart az idõs hölgy.
10/10
borzi84 2017 okt. 18. - 22:55:01 10/10
(187/376)
Sajnos erre nincs "kaptafa". A demenciának többféle válfaja létezik, gyorsabb és lassúbb lefolyású egyaránt.
A leépülés folyamata sok tényezõtõl függ.
Pl. Az Alzheimer - típusú demenciánál akár hónapok alatt is bekövetkezhet a teljes leépülés. :-(
Külsõ tényezõk (is) befolyásolják: okozhatja agyi keringési probléma, mûtét során végzett hosszabb altatás is elindíthatja a folyamatot, valamint lelki megrázkódtatás hatására is elkezdõdhet.
1/10
napraforgó 2017 okt. 18. - 15:28:48 1/10
(186/376)
Paulina azt mondja, hogy donna Zeneida kora (82 év) nem magyarázza az állapotát. A lánya szerint a házassága óta romlott meg az anyja állapota. Na mármost azt tudjuk, hogy Osvaldo alig több, mint egy éve hagyta ott szó nélkül Paulinát, akkortájt, amikor a lánynak meghalt az édesanyja. Nemsokkal ezután találkozott Paulával és létre is jött a helycsere. Osvaldo is kb. ugyanakkor vette feleségül Lourdest, vagyis az is csak valamivel lehet több, mint egy év.
Azért azt nem lehet elhinni, hogy egy 80-on túli idõs nõ egy év alatt jutott annyira demens állapotba, hogy nem emlékszik a lányára, a vejére, arra, hogy ebédelt-e már, stb. A szellemi hanyatlás szerintem lassabban, fokozatosabban következik be.
Remélem Paulina nem tesz még egy csodát, ahogy kigyógyította Piedadot az alkoholizmusból, most meg majd Zenaidát az Alzheimer kórból??? Habár még Carlitos epilepsziás rohamait is elmulasztotta....
1/10
napraforgó 2017 okt. 18. - 03:38:11 1/10
(185/376)
"Porcelángyár helyett diliházat kellene üzemeltetniük" :D:D:D
Sajnos nem lehet, ott õk lennének az ápoltak....
s1u2x3e4l 2017 okt. 17. - 18:26:27
(184/376)
Nekem Rodrigo mondata volt a kedvencem: majd kényszerítjük a hasonmást, hogy bevallja a gyerekrablást. Jah, hogy ez így megy, majd kalapáccsal és harapófogóval rábírjuk vallja be, amit nem is tett.
Olyan nyugton ülnek amúgy a gyerek eltûnése miatt, legalább nem hisztizik a nyakukon. Na meg Paulina nem bántotta eddig sem. Szalad a cselédség, róják az utcákat, sehol nem találják a gyereket, KKB meg Piedad mamával beszélget közben a kertben. Végülis õ csak az apja, semmi több. :D :D
Nem tudom a három testvér közül melyik a legzakkantabb agyilag: KKB, Stefi (nem vér szerinti, de együtt nõttek fel) vagy Rodrigo.
Porcelángyár helyett diliházat kellene üzemeltetniük.
1/10
napraforgó 2017 okt. 17. - 03:29:35 1/10 Előzmény napraforgó
(183/376)
KKB egy álló évig nyavajgott, hogy õ a régi Paulát szereti, imádja, stb, most meg, hogy Paulina elment, Pauláról meg kiderült, hogy miféle nõ, most azért nyavajog, hogy rá sem bir nézni. Ki érti a férfiakat? Semmi sem elég jó nekik.
Abba meg piszkosul jól megegyeztek, hogy biztos Paulina vitte magával Carlitost. Föl sem merül bennük más lehetõség, így nem is keresik a gyereket. Na ennyit a család fontosságáról az életükben. Itt-ott elvész egy gyerek, de sebaj, van másik.
1/10
napraforgó 2017 okt. 12. - 06:37:36 1/10
(182/376)
Nem, nekem (szerencsére) nincs Izaura TV-m. Anno, vagy 20 éve láttam, pár hülyeséget leszámítva még tetszett is, vagy legalábbis a múlt megszépítette. Tudom, visszanézhetném a neten, pl. a sorozatbaráton, de annyira azért nem érdekel. Ami tetszett benne, az az, hogy Esmeralda nem nyafogta végig a sorozatot, hogy jöjjön már egy férfi, aki megmenti, és nem is ármánykodott, mint a mostani sorozat szépséges hõsnõi, hanem igyekezett megállni a lábán, mind az apja, mind a férje általi elutasítás ellenére. És néhány barát segítségével megfelelõ munkát, szállást is talált, és tisztességesen próbálta meg nevelgetni a gyermekét. Hogy a végén egy balfék, bunkó apa és egy még ostobább, még korlátoltabb férj lett a jutalma, hát istenem. Szerencsére a két férfi fõszereplõ, Lizalde és Colunga nem csinált paródiát a végébõl, azért sikerült úgy megoldaniuk, hogy kis jóindulattal még kár hihetõ is lett a fene nagy megtérésük, katarktikus megjavulásuk.

Ezt a Paulásat nem láttam, amikor korábban leadták, hát most belefogtam, hogy megtudjam, mégis mi tetszett annyira akkoriban a nézõknek. Végül is arra jutottam, hogy Gaby Spanic csinos pofija és darázs dereka, de kb. ez minden. Esetleg még annyi, hogy a "két" fõhõsnõ itt sem a törékeny mimózát alakítja, hanem mindkettõ határozott, önálló akarattal bíró nõ. Csak míg az egyik kizárólag a saját jólétével, élvezetével, szórakozásával törõdik, addog a másik felelõsségteljes, az embereket szeretõ, segítõkész lélek.
A történet ostobácska, és nem is hihetõ el ez a szerepcsere - még ikrek esetében sem..., de hát elképzelni bármit lehet. Hinni meg nem muszáj benne.
De ettõl még nagyon idegesítenek a nagy szamárságok, akkor is, ha hatalmasra nyitott ártatlan szemekkel adják elõ.
reay 2017 okt. 11. - 18:44:52
(181/376)
Szia!

Az Esmeraldát nem nézed? :) Ott is van pár logikai bukfenc meg zagyvaság.
1/10
napraforgó 2017 okt. 10. - 15:30:02 1/10
(180/376)
Agyamra megy ez az elmebeteg banda. Carlos Daniel nemcsak agyatlan marha, de vak is. Paula, mint mostohaanya megfelelt neki, pedig nem szerette a gyerekeket. Paulina szereti õket, mindig a javukat nézi, de ez nem felel meg KKB-nak. Nem számít, hogy a gyerekek szeretik Paulinát, bizalommal vannak iránta, az apjuktól meg szinte félnek, az erõszakos viselkedése hisztirohamokat vált ki belõlük - ez mind nem számít. Nem számít, hogy mindent megtesz a gyerkekért, nem számít, hogy mindent megtesz a családért és az sem számít, hogy mindent megtesz a gyárért is.

Ami számít, az a Bracho ház férfiainak a farka. Ha "Paula" nem fekszik le KKB-val, akkor nem jó feleség, sõt nem is jó ember... Hasonlóképp Willy, aki, ha Stefi inkább imádkozik házasélet helyett, akkor máris más szoknyák után szaladgál. Õ sem próbálja megérteni a feleségét.
Egyiket sem érdekli semmi más, sem a család, sem a gyár, csak a tyúkokat hajkurásszák.

Ezen kívül is van jó pár hülyeség. Carlitos már ki tudja mióta gipszben van. De az a gipsz olyan vékony, hogy inkább csak egy fásli, nem egy igazi rögzítés. És miért nem kapott az a gyerek járógipszet már rég? Miért mankóval kell bicegnie?
Most a gyerek újra elesett és be is lázasodott. Erre mit mond az orvos? Ideje újra megmûteni. Hát én laikus vagyok, de az biztos, hogy nem bedagadt lábakat mûtenek, lázasan. Gyulladásban lévõ szerveket nem mûtenek, hacsak nem életmentõ mûtétrõl van szó, és nagyon muszáj.

Paulina vagy szaggatja magát a családért és a gyárért, vagy sír, zokog, mégis azt mondják róla, hogy cinikus és kineveti õket. Tényleg hülyék egytõl egyig.
malvinkicska 2017 okt. 10. - 12:44:44
(179/376)
Szünetelek, várom a TV-be utol érje, és folytatom lehet.
1/10
napraforgó 2017 okt. 09. - 15:52:04 1/10 Előzmény napraforgó
(178/376)
Röhögnöm kell ezen az elmebeteg Stefin. Mióta Rodrigo elkotyogta neki, hogy Paula nem az igazi Paula, állandóan arról fantáziál, hogy a hasonmás megöli õket, rájuk ugrik, vagy megmérgezi õket. A gyerekeket is félteni kell tõle.... Mintha nem tudta volna megtenni az egész elmúlt évben, ha lyen szándékai lettek volna. Még a pénzüket is elvehette volna, miért hisztiznek, hogy eztán akarja kifosztani õket. Olyan bolond az egész Bracho clán.
1/10
napraforgó 2017 szept. 30. - 04:37:07 1/10
(177/376)
Nekem érthetõ okokból pont a bírósági tárgyalásos részek lesznek érdekesek. Bár sajnos tudom, hogy egy telenovellában semmi sincs úgy, mint a valóságban. (nem mintha itt bármi is úgy lenne..., de hát ezt ugye elõre lehetett tudni).

Ami érdekes, hogy itt a Bracho gyárban még egyetlen kétkezi munkást sem láttam dolgozni. Igazából az értelmiségiek sem csinálnak semmit, bár Stefi egyszer ráhajolt egy számlára... Willy viszont csak az üzemcsarnokban lõdörög és a lányokat stíröli. Hát, ha ettõl nem nõ meg a termelés volumene, hát semmitõl...
KKB, aki eddig a gyárat önállóan vezette, már ahhoz is Paulina jóváhagyását várja, hogy eltávolítson egy zavart keltõ munkáslányt a gyárból. Szánalmas....
Közben ott van az undorító Gema, aki mint a folyondár, állndóan KKB-n csüng. p-n kéne rúgni azt a luvnyát, hogy térjen már eszére.