Téma: Pasta

10/10
livennke 2013 ápr. 12. - 08:43:20 10/10
(367/627)
Nem öntötte le, hanem a lány 2 serpenyõben készítette a kagylót, az újban készült a chefnek szánt kóstoló, a régiben a rendelés. A chef azért nem talált hibát a kóstoltban, mert ott nem volt meg az a jellegzetes mellékíz, mondta is, hogy a továbbiakban már nem kell kóstolót készítenie a lánynak. Valószínû, hogy alapjáraton "serpenyõszagú" a kagyló, csak az a vendég érzékenyebb volt a szagokra, ez meg jól jött a volt igazgatónak. A kudarcok után állt neki a lány a serpenyõket kisúrolni, ha jól láttam, akkor sóval?
10/10
livennke 2013 ápr. 12. - 08:33:59 10/10
(366/627)
A chef eredeti hangja is nagyon jól szól, amikor lágyabb. Tegnap megnéztem az elsõ szinkronos részt, nekem az kimaradt, mert koreai nyelven a szövegfordítóval csak nem ugyanaz. A zebrán találkozás véletlen vagy a Sors? ki tudja, de miért lenne törvényszerû valakit elkísérni oda ahová megy, mert nem tudja cipelni a szatyrait, lehetett volna bárhonnan egy zacskót keríteni...az látszott a chefen, hogy szimpatikus neki a lány és aztán sikerült alaposan meg is lepõdnie, amikor az nagy ártatlanul megkérte, hogy keresgélje már meg a kulcsait. Igen, ez ott sem lehet egy szokványos dolog, egy vadidegent erre kérni, amit a chef meg is jegyez, de talán pont ez a naivitással kevert báj kelti fel az érdeklõdését. Még egy apróság: amikor a lánynak sikerül a nagy tál jeget a forró olajba borítani, mit csinál a chef? a lányt védi meg és hogyan? úgy szorítja magához, mintha soha nem akarná elengedni, ebbõl már sejthetõ, hogy nem fog megállni a kapcsolat szimpla fõnök-beosztott viszonynál. Persze azok után, hogy a chef páros lábbal kirúgta az étterembõl, azért a randevúra figyelmezteti. Biztos sokan sokféleképpen reagáltunk volna ott a zebra közepén, amikor kicsivel azután, hogy állás nélkül maradunk, pont az akarna járni velünk, akinek ezt köszönhetjük. Nálunk lehet, hogy egy szimpla jobb egyenes is beleférne ebbe a helyzetbe. A zebra is nagyon érdekes, nekik ez egy fontos hely, lehet, ha folytatódna a sorozat és éppen össze akarnak házasodni, pont ott adnák össze õket.
katyusa53 2013 ápr. 12. - 08:29:17 Előzmény Texas Bill
(365/627)
Szíves figyelmébe ajánlom: http://www.imdb.com/title/tt1155053/ és ezt:
http://www.imdb.com/title/tt2321309/?ref_=fn_al_tt_1, valamint
http://www.imdb.com/title/tt0428870/?ref_=fn_al_tt_1, esetleg Kim Ki-duk és Ang Lee filmjeit és utána szívesen csevegek Önnel az ázsiai /koreai/ és az amerikai /nyugati/ filmgyártás hasonlóságáról. Különös tekintettel a Szigorúan piszkos ügyek és a Tégla c. filmekre.
10/10
livennke 2013 ápr. 12. - 07:20:02 10/10
(364/627)
A papa betoppanása elõtt is érdekes volt a két férfi és a lány rövid beszélgetése, a lány szomorú, az igazgató vigasztalni próbálja, de rögtön ott a chef, mert ott kell lennie a lány mellett, hiszen kínozta konyhában.

Még az is tetszett kicsit korábban, ahogyan a receptfüzetes bonyodalomnál a chef megvédte a lányt az Olaszországban tanult szakácsoktól. Persze õket is meg kell érteni, úgy tekintenek a chefre, mint az Istenre és egyáltalán nem értik a viselkedésében beálló változást, és nem értik a lány iránti szerelmét sem, sõt talán úgy tekintenek rá, mint egy betolakodóra, de másrészrõl sokkal jobban értékelik a lányt a teljesítménye és a kitartása alapján, hiszen õk már végigkövették a lány próbálkozásait, ahogyan kirúgták, majd visszavetette magát és anno a vakkóstolásnál vált ez igazán egyértelmûvé, amikor a 10 éves tésztafõzési gyakorlattal rendelkezõ fiú azt mondta a teljesen kezdõ kislánynak, hogy az étele kivihetõ a vendégeknek. Ez mekkora dicséret lehetett akkor!

Visszatérve a papához, akármilyen mogorvának tûnik, biztosan nagyon szereti a lányát és nagyon aggódik érte, hiszen azért bizonyos dolgokról van tudomása és látja a lányát szomorúnak, boldogtalannak. Volt egy mondata a papának, nem tudom pontosan, de annyit mondott, hogy amióta látja a lányán negatív változást, folyamatosa rá gondol, aggódik érte. Mindenesetre a két férfi jól meglepõdött és a viselkedésük is hogy megváltozott! Miért választotta a papa a chefet? Azt a férfit, aki se nem gazdag, se nem kedves, folyton kritizálja a lányát és pokollá tette az életét? Talán azért, mert valahol õ maga is ilyen lehet, lehetett. De a papa arra is rájön menet közben a többedik tál kagyló után, hogy a chef ezt nem rosszindulatból tette. Tényleg legalább annyira szenvedett a chef is, mint a lány és tényleg beért a szinkronhang, nagyon meggyõzõen tudta átadni az érzéseket. Szerencsére a vége megint jó volt, hiszen a kislány is megérthette, hogy az õ érdekében történik minden és az apja furcsamód megkedvelte a chefet, ami valóban elismerés a férfinak és fõleg megnyugvás, mert tényleg számít a szerelme édesapjának véleménye. Micsoda történések? A mai rész is változatosnak ígérkezik a történések terén és sajnos mindjárt vége is....
10/10
livennke 2013 ápr. 12. - 07:02:55 10/10
(363/627)
Tényleg voltak megható és ismét elgondolkodtató jelenetek. Egy újabb állomáshoz érkezett a kapcsolatuk, hiszen a chef elismerte a lányt a ginsenges tésztakészítésben, talán ezt már írtam, de ez az elismerés érdekes módon nem érintette rosszul a férfit, pedig többször hallottuk tõle, hogy mennyire nem tudja kezelni, ha legyõzik és ha mindezt pont a hozzá közelálló teszi. Pedig milyen egyszerû csak azt mondani, hogy "te voltál a jobb".

A másik kedves pillanat még az elején, amikor a liftbõl kilépve a lány hozzábújt a chefhez, nagyon aranyos szerelmi vallomásnak tûnt az, ami elhangzott és bár megint kampányolt a kislány, hogy a chef menjen vissza a konyhába, abban a rövid beszélgetésben benne voltak azok az õszinte és tiszta érzések, amit a lány el tudott mondani a maga egyszerû módján mindenféle tapasztalat nélkül a párkapcsolatok terén.

A chef ismételt megjelenése a konyhán várható volt, jó, hogy így alakult, mert azzal, hogy visszament mégis minden megváltozott, de legfõképpen õ. Beismerni a hibánkat és bocsánatot kérni a többiektõl biztosan nem volt egyszerû, majd ezek után úgy dolgozni, hogy az egyre erõsödõ érzéseit a lány iránt ki tudja zárni a munkából, hát nem egyszerû feladat. A szakácsok azért kicsit tényleg gonoszak, fõleg a koreai csapat, igaz, hogy õket érte a nagyobb sérelem, de tegyük hozzá azt is, hogy nekem úgy tûnik, hogy azért valahol szeretik a lányt és ha rászolgál, akkor el is ismerik, igaz, hogy ebben az Olaszországban tanult fiúk jobbak. Ha jól emlékszem akkor õk is 3 évet tanultak kint és miután elég fiatalok, ezért hatni tudott rájuk az olasz gondolkodásmód és viselkedéskultúra.

A kagylóktól a lánynak és a chefnek már biztosan rémálmai vannak, de a többiek is utálhatják. Sajnos ez valahogy a valóságban is így mûködik, ha a pár együtt dolgozik és az egyikük fõnök, akkor nagyon nehéz lehet az érzelmeket különválasztani a munkától és tárgyilagosan megítélni a teljesítményt, ráadásul akkora nyomás alatt, hogy meg is ígértetik a cheffel, hogy maga rúgja ki a lányt, ha részrehajló lesz. Ezek után az a rengeteg hiba életveszélyes. Tegyük hozzá, hogy a lány akart tanulni (buszmegállós jelenet) és akarja végigjárni az összes pozíciót és tegyük hozzá, hogy az is elhangzik, hogy az elõételek készítése a legnehezebb, hiszen elõször ezt kóstolja a vendég és ebbõl tudja megítélni a konyhát. A sok újrapróbálkozás után végre a szakácsok is beismerik ezt és már nem értik a chefet, aki a jól elkészített ételt is visszadobja. A chef viszont nem hibázhat, mert akkor elveszíti a lányt. Na, aki volt már ilyen helyzetben az életben, az pontosan tudja, hogy ezek azok a rázós részek, amit nem biztos, hogy túlélnek a kapcsolatok.
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 23:13:21
(362/627)
Nem láttam, hogy leöntötte volna valamivel a kagylót. Mint kiderült volt egyfajta "serpenyûszaga" az ételnek, ezt mondták is a szakácsok, kik megkóstolták a kagylót.
didóci 2013 ápr. 11. - 23:08:15
(361/627)
Megint tele voltunk ám nagy pillanatokkal! A legszebb, és legerõsebb az volt, amikor legkedvesebb fõszakácsunk mindig vissza és visszaküldte a fésûkagylót az apuka elõtt, de az a csendes "újra", alig hallható, szinte olyan hangsúllyal történt, hogy érezni lehetett, neki legalább annyira fáj, mint a lánynak. (És itt azért meg kell dicsérjem a magyar szinkront is, igen jól átjött a hangulat.)
Meg kell õt érteni, hiszen maximalizmusa nem enged meg semmilyen hibát. Azon felül már-már félszeg viselkedésében fel lehetett fedezni, hogy nagyon fontos neki, hogy mit gondol róla a szeretett lány apja.
Jól gondolom, hogy a gonosz volt igazgató - ugyan nem mutatták -, de leöntötte valamivel a fésûkagylót, amit kivitt a vendégnek? Szerintem erre utalt a késõbbi beszélgetés is a többi szakáccsal.
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 22:43:57
(360/627)
A négy "régi" szakács kezd egyre ellenszenvesebb lenni.

Mekkora barátok lettek már a fõnök és Eun Soo :)))

A fõnök lassan fésûkagyló-mérgezést fog kapni, ha ennyit kell kóstolnia :)

Jó jelenet volt amikor apuci betoppant az étterembe.
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 22:40:46
(359/627)
Sosem tudtam mi a jó a kalitkába zárt madárban gyönyörködni és hallani a hangját :((((
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 22:39:14
(358/627)
Úgy értem, hogy nem becsülnek sem embert sem állatot :)
10/10
Illiona 2013 ápr. 11. - 21:08:46 10/10
(357/627)
az East of Eden-ben a madár abban pici kalitkában! Õt jobban sajnáltam, mint ezeket halakat.
offtopic
dorombka 2013 ápr. 11. - 21:00:19
(356/627)
Gondoltuk, hogy kicsit félreírtál valamit. :)
offtopic
dorombka 2013 ápr. 11. - 20:59:44
(355/627)
?
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 20:54:59
(354/627)
Ezeknek a koreaiaknak semmi sem szent, sem ember sem állat :)
10/10
Illiona 2013 ápr. 11. - 20:51:37 10/10
(353/627)
Bocs elírtam: a munkahely dolgozni való!
10/10
Illiona 2013 ápr. 11. - 20:46:54 10/10
(352/627)
Még azt nem tudom európai eszemmel felfogni, az hogyan lehet egy társadalomban elfogadott, hogy egy munkahelyen nincs fegyelem, és nincs alá-felé rendeltségi viszony. Gondolok itt arra, hogy a séf nem csak azért rúgta ki a lányokat mert lányok voltak, de munkaidõben munka helyett csak hetyegtek, és a munkájukat satnyán végezték el. Ahhoz képest hogy ezekben filmekben az intim jelenetben legfeljebb ölelkeznek, itt volt tapizás, nyalizás. Tudom hogy a szerelmek nagy többsége munkahelyeken keletkezik a világ minden részén, de de a munkahely nem dolgozni való!!!!
Vagyis szerintem az hogy a séf nem tûr meg szerelmi párokat, az nem kellene hogy automatikusan vonatkozzon rá, vagy akár az igazgatóra. Nincsenek egy szinten a sima dolgozókkal.
És pl a séfhelyettes, aki nagyon szeret erkölcsi prédikációkat tartani, egyetlen egyszer sem kísérelt meg igazságos lenni, valamiért megszólalni, amikor a szakácsok igazságtalanok, illetve bunkók voltak. És ezzel a kvalitással akar õ önállóan séf lenni!? Amikor a Séf távollétében mindannyian rászálltak Yoo Joungra, akkor a séfhelyettes csak bénán mosolygott, és bár helyes mosolya van, de egy férfitól azért mást várnék. például azt hogy legyen férfi.
dorombka 2013 ápr. 11. - 20:42:40
(351/627)
Nekem is az jutott eszembe, amikor azt a csepp csészét megláttam.
Elég sok aranyhal fogyhatott a forgatás alatt. :)
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 20:38:46
(350/627)
Szerencsétlen halak. A koreaiaknak még van hova javulniuk állatszeretet és gondozás-hozzáértés terén ....
vondermonarchi 2013 ápr. 11. - 20:36:51
(349/627)
Nagyon jó volt ez a jelenet. :))
10/10
livennke 2013 ápr. 11. - 16:17:36 10/10
(348/627)
Mélyen egyetértek! Korábban beszéltünk a múlt tiszteletérõl és arról, hogy az hogyan jön át a jelenbe és hogyan hat a jövõre. Náluk (is) ez teljesen igaz. A papa biztosan nagyon szereti a lányát is. A mostani részben beszélt a fiával arról, hogy vannak már náluk is az egyetemen sikeres nõi professzorok és orvosok, ráadásul az egyik leghíresebb chef pont nõ. A papának erre felcsillant a szeme, hogy akkor itt még bármi lehet a lányából is. Az nem kérdés, hogy nagyon tehetséges és kitartó, ezt hozta otthonról, de rengeteget tanul is, fõleg a cheftõl. Ezért tragédia számára, hogy egyedül maradt a konyhában és a chef, ha lassan is, de a tegnapi rész végére talán megértette, hogy nekik jövõjük abban a pillanatban ketten csak abban az étteremben lehet. Ilyen helyzetekben az egyik félnek engedni kell és a chef csak idõsebb és bölcsebb, mint a kislány, ráadásul felhívták a figyelmét, ha nem megy vissza még szerzõdést is szeg. Nyomós érvek!