Téma: Hal a tortán

tortura 2015 ápr. 22. - 11:14:12
(4245/4265)
Klapkát nagyon bírom. Jó dumája van az öregnek. Soma meg nagyon fárasztó, mint általában. Patrícia is nagyon bájos a pocakjával. Tudom, ez már régebbi felvétel, hisz kb. egy éves lehet a babája.
Növényit sosem csíptem, igaz, tett is érte. Én sem vagyok egy konyhatündér, de az azért már túlzás, hogy fel kell neki menni az internetre, hogy megnézze, melyik oldalra kerül a kés, villa, kanál. Vicc, ezt már egy óvodás is tudja.
Cordelia 2015 márc. 16. - 19:47:25
(4244/4265)
nem, nem, a borsóka az a zsírba szaggatott galuska
filoszemitabélus 2015 márc. 16. - 16:24:34 Előzmény Cordelia
(4243/4265)
a boldog békeidõkben külön tálalták és csináltak a fõtt húshoz isteni torma vagy fokhagyma mártást. Ti a New York-i változatot eszitek? Még lehet bele tenni BORSÓKÁT és májgombócot. Minél gazdagabb, annál jobb.


Itt van egy kis irodalom a borsókáról:

http://www.webbeteg.hu/cikkek/eloskodok/64/galandfergesseg
babanya 2015 márc. 16. - 16:19:00
(4242/4265)
Hát--- én sem nézem, csak belenézek, de elég, fõleg arra, hogy ki hogyan eszik. Ha nem olyan családban nõtt fel, ahol megtamították, hogyan kell terített asztalnál viselkedni,ezekre a celebekre már ragadhatott volna rá egy kis illem - sok-sok helyen láttak már éttermet, evõ embereket, stb - szóval Mónika pl. egyik kezével ráfekszik az asztalra, másik kezével könyököl, úgy eszeget. Nem a kezést emeli a szájához, hanem a száját szinte a tányérba, mint a kutyusok. Ez a mûsor a szép terítésen kívül szólhatna arról is, hogyan viselkedjünk, vagy legalább is alkalmazkodjunk a környezethez.
tortura 2015 márc. 11. - 17:39:52
(4241/4265)
Ezt a hetet nem nézem. Hétfõn, mikor láttam, hogy kik lesznek, akkor döntöttem így. Bevallom, én a szereplõk alapján döntök, a többi nem is nagyon érdekel (ki mit hogy fõz). Ez egy szórakoztató mûsor, és ha nem szórakoztat, akkor minek nézzem. Épp akkor kapcsoltam oda, mikor a három trampli verte az asztallapot, hogy nem szépek a vékony nõk (az édességet meglátván), és a durung még meg is erõsítette õket ebben. Jahhh, ha õk mondják....
Cordelia 2015 márc. 11. - 14:35:29 Előzmény tortura
(4240/4265)
ezen a héten klárikám, maunika és dzsudi olyan palávert csapnak minden este, mint a piaci kofák: nem lehet érteni, mit mondanak, akkora a ricsaj.
Nem értem Mónika ételsorát: málnaleves, töltött karalábé, orosz krémtorta? Külön megkérve a vendégeket, hogy ne zabálják fel a tortát, mert kell a gyerekeinek (?). Ezek után "kinek az ablakán néz be a ló?"
Cordelia 2015 márc. 11. - 14:32:52 Előzmény olahmiki1959
(4239/4265)
a boldog békeidõkben külön tálalták és csináltak a fõtt húshoz isteni torma vagy fokhagyma mártást. Ti a New York-i változatot eszitek? Még lehet bele tenni borsókát és májgombócot. Minél gazdagabb, annál jobb.
tortura 2015 márc. 05. - 18:14:02
(4238/4265)
Nem néztem végig a tegnapi adást, csak idõnként bele-belenéztem, míg a másik csatornán reklám volt. Viszont nagyon jó volt ez a rész, meg kell hagyni. Volt humor, báj, csipkelõdés, minden. Janicsák Veca egy hihetetlenül bájos hölgy, Oszvald Marika meg egyenes fenomenális.
tortura 2015 febr. 22. - 17:07:43 Előzmény pneklara
(4237/4265)
Egyetértünk. Annak idején, mikor Kozsóval, Rékával, Szilvivel meg Gangstával voltak egy csoportban, ott is holtverseny alakult ki a végén: Kozsó és Bangó lettek nyertesek - azonos pontszámmal. Kozsó nagyon elegáns volt, azonnal felajánlotta a nagyasszonynak a díjat.
Akkor jobb is, hogy nem néztem, ha így alakult.
olahmiki1959 2015 febr. 21. - 14:55:46
(4236/4265)
Mindkét változat jó, és elfogadott.
Nálunk mindig minden a levesben van, nem külön tálban a zöldség és a hús, mert ha úgy tálalod, akkor a lébe beletéve a dolgokat, esetleg lehûtik a levest, az meg nem jó.
És gazdagabbnak, gusztusosabbnak is néz ki a levesestál, benne a színes zöldségekkel, a cérnametélttel, a húsokkal - abba is hagyom az írást, mert olyan éhes lettem, mint egy farkas...:)
10/10
Szissssz 2015 febr. 21. - 10:16:25 10/10
(4235/4265)
Az én nagymamám a húslevest nem így tálalta.
Nála külön tálon volt a hús és a zöldség, nem a levesben.
pneklara 2015 febr. 21. - 07:39:16
(4234/4265)
Szerintem ez egy akkora neveletlenség, hogy a háziasszony tüntetõen nem eszik a vendégeivel. Olyan, mint ha azt mondaná: legeljetek drágáim, én csak nézlek benneteket. Azért mímelhette volna az evést, hacsak igazoltan nincs valami epekólikája. Abban a bõségtálban talált volna valamit, amin elrágódhatott volna. Csak azért mondom, mert Margitka lépten-nyomon kioszt mindenkit a jólneveltségrõl, akkor ezt nem tartja furcsának, hogy bele sem kóstolt a fõztjébe?Na, róla nem lehet feltételezni azt sem, hogy õ ajánlja fel Fásinak a csecse aranyhalacskát, mondván, neki van már vagy 6 darab. Fási megtette volna.Margitka mellé máskor csupa zöldfülût kell beosztani vacsorapartnernek, akik a zacskós leves - zacskós puding menüvel elfogadják a sorrendet, mert Margitkával szemben gyõzni nem lehet. Nem feltétlenül a kaja miatt.
olahmiki1959 2015 febr. 21. - 05:36:31
(4233/4265)
Így lenne ötösöm a lottón...
Naná, hogy Bangó Margit nyert, egyébként valószínûleg megérdemelten...:)
Az már a szerkesztõk hülyesége, hogy Fásyt és Bangót mindig egy mûsorba teszik, mert így Fásynak soha nincs esélye egyedül nyerni...:)
habcsi 2015 febr. 19. - 20:32:05
(4232/4265)
"Kedves" Ádám! Én.....Neked.....erre...... az estére....... -o....azaz-minusz nulla pontot adok, de még azt sem érdemelnéd meg! A TV2 helyében ezt ebben a formában, nem engedtem volna leadni! Ez a reklám helye volt Nálad! Ebben nem volt, kedvesség-szeretet-barátság-meghitség! Fúj! Blö! :P
elizabeth 2015 febr. 18. - 22:35:06
(4231/4265)
Már nem tudja hol a határ, mit csináljon jó dolgában. Hivalkodó, gusztustalan.(Fásy)
pneklara 2015 febr. 18. - 16:01:43
(4230/4265)
Olyan ez, mint a munkahelyi névnapozás. Az egyik vitt egy kis pogácsát, a másik már egy kis édeset is. A harmadik egy kis salátát, a negyedik már rendelt salátabárból,aztán már utálta mindenki, hogy mivel kell túltenni a másikon, mert kevesebbet snassz volt vinni.
Csak azt tudják átverni, aki nem tud fõzni. Aki rendszeresen fõz, az idõben, módszerben, alapanyagban sejti, mi a szemfényvesztés.
Ha Marika és Zsülike is beáll kavargatni, 17 fogást idõre összehozni nagy mûvészet. Egyébként meg minek?Ki bír ennyit enni, aki egyébként gyökeret rágicsál egész héten? Biztos vagyok, hogy a cehhet a csatorna állja, a forgatás után visszamennek és dekára perkálják az árat.
Fási van olyan gáláns, hogy átengedi a díjat Margitkának, õ meg el is hiszi, hogy megérdemelten nyert, pedig ki merne 4 pontot adni a mûvésznõnek?
olahmiki1959 2015 febr. 18. - 15:34:08
(4229/4265)
Olvastam a bulvárhírekben, hogy Fásy Ádám ma 17 fogásos, királyi vacsorát fog felszolgálni a vendégeinek, ami szerintem, - legyen akármennyire pazar kiállítású, és csodálatos ízekben gazdag az az ételsor, - már a groteszk kategóriájába tartozik.:D
Nevetséges az az erõlködés, ahogyan ezek rivalizálnak egymással, - fõleg Bangó Margitról, és Fásy Ádámról beszélek, - mindegyik túl akar tenni a másikon, és presztízskérdésnek tekintik, hogy megnyerjék a versenyt.
- Tessék mondani, 17 fogást hogy lehet elkészíteni, hány ember segítsége, és mennyi idõ kell hozzá? - kérdem én félénken, - azonkívül, nem lenne sokkal egyszerûbb, ha meghívnák egymást a legdrágább éttermekbe, mindenki azt és annyit ehetne, amit és amennyit csak akar, és a végén az aznapi házigazda fizetné a számlát???
Ahelyett, hogy egymást - és a nézõket - hülyítik adásról adásra?...:)
Még az is nyíltabb és becsületesebb lenne, mint ez a cirkusz...:)
pneklara 2015 febr. 18. - 08:00:18
(4228/4265)
Ahogy elnéztem, Demcsák Zsuzsa helyett mindent a barátnõi készítettek.Itt-ott belevágott, belekapart valamit az alapanyagba, de még arról sem gyõzött meg, hogy tud fõzni. Ehhez képest úgy körített, magyarázott a vacsoránál, mint egy mesterszakács. Volt egy érzésem, hogy a barátnõkön túl egy szakács különítmény is dolgozott a vacsoráján.Az elõételét nagyon dicsérte az asztaltársaság, de a bacon színébõl úgy ítéltem, meg sem sütötte, csak átmelegítette.Bebe is erõteljesen fûszerezett, ezt olyankor szokták, amikor nem találják az ízt. Hazugság ez a mûsor is a köbön.
Bangó Margit egyre jobban irritál. Mikor már önmagát is annyira komolyan veszi, hogy mellette minden más jelentéktelenné válik, vagy annak kénytelen érezni magát.
10/10
Szissssz 2015 febr. 17. - 22:59:47 10/10
(4227/4265)
Szerintetek az nem hiba, hogy amikor Demcsák Zsuzsa az elõételt kiosztotta, a férfiak elé tette le az ételt elsõnek s csak legutoljára kapta meg Bangó Margit. Szerintem a hölgyek elé illik letenni elõször az ételt (én legalábbis ezt tenném ) s ott is az idõsebbik elé elsõként. De lehet, hogy én gondolkodom rosszul, nem tudom.
Amikor a vadhúst ették, akkor meg az tûnt fel, hogy Zsuzsa a szósz öntése után a túlcsorduló mártást az öntõ oldaláról az ujjával letörölte s utána pedig onnan lenyalogatta. Hát, szerintem ezt sem nagyon illik csinálni az étkezõasztalnál.
Egyébként meg ez a szájbarágós stílus, meg a nagy megfelelési kényszer nekem nem jön be.
olahmiki1959 2015 febr. 17. - 18:49:38
(4226/4265)
Igen, nagyon sok kérdés felmerül az emberben ilyenkor.
Az is eszembe jutott, hogy - ha jól emlékszem - Bangó Margit már 4, vagy 5 alkalommal megnyerte a "Hal a tortán"-t.
Miért kell állandóan, újból és újból visszahozni a mûsorba valakit, aki már ilyen sokszor szerepelt?
Nincs a TV2 tarsolyában más, ismert ember?

... Az igazságnak azért annyival tartozunk, hogy Réka és Bódy Sylvi akkor nagyon csúnyán viselkedett, (én is emlékszem arra a bizonyos adásra) nem is a "pereputty" szó volt, ami nálam igazából kiverte a biztosítékot, - bár, az igaz, hogy nagyon sértõ lehetett a Bangó családra, akik a szívüket-lelküket kitették, hogy a vendégeket maximálisan kiszolgálják, - hanem az, hogy a két csaj teátrálisan eljátszotta, hogy nem ízlik nekik a kaja, papírszalvétába köpték vissza falatot, mintha valami borzasztó dolgot kellett volna enniük, - és ez nekem sem tetszett.
Akármekkora celebnek gondolja magát valaki, azért viselkednie tudni kell...:)