idõjós1010 2009 júl. 31. - 15:07:47
(1248/2248)
:-D Jó, legyen neked így :-D
Ebbõl máshogy nem is jöhetnél ki jól.
idõjós1010 2009 júl. 31. - 14:56:12
(1247/2248)
Értem, szóval egyedül a te logikáddal van rendben minden, és mindenki máséval komoly gondok vannak. Ugyanis egyedül neked sikerült így értelmezned ezt a szöveget.
Bár szerintem te erõsen kevered a logikát, a saját érdekkel, valamint a párt érdekkel.
kgyuri0 2009 júl. 31. - 14:44:47 Előzmény idõjós1010
(1246/2248)
Azért lett neked címezve, mert te hivatkoztál elõszeretettel a "gondolkodásra", s te vagy Gyurcsány esküdt elldensége, ha komálod OV-t, ha nem.
Ré fogsz szavazni!
Hiába esküszöl Morvaira!
kgyuri0 2009 júl. 31. - 14:42:00 Előzmény idõjós1010
(1245/2248)
"Namost így is lehet érvelni, de azt te is beláthatod hogy ennek így semmi értelme"

Igen, idõjóskám, de van egyí dolog, amit azért illik figyelmbe venni: az ember józan esze, az emberre egyedül jellemzõ racionális, logikus gondolkodás képessége.

Már, akinek van józan esze, s logikus gondolkodása"
idõjós1010 2009 júl. 31. - 11:06:33
(1244/2248)
Korrekcióm az 1549-es hsz-hez
Igen-Igen-Igen, megbeszélTÜK már az Öszödi beszédet,
idõjós1010 2009 júl. 31. - 11:04:54
(1243/2248)
"BalogZoltán beszélgetése OrbánViktorral,"
Egyikkel sem szimpatizálok, szóval nem tudom hogy kerül ide ez az idézet. Pontosabban mért pont nekem lett címezve. ??

"Lassan kezdem megérteni, hogy az ember akkor legerõsebb, amikor térden áll."
Igaz ezt az idézetet innentõl kezdve ott sz..arom le ahol van, mert eleve nem szimpatizálok a szerzõvel, de ha már szó van róla, kifejtem én is a véleményemet.
Számomra ez a mondat azt mondja, hogy a nép már térdre van kényszerülve, térdre kényszerítette õt a kormány, viszont ilyenkor van a legnagyobb hangja, mert már nem bírja tovább a nyomást.
Bár te ismered az eredeti szövegkörnyezetét ennek a sornak, de számomra akkor is úgy tûnik hogy ez ismét erõsen sajátságosan lett értelmezve részedrõl.
idõjós1010 2009 júl. 31. - 10:55:51
(1242/2248)
Igen-Igen-Igen, megbeszélték már az Öszödi beszédet, elmondtad hogy az egész mondandójának csupán 5%-át szabad komolyan venni mert a politika már csak ilyen. Az is kiderült hogy igen egyedien értelmezed ezt a beszédet, és egyáltalán nem zavar, hogy mást jelent. Nos ilyen alapon tök mindegy hogy mit és kitõl idézel be te is nekem, mert ha az véletlenül kellemetlen lenne számomra, én is mondhatom majd nyugodtan, amit eddig te az Öszödi beszédrõl, hogy "kedves kgyuri, ez bizonyára számodra még új dolog, bizonyára nem mondta még neked senki, de ez nem egy olyan mûfaj aminet szó szerint kéne értelmezni. Mindössze 5%-t szabadnak az egésznek figyelembe venni, és én egyébként sem így értelmezem ezt az idézetet" :-)
Namost így is lehet érvelni, de azt te is beláthatod hogy ennek így semmi értelme.

"az érzéketlen visszapofázás"
Már másodjára írom, te a Fidesszel vagy, és minden bizonnyal voltál ugyanígy. Azt lehet? Az MSZP-re viszont ne mondjunk semmi csúnyát? Ne mondjuk ki az igazságot, azért mert ez a pártra nézve kellemetlen, a szimpatizánsai egy része meg úgyis sajátságosan fogja értelmezni ugyanazt?

"A magyar jobboldali ugyanez: „Elõször mi, aztán mi, aztán megint mi, aztán még százszor megint mi"

Igen mi, mi akik az egész magyar lakosságot, a közembereket képviseljük. Még szép hogy nem a politikusok érdekeit tesszük magunk elé. Természetes hogyha már a mi akaratunkból ülnek odafent a helyükön, és a mi pénzünkbõl kéne dolgozniuk, értünk tenni valamit, valamint abból tömik a zsebeiket degeszre, akkor elvárjuk hogy azt tegyék ami nekünk jó. Õk dolgoznak nekünk, és nem fordítva.

"ami ostobaság mert nem vallott be senki semmit, amit te szó szerint , helytelenül így értelmezel"

Igen én értelmezem valahogy, meg úgy kB aki olvasta már hasonképpen, neked meg van egy külön verziód. Egy olyan verziód amit még politikus szájából, vagy baloldali szimpatizáns szájából sem hallott még soha senki, mert akkor ökörség. Azzal hogy makacsul ragaszkodsz a saját verziódhoz még nem lesz igazad.

”Nem tanítottam senkit semmire, ti mg nem tanultatok lóizét se”

Ez az idézet nekem nem ismerõs, de majd utána fogok olvasni.
offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 10:21:54
(1241/2248)
Hát akkor örülünk, mert még sincs olyan rossz sorod, ha kertesbe költözöl. :)
kgyuri0 2009 júl. 31. - 10:12:57
(1240/2248)
Szeretek veled egy húron pendülni, de ezt nem hagyhatom szó nélkül:

"...különösen a mûfaji filmeket illetõen minden jó, csak a magyar nem. Nagyon ritka ugyanis a jó magyar film"

Ez semmi képpen sem igaz.
Még akkor sem, ha esetleg tisztázzuk, mit kell érteni "mûfaji filmen"
Ma az 1-esen reggel olyan filmt(tévéjátékot) láttam, hogy ez nem maradhat elvarratlan szál.
Ha valami világszinvonalú, az a hazai filmek!
kgyuri0 2009 júl. 31. - 02:25:32
(1239/2248)
Szittya!

Mint említettem, SzittyaAttilaBendegúz egy költõ volt, ráadásul az õ pontos személyazonosságát is homály fedi, még az is lehet, õ is nõ volt. Ráadásul, mint neve is mutassa, õ is marha nagy egy magyar volt!
[Úgy, hogy ne kívánd tõlem, ne nevezzelek Bendegúznak!]

1518:

Én is kocsiból veszem a tejet, szintén 180-ért. Innentõl a mi helyzetünk eltér a tiédtõl: a mi házitjesünk egy szemétláda, hosszú sorban kígyóznak a háziasszonyok „házi” tejért, aztán olyan sz*t kapunk, ami nem alszik meg, csak megbüdösödik, mint akármelyik hipermarketi sz*r!

A dinnyével kapcsolatos személyes tapasztalatomról már tegnap beszámoltam.

Szóval nekem ne szerecsenmosdassátok a magyar vállalkozókat, nem hogy közpénzbõl segíteni õket, de meg kéne tekergetni a micsodájukat inkább.
S akkor egy szót se szóltam a gazdatüntetéseken randalírozó többtízmilliós traktorokról
kgyuri0 2009 júl. 31. - 01:52:20 Előzmény idõjós1010
(1238/2248)
Idõjós!

Képmás magazin 2006. márciusi számában, BalogZoltán beszélgetése OrbánViktorral, „Ki lesz a gyõztes?” címmel(sic!).
OV mondása: "Lassan kezdem megérteni, hogy az ember akkor legerõsebb, amikor térden áll."

pozsuzsuzsi meglepõen lazán és toleránsan értelmezi, nyilván nem gondolt bele igazából.

Ez az ember ráadásul református!
A reformátusok rádásul jól tudják, hogy vallásukban nincs térdeplés!
Azt meg jól tudjuk, hogy elvileg MO-n több a térdeplõ katolikus, mint a nem térdeplõ protestáns, ez ad jlzést arra nézve, nennyire gondolhatta komolyan ezt ez a s**fej: nyilván be akart ezzel is nyalni az általa népesnek feltételezett katolikus szavazóknak.
Igazából nem tudnám eldönteni mi a szörnyûbb, nagyobb tragédia, ha OV ezt komolyan gondolta, vagy az, ha azt gondolta komolyan, érdemes ezt hazudnia.

Szerintem egy lénynek, aki megérdemli az EMBER nevet a jelen korban egy ilyen figurától szükölve kellene világgá mnekülnie, nem ám, hogy egy racionális és világos agyú Gyurcsánnyal szemben eõnyben részesítse!
kgyuri0 2009 júl. 31. - 01:31:55 Előzmény idõjós1010
(1237/2248)
idõjós!

1507, 1510
Bizony, gondolkodó emberként már megbeszéltük veled, hogy én hogy értem az öszödi beszédet.Az, hogy nyálát csurgató idiótaként képtelen vagy legalább úgy tenni, mint ha fölfogtad volna a véleményem, s akár a legélesebb ellenvéleményt személyesen nekem fogalmaznád, ehelyett megint az ostoba eszetlen panelekre hagyatkozol.
Na ez az, amitõl hasonlítasz a „Szívtipró gimi” diák szereplõire.
Mint az állatok , érzéketlenül differenciálatlanul mennek elõre (elefánt a porcellánboltban), hogy a „jogaikat érvényesítsék”, hogy megalázzák a velük szembe került másik embert a degenerált szólamok SZÓRÓL SZÓRA való értelmezésével.

Ha nem látsz ilyen mûsort ne vesszünk bele. A lényeg nem az, hogy a Maszop a tanárok és ti visszapofáztok neki, (a tanároknak), hanem az érzéketlen visszapofázás, a jogok és javak önzõ kisajátítása, nyegleséggel párosítva.

A darab szereplõi láthatóan úgy gondolkodnak: „Elõször én, aztán én, aztán megint én, aztán még százszor megint én… (legfeljebb a végén, ha már elfáradtam az önzésben, talán valaki becsúszhat!”

A magyar jobboldali ugyanez: „Elõször mi, aztán mi, aztán megint mi, aztán még százszor megint mi… (legfeljebb a végén, ha már elfáradtubnk az önzésben, talán valaki becsúszhat!”
[És itt a „mi” szigorúan úgy értelmezhetõ: „mi, magyar középosztály” ]

Mindjárt az elején:
„tanár nyiltan bevallotta, és aki nem vak az látja, hogy nem végzi a munkáját”
Pont ez az, ami ostobaság mert nem vallott be senki semmit, amit te szó szerint , helytelenül így értelmezel, azt természetellenesen lehet csak így értelmezni. Pont jó példa, ezt most te szolgáltattad: Egy tanár az iskolában azt mondaná: ”Nem tanítottam senkit semmire, ti mg nem tanultatok lóizét se” … Ezt épeszû ember nem érti szó szerint, csak a ha aljas szándékai vannak az illetõ tanárral szemben
[Éppenséggel volt ilyen jellegû tanárom, senki nem gondolta komolyan, hogy nem tanított volna és ajánlatos is volt vigyázni vele, mert éppen elég szigorú volt.]
offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 00:47:35
(1236/2248)
Pffffffffffff, :DDD
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 31. - 00:43:11
(1235/2248)
Igen. Csak tudod az a kérdés amit én kgyurinak feltettem, akkor kap jelentõséget, ha arra õ maga felel. Én nem egy baloldali szimpatizáns véleményére voltam kíváncsi a sok közül (nem mondom hogy te az vagy), hanem személy szerint az övére. Mégpedig azért csak az övére, mert õ egy saját gondolata mellett hozta fel azt az idézetet érvként. Arra voltam kíváncsi, hogy ez számára pontosan mit is bizonyít. Miben rejlik szerinte az idézet negatívuma.

Egyébként boldog vagyok, hogy bár nem csak te egyedül, viszont pl te magad is, rendszeresen olvasod a soraimat, és Készséggel válaszolsz minden egyes feltett kérdésemre ezen az oldalon. Igazán nagy örömmel tölt el engem ez a tudat, de hidd el nem tartok feltétlen igényt a szolgálataidra.
Köszönöm
pozsizsuzsi 2009 júl. 31. - 00:10:16 Előzmény idõjós1010
(1234/2248)
Hoppá mit találtam tõled:
"de nem kell ahhoz nekem elvtárának lennem, hogy hozzászólhassak egy olyan hozzászólásodhoz idefent, ami ugyan neki szólt, de amihez egyébként mindenkinek jogában áll. Ugyanis ez egy közösségi oldal.
"
idõjós1010 2009 júl. 31. - 00:06:21
(1233/2248)
"A szlovák tej csodálatos és nagyon egészséges."
Nem kétlem. Ellenben mit tudsz a magyar tejrõl?
idõjós1010 2009 júl. 31. - 00:04:45
(1232/2248)
Én nem pártot képviselek, én egy véleményt képviselek,(a sajátomét) amit mellesleg a Jobbik programjában is megtaláltam.
A hozzászólásod pedig szittyának szólt, de nem kell ahhoz nekem elvtárának lennem, hogy hozzászólhassak egy olyan hozzászólásodhoz idefent, ami ugyan neki szólt, de amihez egyébként mindenkinek jogában áll. Ugyanis ez egy közösségi oldal.
Igen a multik is megengedhetik maguknak azt, hogy alacsonyabb árakon adjanak termékeket, és pont így vannak ezzel a magyar gazdák is. Mindketten kereskedõk, így ugyanazok az érdekeik. Magyar terméket is vehetsz olcsóbban mint amennyiért a multi kínálja ugyanazt, és vehetsz drágábban is magyar termelõtõl. A magyar gazdánál viszont biztos hogy minõséget kapsz, a multinál viszont csak elvétve. A magyar gazda annyiért árul amennyiért neki még épphogy megéri, de mivel annyira kevesen választják az õ termékeit, amennyire tud lejjebb megy az árakkal is. A multi viszont kedve szerint játszik az árakkal. Ami nagyon fogy, azt emeli. Ami kevésbé, azt csökkenti.
A magyar gazdák pedig joggal vannak felháborodva. Minden országban fel lenének, ha az állam nem õket, hanem a külföldit támogatná, az õ kárukra. Azzal csak épül egy ország ha támogatják a hazai gazdaságot. Azzal viszont tönkremegy, ha a külföldi élvez támogatást, és õ virágzik.

Te nem a filmgyártásról beszéltél eddig, arra vonatkozóan hogy minden jó csak a magyar nem, és én sem. Szóval ne gyere itt nekem a filmekkel, mert köze nincs a tárgyhoz, és habár ezen az oldalon többségében filmes topicok vannak, ez a topoc még csak nem is az.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 30. - 23:44:31
(1231/2248)
Nahát nem is kell, hogy emlékezz rá. Pár hete olvastam (a teszkóban az újságosstandnál, mivel ott sem olcsóbb az újság, de ingyen olvasható :P) egy zsidó szerzõ cikkét, aki lamentált emiatt, utólag is.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 18:29:25
(1230/2248)
Hajlamosak emelni? A multik tán nem emelnek? Ne beszéljél már hülyeségeket. nekünk semmi nem jó csak a magyar mindenbõl, ezt mondod. A te hozzászólásaidból meg valahogy csak az jön le, hogy minden jó, csak a magyar nem.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 30. - 18:17:43
(1229/2248)
Tegnap még kifelejtettem, hogy a rdsz-váltás után kitalálták, hogy a 8 legnagyobb magyar nemzetiségnek alanyi jogon legyen képviselõje a parlamentben. Aztán ezt a pártok közös erõvel leszavazták. (Igen, az szdsz fõképp). Ha ez megvalósul, ma talán automatikusan lenne kínai képviselõ a parlamentben.
Látom, a szlovák tej a szívügyed. Hát: gesundheit hozzá (szlovákul nem tudom).