Téma: Édes élet

offtopic
-csengõzoli-- 2014 febr. 01. - 10:34:31
(292/452)
Nekem a problémám nem is azzal van,hogy megy egy ilyen mûsor,hanem azzal,hogy elértük azt a szellemi nihilt,hogy már csak ilyen van.
A tévék teljesen ráálltak ezekre és odáig jutottunk,hogy csak ilyen mûsorok készülnek.
Ha valaki,akkor én abszolut kiálltam ezek mellett a buta mûsorok mellett, ezekre is szükség van,némelyiken elrötyög az ember és a tévé, pláne a kereskedelmi tv nem más, mint showbiznisz (ilyen szép magyarosan).
Csak az a baj,hogy valahogy elbillent a mérleg, néha nézne az ember értelmes mûsorokat is.
Nem csak a Natgeon, hanem hazai közszereplõkkel,értelmes témákról.
Számomra az a fájó,hogy a tévé teljesen átalakul egyfajta proli szórakoztatássá.
Már a híradókban is olyan vezetõ hírek mennek,mint ,hogy Vastag csaba kalácsot sütött az ünnepekre, vagy,hogy Pulifalván kirabolták a közértet.
És? Pedig lennének hírek, fõleg a nagyvilágból,de hát úgy vannak vele,hogy totál hlyének néznek bennünket nézõket és nem mennek bele komolyabb témákba.
Aztán híradó után prolishow , utána édes élet, jóban rosszban és este 10kor egy 1981-es C kategóriás film.
Ez a választék.
Katasztrófa. És nyugodtan magunkra vehetjük,mert ennyire tartanak bennünket a tévék.
És erõltetik, erõltetik,ha megbuknak,akkor is erõltetik.
fricsi01 2014 febr. 01. - 08:33:25
(291/452)
Szívembõl beszéltél. Max egyetértésem.
papzo 2014 febr. 01. - 06:29:03
(290/452)
Forgatókönyv is van benne, meg némi élet is. Amúgy nem mindegy?
Ha tetszik nézzük, ha nem tetszik elkapcsolunk. Vannak szereplõk, akikre nem vagyunk kíváncsiak és simán gyorsítunk. Ja, mi amúgy sem élõben nézzük, hanem netrõl szedjük le. Egyrészt az idõ eltolódás miatt, másrészrõl a 20 perc tartalom miatt nem nézünk még plusz egy órányi irritáló szereplõt és töménytelen unásig ismételt idióta reklámot.
A Bálint Antónia, Zámbóek, Varga Viktorék, Soma, vagy Sziládr nevû hal a tortános fickó pl. az átugrom kategória.
Nem a kulturális fejlõdésünk része, hogy belenézünk ebbe a mûsorba (is).
Nem ül elõtte a gyerek, már alszik, amikor mi nézzük.
Nem várunk semmi kultúrsokkot, kimagasló mûvészeti élményt....stb. egyszerûen vannak szereplõk, akiknek a butaságán, faragatlanságán, hülyeségén.....stb. jót nevetünk, aztán 2 perc és már el is felejtettük az egészet, mert kb. annyit is ér.
filoszemitabélus 2014 jan. 31. - 20:01:44
(289/452)
Meg azt sem írták meg x évvel ezelõtt a forgatókönyvírók, hogy Berki mama szüljön egy ilyen baltaarcú egyedet, mint Krisztián.
mushi 2014 jan. 31. - 19:02:58
(288/452)
amúgy senki se mondott olyan hülyeséget, hogy biztos azt is megírták nekik, hogy szülessen kisbabájuk a berkiéknek meg a többi. de nyilván úgy írják tovább a "fordulatokat" az írók, hogy tudják, számolhatnak a kisbabával is. hogy pl most "fájjon" a pocija a babának, most megmutogathatják a rokonoknak, vagy ilyenek. az utolsó cserkészünk nagyon el van tévelyedve ezügyben, de nyilván mi vagyunk a hülyék...
olahmiki1959 2014 jan. 31. - 18:49:40
(287/452)
Te meglehetõsen régóta hangoztatod azt a véleményedet, hogy szerinted ezt a sorozatot az "élet írja", tehát nem elõre megírt epizódokról van szó.
Gyakorlatilag senki nem ért veled egyet - én sem, - bár attól még lehetne akár igazad is.
Csak akkor magyarázd már el nekünk, hogy miért van a stáblistán két, vagy három forgatókönyvíró neve is fent???
Arról nem is beszélve, hogy hogy lehet, hogy a kamerák mindig éppen akkor vannak ott valahol, amikor - úgymond - történik valami?
Azt senki nem mondta, hogy percrõl-percre, és szóról-szóra leírják a szereplõknek, hogy mit mondjanak és hogyan viselkedjenek, de azt igen, hogy megadnak nekik alapszituációkat.
- Gyerekek, most menjetek el egy butikba, látványosan vesszetek össze, aztán jó sok cuccal megpakolva, menjetek haza és béküljetek ki.
- Figyu anyukám, te most elmész a szoláriumba, ahol véletlenül találkozol egy régi barátnõddel, és jól kipletykáljátok magatokat, utána beültök egy sütire a cukrászdába, ahol észreveszed, hogy otthon hagytad a mobiltelefonodat, és pánikba esel, mert fontos hívást vársz az ismert producertõl.
- Ti leruccantok vidékre anyádékhoz, ahol segítesz a nyulak etetésében, de olyan béna vagy, hogy a nyulak szétszaladnak, és egy fél délutánba is beletelik, mire újból összeterelitek õket, a nézõk meg fognak szakadni a röhögéstõl.
- Te lemész a haverokhoz a zenekari próbára, de áll az egész stáb, mert a basszusgitáros hangszerét ellopták az éjjel, másik hangszert pedig még nem tudott szerezni. Emiatt feszültség, szóváltás, jól összevesztek, és feldúltan otthagyod az egészet.

És ilyeneket ömlesztve, számtalant tudok még írni, meg ezeknél sokkal jobbakat is.
Nem kell szerepeket megtanulni, a forgatókönyvírók nem konkrét mondatokat adnak a szereplõk szájába, de azért annyira ne légy naiv, - baráti jótanács, - hogy elhidd, hogy minden teljesen spontán módon, magától történik ebben a mûsorban.

Még valami.
Tudod, miért kell haragudni erre a mûsorra?
Nem azért, mert idõnként szórakoztató, és jókat lehet röhögni a szereplõk csetlésén-botlásán, meg azon, hogy mennyire egyértelmûen "kilóg a lóláb" a mesterségesen elõállított szituációkon, hanem azért, mert azt sugallja, hogy teljesítmény nélkül, jó helyezkedéssel, szerencsével, meg kapcsolatokkal, olyan emberek lehetnek "sztárok", és élhetnek luxuskörülmények között, akik primitívek, akik egész életükben talán egy könyvet sem olvastak el, akik sokszor még magyarul sem tudnak rendesen, és nagyképûek, megjátsszák magukat, súlyos százezreket fizetnek ki könnyedén egy melegítõfelsõért, te meg örülsz, ha be tudod fizetni havonta a sárga csekkeket.
offtopic
-csengõzoli-- 2014 jan. 31. - 14:27:58
(286/452)
Látod itt többen is azt hiszik,hogy ez a valóság :D
Szerintem hagyni kell, ez egy kis boldogság az életükben.
barbi_112 2014 jan. 31. - 14:11:55 Előzmény papzo
(285/452)
Tényleg szereti õt. Épp azon gondolkodtam hogy hány ismert nõje volt már ennek az emberszabásúnak: Oszter Alexandra, Szabó Zsófi, Kapócs Zsóka, Szalontai Szilvi meg ki tudja még kik és ezzel a Pamelával tart ki legjobban.
De nagyon osztja õt a nõ, szerintem emiatt bírja, mert megvan köztük ez az állandó adok-kapok, nem hódol be neki annyira. Na meg ugye ott a gyerek is.
mushi 2014 jan. 31. - 12:18:20
(284/452)
õ álomvilágban él, nem tud különbséget tenni a tv és a valóság közt. erre is azt hiszi, hogy nem egy elõre megírt mûsorról van szó. de vigyázz vele, nehogy 'rád kapjon', mert leállsz vele, meg husikázod... (nekem nincs ezzel bajom, csak a tapasztalat beszél belõlem :) )
papzo 2014 jan. 31. - 07:25:22
(283/452)
Ez a Berki nagyon szeretheti ezt a butácska rátarti nõt, hogy ennyit tûr neki!
Csak nehogy Pamelka túl lõjön a célon!
Van az a határ, amit nem kellene túllépni neki, mert aztán a kopasz dobbant õ meg fillérezhet valahol anyukánál vagy egy albérletben.
fricsi01 2014 jan. 30. - 20:23:20
(282/452)
Példát mutatnak az ifjúságnak, ordibálás, veszekedés, mûbalhék, primitívség felsõfokon, Pamela úgy viselkedik, mint egy prosti, elõbb ruhák , vacsora, egyebek aztán adom magam... (jó példa tinilányoknak) kíváncsian várom a LEÁNY gyermekük nevelését
1/10
Viktor6665 2014 jan. 30. - 19:18:43 1/10
(281/452)
Ettõl már nincs lejjebb.
1/10
fkefir 2014 jan. 29. - 21:43:07 1/10
(280/452)
Ez egyre okádékabb!!
barbi_112 2014 jan. 28. - 05:17:53
(279/452)
Na ja, "olasz".... Csak azért mégis zenész családból jött, azt hinné az ember hogy azok "úriasabbak" vagy hogy mondjam, annyira nem sokasodnak. 1-2 és ennyi. De már 20 évesen 3?
olahmiki1959 2014 jan. 27. - 23:55:43
(278/452)
Arrivederci Roma - ahogy a régi sláger mondja...
offtopic
-csengõzoli-- 2014 jan. 27. - 22:52:48
(277/452)
"Olaszok"-nál ez annyira azért nem ritka.
barbi_112 2014 jan. 27. - 22:18:49
(276/452)
Én nem is tudtam hogy a Cseke Katinka pasijának 3 gyereke van. Ez komoly? Pedig elég fiatalnak tûnik. Ránézésre jó ha van 25 éves...
barbi_112 2014 jan. 25. - 05:18:25
(275/452)
Jóóó, azért nem fog megfertõzni a kereskedelmi tv-zés :D De köszönöm az aggódást! :)
Igazán ez pont az az idõszak amikor még nem tudok aludni, a gép elõtt pont eleget ülök nappal, és kell valami ami kikapcsolja a gondolataimat. És tényleg, ez pont olyan mûsor amin nem kell agyalni, csak ülsz és bámulsz ki a fejedbõl. Aztán mikor vége elkönyveled hogy "na ezek sem normálisak, és hogy mekkora kamu" :D.
De tény, hogy nem valami színvonalas mûsor, de sztem néha ez is kell akárki akármit mond. Inkább ezt nézem mint a VV-t.
barbi_112 2014 jan. 24. - 21:54:50
(274/452)
Na akik fekete pontot érdemelnek a színészkedésbõl a mai napra az Bejja asszony és "azura" és Cseke Katinkáék, meg Juniorék. Annyi kamu van ebben a mûsorban hogy hihetetlen. Amin nem csodálkozom, de egyre rosszabbak.

Junior felesége meg nagyon idegesítõ.
-csengõzoli-- 2014 jan. 23. - 22:55:08
(273/452)
Hát látod...