Téma: Dragon Ball Z

agarik 2012 szept. 19. - 22:05:09
(460/960)
Félreérthetted mikor azt mondja "Garbik fia vagy, aki annak idején a Mindenható ellen harcolt".
Itt nem azt mondja hogy Garbik harcolt a Mindenhatóval a visszaemlékezésben, hanem Garbic Jr.
Tekintve hogy a DBZ 1. film minden ellentmondása dacára ténylegesen a Garbik Junior saga közvetlen okozati elõzménye.
agarik 2012 szept. 19. - 19:34:41
(459/960)
Hát, ha nekilátok még ma lenyomhatom azt a 10 részt amibõl az a saga áll, és az után nyilatkozok, mert addig nincs mire.

Btw, ha tudsz vkit aki tud japánul, lécci elõzõ hsz-em linkjeihez felirat! 1000 erõegység átadva!
agarik 2012 szept. 19. - 19:30:54
(458/960)
Tud vki japánul?

Dragon Ball Z Special 4: Looking Back at it All: The Dragon Ball Z Year-End Show!
http://www.youtube.com/watch?v=zzrw1-5Y3Zc

Ennek meg:
Dragon Ball Z Movie Overview Special
itt megvan az elsõ fele (ráadásul pocsék minõségben, de én jobbat nem tudtam elõbûvölni):
http://www.youtube.com/watch?v=RJGgOt6qbIY
10/10
Manami 2012 szept. 19. - 19:30:16 10/10
(457/960)
De figyelj, én nem a moviek-ról beszélek, láttam mindet pontosan tudom, hogy nem illesztjük be a sorozatba. de Garlic Junior saga mégis ott szerepel a Dermesztõ saga után pedig semmi köze a valós sorozathoz.
reay 2012 szept. 19. - 18:50:54 Előzmény Fõnix császárnõ
(456/960)
Igen,Koltai Judit. Nálam kis idõbe telt mire leesett. :)) Én bírom a hangját,de néha elég extrém a karakterhez.
agarik 2012 szept. 19. - 18:40:46
(455/960)
"a korokkal kapcsolatosan aki kíváncsi az megtudja nézni, hogy ki mennyi volt a Db végén és a DBZ elején a ***cenzúrázva*** oldalon és emellett különbözõ információkat is olvashattok a Db szereplõirõl, a tárgyakról ill. a helyszínekrõl." - ez egész egyszerûen hazugság.
Az "információk" menüpontnál egyedül a "fejlesztés alatt" feliratot olvashatjuk.
agarik 2012 szept. 19. - 18:33:12
(454/960)
A filmeket felejtsd el, mert NEM illeszthetõek a sorozatba legtöbbször. Nem hiába írom róluk külön a posztokat.

Gyengébbek kedvéért gyors lista azokról a nem-sorozat Dragonballokról amiket eddig megnéztem, és hogy beilleszthetõek-e a soriba:

- Bardock – The Father of Goku: új történet a sorozathoz
- Plan to Eradicate the Saiyans: nem tökéletesen, de beilleszthetõ a sorozatba
- Curse of the Blood Rubies: új változat a sorozat egyes részeibõl
- The Path to Power: új változat a sorozat egyes részeibõl
- The Sleeping Princess in the Devil's Castle: új változat a sorozat egyes részeibõl
- Mystical Adventure: új változat a sorozat egyes részeibõl
- Dragon Ball Evolution: új változat a sorozat egyes részeibõl
- Goku's Traffic Safety: új változat a sorozat egyes részeibõl
- Goku's Fire Brigade: oktatófilm a sorozat világának felhasználásával
- Movie 1: Dead Zone: új változat a sorozat egyes részeibõl
- Movie 5: Cooler's Revenge: technikailag új változat a sorozat egyes részeibõl, DE beilleszthetõ a sorozatba új történetként
- Movie 4: Lord Slug: új változat a sorozat egyes részeibõl

Ahol olyat látsz "új változat a sorozat egyes részeibõl", az NEM illeszthetõ be a sorozatba, NEM része a kanonikus történetnek!

-----------

Amiket még nem láttam, így nem tudok nyilatkozni róluk:
- The History of Trunks (gyaníthatóan olyan kiegészítõ rész mint a Bardock)
- Movie 2: The World's Strongest
- Movie 3: The Tree of Might
- Movie 6: The Return of Cooler
- Movie 7: Super Android 13!
- Movie 8: Broly: The Legendary Super Saiyan
- Movie 9: Bojack Unbound
- Movie 10: Broly: Second Coming
- Movie 11: Bio-Broly
- Movie 12: Fusion Reborn
- Movie 13: Wrath of the Dragon
- Yo! Son Goku and His Friends Return!!
- Dragon Ball Z (2013 movie)

És volt még 2 fellelhetetlen különkiadás (vmi rendezvényen vetítették õket állítólag, aztán semmi), de az nagyon offnak tûnik a tényleges soritól amúgyis:
- Dragon Ball Z Special 2: Movie Overview Special
- Dragon Ball Z Special 4: Looking Back at it All: The Dragon Ball Z Year-End Show!
- A Hero's Legacy (szinte biztosan új rész)
10/10
Manami 2012 szept. 19. - 17:04:05 10/10
(453/960)
Amúgy amikor vége a Dermesztõ elleni harcnak, nem vágom, Gohan hogyan harcolhatott Garlic Jr. apja ellen. És mit keresett Ifjú Sátán és Goku együtt? akkor még ellenségek voltak...csak Raditz feltûnése után kezdtek egy oldalon állni. Másrészt Gohan 3 évesen hogy harcolhatott volna ? hisz látjuk mit mûvelt a kiképzése kezdetekor...még csak egy csecsemõ volt. Mikor 4-5 éves volt sem harcolhattak Garlic apja ellen, mert Goku a túlvilágon volt, Gohan meg mint tudjuk Sátánnal edzett. Szóval ez nekem elég fail és idegesítõ xd
10/10
Manami 2012 szept. 19. - 16:56:47 10/10
(452/960)
ÉN is tartom továbbra az álláspontomat, miszerint Goku 23 éves a Z elején. De ezen ne vesszünk már össze, most 2 év ide vagy oda x)
agarik 2012 szept. 19. - 13:53:04
(451/960)
kisebb spoiler:
A DBZ1 filmbeli Garlic Jr. nem tud meghalni. Az apja egykoron a késõbbi Mindenható riválisa volt jelöltként a Mindenható pozíciójáért.


És csak hogy ne csak a hsz-t szaporítsam:
Dodonpa: "torokütés"(?)
Kaio-Ken: "az én birodalmam"
Genki-dama: "életerõ-labda" (szó szerint: egészség-labda)
agarik 2012 szept. 19. - 13:45:26
(450/960)
Téves. A fõgonosz a filmben (DBZ1) maga mondja hogy a papáját akarja megbosszulni. Õ Garlic Jr., aki a Garlic Jr. sagaban "ismét" feltûnik (idézõjel, mert a film nem illeszthetõ a sorozat idõvonalába, alternatív történetként fogható fel, hasonlóan a legtöbb filmhez).
agarik 2012 szept. 19. - 13:13:39
(449/960)
DBZ 4. film:

Egy újabb újramesélés. A Szívtelen Sátán sagat (DB 102-122) olvasztja egybe egy proto-Dermesztõ sagaval (DBZ 36-107), viszont kellemesen érdekes ötleteket használ. Emiatt és mert a stílusa (mind a történet, mind a rajzok) átmenet a DB és a DBZ között, érdemes egyszer megnézni.
agarik 2012 szept. 19. - 12:01:35
(448/960)
Oké, szaporítom itt a hsz-t...

Goku's Traffic Safety: sok kisebb történés újramesélése, de tök jó, ajánlom. Közlekedni tanítani hivatott kb. óvodásokat, de tökre DB-epizód szintû!

Goku's Fire Brigade: Na ezzel viszont nem vagyok elégedett. A DB 3. filmjének mintájára teljesen újraírták a karaktereket, ráadásul az egész nagyon erõltetetten és töményen okít az alapvetõ "ne játsz a tûzzel" dolgokra.
Kb. olyan mint nálunk volt egy sori hogy a tûz felcsap, majd - talán elefánt? - tûzoltók majdnem teljesen eloltják, majd a fõtûzoltó mindig a pipájába engedi a tûz utolsó lángját telepedni. Ezek tök jó egypercesek voltak, nem hiába nem 10 percesek.
agarik 2012 szept. 19. - 11:20:19
(447/960)
DBZ 5. film:
Történetileg beilleszthetõ a DBZ 123-124 részek közé, bár valójában semmi más mint a DBZ 45-107 részek, azaz Dermesztõ és Különleges Alakulata újramesélése és kiterjesztése.
Viszont nagyon dögös zenéje van, és szépen van megrajzolva, tehát minden ellenérv ellenére érdemes megnézni.

Sajna az indavideon a japán változathoz tartozó(?) felirat van, míg a film angolul beszél, meg mintha hiányoznának a zenék, így végül a gogoanime 3 részbe vágott változatával egyeztem ki, amihez viszont semmilyen felirat nincs.
agarik 2012 szept. 19. - 09:30:29
(446/960)
Ja, és a farok eltávolítása nem jelenti hogy visszaállította volna a Holdat. A Mindenható nemigen kapkod a cselekvéssel. Sokkal valószínûbb hogy ez egy "untold story", amiben valaki (nem is feltétlen Bulmáék) megkereste a Sárkánygömböket és ezt kívánta.


Más:
DBZ, 1. film:
A cselekmény a DBZ elsõ része elõtt játszódik azzal a fõgonosszal, akinek a sagaja a 108. résztõl kezdõdik (Garlic Junior saga), ami a mangához képest egy filler évad, és akit egyértelmûen Ifjú Sátán gyerekkoráról mintáztak.
Túl sok az ellentmondás a sorzathoz képest, és valójában a DBZ 1-107 újramesélése SongoHannal a fókuszban.
Így szvsz a 107. rész után érdemes megnézni kedvcsinálónak a Garlic Jr sagához.
A mozi nagy hátránya (különben rendben lenne amúgy), hogy iszonyú gyermeteg.
agarik 2012 szept. 19. - 08:56:52
(445/960)
Kár, hogy
1) nem tudom megnézni mit hagytatok ki az idõskáláról az alábbiakból: alap 12 év (GoKu), 1 év az elsõ Tornáig, 3 év a Második Tornáig, 1 év Szívtelen Sátán uralkodása, 3 év a harmadik Tornáig, 5 év a DB-DBZ között = 25 év, MERT
2) "regisztráció szükséges" az oldal BÁRMELY érszének látogatásához
3) a regisztráció "adminisztrátori jóváhagyást" igényel".


Más: valami autorepair mechanizmus megjavította a flashproblémám. Cool!
G3ry18 2012 szept. 19. - 08:36:21 Előzmény agarik
(444/960)
Konkrétan egyik DB részben sincs benne, ahogy a mindenható visszaállítja a Holdat, de utal rá akkor amikor 23. nagytorna elején Yamcha és Krilin észreveszi, hogy nincs meg a farka. Son Goku ekkor mondja, hogy ez volt az egyik feltétel ahhoz, hogy a Mindenhatónál edzhessen és ahogy visszaemlékszik a Mindenható is megjegyzi, hogy el kell távolítani a farkát ahhoz, hogy folytassák az edzést.

Tien Shinhan ellen nem ugrált Son Goku hanem repült, mivel Son Goku azokat a technikákat tanulta meg amiket a Mindenható ismert így ebbe beletartozik a repülés is. Ifjú Sátán meg is jegyzi, hogy Son goku technikái nagyon hasonlítanak az övéihez.

a korokkal kapcsolatosan aki kíváncsi az megtudja nézni, hogy ki mennyi volt a Db végén és a DBZ elején a http://dragonhall.bplaced.net oldalon és emellett különbözõ információkat is olvashattok a Db szereplõirõl, a tárgyakról ill. a helyszínekrõl.
offtopic
agarik 2012 szept. 18. - 18:37:49
(443/960)
Nem a pluginnal van gond, hanem az indavideo site-ja crashelt a gépemen. Mindenhol máshol faján mûködik a flash.
Szerintem vmi cookie, vagy elõzmény törlése lehet a megoldás, de csak tippelek.
offtopic
agarik 2012 szept. 18. - 18:28:25
(442/960)
Ez mi, és hogy orvosolhatom?
offtopic
robicsek2 2012 szept. 18. - 18:17:58
(441/960)
"Amúgy vicces: GoKu a Dermesztõ-saga végén belép az SS-be, és ennek megfelelõen szõke-kékszemû lesz..."
SSJ :)

Na ma megtudhatuk hogy Gohan egy szõrös vadállat :), Gokú pedig találkozott a Csillagharcosok távoli rokonával, a Majommal, és ennek örömére táncra perdültek :)