Téma: Dragon Ball Z

offtopic
robicsek2 2012 szept. 28. - 08:52:31
(520/960)
Ja oké, csak elõtte a DB "filmrõl" beszéltél.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 28. - 08:50:08 10/10
(519/960)
Nem, a Yi San címû sorozat 17.25kor volt de átkerült 15.15re így a DBZt is meg tudom nézni.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 28. - 08:49:59
(518/960)
A tegnapi részben mondták :) Én is szakadtam rajta rendesen. :)
Amugy meg remélem nem annyi a nézettsége ahányan ide írunk :) Mondjuk szerintem az összes anime fan nézi :)
Kíváncsi vagyok hogy azért ma is van e akkora hatása a DB- nek hogy az iskolában beszélgessenek róla :) Nincs valakinek egy iskolás korú ismerõse ? :)

Annak idején a szülök a DB-tõl féltették a gyerekeket, manapság inkább a Spongyabob, és más baromságok ellen kéne védeni :) Nem értem hogy lehet szeretni valamit, ami az õrületrõl szól, hiszen ott mindenki örült. És sajnos a mai rajzfilm sorozatok rajzai is úgy leromlottak, mintha divat lenne egyszerû, és szar rajzfilmeket készíteni.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 28. - 08:35:34 Előzmény Fõnix császárnõ
(517/960)
Az MTV1-en adták ? Pedig mostanában egész jó filmeket próbálnak beszerezni.
agarik 2012 szept. 27. - 21:35:50
(516/960)
M'ér, van aki nem a sexre gondol?


Más: Vhogy össze kéne hozni hogy leadják a DBZ 227-231 részeket, mert azokhoz nincs meg az agyar szinkron :(

Nah viszont ha sikerül napi 30 részt kivégeznem, még ezen a héten a végére érek a DoBoZnak!
Belegebedek vajon?
agarik 2012 szept. 27. - 18:37:22
(515/960)
faj szinten.


Amúgy megint nem figyeltem, mi lett Nappa vértjével?
agarik 2012 szept. 27. - 16:59:58
(514/960)
Ezt most nehéz komolyan venni.

Van ugye a Mindenható, aki felett ott van a Mindenhatóbb, aki felett ott a Legindenhatóbb, aki felett ott a Legislegmindenhatóbbb... Kaito a Neptunusz bolygón lakik, és az utolsó az elõzõ mondatban maga a Neptunusz bolygó... Ami megsemmisült... És mindenki Bibi meg Bubu... És "most jól megjártad, itt 10G van!"

A fõellenség meg egy kopasz földikutya és egy tál puncsos puding.

Okés, én örülök hogy kiderült kik azok a boszorkányok akikrõl a most futó részek egyikében említést tettek... De ez most komoly?
10/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 27. - 10:24:27 10/10
(513/960)
Amúgy az is bizonyíték hogy a másolgatás meg ez az nagyon sokat árthat ha az eredetit láttad.

Meg több téren is, jobb az eredeti meg sokkal értelmesebb is ha egy normális kerek történetet néz az ember, a remake meg ez az többet árt mint használ.

A mi tévénkbe a régi filmek is minõségi hatást gyakorolnak, szép nagy képernyõs tv.

Amúgy én azon is kiakadtam hogy megint akarnak MarcoPolló sorozatot miközben már volt egy amit láttunk is.

Néha csak az a problem hogy nincs eredeti ötlet.

Az utolsó léghajlító címû filmrõl is hasonló a véleményem, mert te is tudod hogy arról is elõbb volt a rajzfilmsorozat.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 27. - 10:17:43 10/10
(512/960)
Egyetértek
10/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 27. - 08:47:52 10/10
(511/960)
Ezek a csillagharcosok pont olyanok mint a kriptoniak.

Sok embert a távol keleti mûsorok ihletnek meg.

Többször látom hogy a nyugatiak csak rettenthetetlenül csak másolnak másolnak.

Több sorozat film is van ami már az elõtt jóval eredetileg távol keleti sorozat film volt.

Egyébként egy pár éve (nemrég) a DB film is megjelent, ti azt megnéztétek?

Ennyi elõnye csak volt az m1es mûsorváltozásnak hogy legalább ezt is meg tudjuk nézni.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 26. - 21:04:09
(510/960)
Ne haragudj igaz rég láttam azokat a részeket, de úgy emlékszem Goten akkor lett csak SSJ2 ( Szemöldök eltûnik, szemhéj felett bedagad, szerintem túl izmos lesz és azért nem látszik a szemöldök, a haj hátra húzódik egybe tapad, és megnõ.) Mikor Fuzionál, Trunks al .A közös nevük (Gotrunks másik nevük Gotenks) Az elõtt nem. De mondom régen láttam, Legutóbb a GT-t láttam újra.

Amugy meg azt hittem ott tartasz mikor Gohan tanítja Goten-t.
agarik 2012 szept. 26. - 20:40:11
(509/960)
Az alapfogalmakat sem ismered.

anime(1) = rajzfilm (sorozat vagy film az mindegy)
anime(2) = japán / keleti rajzstílusban alkotott rajzfilm. Gyakran nem csak a rajz stíluselemeit, hanem a kulturális elemeket és gondolkodásmódot is átveszi.

manga = képregény


GoTen NEM SS(J)-be alakul, hanem SS(J)2-be!

A formák (az elnevezéseket a wikibõl vettem, a formákat az animébõl):
SS1: szõke haj, sárga aura
USS (ultra SS): szõke haj, szögletes "implant"izmok
ASS (ascended SS): szõke haj, vékonyabb, felfelé állóbb tincsek. Az ehhez való átalakulást sárga szikrázás kíséri. Az izmok a normál állapottól az extrém kigyúrtig növelhetõk (de az izomnöveléssel a gyorsaság csökken). Rentgeteg energiát emészt a fenntartsa (ezért képes csak Broly hazsnálni effektíven).
SS2: az aura kékes szikrákat kap, a haj pedig egyetlen felálló lángnyelvbe áll össze.
SS3: ?
SS4: ?


Amúgy kicsit unalmas hogy újrahasznosítják a dolgokat. Az android/cell sagákban (a sok n00b fordulat mellett) az volt unalmas hogy mindenki ugyanazokon a jellemfejlõdéseken ment át.
A World Tournament Sagára meg a karaktereket hasznosították újra. GoHan megkapta Jamcha szerepét, C18 Blanchét, Krilin gyereke baby Trunkét, GoTen GoKuét, Fidel (Kasztrál) Chichiét... Még a nyavajás Bulmából is van (egy ezúttal szõke) másolat!
Ráadásul nemigen tudom mi lesz ebbõl a Buu-vonulatból, mert ez már nagyon erõltetettnek hangzik. És ha itt már energiasugarak helyett már echte varázslás fog folyni... És akkor még ott a GT...
offtopic
robicsek2 2012 szept. 26. - 19:43:32
(508/960)
"Amúgy meg ez igenis mese. Van mesébõl film, könyv, rajzfilm... A mese nem platform, hanem mûfaj."

Az anime a Animácio megfelelõje. Tehát ez animácios sorozat. Majdnem olyan mint a mese, de a mese se csak rajzfilm lehet, hanem egy könyvben leírt mese is mese. Tehát a Mese tág fogalom. Igaz az Anime is :) De ott inkább mûfajilag tág . :) Bár úgy hallottam hogy a Japánok a külföldi (rajzfilmeket is animének hívják ) Mindegy mi tiszteljük meg a Japán animácios sorozatokat, és filmeket, hogy Animének nevezzük, ezzel is el lehet vonatkoztatni a gyerekeknek szánt rajzfilmektõl, bár ott is inkább az a jelzõ kéne hogy gyermekeknek szánt rajzfilm. :)

Ja ás a könyv az Manga :)))


"Ez hogy a frászbe megy, hogy GoTen alapból nyom egy SS2-t???"

Neten láttam egy jó kis Hentai-t abban pont az volt hogy Goku egy alkalommal SSJ ben szeretkezett Csicsi-vel :) Na mármost emlékezzetek arra a részre amikor Goku ék edzettek a Cell elleni küzdelem elõtt, aztán úgy döntöttek pihenõt tartanak, de úgy hogy folyamatosan SSJ ben maradnak hogy Könnyebben tartsák magukat SSJ állapotban jobban megszokják, Ez azt mutatja hogy igen nehéz volt megtartani az SJJ formát, tehát harc közben is igen nagy erõfeszítést és koncentrációt követelt. Most rágyúrtak ugyanúgy mint az álló képességükre a nehézségi erõ növelésével :) Na szóval Goten nek azért természetes a SSJ mert Goku SSJ ben dugta meg CSICSI-t :)) Ez persze csak feltételezés De igen jó :)) Vagy ahogy mutálódik (hígul) a csillagharcos DNS úgy változnak az adottságok.


A mai részben is lehetett látni olyan jelenetet amit biztos hogy cenzuráztak :) Azért nem hiszem hogy mikor Gohan le majmozza Nappa-t akkor az azt mondja hogy igen de te ezt honnan tudtad ? :))))

Elõzõ részekben meg volt olyan rész amikor eléggé úgy tûnt a szinkron miatt, mintha Nappa sajnálta volna Jamcsát.
Amikor azt mondja miért kelet felrobbantania magát , miért csinálta, igazából a szörnyrõl beszél, de nem hiszem hogy egy szörnyet sajnálna .
agarik 2012 szept. 26. - 18:29:30
(507/960)
Ez hogy a frászbe megy, hogy GoTen alapból nyom egy SS2-t???
agarik 2012 szept. 26. - 18:25:09
(506/960)
epilepsziát okozhat fények gyors villódzása. De az csak a Pokemon egyik részénél merült fel problémaként, így azt már nem exportálták japánból (mert ott ilyenkor nem pánikolnak, hanem szólnak a tulajnak aki értelmesen intézkedik). Amúgy az epilepszia az ÖSSZES számítógépes játék használati útmutatójában mint potenciális veszélyforrás rajta van.

Amúgy meg ez igenis mese. Van mesébõl film, könyv, rajzfilm... A mese nem platform, hanem mûfaj.


Nah, mik ezek a porcelánfecskék!?!
10/10
GMontana 2012 szept. 26. - 18:23:35 10/10
(505/960)
Epilepszia.
agarik 2012 szept. 26. - 18:01:51
(504/960)
LUL, megtaláltam a DBZ-rõl szóló pszichológiai szakvéleményt.
Ez a legjobb része:
"A filmek pszichedelikus hatásúak lehetnek, felajzott lelkiállapotot válthatnak ki, hallucinációként hathatnak."

Egyfelõl látszik hogy illetõnek leghalványabb fogalma sem volt arról mi fán terem a DBZ, a rajzfilm, vagy egyáltalán egy mese (illetõ tuti kapásból betiltaná az összes népmesét, mint Piroska mega farkas), de még fogalmazni sem tud. "A filmek ... hallucinációként hathatnak."??? Talán "hallucinációkat válthatnak ki". - Nem mintha ilyen állítás megtételére bármi alapja lett volna illetõnek.
agarik 2012 szept. 26. - 15:34:43
(503/960)
Azok a pénzek elmentek a Tornák utáni ebédekre.

GoKu Chichi apja révén egy királyság uralkodója, abból van pénzük.
agarik 2012 szept. 26. - 10:11:50
(502/960)
DBZ movie 9:

Õszintén szólva csalódott vagyok.

Mint film egy jó közepest érdemel, és tényleg mindent megtettek hogy illeszkedjen a sorozat 149. része utánra.

ÁM ha legalább feleannyit öltek volna a történetbe! Mert ez sajnos semmi más mint a cell Games újramesélése Brolyval a fõszerepben.

És az endfight? Hát ahhoz képest hogy a fickó legyõzéséhez eredetileg mind a négy Kaito hatalma kellett, hát a bossfight az egy vicc.
agarik 2012 szept. 25. - 19:41:44
(501/960)
Ezt írtam én is.


Nah, viszont most az jutott eszembe, vajon mibõl élnek a Z harcosok?
GoKu egy nyavajás királyság feje, így neki nincs gondja.
Sátán egy ufo, így az tökmindegy.
Jamcha profi baseballjátékos.
Zseniális Teknõs a megtakarításaiból él nyilvánvalóan.
Bulma egy megatársaság tulajdonosa, így neki sincsenek anyagi problémái.
Tensinhan elég jó harcmûvész, és ha más nincs, majd Blanche szerez pénzt.

De Krilin? Zseniális Teknõsnél lakik, munkája egy szál se...