Téma: Dragon Ball Z

agarik 2012 szept. 23. - 20:19:18
(480/960)
Bocs, de... mit is akartál írni?


A mai részhez:
én bírtam ezeket a kis "magocskákat" (nyilván a készítõk is, mert szerteszét volt belõlük 3-4 variáció), bár érdekes hogy a japcsik saját maguktól kicenzúrázták a legevidensebb kombót: átkarolás + savfröccs.


Az erõszinteket amúgy itt milyen szorgosan mondják még. Most olyan 10-12K szintek csapnak össze, Dermesztõ osztaga lesz mondjuk 15-60K, Dermesztõ ugrásszerûen 530K alapformában, 100%-on meg barátok közt is 100,000,000 (százmillió) harci kapacitás... Amit GoKu majd jól felülteljesít. (még jó hogy Cooler tízmilliárdját nem kell neki, mert "van egy szellõzõjárat a halálcsillagon")
Ezek után viszont nagyon le fognak szokni a dologról, mindössze C16-on láttam egy 16K körüli kijelzést (messze-messze alábecslés), és a Sejt már tökéletes. Szegény Maggipor meg küszködhet a kisebbrendûségi érzésével (legnagyobb pechjére õ tényleg alsóbbrendû).

Btw, ma még meg akartam nézni az elsõ Broly-filmet, de nem fog összejönni :(
agarik 2012 szept. 23. - 13:55:18
(479/960)
Nah, Vegite átlépett az SS-bõl a USS-be (nem tudom miért lenne SSJ. S = Szuper S = Sayajin J = ?), amitõl már nem csupán hiszi az árja fajt, de teljes önhittséggel hírdeti is. Pfff.

Krilin meg csak annál nagyobb lúzer hogy csak guminõ jut neki.

A fanservice nõknek most már viszont rendszeres.
agarik 2012 szept. 23. - 12:14:42
(478/960)
Vmelyik részben mutatják a szekrényét hogy sok ugyanolyan ruhája van, bár onnantól jön a kétség mikor pl. Kaitotól kap spéci ruhát :)

Amúgy a poén szempontjából ez mindegy ;)
agarik 2012 szept. 23. - 09:03:34
(477/960)
DBZ movie 7:
Az android saga és az imperfect cell saga újramesélése (csak most androidokat Zseniális Teknõs és Krilin helyett az eddigre ugyancsak nyugdíjazott Jamcháról mintáztak). Kicsit más irányú, de ugyanolyan jó poénokkal (pl.: "GoKu, elegem van belõle hogy egész évben ugyanazt az uniformist hordod. Veszünk neked pár új ruhát!"). A fõellenfél azonban nem igazán meggyõzõ.
Ja, és a magyar feliratos verzió megint csapnivaló, így ismételten a felirat nélküli angolnál voltam kénytelen maradni.
Ami ritka (bah, egyedi!), hogy hozzáad valamicskét a sorozat legendáriumához (legalábbis a végsõ nagyjelenetet a 152. résszel bezárólag biztos nem láttuk).
agarik 2012 szept. 22. - 18:07:57
(476/960)
Az erdõlakó nevérõl korábban volt kisebb érdeklõdés: õ a magyarban Yaji, amit az ûrruhájáról vettek. Szóban magyarul csak a DBZ 126. részlben kap nevet.
Szvsz végig nagyon jó fej, és a leghasznosabb kiegészítõje a csapatnak (leszámítva a DeusEx módjára szerkentyûkkel elõálló Bulmát).

Mondjuk mire megjelenik Cell a fél bandát nyugdíjazzák, és a képernyõn szinte csak (kb. az egyszem Csomagtartót leszámítva) pszichopaták, szociopaták, lúzerek és noobok rohangásznak...
offtopic
robicsek2 2012 szept. 22. - 13:29:19
(475/960)
Igaz minden szünetben Ka-me-ha-me -ztünk a suliban . De ki nem :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 22. - 13:24:55
(474/960)
Nekem akkor se voltak olyan remek ötleteim hogy megtanulok repülni :) Igaz álmodtam ilyesmirõl, de az már jóval késõbb volt, és nem a DB kapcsán, csak úgy álmodtam :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 22. - 13:12:35
(473/960)
"Remélem nem kapott viszont senki hülye ötleteket a sori kapcsán pl. sima téglatörés helyett egy feléd hajított téglát próbálni lecsapni..." De ez minden vágyam :) Kövezzetek meg úgyis kivédem :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 22. - 13:07:05
(472/960)
Izgalmas ? Még õk is csak szórakoznak, és pofáznak az elején :) Meg pusztítanak Amugy én a nyugis részeket is ugyanúgy bírom, Sõt némely esetben még jobban mint a harcot. PL ott volt az a rész mikor Gohan az Árva gyerekek közé keveredik. NA amikor azt néztem, olyan volt mintha nem is a DB,t nézném, és valahogy az a helyszín nagyon tetszett.
Jobban szeretem, amikor nem csak egy bizonyos helyszínen játszódik a történet márpedig, a harcos jeleneteknél tömbnyire ez van, és a Végén mindig legyalulják a harcteret, tehát minden harctér egyforma lesz :) Ezért szeretem a ilyen nyugis részeket, mert nekem tetszik a DB világa. a környezet, Olyan hely ahol szerintem szívesen élne az ember.
agarik 2012 szept. 22. - 12:56:47
(471/960)
C19 fején is fura volt a koton, hát még Cell farkán... De aztán rögtön análszex???
agarik 2012 szept. 22. - 11:37:01
(470/960)
A History of Trunks mégis jobb helyen van a 139-140 részek között. Úgy nem spoilerez le dolgokat, de történetileg ugyanúgy illeszkedik.


The Return of Cooler:
Ebbõl csak angol változat van, a magyar feliratos változat egy rakás kacat. Hiányoznak alóla a dögös zenék, és stílusában inkább az amerikai rajzfilmekre hasonlít.
Történetileg szokás szerint nem illeszthetõ a sorozatba. Alapötletként az Imperfect Cell koncepcióját alkalmazza, sztori szinten leginkább az Android saga újramesélése - már ha a DB-bõl akarunk egy vonulatot kiragadni. Mert amúgy ez a Jedi Visszatér.
Én teasernek használtam az Imperfect Cell saga elõtt, bár ahhoz képest durva spoilert tartalmaz. Viszont ha arra várunk hogy ne tartalmazzon, akkor túl sokáig kéne várni és úgy baromira nem érné meg szvsz.
Azért az "1000 meta-cooler" az vicces volt :)


Amúgy komolyan érdekel mi lesz a képességek vége.
Mert kezdõdött ugye hogy ütötték egymást mint a répát.
Aztán lézerrel lövöldöztek.
Majd jött az atom és a hidrogénbomba.
Most már napokkal dobálóznak.
MI JÖHET MÉG?


Ajánló: Robert Silverbergtõl "A puhány" c. novellát ajánlom azok figyelmébe akik az "edzzünk 100 G-ben" dolgot kedvelték. Remélem nem kapott viszont senki hülye ötleteket a sori kapcsán pl. sima téglatörés helyett egy feléd hajított téglát próbálni lecsapni...
agarik 2012 szept. 21. - 11:32:37
(469/960)
Maximum the Hormone: Freeza (de a szöveg angolul félrehallva):
http://www.youtube.com/watch?v=3W4TsNZ2NN8

Jó banda, én a Deathnote második outroja után kattantam rá.
agarik 2012 szept. 20. - 20:48:41
(468/960)
Na jó, kész, besokalltam. Én tényleg az eddigi legnagyobbnak tartom az androidokat, de ekkora n00baágokat eddig csak Tyr Nem Gordiusztól láttam a MÁKOS-könyvekben.

A nyomorú GoKu mi a rákért nem hordja magával az "egyszer még kelleni fog életmentõ" gyógyszerét?

Mi a ráknak nem tér ki a droid keze elõl ha külön leszögezi hogy le fogja tépni azokat mert az adja az erejüket?

És miért nem használja ki egyik sem a legalapvetõbb konstrukciós hibáját a droidoknak? A védtelenül lüktetõ agyat kéne csak egyetlen ütéssel szétzúzni b*szom!

N00B!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
agarik 2012 szept. 20. - 17:03:00
(467/960)
DBZ 3. film:
Na ezt korábban kellett volna megnéznem, mert SongoHan sárkányának megtalálása a lényege (tehát a Garlic Junior saga elõtt kellett volna nézni).
A történet alapját nyilvánvalóan a Vegitával való küzdelem ihlette, de alapjaiban különbözik is attól. Teljesen új történet, ami szvsz kicsit ki is lóg a Dragonball kultúrájából.
De a film nagyon kawai, tessék nyugodtan megnézni ha szeretitek az olyan modern Disney-animációkat mint a Notredame-i toronyõr, meg a többi akkoriban készült meséjük!
agarik 2012 szept. 20. - 15:36:25
(466/960)
DBZ 2. film:
Gyakorlatilag a Dermesztõ Különleges Osztagával és a Vegitával való összecsapás újramesélése. Ezer helyrõl van összelopkodott kliséhalmaz, ami bár gyakorlatilag összeáll egy új sztorivá, de teljesen élvezhetetlen.
Közvetlen az Android Saga elõtt (126. résszel kezdõdik) ajánlom megnézését fõként a fõgonosz indítéka miatt.
agarik 2012 szept. 20. - 14:29:25
(465/960)
A Garlik Jr saga nekem bejött, mert szinte visszatérés a DB-hez. Na és Maron / Marlene...

A Dermesztõ Visszatér (118-125) nagyon el van találva, bár az egész gyakorlatilag csak filler, csata semmi. Azért a 400G...

Az nem tetszik hogy Jamchaból Bobby Ewingot csináltak, de teljességgel meg tudom érteni.

A History of Trunks (sajna csak felirat nélkül angolul tudtam nézni, két részletben) a 122-123 részek közé megy, mintha Trunk mesélés helyett visszaemlékezést csinálna. Jó kis rész, és az androidoknak beteg harci dumája van - ilyeneket gyakorlatilag csak a jók szoktak kapni!

A "GoKu's traffic safety"-t a 125. rész elé illeszthetõ tematikailag. A 125. rész amúgy "epic fail", de jó értelemben! Hiába, mindig lesz olyan ellenfél amit nem fognak tudni legyõzni :)
agarik 2012 szept. 20. - 10:03:34
(464/960)
Hm, a Cooler's Revenge mégsem illeszthetõ a soriba, mert az abban történtek ellentmondanak a Dermesztõ Visszatérben történõ dolgoknak sajnos, mivel a Cooler's-ben SongoKu már visszatért, de a Dermesztõ visszatérben még nem, ellenben a C's Revenge-ben úgy reagálnak, mintha Dermesztõ sosem lett volna kiborg, hanem közvetlen a Namek pusztulása után lennénk.
agarik 2012 szept. 20. - 08:48:19
(463/960)
Hm, Garbik Jr. a 116. rész szerint mégsem volt halhatatlan. Akkor nincs is probléma.
agarik 2012 szept. 20. - 08:24:59
(462/960)
Hm, a 113. részben Garbik azt mondja mégiscsak, hogy kívánt a Gömbökkel. Ez készítõi felelõtlenség. Ahogy az is, hogy Krilin meglepõdik Garbik Jr. halhatatlanságán.
agarik 2012 szept. 19. - 23:20:27
(461/960)
A DBZ movie 1 szerint Ifjú Sátánnak vmi személyes problémája volt Garlic Jr. bandájával.

Gohan a DBZ 1 filmben egyetlen alkalommal csinál vmit, és az az az erõkitörés ami belöki Garbik Jr.-t a Halálzónába. Ez pusztán ösztönös cselekvés, amire a mozi szerint fiatal kora miatt úgysem fog emlékezni a késõbbiekben. Így valószínûleg Garbik Jr. számûzése a Halálzónába GoHan 3 éves korában történt, hiszen 4 évesen találkozunk vele, és annyira biztos nem feledékeny, 2 évesen meg végkép túl fiatal lett volna.

Viszont a filmhez képest változtatás, hogy Garbik Jr. sosem kívánhatott a Sárkánygömbökkel.

Az meg ugyan igaz hogy a mangának nem része a saga, de az animének bizony az!

Hogy a 109. rész intrójában mit hantázik össze-vissza a narrátor, az valószínûleg a fordító hibája.

De az nagy hogy a rajzoló annyira belefeledkezett Maron rajzolásába, hogy egyszer még Krilinnek is csöcsöket rajzolt xD

A 110. részben mikor Ifjú Sátán aszondja "ah, õ az az idióta aki 10 évvel ezelõtt eltûnt a Halálzónában" - hát az durva fordítási hiba. Eredetileg "aki anno eltûnt a Halálzónában".

Úúú, jön a Nibiru!

De most bitang késõ van, majd holnap folytatom.