Téma: Dragon Ball Z

agarik 2012 szept. 18. - 17:59:27
(440/960)
GoKu Tensinhan ellen még csak UGRÁLT.

GoKu a DBZ elején huszonÖT éves. A DB végén 20.

Honnan szeded hogy a Mindenható állította vissza a Holdat? Melyik rész mondja? Hátha elsiklottam felette.


Amúgy vicces: GoKu a Dermesztõ-saga végén belép az SS-be, és ennek megfelelõen szõke-kékszemû lesz...
G3ry18 2012 szept. 18. - 14:49:28
(439/960)
Üdv mindenkinek!

Mióta újra adja a v6-t a DBZ azóta szeretnék ide írni csak idõm nem nagyon engedte és nem akarok okostojásnak tûnni de szeretnék néhány dolgot tisztázni.

Elõször, már sokszor végéig néztem a DB-t, a DBZ-t és DBGT-t, de tévében nézni a legnagyobb élmény.

Nekem a kedvenc karakterem Son Goku ill. Vegita + kettejük alkotta Vegeku.

Valaki korábban megjegyezte, hogy nem érti, hogy képes a DBZ elején Son Goku repülni és ha tud akkor miért hasznélja a varázsfelhõt. Son Goku már a DB végén is képes volt repülni lsd.: a Tien Shinhan elleni harcot a 23. nagytorna elõdöntõjében. Pusztán a száz kilós nehezékkel nehéz repülni.

A varázsbot pedig nem tûnt el hanem Karin tornya és a Mindenható palotája között van mivel az a kapocs a torony és palota között.

Son goku a Z elején 23 éves mivel a Db végén 18 volt.

Tény, hogy Son Goku buta ill. kicsit együgyû, de viszont ha harcra kerül sor akkor helyén van az esze. Ezen a téren mindenkinél okosabb szintén jó példa a Tien Shinhan elleni küzdelem.

A Holddal kapcsolatba miután ZST elpusztította a DB után a Mindenható visszaváltoztatta, majd miután ifjú Sátán Sátán elpusztította utána már nem hozták vissza.

Ennyit kívántam hozzáfûzni a dolgokhoz:)
agarik 2012 szept. 18. - 13:44:46
(438/960)
Az utolsó pár hszemben talán picit negatív voltam, de szvsz nem ok nélkül.

Viszont a sok filler után vannak nagyon jó részek is!

Viszont mi a büdös osztrigát fognak csinálni a maradék kb. 16 részben, azért csodálom a forgatókönyvírókat, mert nekem a leghalványabb ötletem nem lenne.


Az érdekelne mit mondott volna Vegita mikor Szívtelen Sátán állt neki feszíteni. Dermesztõnek legalább a páncélja lepattant, de Sátán? Neki csak a karmai meredtek ki :)


Amúgy HA a V6 eljutna idáig, szép lenne tõlük ha visszaillesztenék a kivágott másodperceket. A legtöbb esetben ezek szöveg nélküli részek amik semmivel nem durvábbak mint a többi részlet (szvsz), esetleg van egy-két sallangmondat, amiket kibírunk.
Mondjuk egy reszinkron a 32. és 79. résznél nagyon elkéne, mert azok sz*rrá vannak csonkítva.
agarik 2012 szept. 17. - 19:01:58
(437/960)
A béka kellett nagyon :) Most már csak a Dermesztõ elleni harc van hátra tényleg.

Az exp alapú fejlõdés egyértelmûen gyorsabb mint a képzés szerinti rendszer, lol

Már értem mit lehet kedvelni Vegitán: pragmatista. Ezáltal mentes az olyan IQ-negatív dolgoktól, mint az egész DBZ59.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 17. - 13:55:34
(436/960)
A Simpsons ismétlése helyett adhatnának még egy DBZ részt :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 17. - 10:49:55
(435/960)
Pardon! Humorát !
offtopic
robicsek2 2012 szept. 17. - 10:48:48
(434/960)
Én szeretem Toriyama humort!
10/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 17. - 08:26:23 10/10
(433/960)
Nekem még az fura Guhan hangja Pogány Judit.

Amúgy régebben valamiért Dohánynak mondtam.

Egybõl rá jöttem látszik rég láttam de tegnap elkaptuk és néztük.
agarik 2012 szept. 16. - 21:49:06
(432/960)
<-- Oh, és ezt kár lett volna kihagyni :o
agarik 2012 szept. 16. - 21:23:48
(431/960)
Képtelen vagyok választ találni a kérdésemre, DE az alábbiakat sikerült összeszedni:
- a gravitáció megfeleltethetõ nyomásnak, és azt tudjuk hogy a következménye bizonyos nagyságú nyomásnak gyakorlatilag megfelel hõmérsékletváltozásnak. A lényeg, hogy bizonyos nagyságú gravitáció, amennyiben állandóan fennáll összeroppantja az anyagot.
- mivel számolt adatokat nem találtam, kénytelen voltam empirikus adatokat használni. A bolygók felszíni gravitációi (amikrõl adatot találtam) 0-2 G, míg a Nap-é 28 G.

Ebbõl feltételezni merem, hogy ha vki pár (töredék)mp-nél többet tölt 5-10 G-nél nagyobb gravitációban, akkor a teste nemhogy összetörik, de rögvest halmazállapotot fog váltani. 25 G-nél - mondjuk ez már tömegfüggõ lehet - egyenesen plazmává alakul.

Csak gondoltam berakom ezt ide :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 16. - 20:20:19
(430/960)
Tap Tap :) Csicsi is akkor döntött úgy hogy hozzá kell mennie feleségül :)
KurtWagner 2012 szept. 16. - 17:23:13
(429/960)
Mondjuk az se semmi, hogy Goku ezek után úgy ismerkedik, hogy mindenkinek megpaskolja a nemi szerve tájékán. (Gondoltam én is, hogy mennyivel egyszerûbb lenne ismerkedni - fõleg a mai világban - de a lányok nem híszem hogy elhitték volna, hogy csak egy csekély értelmû csillagharcos vagyok) vagy amikor zseniális teknõsnek nõt kell vinnie edzés fejében és elõször egy szirént aztán egy több tonnás hölgyeményt visz hozzá és a végén Lunch-t. de azért Bulma se semmi, állandóan ki van akadva, hogy mindenki a melleit nézi, meg mikor lógnak valahol és Krillin a lecsúszó nadrágjába kapaszkodik, az is kiakasztotta, de némi anyagi remény fejében pl. sárkánygömbök egybõl a bugyiját, illetve, még ha tudtán kívül is egyéb nyalánkságait mutogatja. Son-gokunak még õ is ajánlja fel és fel van háborodva, hogy az nem is érdeklõdik iránta.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 16. - 17:13:14
(428/960)
Az a jelenet többet mond, amikor Bulma és Goku egy kapszula házban alszanak, Goku félálomban van, bemegy Bulmához, és az ágyékára hajtja a fejét. (Mondván hogy régen nagyapjánál is ugyanezt csinálta :) (Elég gusztustalan dolog így belegondolva (Mármint hogy Goku a nagyapja golyóira :) Aztán furcsának érzi megpaskolja :)Lehúzza a bugyit és Felkiált, felébred Bulma,és azt kérdezi mi van ? Eltûntek a gömbök(golyók) Bulma megijed, megnézi hogy megvannak e a gömbök, Butaságokat beszélsz, itt vannak a gömbök :) Aztán másnap meg megmutatja a csunyáját Zseniális teknõsnek. :)
agarik 2012 szept. 16. - 16:30:24
(427/960)
Nem csak emlékezetkiesése lett, hanem az egész természete megváltozott.

De persze ez sokat sejtet:
Bulma: "Te nem tudod mi az a nõ?"
GoKu: "Te vagy az elsõ ember akit láttam a nagyapán kívül."
10/10
Manami 2012 szept. 16. - 16:13:01 10/10
(426/960)
igen, így akartam :) de az emberektõl elzárva nevelkedett és azért lett hülye bocsi*
10/10
Manami 2012 szept. 16. - 16:10:04 10/10
(425/960)
ja plusz még 12 évig a nagyapjával nevelkedett, kitudja meddig egyedül és hát elég ok arra, hogy nem sok fogalma volt a hétköznapi dolgokról. de attól még a génjei megmaradtak amik lehetnek okosabbak és így tovább adja az utódjainak :D szóval nem a butaságát öröklik mert az nem öröklött neki. valami ilyesmit akartam, remélem értitek xD
10/10
Manami 2012 szept. 16. - 16:07:55 10/10
(424/960)
én emlékszem teljes mértékben, hogy primitívek voltak :) de akkor is egy ember-csillagharcos félvérrõl van szó, és sztem ezt használták ki. és Goku is csak a fejsérülése miatt butácska. különben ugyanolyan Vegita-féle rosszfiú lett volna :D
agarik 2012 szept. 16. - 15:03:24
(423/960)
Ha nem tetszik hagyd figyelmen kívül.

Amúgy egész jól eldiskurálunk arról kinek mi a véleménye a sorozatról, a karakterekrõl stb.

Amúgy meg kibírod, a köv. 50 részhez kapcsoltan nem szándékozok beírni semmit.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 16. - 13:24:37
(422/960)
A Csillagharcosok, nem épp az intelligenciájukkal tûnek ki :) Emlékezzetek csak a történetre, hogy Primitiv nép voltak, és csak kipusztították egy sokkal értelmesebb fajt onnan a technológia. Amugy még mindig kõbunkóval mászkálnának :) (És ha azt kérdezitek hogyan gyõztek le egy intelligensebb fajt, akkor a válasz Hold+Csillagharcos(Saiyan) = Óriásmajom(Ozaru) szerintem egyértelmû :) Amugy szerintem anyai ágon intelligens, elég csak megnézni Goku-t , elég egyszerû lélek, de azért szeretjük :)
10/10
Manami 2012 szept. 16. - 12:55:41 10/10
(421/960)
Mivel csillagharcos és ember keveréke, elvileg õ különleges és így zseni. Bár kitalált történet, ezen már meg sem lepõdök :D