10/10
attisne 2008 ápr. 27. - 10:33:11 10/10 Előzmény nyestike
(2712/4932)
Jajj, köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy!!:):)
A miskolciak és az itthoniak állnak rendelkezésemre, hordják majd nekem a sorozatokat!:)
De ez nagyon jól esett:D
Egyébként én biztos elvesznék Pesten, ha bárhova egyedül elindulnék, olyan nagy az a város, jajj, tiszta félelmetes!:)
10/10
attisne 2008 ápr. 26. - 21:22:29 10/10 Előzmény nyuszimama
(2711/4932)
Jajj, de kedvenc a mai rész, az ufós:):)

Csak azért épít maketett, hogy a makettes gyilkos agyával gondolkodjon, de nem õ a gyilkos, nyugi!:) Így egyre jobban ismeri a személyiségét, tulajdonságait..
A levélrõl már volt szó a forumban, ha megtalálom majd bemásolom!:)
nyuszimama 2008 ápr. 26. - 20:29:00
(2710/4932)
spoiler

sziasztokGrissom mit ír a levélben???és a youtube-on láttam egy videot és Grissom egy makettet épített!miért????
10/10
iko 2008 ápr. 26. - 17:07:09 10/10
(2709/4932)
Sziasztok!Látta már vk az új részt,mert nekem még nem volt idõm megnézni sajnos.Jó?
Amúgy megtalátam annak a múltkori inerjúnak a leírt változatát.Akit érdekel:http://wiki.jorjafox.net/wiki/Ian_Harvie_Show_%2821_January_2008%29#_note-0
amúgy mi van veletek,olyan kihalt lett a fórum:(
10/10
nyestike 2008 ápr. 26. - 12:48:30 10/10 Előzmény attisne
(2708/4932)
Háát én is pesti vagyok.. úgyhogy szólj én simán biztosítom az új részeket.:D
10/10
attisne 2008 ápr. 25. - 21:46:40 10/10
(2707/4932)
Igen, igen, igen!
Jorja szép, és amúgy csak a végefelé kezdték el kihozni belõle, amit lehetett volna már hamarabb is. Mondjuk mindig is Cath volt az igaz "szexi" csaj szerepben feltüntetve a sorozatban.
Jajj,amúgy már kezdem szervezni a barátikörömet, mert az elkövetkezõ 2-3hétben nem igazán leszek itthon(pesti hétvége, egyetemi napok-koncertek, stb.) és akkor jönnek ilyen jó dolgokkal, vááá, sikítok!!!:) Úgyhogy vki majd mindig hozza nekem CD-n az új részt:D:D Legalábbis szervezés alatt áll a dolog..
10/10
nyestike 2008 ápr. 25. - 12:34:53 10/10
(2706/4932)
Hihi:D én ennek örülök,mert a másik sorozatot is szeretem!Remélem csinálnak vmi poénos dolgot!!
Nem is rossz az a Jorja kép!Néha a sorozatban úgy el tudják rondítani,pedig tök szép lenne!
10/10
attisne 2008 ápr. 25. - 11:29:17 10/10
(2705/4932)
10/10
katóka 2008 ápr. 22. - 10:18:53 10/10
(2704/4932)
Szia,
üdv a fórumon. A Via -n jelenleg a 7. évad megy.
lany79 2008 ápr. 21. - 23:27:14
(2703/4932)
Sziasztok!
Én nemrég keztem CSI nézõ lenni (sajnos)
hányadik évad megy most a viasaton???
köszi
10/10
katóka 2008 ápr. 21. - 10:46:26 10/10
(2702/4932)
Ezer köszönet a fordításért. Én még azért nem szívesen adnám fel (és nem is adom), hogy egyszer azért valamilyen módon visszatér.
10/10
iko 2008 ápr. 20. - 11:43:52 10/10
(2701/4932)
Szia,köszi szépen,h lefordítottad,mert én semmit nem értettem belõle.Ebbõl nem úgy tûnik,h nem nagyon szándékozik visszajöni a csapatba?mert nekem így elsõ olvasára sajnos ez jött le belõle:(
10/10
fairydust 2008 ápr. 19. - 23:14:48 10/10
(2700/4932)
Jaaaaj, ez az interjú iiiiszonyat aranyos ám, én csütörtökön néztem, elõtte tök rossz kedvem volt, aztán utána végigmosolyogtam az estét. ^^ Viiii, iiiiimádom a nénit. Jöjjönvisszacsibe. :(

(Ugyeugye láttátok a második részét is? Az jaj, naaaagyonvicces, mindenképp nézzétek meg.)

Jorja Fox: Tíz és fél éve tele halállal...

Ian Harvie: Igen...

Jorja Fox: - erõszakkal -

Ian Harvie: Mi van veled -

Jorja Fox: Egyszerûen elegem lett a hullákból -

Ian Harvie: Igen, komolyan!

Jorja Fox: Úgy értem, csak elegem lett.

Ian Harvie: De komolyan, mi ez veled meg ezekkel a szerepekkel, nehezek, sõt, a párbeszédek is bonyolultak...

Jorja Fox: Igen!

Ian Harvie: És a Vészhelyzet is, az összes ilyen...

Jorja Fox: *nevet* A párbeszédek miatt! Annyira nehezek voltak! Nem bírtam tovább. (nyilván ez itt irónikus ;)

Ian Harvie: Nem, dehogyis, tudom...

Jorja Fox: Nem, nagyon szerencsés voltam. Néhány nagyon-nagyon okos nõ szerepe jutott nekem. Ami számomra elég fárasztó. (? ez itt nem pontos)

Ian Harvie: Ami fantasztikus.

Jorja Fox: És igen, úgy értem Sara Sidle nukleáris fizikát és magfúziót tanult (megjegyzem, az ember nem magfúziót tanul, ennél azért komplexebb a dolog ;) a Harvardon és Berkley-n. Ez nagyon izgalmas volt, nagyon büszke voltam rá.

Ian Harvie: Teljesen megfélemlített hogy ilyen szerepben voltál a sorozatban.

Jorja Fox: Tényleg? Bár igazából nem is én vagyok.

Ian Harvie: Emlékszel még valamelyik mondatodra ezekbõl? Mert mindig nagyon dögös. A dolgok, amiket mondasz teljesen...

Jorja Fox: *elpirul* Köszi, fú, köszönöm. Phenoethylene terephtalete. ((haaaah, ez amúgy vicces,mert elrontotta, igazából a jól ismert PET-re gondolt, polietilén-tereftalát, (C10H8O4)n, angolult polyethylene terephthalate lett volna, gyakorlatilag mûanyag. éljen. kiélhettem a mániáimat ;) - amúgy az 1.13-as részben van benne)

Ian Harvie: Aha, mi a fene ez?

Jorja Fox: *nevet* Na igen.

Ian Harvie: Ez még várat magára akkor -

Jorja Fox: Mass Spectrometer. (tömegspektrométer, atomok, molekulák tömegét tudja nagy pontossággal meghatározni

Ian Harvie: Mondom várhat még...

Jorja Fox: *nevet*

Ian Harvie: Van valami fogalmad róla, hogy mit jelent?

Jorja Fox: Phenoethylene terephtalete? Már nincs. Nem. Ez a probléma. Ilyen rövidtávú memória. Aznap megtanulod aztán másnap már ötleted sincs, hogy mit mondtál elõzõ nap.

Ian Harvie: Elmagyarázzák, hogy mit mondotok, vagy...?

Jorja Fox: Akkor igen.

Ian Harvie: Tehát elmondják, hogy mit jelent.

Jorja Fox: Igen, és ez (PET) annyira nehéz volt, hogy kb négy napig kellett gyakorolnom. Nagyon akarod és próbálkozol, csomószor kimondod, úgyhogy soha nem felejtem el a szót, de fogalmam sincs, mit jelent.

Ian Harvie: Oké. Mi volt a történet? Miért mentél el? Szerelmes voltál valakibe, és...

Jorja Fox: Így van. Egy állati helyes barátom volt a sorozatban és el is jegyzett. Aztán otthagytam egy Dear John levéllel (jaj, ez iszonyat hosszú, de így hívják az ilyen otthagyós leveleket) és leléptem az éjszaka közepén. És lényegében, magának a karakternek volt egy sokkoló élménye, a sorozatgyilkos kivitte a sivatagba és majdnem megölte... És elege lett a halálból.

Ian Harvie: Van hogy ezt az egészet valóságosnak érzed?

Jorja Fox: Hát, tudod, mindig megpróbáljuk könnyeddé tenni. A sajnálatos dolog, hogy a történetek többsége valódi történeteken alapszik. Szóval amikor megkapod a szöeveget és ez valójában valakinek az élete, akkor igen, azt hiszem, kicsit jobban hat rád is. Próbálod elhinni, hogy csak színészkedsz, de ez igazán megtörtént valakivel.

Ian Harvie: De... szerepeltél a Vészhelyzetben is, az is hasonló.

Jorja Fox: Lehangoló. Teljesen lehangoló.

Ian Harvie: Igen.

Jorja Fox: *nevet* Ott legalább néha életben maradtak! Néha a Vészhelyzetben meggyógyítottuk õket. Ami jó nekik. De nagyon stresszes volt.

Ian Harvie: Nem emlékszem, mennyi ideig csináltad azt.

Jorja Fox: Három évig. Aztán jött a West Wing és a CSI az utolsó hét és fél évben.

Ian Harvie: Tényleg, a West Wing. Egy másik könnyed sorozat.

Jorja Fox: Igen. Egy másik aggresszív. *nevet* Legalábbis az én szerepem. A sorozat nem volt erõszakos, az én szerepem volt csak. Benne voltam ebben a rasszista eseménysorban, hogy merényletet kell elkövetni az elnök ellen. Szóval az én szerepem tényleg aggresszív volt. *nevet*

Ian Harvie: Na, és a Memento, abban is szerepeltél.

Jorja Fox: Erõszakos és elég fura.

Ian Harvie: Igen.

Jorja Fox: Elég furcsa szar.

Ian Harvie: Ki a fene az ügynököd? Úgy értem, milyen már ez, "szerintem ez nagyon jó lesz majd neked".

Jorja Fox: *nevet* Igen. Hát, azért csodálatos volt. Annyira szerencsésnek érzem magam. Azt hiszem, a világ legszerencsésebb embereinek egyike vagyok. És nem arról van szó, hogy nem fogok erõszakos szerepeket elvállalni. Biztos fogok. Az erõszak jó drámának. Csak egy kicsit el kellett tõle távolodnom, érted? Csak egy kis szünetet akartam.

Ian Harvie: Igen. Most...

Jorja Fox: Vitorlázni tanulok.

Ian Harvie: Komolyan?

Jorja Fox: Igen, dobolni is tanulok. Végre.

Ian Harvie: Fantasztikus!

Jorja Fox: Évekkel késõbb (mint akartam). Az a pletyka, hogy dobolok, nem igaz.

Ian Harvie: A pletyka, hogy gitározol viszont az.

Jorja Fox: Igen. Elég rosszul. *nevet* Néhány ember látta már (a közönségbõl).

Ian Harvie: Miért mondod, hogy rosszul?

Jorja Fox: Rosszul gitározom? Igazából soha nem volt semmi zenei tehetségem. Szorgalmas vagyok *nevet* és sokat gyakorlok, de nincs hallásom. Egyáltalán.

Ian Harvie: Hol dobolsz? Hol láthatunk tombolni?

Jorja Fox: Sehol egyelõre, hála Istennek.

Ian Harvie: Valami banda? Ilyen garázs-banda?

Jorja Fox: Nem. Csak órákra járok. Jelenleg ütõshangszer órák. Viszem az afrikai dobom és akkor csináljuk. És utána, ez kb nyolc hétig tart, remélhetõleg továbblépek a bandába.

Ian Harvie: A mibe...? Ja, a bandába.

Jorja Fox: A dob-bandába.

Ian Harvie: A banda. Értem.

Jorja Fox: Zenész-duma.

Ian Harvie: Ah, a zsargon. "Átmegyek a dob-bandába" Igen, ez nagyszerû.

Jorja Fox: Szurkolj!

Ian Harvie: Mit is mondtál, vitorlázás? Hol? Hol vitorlázol?

Jorja Fox: A Marina Del Rey-nél lehet vitorlás-órákat venni.

Ian Harvie: Az ilyen Sunfish hajókban tanítanak? A kis vitorlával meg a lapáttal?

Jorja Fox: Igen, és fel kell venni azokat a mûanyag úszó cuccokat a karodra. Igazából a fürdõkádban vannak.

Ian Harvie: Hogy híjvák õket? Karúszó. Karúszónak hívják õket. Na, komolyan, ezek ilyen kis hajók, vagy...

Jorja Fox: Normális méretûek, érted. Amin elfér a csoport. A mienkben 12 ember van.

Ian Harvie: Ah, szóval mindnyájan a hajón vagytok.

Jorja Fox: Igen, legtöbbször. Úgy értem, vannak részek, amikor meg kell tanulnod a szakzsargont. Tudod, mint a Yeah, most of the time. I mean there's parts there where you have to learn - you learn the lingo. Mint a "nautical" (magyarul ez annyi, hogy hajózási, gondolom angolul ez ilyen vitorlás-szlengnek minõsül). Szóval ilyen szavakat.

Ian Harvie: Ja. "Tacking. Tack. Tacking." (ezt nem fordítom, magyarul ilyen szó nincs) Ami a rohadt kacsát jelenti. A k*rva kacsát. Ez minden amit tudnod kell róla kb, nem?

Jorja Fox: *nevet*


No, emberek, ez csak az elsõ rész fordítása, mert marhára unom, ha lesz energiám, megcsinálom a másik felét is. Ne vegyétek szó szerint, tele van az egész szlenggel, ami magyarra fordítva ugye nyilván máshogy jön ki. Úgyhogy szabad fordítás lett, de azért a lényeg stimmel.
Gépelési hibákért elnézést, egyszerûen képtelen vagyok újraolvasni. ^^
10/10
iko 2008 ápr. 19. - 12:03:24 10/10
(2699/4932)
Sziasztok,láttátok már ezt az interjút:
http://www.youtube.com/watch?v=QOWDWpMjP3M#
Sajnos én nem nagyon értem,ha van vkinek ideje,lefordítaná a fórumon?
Köszi
10/10
attisne 2008 ápr. 18. - 09:19:43 10/10
(2698/4932)
Tegnap arra jövök haza, hogy Gary D. kilép, ma arra kelek fel, hogy nincs új CSI..
Hát nem lesz ez így jó!!!!!!!!:(
10/10
katóka 2008 ápr. 16. - 12:50:38 10/10
(2697/4932)
10/10
gatya73 2008 ápr. 15. - 20:22:11 10/10
(2696/4932)
Már megint miért kell ez????
puffancs 2008 ápr. 15. - 09:34:18
(2695/4932)
nagyon nagyon rossz hír:

[origo]2008. 04. 15., 9:22

A televíziózás történetének krimijeit megújító A helyszínelõk még egy fõszereplõt veszít el: Gary Dourdan lép ki.

Tavaly õsszel kiderült, hogy Jorja Fox kiszáll a sikeres sorozatból, két héttel ezelõtt pedig az volt a hír, hogy a fõnököt alakító William Petersen csak egy évadra írt alá, és azután alighanem elhagyja a szériát a színházi ambíciókkal bíró színész. Az exodus a jelek szerint nem áll meg itt, mert Gary Dourdan - vagy a CBS/Paramount - is úgy döntött, hogy az évad végén lejáró szerzõdését nem hosszabbítja meg.

Ha a Warrick Brownt alakító színész is kiszáll - márpedig erre igen nagy a valószínûség - akkor új szereplõt hozhatnak be a sorozatba, ami mindig rizikós, mert nem feltétlenül növeli a nézettséget, ugyanis sokan a megszokott, már-már családtagnak számító arcok miatt kapcsolnak oda. Az elkeseredett Dourdan-hívõknek mindazonáltal nem kell táblákkal felvonulniuk a stúdió elõtt, mert az Entertainment Weekly szerint visszatérõ sztárvendégként még többször feltûnhet a következõ évben is.
10/10
MT74 2008 ápr. 15. - 08:28:00 10/10
(2694/4932)
Most ebben mi volt a spoiler????
10/10
MT74 2008 ápr. 15. - 08:27:10 10/10
(2693/4932)
Bocsi, ma láttam, hogy csütörtökön lesz CSI, pénteken nem, és szombat-vasárnap is!!! Visszaszívom, amit a Viasatról mondtam. Nem logikus, egyáltalán nem!