10/10
Juli1 2008 márc. 25. - 19:40:40 10/10 Előzmény attisne
(2592/4932)
Hát ez az, ezt én sem értem:)
10/10
attisne 2008 márc. 24. - 11:39:17 10/10
(2591/4932)
Igen, igen, ez volt nekem is a problémám.. de a pszichiáternõvel, aki helyett a rendõrnõ halt meg, az pl. hogy volt? Az elõre kitervelt volt, tuti! hát nah mindegy:)
10/10
Juli1 2008 márc. 23. - 22:30:22 10/10
(2590/4932)
Háát, nekem úgy rémlik a fehérítõ szagára idnult be. Ezért nem volt összefüggés az áldozatok közt. Csak akkor hogyan tudta a maketteket elõre elkészíteni... ez érdekes.
10/10
attisne 2008 márc. 23. - 21:45:49 10/10
(2589/4932)
Van egy kérdésem!
Most, hogy nézegetem megint a 7.évadot néha, eszembe jutott, hogy Natalie miért ezeket az embereket ölte meg? Miért pont ezeket? Hát én nem látom közöttük az összefüggést! Vagy errõl már beszéltünk, csak nekem kopik a memóriám?:)
10/10
pézsmakacsa 2008 márc. 23. - 20:01:12 10/10
(2588/4932)
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!!
10/10
gatya73 2008 márc. 23. - 07:14:28 10/10
(2586/4932)
lányok nyugodt húsvétot és ,sok-sok-CSI-vel töltött órát kivánok nektek.
10/10
attisne 2008 márc. 22. - 22:14:18 10/10
(2585/4932)
10/10
Juli1 2008 márc. 22. - 20:05:02 10/10
(2583/4932)
Helló lányok, jó hallani felõletek:):):)
MT74 nekem kéne némi segítség, mert elég analfabéta vagyok:(
Pussz nektek, és nagyon kellemes húsvéti ünneplést!
10/10
MT74 2008 márc. 22. - 16:10:46 10/10 Előzmény attisne
(2582/4932)
Nekem lejött a rapidshare-rõl, most hallgatom. Szerintem mehet a többi is (ha Neked is jó így), ha valakinek kell segítség a letöltéshez, szóljon, mert egy incifincit bonyolult. A másik ötlet a data.hu, onnét letölteni is egyszerûbb.

Orsi, Grissom hozott "itthon", már komolyan aggódtunk érted!
Flashy 2008 márc. 22. - 12:44:51
(2581/4932)
szerintem a saját szakmájához kapcsolódó részeknél mindenki fogja a fejét hogy mekkora hülyeségeket csinálnak... én is azt mondom, hogy ez nem tudományos mûsor, hanem az átlagemberek (és nem is feltétlenül a magyar vagy európai átlag) számára érthetõ, de a lehetõségekhez mérten pontos szórakoztató sorozat akar lenni. szükség van túlzásokra a karakterek tudásában, személyiségében, az elvégzett vizsgálatokban, mindenben.

érdekes, engem mégsem a szakmai hibák idegesítenek jobban, hanem a "csak egyetlen boltban kapható és minden vásárlónak felírják a lakcímét és aznap csak egyvalaki vett ilyet" meg az "ilyen fa pontosan egy darab van Miamiban és fejbõl tudja mindenki hogy hol és ott van egy kamera ami felvette hogy milyen rendszámú autó parkolt alatta" típusú egyszerûsítések. zavar, de meg kell érteni: 40 perces mûsor alatt kell viszonylag összetett ügyeket körüljárni úgy, hogy minden epizód különbözzön a többitõl.
10/10
fairydust 2008 márc. 22. - 10:05:35 10/10
(2580/4932)
Na. Más téma. 8.12:

Cím: 'Grissom's Divine Comedie' - Divine Comedie, ahogy azt tudjátok Dante Isteni színjátéka. Hogy ez most Grissomé lett, azon el kell gondolkozni. Nyuff. Nem akarom, hogy végigjárja a poklot.

Tartalom: Dan Cook égett testét megtalálják az autójában, és ez szándékos gyújtogatásnak tûnik. Három betû van ráfestve az autó hátsó lökhárítójára: L.A.T. A betûknek akkor lesz jelentõsége, mikor a csapat rájön, hogy Cook tanúskodni akart [a Grand Jury ~ elõkelõ esküdtszék elõtt] egy gyilkosság ügyében, amit állítólag a La Tijera banda egyik tagja követett el.

Az ügyész, aki tanúskodni vitte volna Cook-ot, Madeline Klein volt. Õ mutat egy videót Grissomnak, amin Cook a vallatószobában (jaj, ez dedurván hangzik, de tudjátok, ahol ki szokták kérdezni az embereket) van Brassel. A férfi idegesnek tûnik, attól tart, hogy egy apró közlekedési kihágás miatt van bajban. Ehelyett Brass azt akarja tudni, hogy látott-e valamit azon az éjszakán, amikor a kihágás történt. Cook igennel válaszol, látott egy embert a kocsija felé tartani, mikor megállították az út egy bizonyos szakaszán. Cook azonosítja Jose Alvarado-t (jaj, Esmeralda-sodunk), ezzel a gyilkosság helyszínére helyezve õt.

Klein elmondja Grissomnak, hogy ezzel Alvarado egyben "El Matocho"-ként is ismert, aki La Tijera banda egy jelentõségteljes tagja, és akinek a neve számos gyilkossággal kapcsolható össze. Minden áldozatnak, mint ahogy annak is, aki akkor halt meg, mikor Cook látta Alvoradot, az L.A.T. betûkombináció volt belevésve (karmolva) az arcába. Mostanáig El Matocho kiléte ismeretlen volt, de Klein Cook vallomására számított, hogy meggyõzze a zsûrit, hogy El Matocho valójában Alvarado volt.

Most hogy Cook meghalt, a vallomása elfogadhatatlan, és Kleinnek szüksége van Grissomra, hogy bebizonyítsa, hogy Alvarado ölte meg Cook-ot, azért, hogy visszatartsa a vallomástételtõl, különben Alvarado szabadon távozhat. Klein elmagyarázza, hogy Alvaradot elkapták egy közönséges bandai kirohanás miatt és 30 napra ideiglenesen börtönbe zárták.
Már csak 52 órájuk van, mielõtt Alvarado-t elengedik, és tudják, hogy amint kikerül a börtönbõl, bottal üthetik a nyomát.

A boncolás során David és Doktor Robins megállapítják, hogy Cook-ot lelõtték. Nem a tûz ölte meg, hanem a golyó. Warrick az autót vizsgálja meg és ott talál egy fegyvert a kesztyûtartóban. Meglepetten eltávolítja az olvadt mûanyagot és egy sorozatszámot talál a fegyveren - az Cook apósáé volt, Richard O'Malley-é. Brass kihallgatja Richardot, aki teljesen ledöbben, hogy az õ fegyvere volt a gyilkos fegyver. Richard tagadja, hogy megölte volna a vejét, és elmagyarázza, hogy Cook ment el hozzá, hogy elkérje a fegyvert. Richard azt mondta neki, hogy forduljon a rendõrséghez, ha úgy érzi, hogy követik. Cook azonban úgy érezte, nagyobb biztonságban van, ha van nála fegyver, de nem pontosított, hogy miért van szüksége rá elsõsorban.

Ha nagyon jó kedvem lesz, megnézem majd a többi epizód spoilerjeit is. ;)
10/10
fairydust 2008 márc. 22. - 10:04:41 10/10
(2579/4932)
Sziasztok!

Jaj, kedves, kedves Mindenki, úgy hiányoztatok! Többnyire visszaolvasgattam, aranyosak vagytok, hogy így hiányoltatok Ti is. Igazándiból nem a komplex számok ettek meg, hanem síelni voltam egy hétig, aztán azóta (pont egy hete értem haza) azzal küzdök, hogy az iskolai lemaradásokat pótoljam. (Ez mondjuk napi 5 óra matekozást jelent, és akkor a többi tárgyat nem is említettem.)
Nyestike, õszintén sajnálom, ami Anyukáddal történt. Szokták mondani, hogy idõvel jobb lesz, ezt remélem Neked is. (Nem lesz jobb egyébként, csak megtanulsz beletörõdni.) Ahogy már annyian felajánlották, szólj, ha bármiben segíthetünk.

Anke, nézd, én biológiai szempontból kevésbé, de fizikaiból relatíve jól tudom értékelni a sorozatot. Természetes, hogy mondanak hülyeségeket. Amennyiben valamit konkrétan megállapítanak, attól minden esetben óvakodnak, hogy nevén nevezzék a dolgot. (Ez amúgy a tipikus amerikai mentalitás. Kínosan vigyáznak rá, nehogy valami tényanyagot meg kelljen tanulniuk az iskolában a gyerekeknek, úgyhogy egy ilyen mesébe csomagolják a dolgaikat. Ez pedig sokszor pontatlan és együgyû.)
Curie-pontot csak körülírták, Newton III. törvényét csak körülírták, soha nem adnak ennél konkrétabb információt.
Mivel mint említettem, a biológiában sokkal kevésbé ismerem ki magam, mint a fizikában, nem is tudom, hogy a tegnapi rész melyik jelenetére utalsz. Elsõként javaslom, hogy nézd meg angolul is a kérdéses jelenetet, sajnos a fordításon nagyon sok múlik, gyakran raknak be a normális angol párbeszédek helyére olyan mondatokat, amiknek se füle se farka.
Ha angolul is pontatlan a biológiai háttér, akkor is - véleményem szerint - kicsit meg kell rándítani a vállunkat, és elismerni, hogy ez is csak egy sorozat, ami az esetek többségében használható ismeretanyagot tud a nézõknek átadni, de néha persze becsúsznak a pontatlanságok, félrefogalmazások, tudományos félreértések is.
Ezeket nyilván észre lehet venni, lehet kicsit duzzogni rajta, lehet tudatosítani, hogy az elhangzottakat nem kell készpénznek venni, de mindezek mellett nem kell elítélni a teljes sorozatot emiatt. Pláne nem Grissom karakterét. Egyszerûen látni kell, hogy a színészek azt mondják el, amit a forgatókönyvírók a kezükbe adnak, és - bár ez valahol nagyon elszomorító - fogalmuk sincs a tudományos háttérrõl. (Ha megmondják, mire jó a luminol, már régen túlteljesítettek.)
Egy szó mint száz, szép hogy figyeled a bakikat, de ettõl (egy epizód egyetlen részlete miatt) még nem kell a kukába dobni az egészet. Nem következetes félremagyarázásról van itt szó, ami átível a sorozaton, hanem egyetlen kis részletben akadtál hibára.
vittgen 2008 márc. 22. - 09:14:17 Előzmény Anke
(2578/4932)
Hahóóó!
Én is szeretném tudni ,hogy miért esett ki nálad a pixisbõl ez e Grissom gyerek!
10/10
attisne 2008 márc. 22. - 09:00:45 10/10 Előzmény Anke
(2577/4932)
Megkérdezhetem, hogy pontosan mire gondolsz??
Mit tett, vagy mondott?
Sajnos nem vagyok "szakember", nekem nem tûnt fel semmi:s
Anke 2008 márc. 22. - 04:18:51
(2576/4932)
Nagy szerencse, hogy nem láttam a 7. évad elsõ vetítése alkalmával a mai, 146.részt - melyben Grisom, biológus tudóshoz nem méltó kinyilatkoztatásokat tett-, számomra innentõl kezdve hiteltelen Grisom, mint tudós, biológus karakter, és sajnos ezáltal a sorozat (biológus szempontból) is nevetségessé vált. Pedig annyira örültem korábban, hogy végre egy sorozat, amely hosszú távon is nézhetõ volt, mert jó karakterekkel, jó rendezéssel, ötletekkel, szöveggel, témákkal és vágással volt kivitelezve.
10/10
attisne 2008 márc. 21. - 23:07:10 10/10
(2575/4932)
Én meg már azt hittem én vagyok hülye..
Flashy 2008 márc. 21. - 21:07:19
(2574/4932)
Viasat frappánsan oldja meg a múlt heti kimaradt rész kérdését: leadja megint a keresztrefeszítõset. grat.
10/10
attisne 2008 márc. 21. - 19:37:48 10/10
(2573/4932)
Vahh, annyira jó képek! Az a fotó is a képen!!:) I'm lovin' it:)

Ha addig nem csinálja meg senki, akkor holnap délután lehet gyorsba lefordítom a leírást. Meglátom hogy érek haza. A címe valami olyasmi, hogy Grissom isteni komédiája, vagy vmi hasonló!:)

Még jobban várom az új részt:(