10/10
attisne 2008 jan. 30. - 19:25:47 10/10
(2272/4932)
Ez tetszik!;)Ez olyan mindentmegmagyarázós megoldás lenne!
És egyetértek, nagyon élvezetes volt az eszmecseréteket olvasni!:) Csak így tovább lányok!!!:D
10/10
MT74 2008 jan. 30. - 16:16:05 10/10
(2271/4932)
Kedves fairydust és pézsmakacsa!

Nagyon jól körbejártátok a Sara-Sofia párbajt (élveztem a vitátokat!), de arra nem gondoltok, hogy ha egy felfüggesztett rendõr beszél egy társával x okból, akkor annak az emberkének is lehet belõle baja? Nem lehet, hogy Sara nem féltékenységbõl, hanem Grisst megvédendõ rohant neki Sofiának?
10/10
attisne 2008 jan. 30. - 11:01:27 10/10
(2270/4932)
http://melted-chocolate.net/geeklove/
Most találtam ezt a jó kis oldalt, szépen végigvezet az elsõ résztõl egészen a 8.évadig, képekkel meg idézetekkel.
Full angol az oldal.De aranyos:)
10/10
katóka 2008 jan. 30. - 10:25:58 10/10 Előzmény Juli1
(2269/4932)
Hát megmondom õszintén, hogy én ezért nem merem megcsináltatni, hogy ne lássak ilyet... És most csak olyan közhelyek jutnak eszembe, hogy próbálj túllépni rajta vagy, hogy mutasd meg, hogy igen is sikeres leszel a munka mellett a család területén is. Én mindenesetre nagyon szorítok Neked.
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 30. - 00:08:14 10/10
(2268/4932)
De most mek alunni,mert sulifenyegetés van ma is...:)))
PÁPá,JOÉJT és a GSR Legyen Veled!!!:))))
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 30. - 00:06:14 10/10
(2267/4932)
Áhhhh,nem beteges,betegség és rajongás között van különbség...:))))))HUHU,én is szeressem azt a párbeszédet ám!!!Grissom+Sara+Méhecskécskék+MARRIED+YESIDO+minden...:)))
Sara majd visszajön és lesz templomi married és hivatalos yesido és ha majd lesz nászut,akkor elmennek közösen méhészkedni meg dressup meg amit még el tunk képzelni és lesz mindenki nagyon horny...:))))
10/10
fairydust 2008 jan. 29. - 23:58:19 10/10
(2266/4932)
Így van. :)
És Sara pedig visszajön. Mert aaaawww, muhuszáháááj!
Jaj, vajon mennyire beteges, ha kétnaponta megnézem a "méjbívísudgetmerrid" - "jesz, leccdúit" típusú párbeszédet? ^^ Meg az is milyen aranyos volt, hogy "I love it when you dress up". (Erre reagált egyöntetûen a nemzetközi fórum, hogy "ahah, translation: 'I'm horny'". Jaaaj, nagyon tündéri az egész.)
*pink GSR-bubble*
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 29. - 23:52:38 10/10
(2265/4932)
Én is sajnálom Anyukádat,õszinte részvétem...:(((
De azért akármi volt/van/lesz ebben a sorozatban,akármilyen szitu,mi mindig GSR-esek maradunk,meg Sara és Griss pártiak és ami ettõl is fontosabb,h barátok,akiket ez a sorozat köt össze...:)))
10/10
fairydust 2008 jan. 29. - 23:45:28 10/10
(2264/4932)
Jaj, de hát dehogyis, ez teljesen rendben van, örülök, hogy nyilatkozol a kérdésben. :)))
Õszintén sajnálom Apukádat, és bár tudom, hogy ez most így semmit nem jelent, de át tudom érezni a problémakört. :(
Te is tökéletes beszélgetõpartner vagy ám, örülök Neked. ;)
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 29. - 23:32:44 10/10 Előzmény fairydust
(2263/4932)
Dehogy öltem meg senkit,csak sejtem,h vki halála,meg vki megölése között irtózatos nagy különbségek vannak...Én édesapámat vesztettem el,és így tudom,milyen a fájdalom,mondjuk pl én sem fordultam akkoriban pszihológushoz,bár mai fejjel azt mondanám,lehet h akkor kellett volna,de ha ez a szitu most fordulna elõ,biztosan orvoshoz fordulnék vele...Én amugy nem bántom Sofiát,sem Sara-t,még belegondolni sem tudok az õ helyzetükbe akkor,nemhogy osztani az észt is,meg elítélni egyiküket is,én csak a saját szemszögembõl ítéltem meg az adott helyzetet,meg h esetleg én hogyan reagáltam volna le a szitut,de hangsúlyozom,ez scak az én szubjektív,magán jellegû véleményem,amit ugy gondolom,megoszthattam az Ajtózúzó Team-mel és leginkább veled,Orsika...:)))
Jó partner vagy vitákban is!:))))
10/10
fairydust 2008 jan. 29. - 22:44:31 10/10
(2262/4932)
"valahogy más érzések kavarognak olyankor az emberben,mint amikor megöl vkit..." Öltél már meg valakit? ;) Kezdek aggódni. ;)
Nem tudom, szerintem az emberi tényezõ semmiképp nem hanyagolható el még a szabályok kedvéért sem. Ahogy Márai mondta, "Döntsél, de ne olyan föltétlenül! Ne olyan mindenáron! Ne olyan egészen! Add meg az emberi elhatározásnak azt a játéklehetõséget, amelyre szüksége van, hogy beilleszkedjék a világba és az idõbe, elhelyezkedhessék az emberi szándékok, a változás törvényei között." És tényleg, örökérvényû törvények nincsenek, és minden esetben az adott szituációnak kell eldöntenie, hogy mennyire kell õket figyelembe venni.
Szerintem nem kell a pszichológus Sofiának. Õszintén szólva, ha édesanyám halála után nekem bárki is azt mondja, hogy pszichológus, meggyõzõdésem, hogy kihajítottam volna az ablakon. Az, hogy az embernek valaminek a feldolgozása nehézséget okoz, még nem jelenti, hogy nem képes megbírkózni a helyzettel, egyedül azt jelenti, hogy szüksége van a barátaira. Sara meg pont ezt az utat vágta el Sofia elõl.
Egyszerûen nem lehet minden empátia és figyelmesség nélkül belesimulni a törvények rengetegébe.
Ha Sara mindezt normális hangnemben, jóindulatú figyelmeztetés szintjén adja elõ, egy szavam se lenne. De egy lelkileg összetört embert - aki láthatóan azzal küzd, hogy ne omoljon össze teljesen ott helyben - nem lehet gyomron taposni. Illetve lehet, persze. Csak én nem értek vele egyet.
Meggyõzõdésem pl, hogy ha Grissom nem megfogja Sara kezét, hanem elkezdi õt kioktatni, mikor elkapják ittas vezetésért, a falra másztunk volna mérgünkben.
Nem, dehogyis, én ilyenkor abszolút nem haragszom, inkább csak eszmét cserélek. :)
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 29. - 22:21:23 10/10
(2261/4932)
Azért merem így bírálni Sofiát,mert én tanultam jogot, tanultam az RSZSZ-t/Rendõrségi Szolgálati Szabályzat/ és bár nem feltétlenül egyezik a magyar és az amerikai igazságszolgáltatás,sõt jó sok eltérés van a két jogrendszer között,azonban elmondhatom,h az alapjogi részletek megegyeznek,tehát a felfüggesztéssel kapcsolatos szabályok is...Ami meg van írva,az meg van írva...Sajnos azt is megtapasztaltam már,milyen közeli hozzátartozót elveszíteni és valahogy más érzések kavarognak olyankor az emberben,mint amikor megöl vkit...Egyébként,aki nem tud együttélni azzal,h embert öl,legyen az akár a társa is,az ne menjen rendõrnek...Sajnos megtörténhet ez is,de az is,h önvédelembõl megölöd a támadódat és azzal is együtt kell élned,pszihológushoz fordulsz és igyekszed túltenni magad rajta...Sofia ugyanez pepitában...Igenis pszihológushoz kell fordulni az ilyen jellegû problémákkal,hiszen csak egy képzett terapeuta képes a lélek betegségét megfelelõen kezelni,egy baráttal beszélhetsz,de õ mégis másként viszonyul hozzád...Az meg h azért ment GRiss-hez,h elõre mozdítsa a nyomozást,pont h nem tehette meg,hiszen fel volt függesztve,és emellett mivel személyesen érintett volt az ügyben,nem is szólhatott volna bele,pontosan az objektívitás miatt az ügy felé...
Hehe,tetszik ez a vita,szeretek érvelni,de remélem nincs harag,sztem ez egy jó kis játék.:)))
10/10
Juli1 2008 jan. 29. - 21:31:49 10/10
(2260/4932)
Hali Zity milyen volt a buli?:)
Lányok, én most mindenkivel egyetértek:)
Egyrészt Sofia helyzete nagyon kemény volt, és megértem hogy szüksége volt rá, hogy egy olyan valakivel beszélje meg, akiben megbízik. DE! Egy kicsit az is benne volt, hogy azért éppen Grissomhoz fordult, mert igenis régebben volt köztük "valami". Szerintem Sofia szeretett volna Grissomhoz közelebb kerülni mint barát. Ezért megértem Sara reakcióját is aki a maga kicsit nyers módján védeni próbálta a pozícióját.
Lányok ma megcsinálták a horoszkópomat... elkeserítõ... a karrierem szárnyalni fog, de a magánéletem....
10/10
Zity 2008 jan. 29. - 19:59:07 10/10
(2259/4932)
Zity magához tért...:) 7x24 volt múlt csütörtökön.
10/10
rie 2008 jan. 29. - 19:50:14 10/10
(2258/4932)
sziasztok!megtudná vki mondani,h a csütörtöki CSI hányadik rész volt?:)köszönöm
10/10
CSI fan1989 2008 jan. 29. - 19:45:54 10/10
(2257/4932)
Üdv minden CSI fannak:
Nagyon király a sorozat,remélem hamar vége lesz a sztrájnak,mert hiányoznak az új részek:-),és Jan 31.-én CSI:Miami 5.évad :-)
10/10
fairydust 2008 jan. 29. - 15:26:04 10/10
(2256/4932)
Amúgy persze, a szabályok tényleg nem véletlenül születnek. De most komolyan, mégis mennyiben hátráltatta Sofia a nyomozást azzal, hogy bement beszélni Grissommal?
Éppen azzal szándékkal indult neki a dolognak, hogy elmondja amit tud.
10/10
fairydust 2008 jan. 29. - 15:21:06 10/10
(2255/4932)
Igen, pont ezért nem tartom hitelesnek, hogy Sofiát bírálod, amikor nem látsz bele a helyzetébe.
És pontosan, a tálalás sikerült nyersre, ezzel is van a problémám. Egy ilyen szituációban igenis fontos, hogy jóindulattal és kedvesen közeledjenek feléd, még akkor is, ha hazaküldenek. Azirányú véleményemet igyekeztem kifejezni, hogy valamilyen szinten ugyan egyetértek Saraval, mégis sérelmezem a stílust, amiben a mondanivalóját elõadta.
Nem tudom, halt-e már meg közeli hozzátartozód (komolyan, kívánom, hogy ne), de az még mindig elviselhetõbb lehet, mint kétségek közt várakozni, hogy vajon te ölted-e meg a kollegádat. Hogy pont olyan gyilkos vagy-e, mint azok, akiket nap mint nap hajkurászol. Szerintem az ilyen kérdések valójában az egész életed értelmét megkérdõjelezik, és ha valaki odajön ordítozni veled a szabályzatra hivatkozva és emellett nem túl kedvesen figyelmedbe ajánl egy pszichológust, akkor nem feltétlenül tudod pozitívan felfogni a helyzetet. Megjegyzem, jogosan.
Mint már többször is említettem, nálam magasan Sara viszi a prímet az összes szereplõ közül, de ez nem jelenti, hogy minden mondatával vakon egyetértek.
10/10
pézsmakacsa 2008 jan. 28. - 23:21:40 10/10
(2254/4932)
Sofia zsaru,tisztában van a szabályzattal,és a szabályok nem véletlenül születnek...Ide nem vonatkozik az a teória,h a szabályok azért vannak,h felrúgják õket...:))) Akinek ez nem tetszik,az egyenes úton kívül találja magát a rendõri köteléken és a való élet az igenis errõl szól...Sara-nak scak a tálalása sikerült nyersre, amit mondott az lényegretörõ volt...Igen,én nem találtam még magam tûzpárbajban,de nem is vok rendõr...
10/10
fairydust 2008 jan. 28. - 23:01:33 10/10
(2253/4932)
Õszintén szólva jelen esetben én teljesen elzárkózom azoktól a megfontolásoktól, amik szerint Sofiának racionálisabban kellett volna viselkednie. Ilyen szituációban az ember nem tud racionálisan viselkedni, éppen errõl szólnak az élet nagy tragédiái.
Mint ahogy Sofia meg is jegyezte, nincsenek a laboron kívül barátai, máshoz nem tudott menni, emellett Sara épp akkor esett be az irodába, mikor Sofia az üggyel kapcsolatban próbált valamit elmondani Grissomnak.
Az a helyzet, hogy kicsit merésznek érzem úgy bírálni Sofiát, hogy még életünkben nem voltunk tûzpárbajban és nem merült fel a gyanú mindeddig, hogy lelõttük egy kollegánkat.
Kicsit ugyan sarkítva a dolgot, de úgy érzem, hogy az amúgyis földön fekvõbe taposott bele Sara.