ondok 2008 dec. 14. - 13:02:09 Előzmény orgyen
(14/74)
csak a régi öregek tévesztették el a Rudas L. utcát néha,ugyanúgy ,ahogy a Népköztársaság Útját a reakciósok,meg a szenilisek Andrássy útnak emlegették.
Aztán én is átéltem a fennt leírt idõket,azért az nem volt annyira rózsaszín világ,mert akkor nem omlott volna össze.Persze szavakban minden szépre ,jóra nevelt,de a valóság nem mindíg volt szívderítõ.Az igazgatõk ,párttitkárok sokszor sült bunkók voltak,és az is igaz ,hogy a végefelé már lehetett sok mindent kapni ,általában dollárért a megfelelõ boltokban v. az IKKÁn keresztül.A 80-as évek elején az egész család mozgósítva volt ,hogy az elõre megtudott helyen (Pesterzsébet) LEGO játékot kapjunk.Amikor megérkezett,a család nyugdíjas tagja odaszaladt korán reggel ,és így sikerült.stb.
Ezzel együtt apozitív dolgok is megvoltak a népnevelés,a viszonylagos létbiztonság ,a tanulás lehetõsége.Node volt annak ára is ,az hogy mivel az emberek eredendõen kapzsiak,és pazarlóak,önzõk,ezért az egész összeomlott mint utópia.
kisGabi 2008 aug. 30. - 19:41:10 Előzmény orgyen
(13/74)
Én is emlékszem, hogy Rudas László u. volt a Podmaniczky utca a rendszerváltozásig.
Moldávia bánata 2008 aug. 30. - 16:28:32
(12/74)
A szocilaista pláza. A kommunizmus nem hiánygazdaság, a reakciósok nem fognak ki rajtunk mint veszedelmes árufelhalmozók! :)

Bájos egy film, az biztos. :)
9/10
pozsizsuzsi 2008 aug. 30. - 15:52:22 9/10
(11/74)
Pedig Rudas László volt, vagy 40 évig. :)
orgyen 2008 aug. 30. - 15:11:49
(10/74)
Csak 65-tol lakom Bp.-en, de a Podmaniczky utcát mindig Podmaniczky utcának ismertem.
Mikozben nezem a filmet, nehany dolog eszembe jutott:
- akkor sokat aldozhattak kulturara, hogy ilyen filmeket tudtak kesziteni,
- sokat aldozhattak sportra is (nem csak a sponzoralt elit sportra, hanem az allamilag tamogatott tomegsportra igy volt mibol valogatni: '52-ben Helsinkiben 16db aranyerem),
- mar mindent lehetett kapni: magamnak a legujabb Braun villanyborotvat, baratnomnek Dior kolnit (es mindezt kollegistakent az egyetemi osztondijambol),
- eletemben haromszor volt aruhiany: '50-es evek elejen, '56 oktobereben es jelenleg amikor gyakran elofordul hogy Bp.-en az I. ker.-ben nincs kenyer a Sparban,
- emlekszem hogy '57, '58-ban a SzabadEuropaRadio tobbszor bedobott ilyen hireket (100 Ft-osokat kivonjak), sajnos eloszor a szuleim is bevettek es elkoltottek a sporolt penzuket,
- termeszetesen minden filmben volt propaganda (mint ahogy most is), csak akkoriban masra akartak nevelni az embereket:
1-akkor: munkara, tanulasra, osszetartasra, hazaszeretetre, becsuletessegre es hogy annyit ersz amennyit megtanulsz ill. megteszel masokert.
2.-manapsag: onzesre, gyulolkodesre, rasszizmusra es hogy annyit ersz amennyi penzed van (mindegy hogyan szerezted), amilyen luxus kiadasokra koltotted (pld. Mexikoban vagy Thaifoldon nyaralsz de csak a szalloda uszodajat es golfpalyajat ismered: a tobbire nem kell hogy igenyed legyen),
9/10
pozsizsuzsi 2008 aug. 30. - 13:55:32 9/10
(9/74)
Juhhé, a Podmaniczky utcát még Podmaniczky utcának hívták! :D
Viola Erzsébet 2008 aug. 30. - 13:43:23 Előzmény fürmender
(8/74)
Jókat derülök én is a filmen. Közben az jut eszembe, hogy akkoriban a legcsóróbb ember is el tudott menni moziba, színházba, kiállításra és sportolhatott üdülhetett a vállalati üdülõkben.
Ma túl kevés pénzt áldoz az állam a kultúra és a sport (általában az értékek) támogatására. Milyen példákat látnak maguk elõtt a most felnövõ gyerekek? A filmekbõl és mindenhonnan árad a brutalitás, erõszak, ocsmány, közönséges beszéd, stb. Talán éppen ettõl válik egyre kegyetlenebbé, silányabbá körülöttünk a világ?
fürmender 2008 aug. 29. - 15:24:57 Előzmény pozsizsuzsi
(7/74)
Szórakoztató utazás a multba. Innen nézve, nem is volt ez olyan veszedelmes. A mai tizen- és huszonéveseknek ajánlom.
9/10
pozsizsuzsi 2008 aug. 20. - 14:07:08 9/10 Előzmény StJust
(6/74)
Nekem is. Sajna a dunaparti csónakházból kimaradtam most, mert olimpiáztam.
7/10
StJust 2007 okt. 26. - 00:19:11 7/10
(5/74)
Igazi komcsi propagandafilm,de ennek ellenére már-már nosztalgikus.Nekem spec. bejött.
TRIX 2006 dec. 30. - 10:19:08
(4/74)
Az Állami Áruház c. film, az összes gyengeségével együtt, a belõle áradó pozitív életérzés miatt figyelemre méltó alkotás. A nézõkben számos jelenet, poén megmaradt, a kellemes melódiákról már nem is beszélve. Az említett újraforgatás, a jelenlegi filmközeli alkotógárdával, elképzelhetetlen, mivel a legjobb szándékuk ellenére is képtelenek lennének visszaadni, fõleg mai környezetbe átplántálva, a film hangulatát, azokat a jeleneteket, amik emlékezetessé tették ezt a filmet.
knor 2006 aug. 23. - 20:50:44
(3/74)
Én imádom Latabárt (is). Egyébként éppen azon gondolkodtam, hogyan tudnák ezt a mai viszonyok közt újraforgatni, mint anno tették ezt a Meseautóval. Hát elég furcsa lenne, ha pl. üldözné a rendõrség a vagyonfelhalmozást, stb.
Anteris 2006 aug. 23. - 20:34:08
(2/74)
ízig-vérig korabeli propaganda film de ha elvonatkoztatunk ettõl akkor tényleg elég szórakoztató bár én mgmondom õszintén Latabárért nem különösebben rajongok. Nekem picit ripacsnak tûnik, nagyon túljátsza a szerepeit.
knor 2006 aug. 23. - 19:26:33
(1/74)
Imádom ezt a filmet, az egyik kedvencem.
Sajnos a (fõ)szereplõk jó része már nem él... :-(