Istanbul 2012 márc. 04. - 00:37:19
(2022/2362)
2049-re
Nem jó dolog arról akinek más a véleménye mint neked, azt állítani, hogy feltétlen Kenan imádata van, félreérti az eseményeket és elfogult.
Ilyen alapon akkor mások meg elfogultak Lamiával vagy Cemillel szemben és ezért õk sem értik az eseményeket?
Szerintem nem ez történik, hanem az, hogy a különbözõ személyiségek különbözõ módon ítélik meg a dolgokat.

Szerintem nem volt alkalma Lamiának megismerni Kenant amikor összeköltöztek, mert az nem volt normális állapot, nem lehettek egy igazi pár, mert Lamia még Cemil felesége volt. Kenan csak hotelekben játszhatott sokáig, nagyon nehéz anyagi helyzetben volt és mindenáron bizonyítani akarta, hogy el tudja tartani Lamiát és a gyermeküket. Az, hogy hogyan alakultak a dolgok közöttük amíg egy házban laktak, szerintem legalább annyira volt Lamia hibája mint Kenané, az erre vonatkozó érveimet már többször leírtam.

Kenan egyáltalán nem csak akkor kezdett el küzdeni Lamiáért amikor visszautasítást kapott, hanem már réges régen küzd érte. A gyengédséggel kapcsolatban: Kenan volt az aki közeledett Lamiához amikor a kandallónál ültek, amikor egyszer a szófán ültek és nyújtotta felé a nyakát, amikor az étteremben megfogta Lamia kezét és mondta neki, hogy nagyon vágyik rá!

Senki nem írt olyat, hogy Kenan bûnei megbocsájthatóak, de Lamia bûnei nem. Én Lamiáról azt írtam, hogy Kenan veszte lett, mert az lett.
Azt írtam, hogy ha Lamia nem akar Kenannal élni, hanem Cemillel akar lenni, akkor legyen azzal.

Kettõ ok van amiért én Lamiát negatív szereplõnek tartom. Az egyik az, hogy a film Lamia és Kenan szerelmérõl szól, aminek talán a legfontosabb momentuma az, hogy közös gyermekük van. Kenan, a sok viszontagság után, amikor már minden akadály elhárult, még mindig bízik Lamia szerelmében, Lamia és a gyermekük vált az életévé, azt pedig végképp nem szeretné, hogy az esküdt ellensége, Cemil nevelhesse fel az õ gyermekét. De Lamia nem bízik Kenan szerelmében - ehhez joga van - és ezzel boldogtalanná teszi Kenant, azaz a veszte lesz.

A másik dolog amiért Lamiát negatív szereplõnek tartom az, hogy számomra õ egy negatív ember. Sok jót tett pl. amikor visszavásárolta a hegedût stb. De sokszor amikor jót akart tenni, akkoris rombolt pl. a hazugságai, hallgatása, alaptalan vádjai. Ezeket nemcsak azért tette mert még tapasztalatlan, hanem azért is mert ilyen karakterû. Egy számomra pozitív karakterû ember másképp viselkedett volna. Amikor Kenan megkérte és õ visszautasította és haza ment, azt mondta Suzan nõvérnek, hogy Kenan szerelme nem ért el a szájától a szívéhez. Számomra ez mutatja meg a leginkább azt, hogy Lamia sajnos nem értette meg, hogy õt Kenan mennyire szereti. Egy számomra pozitív karakter megértette volna.

Mivel közös gyermekük van, én nem örülök, hogy Lamia és Kenan különváltak. Amikor pedig együttéltek Lamiának semmi baja nem volt azzal, hogy õt eltartják mint családanyát. Kár, hogy nem maradt a szerelmük kölcsönös. Lamiának természetesen joga van azzal lenni akivel akar. Ezért nem hibáztatható. De attól még õ Kenan veszte lett, mert boldogtalanná tette azt.
10/10
ciliegia 2012 márc. 03. - 23:32:23 10/10
(2021/2362)
Kenan azért vette el Cavidant, mert az megkérte és akkor már miért ne vett volna el egy gazdag befolyásos nõt.ha kicsit is foglalkozik Lamiával és kicsit is ismeri, akkor nem hisz el semmilyen mesét az állítólagos szeretõjérõl.Szerintem megkönnyebbülés volt számára, így nem kellett felvállalnia a cselédlányt.
10/10
ciliegia 2012 márc. 03. - 23:23:36 10/10
(2020/2362)
Na persze Kenannak lehettek alaptalan rémképei...
Lamia nem mondhatja,miután alaposan megismerte, hogy nem akar vele lenni...
Istanbul 2012 márc. 03. - 22:47:46
(2019/2362)
Kenan akkor vette el Cavidant amikor Lamia azt hazudta neki, hogy szeretõje van.

Amikor azt a pásztorórát együttöltötték, Kenan nem igért semmit Lamiának, nem kérte elõtte, hogy legyen a menyasszonya. Nem csapta be Lamiát!
A gyereket pedig vállalta, szerette, fel akarta nevelni. Ellentétben Cemillel, aki aljas módo azt követelte Nimettõl, hogy az vetesse el a közös gyermeküket, pedig Nimet szerette volna megtartani.

Kenan soha nem hazudott Lamiának. Lamia és Cemil viszont sokat hazudtak Kenannak és Makhbulénak is.

Kenan tudta, hogy Lamia belepusztul, ha elveszik a gyermekét. Ezért nem is akart elõször engedni Cavidan nyomásának. De utána Cavidan és Afife érvei miatt már rémképei voltak, hogy a gyerek majd ugyanúgy fog szenvedni a börtönviselt anyja miatt, mint ahogy õ szenvedett a börtönviselt apja miatt és ekkor úgy döntött, hogy a gyermeket kell megmenteni.
10/10
ciliegia 2012 márc. 03. - 22:41:45 10/10
(2018/2362)
Amikor belépek ide általában nem feltétlenül akarok hozzászólni a témához, de ez a feltétlen Kenan imádat mindig felborzolja az idegeimet kicsit.

Kenan egy magas, jóképû pasi, de mellette egy befolyásolható akarat nélküli gyenge ember. Jó, hogy megadatott nekik, hogy együtt élhettek anélkül, hogy bármi történt volna köztük újból. Így Lamia megismerhette Kenant a hétköznapokban...és az nem volt éppen tetszetõs...Kenan elhagyta magát, mert kis idõre nem mentek jól a dolgai...ivászatról nem is beszélve, hagyta Cavidan és Afife áskálódását és makacsul nem akart átlátni a szitán.

Most persze, hogy visszautasítást kapott Lamiától cefetül elkezdett újból küzdeni.De ha egyszerûen csak összejönnek végre, akkor ugyanúgy bántaná Lamiát.Jah és én nem emlékszem, hogy Kenan igazán õszintén gyengéd lett volna Lamiához, maximum csak pillanatokra...inkább csak Melekkel gyengéd, ami jó, de akkor tényleg miért kösse magát Kenanhoz Lamia.Amikor megérkeztek a vidéki házba, szerintem ott is távolságtartóak voltak, méghozzá kölcsönösen, egymással.

Korábban írta valaki, hogy mindketten hibáztak, de ahogy olvasom Kenan bûnei megbocsáthatók Lamiáé csak végzetes lehet.Az én olvasatomban Lamia ebben a kapcsolatban nõtt fel. Ha hibázott is szükséges hibák voltak...hogy legközelebb már ne kövesse el. Egy józan döntést hozott, szemtõl szembe elmondta Kenannak nem akar vele élni. Ha így érez nem tudom mit kéne még tennie. Ha már nem szereti Kenant miért kéne vele lennie...Miért hiba ha nem szereti...miért ne változhatnának az érzések...könyörgöm a rengeteg válás is errõl szól a való életben.

Spoiler Olvastam, hogy valaki írt valahol valami olyasmit, hogy Lamia és Cavidan is okolhatja magát amiért a végén Kenan fejbe lövi magát.Micsoda hülyeség...az öngyilkosságért mindig csak a személy maga felelõs...szintén akarat gyengeség, küzdelem feladása, pszichikai zavar áll mögötte. Spoiler

Én örülök, hogy Lamia a saját lábára állt, dolgozik, eltartja magát és nincs már senkinek sem kiszolgáltatva...és hogy nem maradt csak családanya, amit Kenan állítólag annyira szeretett benne.

Nekem ez a véleményem. Meggyõzni senkit nem akarok az én igazamról, de az én olvasatomban sokan félreértik az eseményeket, mert elfogultak.
hugi1947 2012 márc. 03. - 22:03:24
(2017/2362)
Ez a gyerekügy egy borzalmas kegyetlen, az én szememben megbocsáthatatlan dolog volt. Kenan azt kristálytisztán tudta, hogy Lamia imádja a gyermekét, és belepusztul abba, ha elveszik tõle. Cavidan már teljesen úgy viselkedett, hogy leírták Lamiát, õ a gyerek anyja és egyértelmû, hogy õk fogják (mármint Kenan és õ) felnevelni Lamia nélkül. Ha máskor nem is - akkor észhez kellett volna neki térni, amikor látta Lamia ellenkezését. De nem. Pert indított, hogy elvegyék Lamiától Meleket. Én ezekben az idõkben éreztem olyan indulatot Cavidannal szemben, hogy azon csodálkoztam, hogy Lamia, hogy nem tépi ki minden szál haját.
hugi1947 2012 márc. 03. - 21:57:34
(2016/2362)
Hát dehogyisnem dobta el Lamiát. Elvette feleségül Cavidant. A Lamiának meg az eszébe rágta, hogy csak egy nyári kaland volt köztük, semmi más. Mi ez, ha nem eldobás? Ja? Hogy utána meggondolta magát? Igen. De a kezdeti hozzáállását (ami azért nem is volt olyan rövid idõ) akkor sem tudja meg nem történtté tenni.
Istanbul 2012 márc. 03. - 19:38:17
(2015/2362)
Kenan és Nimet között csak egy csók volt, míg Cemil és Nimet között sokkal több, ha jól emlékszem.

Igen, az igaz, hogy Kenan partnere volt Cavidannak abban, hogy elvegyék Lamiától a gyermeket.
Én írtam is, hogy nem biztos, hogy Lamia helyében ezt megbocsájtottam volna Kenannak. DE Lamia megbocsátotta neki, akkor meg ne nézzen vissza, mert akkor minek költözött össze vele?

Nagyon fontos, hogy Kenan ezt miért tette!
Elõször még azt mondta Kenan Cavidannak nagyon határozottan, hogy tegyen le arról, hogy a gyermeket az édesanyjától elveszik. Azt is tiszteletben tartotta, hogy Lamia nem egyezett bele abba, hogy a gyermekkel elmenjenek egy évre Amerikába!

De ezután Cavidan és Afife módszeresen beleszugerálták Kenanba, hogy Lamia egy börtönviselt ember, ha ki jön a börtönbõl megvetik majd ezért, az egész életét végigkiséri majd ez és e miatt a gyermek nagyon fog majd szenvedni. Pontosan úgy, ahogy Kenan is szenvedett azért, mert az apja börtönviselt ember volt. Kenannak rémképei voltak errõl! Ezért, azaz a gyermek boldogsága miatt egyezett bele abba, hogy vegyék el az anyjától.
10/10
maszliga 2012 márc. 03. - 19:35:03 10/10
(2014/2362)
Nincs mit:)

Hát igen meg amíg Kenán már kiforrot személyiség és élt már addig Lamiának ez volt az elsõ szerelem ami folytán elkezdett felnõttként élni és most formálódik a személyisége is!
Istanbul 2012 márc. 03. - 19:12:33
(2013/2362)
Nagyon köszi a linkekért!

Lamiának voltak elõször szerelmes gondolatai Kenanról. Utána pedig csak olyan dolog történt amit mindaketten ugyanannyira akartak.
Kenan nem használta ki Lamiát. Nem erõszakkal tartotta ott. Kölcsönösen akarták egymást. Ha Kenan kihasználta volna Lamiát, akkor utána eldobta volna és nem az lett volna a vége, hogy megkéri Lamia kezét.

Te azt írod, hogy Lamiát nem lehet hibáztatni azért, mert csak mostanra jött rá, hogy mit akar. Ezzel egyetértek.
Csak szerintem Lamia azért nem hisz Kenan szerelmében, mert alaptalan kétségei vannak. Ezek a kétségei azért keletkeztek, mert sok rossz történt velük. De ez a sok rossz éppen azért történt velük, mert Lamia még nem tudta, hogy mit akar, hazudott,elhallgatott, kételkedett és ezt nem érti Lamia! Valamint sokan ármánykodtak, hogy széthúzzák õt és Kenant.
Most, hogy elhárultak az akadályok, a sok viszontagság után, Kenan még mindig hisz Lamia szerelmében, pedig ugyanazon az alapon mint Lamia, õ is kételkedhetne, de nem teszi, mert sokkal jobban átlátja és érzi a dolgokat mint Lamia.
10/10
Istanbul 2012 márc. 03. - 18:47:01
(2011/2362)
Hallottam már arról korábban, mással kapcsolatban, hogy egy híres szinész élete elkezdett hasonlítani az élete egyik nagy szerepére.
Istanbul 2012 márc. 03. - 18:42:47
(2010/2362)
Köszi! Én nem vagyok fent a Face Book-on, de ha regisztrálok, hogy lehet megtalálni az írásait? A normál nevén szerepel?
Istanbul 2012 márc. 03. - 18:39:16 Előzmény PLM
(2009/2362)
2019-re

Ha nem minõsítés volt az, hogy valaki szerinted szemellenzõs, nem nézi a filmet és rosszul látja a helyzetet, akkor mi?
Ha nem tudod, hogy ki ért velem egyet és szeretnéd tudni, akkor olvasd el a hozzászólásokat, akkor talán rájössz.
Ha te nem szeretnél egy fórumon egy filmrõl vitatkozni, akkor miért minõsítgetel itt engem csak azért mert nekem más a véleményem mint a tied?
Vitatkozni érvek felhozásával, kultúráltan pedig a legtermészetesebb dolog egy fórumon.
Istanbul 2012 márc. 03. - 18:37:47 Előzmény PLM
(2008/2362)
2019-re
10/10
antsa10 2012 márc. 03. - 18:33:27 10/10
(2007/2362)
A hírt a Face-en találtam.
Úgy tûnik,hiába reménykedtek a rajongók,Burak házassága nem állta ki az idõ próbáját,és 10 év után elválnak a feleségével.Korábban mindketten cáfolták az errõl szóló híreket,mostanra azonban Sema hivatalosan is benyújtotta a válókeresetet,arra hivatkozva,hogy férje megcsalta.Burak ezt cáfolja,azt mondta,mindíg sietett haza forgatás után,estéit a családjával töltötte,késõbb pedig,amikor megromlott a viszonyuk,a szüleinél lakott.
Burak hangsúlyozta,hogy már 2 évvel korábban is voltak gondjaik,a varázs már akkor elmúlt köztük,de leültek,megbeszélték a gondokat,és adtak maguknak még egy esélyt.
-Az életönk most nagyon nehéz-mondta.Rossz külön lenni a szeretteimtõl,ezért továbbra is keresem a megoldást,hogy újra együtt legyünk.A szeretet megvan,szeretjük a gyermekünket,és neki szenteljük minden energiánkat..
Sema is hasonlóan nyilatkozott.Azt mondta:
-Annak ellenére,hogy én kértem a házassság felbontását,továbbra is tartom vele a kapcsolatot.Sõt,nemrég együtt vacsoráztunk,õ fõzött,és meg kell mondanom,nagyon finom volt.Annak ellenére,hogy a házasságunk varázsa elmúlt,a s kölcsönös szeretet és tisztelet egymás iránt megmaradt.Ez soha nem fog elmúlni,barátok maradunk.
Timike1980 2012 márc. 03. - 17:23:46
(2006/2362)
A válásról szóló hírek több helyen is olvashatóak voltak, pontosan nem emlékszem már, hogy hol olvastam. Az fb-n is írták többen is, hogy a válás nagyon kikészítette, szinte olyan állapotban volt, mint a filmben, a forgatott sorozatai sem hoztak sikert, kicsit padlóra került. Õ maga is megírta egyébként (twitter, fb), hogy sikerült összeszednie magát, és hogy a gyereke az, akiért érdemes élnie...

A válóok egyébként az újságok szerint az volt, hogy megcsalta a feleségét, próbálták menteni a házasságukat, de nem sikerült, így közös megegyezéssel döntöttek a válás mellett és mindketten azon voltak, hogy a kisfiuk (Rüzgar) ne érezzen ebbõl semmit.
hugi1947 2012 márc. 03. - 17:22:14 Előzmény kiskukac63
(2005/2362)
Ha Kenan nem kavart férjes asszonnyal soha, akkor Nimet kivel csókolózott amikor Lamia meglátta õket az ablakon keresztül?
hugi1947 2012 márc. 03. - 17:13:09 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(2004/2362)
Már miért lenne hülyeség? Cavidan és Kenan huga rábeszélték Kenant, hogy menjenek el külföldre és ott éljenek. Kenan, Cavidan és a kislány. Pert is indított Kenan Lamiával szemben a gyermekért. Azt mondta Lamiának, hogy õ nem tud olyan körülményeket biztosítani a gyereknek, mint õ Cavidannal. Lamia ekkor mondott igent Cemil házassági ajánlatára. Akkor miért is hülyeség, hogy Kenan partnere volt Cavidannak abban, hogy elvegyék Lamiától a gyerekét?
kiskukac63 2012 márc. 03. - 16:29:50 Előzmény maszliga
(2003/2362)
Meg egy olyan férfit, aki nem él a szende, ártatlan szûzlányok felkínálkozásával. Az "erõszak"nál egyébként arra utaltam, hogy semmi nem Lamia szándéka ellenére történt!