hugi1947 2012 márc. 01. - 17:29:44
(1882/2362)
Elõször is. Nem szeretem ebben az esetben az olyan kérdést, hogy "te mit szólnál ahhoz...." (én sem teszek fel ilyent)

Másodszor. Ez csak egy sorozat. Egy film. Úgy is kezelem. Nagyon tetszenek általában a török sorozatok (Ezel, Seherezade) - sokkal igényesebbek, szórakoztatóbbak, lebilincselõbbek, minta mexikói, vagy az amerikai szappanoperák - de ezekben is vannak olyan jelenetek, amik egyáltalán nem életszerûek, és köze nincs a való élethez. De hát ezért film. Nem?

A kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy úgy kezdõdött, hogy Lamia nagyon beleszeretett Kenanba, õ pedig beletáplálta Lamiába, hogy ez csak egy nyári kaland, a szemébe kellett mondani, hogy nem szereti Lamia. Sikerült is neki annyira, hogy Lamia titkolta végig az érzelmeit és a maga már majdnem együgyûségében, mindig csak arra figyelt, hogy ne, hogy már valami zavart okozzon a hõn szeretett Kenan életében. Csöpp önbizalma sem volt, még akkor sem merte elhinni, hogy Kenan viszontszereti, amikor már Kenan a tetteivel is bizonyította ezt, nyilvánvaló volt. Az õ kapcsolatuk úgy kezdõdött, hogy Lamia lenn volt a sárban, ha egy kicsit fel tudott emelkedni, akkor mindig történt valami, vagy mindig gondoskodott valaki arról, hogy oda is kerüljön. Tulajdonképpen akkor kezdett magához térni amikor ott hagyott csapot papot, elment a szigetre, és el tudta tartani magát és a gyermekét is. Új életet tudott volna kezdeni Kenan nélkül - de õ utána ment, és jól megkavarta újra az életét. Azt látjuk, hogy Lamia is egy érzékeny, romantikus lelkületû lány - nem tudta senkivel megbeszélni a gondjait (mikor még a bácsikájánál lakott, vagy a börtönben, vagy a szigeten) - hát naplót írt a kislányának címezve - ez akár még terápiás céllal is jó volt, mert azért kiadhatta magából a keserûséget és az örömöt is. Azt a helyzetet, hogy a naplójával beszélte meg, hogy szereti Kenant, szintén Kenan teremtette, hisz õ élt Cavidannal házasságban, Lamia nem tartotta "illõnek", hogy egy nõs férfinak elmondja az érzelmeit. (török szokások, török erkölcs) Amikor már elmondta neki a szemébe - és igen, kérdésre - akkor már egyértelmû volt, hogy Kenan és Cavidan között vége a házasságnak.
kiskukac63 2012 márc. 01. - 17:19:31
(1881/2362)
Biztosan azért tagadtatta le magát, bújkált, nem fogadta a börtönben, nem vette fel a telefonjait direkt, menekült el elõle többször is, ha "beszélgettek" csak nagyokat hallgatott stb. mert mindig érdekelte Kenan!
kiskukac63 2012 márc. 01. - 17:16:16
(1880/2362)
Te mégis mit szólnál hozzá, ha a szerelmed egy naplón keresztül kommunikálna Veled, azaz sehogy?!
kiskukac63 2012 márc. 01. - 17:14:23
(1879/2362)
A mai részhez: Nagyon csinos volt Cavidan a sárga ruhájában és gyönyörû volt a nyakéke! Enisérõl eddig is tudtuk, hogy egy sültbunkó, de még képes fokozni az undokságát!Csodálom, hogy Sükrü visszament hozzá, meg egyáltalán, hogy bírja mellette?!Lamia semmitmondó szövegeirõl meg egyezik a véleményem sok elõttem szólóval, talán még annyit, hogy jó háttér volt az eseményhez az állatkert: birkák, libák stb. :) Kár a naplóira akkora hangsúlyt fektetnie, túlságosan egyoldalúak, úgy lenne igaz és hiteles, ha Melek párhuzamosan megismerhetné az édesapja gondolatait és érzéseit is, hiszen az éremnek is mindig két oldala van.És nagyon nagy kár, s véleményem szerint a problémák fõ gyökere is az, hogy ezeket a gondolatokat és érzéseket Lamia nem élõben mondta el Kenannak! Ha jól emlékszem, az összeköltözésük elõtt egy teázóban mondta ki elõször, hogy szereti és azt sem spontán, hanem Kenan kérdésére! Errõl ennyit!
hugi1947 2012 márc. 01. - 17:05:07 Előzmény Istanbul
(1878/2362)
Olyan soha nem volt, hogy Lamiát ne érdekelte volna Kenan - errõl a naplóbejegyzései fényesen tanúskodtak végig a sorozatban.
10/10
maszliga 2012 márc. 01. - 17:04:33 10/10
(1877/2362)
Végül is igen...én úgy érzem te is mert az érveket amiket felhozol azt olyan stílusban vagy megfogalmazásban teszed hogy közben csak támadsz vele, és sokan vannak úgy h."tényekre"alapozva támadnak és fikáznak és nem a filmet nézik valójában hanem csak egy szereplõ szemszögébõl!Ez az én véleményem és ezt érzem:)
hugi1947 2012 márc. 01. - 17:03:34 Előzmény Istanbul
(1876/2362)
Amikor Kemal meghalt, akkor nem csak a Kenan kérte Lamiát, hanem Cemil is. Lamia, ha nem is volt szerelmes Kemalba, de tisztelte és köszönettel, hálával tartozott neki azért, amiért feleségül vette és sok mindenben segítette. Kikészült, mert nyilván lelkifurdalása volt azért, hogy Cemil szemétsége miatt kapott infarctust a Kemal és halt meg. Emlékeim szerint Lamia akkor mindenkitõl, mindentõl menekült, besokallt. Azért nem volt semmi, amiken keresztül mentek.
Istanbul 2012 márc. 01. - 16:52:19 Előzmény maszliga
(1875/2362)
1900-ra
Biztosan nem rám céloztál, amikor azt a minõsítést írtad, hogy van aki elvakultan kampányol.
Mivel én az alábbiakban is, úgy ahogy mindig, érvekkel támasztottam alá a véleményemet.
Az kampányol elvakultan, aki nem ír érveket, hanem csak másokat próbál minõsíteni.
Istanbul 2012 márc. 01. - 16:46:52
(1874/2362)
Eltértél a témától!
Nem válaszoltál arra, hogy amikor Kemal Úr meghalt és Kenan kérte Lamiát, hogy menyjen vele, akkor már igazán megmondhatta volna neki Lamia, hogy õ gyermek apja, nem?

Válaszolok az új témádra. Kenan amikor Lamia a börtönben volt és onnan kijött, semmi konkrét jelet nem kapott arra, hogy Lamia vele akarna lenni, csak a nagy ködösítést és hallgatást kapta! Amikor pedig Kemal Úr meghalt, Kenan kérte, hogy Lamia menyjen vele, de Lamia elutasította és eltünt, nem érdekelte Kenan!! Kenan csak azért tudta meg az igazat a gyermekrõl, mert Makhbule elmondta neki! Mindezek után, amikor Kenan megkereste Lamiát a tengerparton, ugyan mi oka lett volna azt hinni, hogy Lamia igazán szereti õt?
10/10
maszliga 2012 márc. 01. - 16:26:33 10/10
(1873/2362)
teljesen igazad van...:)
hugi1947 2012 márc. 01. - 16:17:57
(1872/2362)
Sõt! Amikor a szigeten beszélgettek Lamiával, és már egyértelmû volt, hogy õ az apja Meleknek, akkor Cavidan válaszától tette függõvé, hogy mit kezdjen Lamiával. Hogy továbbra mi legyen kettõjükkel. Mert olyan nagyon szerette :(
hugi1947 2012 márc. 01. - 16:15:30
(1871/2362)
Hmmm... Kenan valami isteni sugallatra rájött, hogy õ Lamiát szereti és vele akarja leélni az életét. De még akkor is húzta az idõt, hogy ezt megmondja neki - sikeresen a Lamia esküvõjét követõ napon ment megkérni Lamia kezét. Mikor Lamia mondta neki, hogy már késõ..., mert férjhez ment, akkor nagy nyugisan visszament Cavidanhoz. Ha annyira szerette Lamiát, akkor miért? Miért nem harcolt érte? Miért nem mondta, hogy mondja meg a férjének, hogy tévedés volt a házasság (hisz õ úgyis tudta, hogy ez nem igazi) - és éljenek együtt. Annyira szerette Lamiát, hogy Cavidan kétszer is terhes lett tõle ez idõ alatt.:(
Istanbul 2012 márc. 01. - 16:04:07
(1870/2362)
Igen és sajnos utána is elhallgatta Lamia Kenan elõtt, hogy õ az apa.
Amikor Cavidan az autóbaleset miatt elvetélt és elhagyta Kenant és a válópert is beadta, Kemal Úr pedig meghalt, Kenan pedig kérte Lamiát, hogy menjen vele, akkor már igazán elmondhatta volna Lamia Kenannak, hogy õ a gyermek apja, nem? De Lamia eltünt, elment a tengerpartra dolgozni és Kenan csak azért tudta meg az igazat, mert Makhbule elmondta neki.
10/10
maszliga 2012 márc. 01. - 16:02:50 10/10
(1869/2362)
ez így van!!Kár hogy sokan nem látják annyira elvakultan kampányolnak valaki mellett...:D
10/10
maszliga 2012 márc. 01. - 15:59:35 10/10
(1868/2362)
Nem értem miért kell ennyire lehordani Lamiát és Kenánt isteniteni hiszen azért fele annyi jó tette sem volt mint Lamiának és Lamia soha nem gázolt át rajta és nem alázta meg ahogy Kenán tette..........és jól tette h.kidobta minek küzdjön olyan emberért aki lehet h.szereti de emberként nem tiszteli és nem ismeri el....és attól mert a nõnek kell megértõnek lenni az nem azt jelenti h.szeressen két ember helyett!!!Cemil nagyon cuki volt:"magáé a hús enyém a csont..":D
hugi1947 2012 márc. 01. - 15:55:52
(1867/2362)
Tulajdonképpen minden szereplõnek van jó és rossz oldala. Kenan makacs, túl önérzetes és büszke ("én Husszein Kenan vagyok"), önfejû - nem igazán alkalmas igazi társnak. Cavidannal is ment állandóan ilyeneken a veszekedés. Vagy pl. mit rendezett amikor Lamia megvásárolta a hegedûjét. Rendesen belerondított a kislánya születésnapjába.

Cemil gonosz volt és rosszindulatú, bosszúálló. Aztán megváltozott. Õ segített Lamián, belement egy olyan házasságba Lamia és a kislánya érdekében, ami neki csak szenvedést okozott. Utána elvált, szabadon engedte Lamiát azért, hogy Lamia boldog legyen. Õ adott Lamiának - Kenan pedig számtalanszor megalázta. Igaz, ebben többnyire segítségére volt Cavidan is. Szerintem Lamia a levél elolvasása után foglalkozik azzal a gondolattal, hogy szereti Cemilt.

Én is sajnáltam Kenant amikor Lamia a képébe mondta a nemet, azonban ezért a nemért õ is nagyon sokat tett. Lamiának már régen ezt kellett volna meglépni. Akkor, amikor Cavidannal szövetkezve el akarták tõle venni Meleket és külföldre menni vele. Tulajdonképpen ezzel hajtotta bele Lamiát a Cemillel kötendõ házasságba.
magdolnaveres 2012 márc. 01. - 15:51:54
(1866/2362)
Ez a Lamia egy hülye. ne is tegye Kenant boldogtalanná, nem is tud ez a a nõ szeretni. Affifétõl meg felfordul a gyomrom, milyen testvér az ilyen aki örül a testvére szomorúságának. / a film végén ahogy mosolygott/ Lamiához pont az az idióta Cemil való, meg is érdemlik egymást. legyenek boldogok.
Zita0976 2012 márc. 01. - 15:49:10
(1865/2362)
Afifének azt a kárörvendõ mosolyát olyan szívesen a képére töröltem volna .A tengerparti résznél én is a könnyeimmel küszködtem.Borzasztó ez a szomorúság !A film zenéitõl görcsbe rándul a gyomrom,olyan nehéz a szívem!Imádom a filmet a zenét !!!!!!!!!
hugi1947 2012 márc. 01. - 15:47:10
(1864/2362)
Bocs. Rosszul írtam. Nem a terhességét hallgatta el, hanem azt, hogy Kenan a gyermekének az apja.
10/10
antsa10 2012 márc. 01. - 15:46:43 10/10
(1863/2362)
A banya bosszút akar állni Kenanon és Lamián, amiért K soha nem szerette.
L szerintem maga sem tudja kit szeret. Cemilt még nem, K már nem (gondolom rájött, hogy õ is csak ember és neki is vannak hibái. Nem isten, mint akinek õ hitte).
Legalábbis én így látom!