kiskukac63 2012 febr. 12. - 18:13:03
(982/2362)
Igazad van. Vsz. ha Lamia egy szép, kellemes hangulatú estén õszintén elmondta volna Kenannak, hogy Õt izgatja ez a lehetõség, tetszik neki a romantikus, gyönyörû szerelmi történet, mely saját érzéseire emlékezteti, szívesen kipróbálná magát színészként, kéri a segítségét, támogatását, hogy elkerülje a sztárság buktatóit, akár egy kicsit még "dorombolhatott is volna", Kenan bizonyára "elolvadt volna" és elfogadja a döntését! Õ, akit annyian befolyásolnak, pont a szerelme nem tud hatni rá!? Tudjuk, hogy a nõknek ezer dolog van a fegyvertárában, ha el szeretnének érni valamit. Csak Lamia ehhez túl naív, dacos és büszke!
10/10
ciliegia 2012 febr. 12. - 18:02:56 10/10
(981/2362)
Hát nem tud veszíteni ez tény... ezzel kicsit azért kicsit magát is szerencsétlenné teszi, mert ha eltávolítja Kenant és Lamiát attól Kenan még nem fogja szeretni. Azt az aranykalitkás dolgot én is valahogy úgy képletesen értettem.
10/10
ciliegia 2012 febr. 12. - 17:59:23 10/10
(980/2362)
Roppant tanulságos ez a "beszélgetés"...lehet azért látjuk különbözõképpen ezt a Lamia dolgozik témát, mert én nem mondanék le egy kiváló lehetõségrõl, hogy kipróbálhassam magam...és elvárnám, hogy a párom megértsen és támogasson.

Lamia nemcsak dacból vállalta el a szerepet, hanem mert meg is tetszett neki a történet...ezt is írta már itt valaki korábban. A dac és Kenan viselkedése csak gyorsította a döntést szerintem.
Zita0976 2012 febr. 12. - 16:44:39
(979/2362)
Az biztos hogy minden karaktert szuper módon játszanak el ,mert teljesen azonosulunk velük ,szinte nekem is fáj ami nekik,én is örülök annak aminek õk .
Mivel én már végig néztem a török részeket ,kb tudom a folytatást noha a szövegbõl sokat nem értettem ,de viszont a gesztusok ,mimikák sokat mondóak.
Istanbul 2012 febr. 12. - 16:31:14
(978/2362)
Még ehhez hozzátartozik, hogy Lamia dacból fogadta el a filmszerepet, hogy bebizonyítsa Kenannak, hogy õ is tehetséges, nemcsak Ipek. De ez tévedés volt számáról, mert Kenan õrá mint családanyára nézett fel, Ipekre meg mint mûvészre. Kenan becsülte Lamiát, nem volt szükség arra, hogy Lamia bármiféle tehetséget bizonyítgasson azért, hogy õt Kenan elismerje.
kiskukac63 2012 febr. 12. - 16:17:47
(977/2362)
...folytatva gondolatodat, annál is inkább, mert nem is olyan régen megfogadta, amikor a baleset történt a kicsi Melekkel, hogy soha nem hagyja magára egy percre sem. A filmforgatás pedig ezt vsz. nem igazán teszi lehetõvé!
kiskukac63 2012 febr. 12. - 16:13:45
(976/2362)
Teljesen egyetértek Veled Cavidannal kapcsolatban, azzal a különbséggel, hogy szerintem Cavidan nem akarta "aranykalitkába zárni" Kenant, õt inkább az sértette, hogy soha nem tudta megszerezni Kenan szívét, szerelmét, bárhogy is próbálkozott. Szerintem õk kellõ szabadságot adtak egymásnak, náluk jól mûködött házasságuknak EZ A RÉSZE: mindketten sokat utaztak, dolgoztak, stb. és elfogadták egymás munkáját, korábbi életét. Persze Cavidan, mint a mostani események is mutatják, nem tud veszíteni, nem adja fel!
Istanbul 2012 febr. 12. - 15:59:55
(975/2362)
Szerintem Kenan csak a nehéz anyagi helyzete miatt féltékenykedik Lamia sikereire, mert bizonyítani akarja, hogy õ is el tudja tartani a családot.
De ha úgy lenne ahogy te látod, hogy Kenan mindenképpen ellene van, hogy Lamia sikeres legyen, mert õ akar a gyámolítója lenni, én azt sem fognám fel Lamia helyében negatívan. Azért nem, mert Lamia ezt a filmszerepet dacból fogadta el, nem azért mert a saját maga és a gyerek eltartására egyedül is képes nõ akar lenni. Lamia szerette a családanya szerepet, amíg Cemil tartotta el, semmi baja nem volt azzal, hogy eltartják.
Ha Lamia szerelme, Kenan, akkor boldog, ha õ a gyámolító és Lamiát családanya szerepben szeretné látni, akkor én Lamia helyében megadnám ezt neki a boldogságunk érdekében.
10/10
ciliegia 2012 febr. 12. - 15:43:07 10/10
(974/2362)
Igazából azért teszik a sorozat, mert tulajdonképpen mindegyik karaktert meg lehet érteni, vagy bele lehet képzelnie magát az embernek.Például Cavidan esetében azért nem lehet semmi feldolgozni, hogy õ, aki világ életében mindent megkapott, a világ minden kincse az övé lehetett, mindenki hercegnõnek szólítja, a legféltettebb kincsét a híres hegedûmûvészét nem tudta aranykalitkába zárni és ott tartani...szerintem nem csoda, hogy bosszút forral...ez egy igazi krízishelyzet egy ilyen nõ esetében.Szóval bizonyos szinten megértem õt, még ha nem is szeretem.

Lamia és Kenan esetében...persze fenntartva azt, hogy mindenkinek szíve joga úgy értelmezni az eseményeket, ahogy akarja...én inkább Lamia érzéseit érzem jogosnak, még akkor is ha egyetértek abban, hogy simulékonyabbnak kellene lennie...nekem Kenan valahogy a megjelenése ellenére sem elég férfias... a való életben azt tapasztaltam, hogy egy férfi, ha igazán szerelmes nem befolyásolható senki által.Nem úgy, mint Kenan...és az is nagyon valós, hogy egy férfi nem örül, ha a felesége, barátnõje sikeres, önálló...még a XXI. századi Magyarországon sem. Szóval Kenan viselkedését én igenis úgy értelmezem, hogy nem akarja, hogy Lamia sikeres legyen, akár sikeresebb, mint õ...a pasi kisebbrendûségi érzéssel küzd az apja miatt...egy nála erõsebb nõ mellett nem érzi magát férfinak, ezért tetszik neki a gyámolításra szoruló árva lány kategória, ahol õ lehet a gyámolító.
kiskukac63 2012 febr. 12. - 14:42:41
(973/2362)
Amit írtál Suzane asszonyról, én is így gondolom teljesen, Õ egy teljesen pozitív személyiség, inkább arra utaltam, hogy a puszta jelenléte sokszor feszélyezett másokat, nem tudott õszinte, zavartalan párbeszéd, megnyilatkozás kibontakozni amiatt, hogy Õ is éppen szem- és fültanú volt.
Istanbul 2012 febr. 12. - 14:02:31
(972/2362)
995-höz:
Azt is hozzáteszem, hogy én amikor Kenan Cavidannal karöltve el akarta venni a gyermeket az édesanyjától, nagyon nehezteltem Kenanra és Lamia helyében nem biztos, hogy megbocsátottam volna neki! Bár az is igaz, hogy Kenan amikor kiborulva elment az esküvõre, megszégyenítette magát, de nem bánta, ami azt jelenti, hogy megbánta amit korábban tett.

Lamia megbocsájtott Kenannak. Ha pedig már megbocsájtott neki, akkor viselkedjen annak megfelelõen és ne a múltbéli dolgok miatt legyenek kétségei!!!!!! Mert akkor egyáltalán, minek költözött össze Kenannal.
Istanbul 2012 febr. 12. - 13:49:45
(971/2362)
Igen, Lamia mindenképpen külön szobában akart aludni, ezt én még megértem, a törököknél a mai napig egy ilyen helyzetben a vállás kimondása után lehet csak mással, itt pedig még Cemil felesége. De azt már nem értem meg, hogy egy ölelést sem képes kezdeményezni, holott a megértés, a befogadás, a melegség a nõi mivolt lényege.
Suzan asszony a legtöbbször jó tanácsot adott Lamiának, õ próbálta megértésre ösztönözni, õ mivel idõsebb, már sokkal megértõbb és kevésbé dacosabb.
kiskukac63 2012 febr. 12. - 13:08:28
(970/2362)
Bizonyára emlékeztek arra a jelenetre, amikor beköltöztek a házba, Kenan elment vásárolni, és Lamia felderítette a házat, hogy milyen páni félelem ült ki az arcára, amíg nem látta, hogy az emeleten van egy másik hálószoba is.Mintha félt volna közel kerülni Kenanhoz, o.k. hogy az akkori erkölcsök, de részben õ nem volt Cemil igazi felesége, Kenan már korábban eljött Cavidantól, és hát maguk között voltak, össze lehetett volna bújni, egy jót beszélgetni stb. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem sokszor idegesít Suzane asszony jelenléte is, mindig ott legyeskedik - persze legtöbbször Melek miatt - de jópár intimebb jelenetnél (s itt nem csak K-L jelenetekre gondolok) kifejezetten tapintatlan volt, még ha késõbb ilyen-olyan indokkal le is lépett. Vagy a törököknél ez elfogadott dolog?!
Istanbul 2012 febr. 12. - 12:52:44
(969/2362)
Kenannak legalább annyi rosszat kellett lenyelnie Lamiától, mint fordítva.
De amikor összeköltöztek és leültek a kandalló mellé megbeszélni a dolgokat, Kenan vette az erõfeszítést és tisztalappal újra akarta kezdeni a dolgokat, Lamia viszont az alapján amit írsz, képtelen ezt megtenni.
Pár nappal azután, hogy összeköltöztek és összefogásra lett volna szükségük, Lamia már Suzan nõvérnek siránkozott, hogy nem biztos abban, hogy Kenan neki az igazi. Pedig az akkori történések alapján semmilyen alapja nem volt erre, csupán képtelen volt megértéssel közelíteni Kenan felé. Nekem ez volt a legnagyobb csalódás Lamiában, hogy ilyen hamar elvesztette a hitét Kenanban. Kenant Lamia ádozatának tartom.
10/10
ciliegia 2012 febr. 12. - 10:47:27 10/10
(968/2362)
Igen, szerintem is menniük kellett volna, és nem kellett volna Cemillel törõdni, meg azzal, hogy ki kinek a felesége vagy a férje...együtt kellett volna lenniük minden értelemben...én azt hiányolom, hogy még csak egy kis rövid idõszakra sem lehettek igazán boldogok...belefért volna még a forgatókönyvbe is...de épp csak megérkeztek a házukba Afife máris telefonált...Kenan meg fel is vette...
kiskukac63 2012 febr. 12. - 10:32:28
(967/2362)
Én a helyükben biztosan felkerekedtem volna és meg sem álltam volna a világ másik feléig. Hiszen mi köti õket mindenáron Isztambulhoz?! Semmi! Legalább a számtalan "jóakarójuk" ármánykodásától mentesen derült volna ki, erõs-e a szerelmük, tudnak-e együtt, egymásért élni és nevelni közösen a gyönyörû kicsi Meleket. Persze, így túl egyszerû lett volna a forgatókönyv...
10/10
ciliegia 2012 febr. 12. - 10:15:11 10/10
(966/2362)
Sziasztok!

Szerintem Lamia kétségei, vagy féltékenysége nem alaptalan. Általában akkor féltékeny az ember, ha nem elég magabiztos, vagy ha nem biztos a párjában...és az õ szerelmük azért igencsak meg lett tépázva mire most végre összejöttek. Az, hogy Kenan lefeküdt Lamiával pedig már võlegény volt és utána nem vállalta fel, aztán az a bizonyos gyerekelperlési dolog...szerintem ezek alól nem menthetõk fel Kenan, még akkor sem, ha éppen azokban a pillanatokban más befolyása alatt állt... és nem menti fel az sem, hogy most épp szeretetteljes Lamiával...szerintem természetes, hogy kétségek merültek fel Lamiában a kezdetektõl, mióta együtt vannak...a kétségek korábban kezdõdtek...sok mindent le kellett nyelni a lánynak...és Kenan mostani viselkedése nem segíti a bizalom kialakulását....

...általában nagyon szeretem az olyan filmeket, ahol hosszú, mély nézések vannak...kimondatlan,érzések...de bevallom, hogy Lamia hallgatása azért nálam is sokszor kiveri a biztosítékot.Határozottabban és többször ki kellene mondania, hogy mi bántja.
Zita0976 2012 febr. 12. - 09:08:01
(965/2362)
Mikor én elõször megláttam Kenant rögtön "beleszerettem" ,mikor pedig Lamiát megvédte Cavidan partián az eltörött tárgy miatt ,lejött milyen érzékeny és sebzett ember .
Úgy gondoltam ezeket az Isten is egymásnak teremtette ,anyira egy hullámon vannak .
Borzasztóan sajnálom hogy nem sikerül nekik!!!!!!!!!!!
NAGYON SZERETEM ÕKET!!!!!
Minden kavarását megtudja Cavidannak.
Istanbul 2012 febr. 11. - 23:40:04
(964/2362)
Kíváncsi vagyok, hogy Kenan meg fogja-e tudni, hogy Ipeket Cavidan hozta.
Istanbul 2012 febr. 11. - 22:43:23 Előzmény Zita0976
(963/2362)
Sokmindenben egyetértek veled, de én nem ismerem az ezután következõ történéseket.
Csak abból ítéltem eddig, ami eddig volt. Nem hiszem, hogy Kenan nem ismeri el Lamiát, azért féltékenykedik a sikereire, mert szeretné bebizonyítani, hogy õ egyedül is el tudja tartani a családot, de a végén a parfüm reklámnál is nagyon büszke volt Lamiára. Õ Lamiára, mint családanyára is felnézett. Azért mert Lamia azt ismételgeti magának, hogy õt Kenan nem becsüli, az még nem igaz.
Mivel, ahogy írod mindaketten büszkék, szerintem Lamiának kellene elõvenni a nõi empátiát és sutbavágni a büszkeségét, akkor Kenan teljesen másképp viselkedne.
Igen Cemil egyre jobb ember lesz. A dolgok jelenlegi állása alapján szerintem Kenan és Cemil is õszintén szereti és becsüli Lamiát, de Lamia tele van kétségekkel Kenan iránt és ezek miatt az alaptalan kétségek miatt kezd Cemil iránt érdeklõdni. Most Kenant sajnálom, mert eddig õ nekem Lamia áldozata.