8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 24. - 09:45:46 8/10
(230445/239045)
Szia!:)))))))) Láttam anno, nem fogsz benne csalódni!:)))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 24. - 08:10:17 10/10
(230443/239045)
De jó, csak a címre kell kattintani, hogy a szereplõgárda bejöjjön.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 24. - 08:09:14 10/10
(230442/239045)
Asszem nem jó a link. Talán így.

http://asianwiki.com/Big_Man_(Korean_Drama)
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 24. - 08:07:17 10/10
(230441/239045)
Sziasztok!

Igen, láttam hallottam, de Yma Sumac is tudná ezt, a perui csalogány.

https://www.youtube.com/watch?v=1KprLT-JxPY

Elkezdtem nézni a Big Man címû sorozatot, jónak ígérkezik, már az elsõ részben bicskanyitogató történések vannak. Biztosíték a jó szeplõgárda is,
szerintem mindegyiket láttuk már valamiben, legalábbis én láttam.

http://asianwiki.com/Big_Man_(Korean_Drama)

Ha valaki nem tud beazonosítani valakit, csak szóljon!
10/10
Ljerk 2017 júl. 24. - 01:36:06 10/10
(230440/239045)
Vannak dolgok amiket nehéz elképzelni, pedig de...... Ha Lee Yo-won egy kicsit északabbra születik, egy géppisztollyal a nyakában vonulna, és nem piros szõnyegen mosolyogva, integetve.......Egyébként mindkettõ túlzás.....
Illiona 2017 júl. 22. - 23:25:32
(230439/239045)
egy egészen más filmes téma:

Emlékeztek még az 5. elem c filmre?
A benne lévõ dalt kiénekelhetetlennek tartották, és részletekben vették fel, majd összeszerkesztették.
20 évig tartotta is magát, mig jött egy fiatal kinai énekesnõ, akinek elfelejtették megmondani, hogy ez lehetetlen, és simán kiénekelte.

A felvételt azóta is vizsgálja a NASA, hátha mégis manipulált :)))))))))))))))))))))

itt a dal, elõször az eredeti filmrészlet, majd rögtön követi a kinai énekes:
https://www.youtube.com/watch?v=Gzx_Y0U9vhw

és a cikk a történetrõl:

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/07/20/egy_ember_sem_tudta_kienekelni_az_otodik_elem_operajelenetet_ugyhogy_digitalisan_manipulaltak_a_felvetelt._aztan_jott_jane_zhang./
Illiona 2017 júl. 22. - 23:15:03
(230438/239045)
Még a Golden Cross-hoz akartam irni, hogy a kis ügyésznõt alakitó szinésznõ szintén ügyésznõt (vagy rendört ) alakit a My Beautiful Bride c sorozatban, amit szintén most 1 hete néztem meg. 2 nap alatt :)))

Na az is kb ilyen magas színvonalon van, mint a Golden Cross. Egy férfinek elrabolják a menyasszonyát, és elindul kinyomozni, és ebben segít neki a rendõrnõ.
Persze a rendõrnõ szerelmes a férfiba, bár eltitkolja. ( a férfi olyan, hogy "és ki nem"
Mindenesetre õ az egyetlen, aki bízik benne, és segít neki, hol titokban, hol nyiltan.
Egy harcos, mozgalmas történet, jó forgatókönyv, jó szereplõk.
A karakter, amiben a szinésznõ játszik, pont ugyanolyan mint a Golden Crossban.
Ugyanaz a haj, ugyanaz a ruha, ugyanaz a beszéd stilus. Csak a férfipartner más. (jobb)

Kép: a My beautiful bride fõszereplõje, Kim Moo Yul.
Illiona 2017 júl. 22. - 23:01:29
(230437/239045)
Golden Cross

akkor most már bõvebben kifejtem mire gondoltam a " letünt kor embere"alatt.

Koreában elég sajátos módon zajlott le a modernizáció, miközben egyedülállóan tombolt a diktatúra, de azért kiépitettek egy olyan országot, ami 15 évvel van elõttünk minden téren. Hogy a modernizációban az biztos. A társadalmi fejlõdésben is, hiszen nem tagadták meg a hagyományaikat, az évszázados berögzõdéseket.
Ez viszont sok sok ember boldogtalansága által jöhetett csak létre.
Az országban a politikai elit és a gazdasági elit összefonódása, számos "Golden Cross" létrejövetele, és eredményes mûködése olyan, amit mindenki tud, mindenki beszél róla, de eddig szemet hunytak felette, mert ettõl müködött a gazdaság
De ott is mozog Föld, és csak ha a mult év végi tüntetésekre gondolunk, amikor egy este 800 ezren vonultunk az utcára, és több ilyen tüntetés is volt hétrõl-hétre.

Már ott sem olyan minden, mint volt régen, bár a teljes demokratizálódáshoz messze vannak (és elérte e ezt már akár egyetlen nemzet is?)

Az apa még ennek a régi kornak a szülötte, még müködnek nála a bevett autizmusok. Igen, tüntetett a korábbi munkahelyéért is, (de hét ott mindig tüntetnek valamiért) de ez csak olyan eredmény nélküli tüntetésecske volt.

A fiú viszont más. Õ is még fiatalon belenõtt ebbe a nálunk uram-bátyámosdinak nevezettbe, de hamar kinyilt a szeme, és hatalmas háborúba kezdett a hatalmaskodókkal szemben.
Nem volt könnyû dolga, hiszem az elit szinte minden területet uralt, de mégis így segíttõkkel a háta mögött elérte a célját.
Mindenképp csak õ a poziitiv hõs itt.
(Bár bennem felmerült az Amerikában történõ gyors meggazdagodás történetének tisztasága is, valamint a társai révén a maffiafõnöknek kijáró feltétlen bizalom, de ezt most hagyjuk)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 22. - 21:57:41 8/10
(230436/239045)
Golden Cross

Vagyunk úgy, hogy vmit nagyon keresünk és sehogy nem akar elõkerülni. Én is így vagyok a Fiú és Michael beszélgetésével a a Hong Kong-i utazásról, a fejemben ott a párbeszéd foszlányai, de vhogy a pörgetéssel képtelen vagyok rábukkanni. Helyette hoztam vmi mást...

KÉP: - felirat - szerintem egy roppant találó mondás... tökéletesen visszaadja a helyzet fonákságát, amibe a lányát elkényeztetõ Apa kerül, amikor Ügyésznõnk elszánt igazságkeresése egyre inkább apuci torkára teszi a kést....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 22. - 13:50:25 8/10
(230435/239045)
Golden Cross

"azt hiszem elbeszélünk egymás mellett."

Szerintem te értettél félre vmit. Az írás, amire reflektáltál az alapvetõen a Szegény Apáról szól. Az Ügyésznõ apjáról csak egy röpke megjegyzés szerepel a KÉP-nél a vesd össze kezdettel. Az Ügyésznõ apjáról is szeretnék írni egy hosszabb lélegzetvételût, de nem most, mert családilag program jön..

Annyit, hogy a pár éves börtönbüntetést egyszerûen nem értettem, ha a gazdasági bûncselekményeit leszámítóm, akkor már az életellenes bûncselekményeiért önmagában kijárna az életfogytiglan úgy, hogy a cellája kulcsát eldobják....
a bûnlajtrom:
gyilkosságok
- agyonverte a Lányt (enyhítõ körülmény a hirtelen felindulásból elkövetés)
- megölte az Apát (ez viszont elõre megfontolt, aljas indokból elkövetett gyilkosság)
- lelõtte Hong igazgatót

gyilkossági kísérlet
- elüti az ügyvéd barátját
- a Fiú ellen (itt bûnrészes a lelövésében és élve eltemetésében)

emberrablás - emberi szabadság korlátozása
- a Fiú anyja

Szóval baromi jó ügyvédje és egy lágyszívû, mély zsebû bírója lehetett...!:((((((((((((((
De azért majd a sorozat zárásáról külön is szeretnék írni...

KÉP: - felirat -
Illiona 2017 júl. 22. - 13:48:41
(230434/239045)
Golden Cross

Akkor nézzük a hugicát, bár csak szerintem annyi a szerepe, hogy nagy hajtóerõt képvisel ahhoz a harchoz, amibe a fiútestvére fog.

Majdnem prostituált: akkor kérdezem, mi más???
Mi volt az élete célja? gyorsan meggazdagodni, és irdatlan sok pénzt keresni. (ezt õ maga mondta)
Tehetsége: talán vett részt valamilyen castingon, vagy filmsorozatban valami kis szerepben?
Hogy már megmutatta volna, hogy rátermett? Egyáltalán nem. Tudta hogy enélkül is menni fog.

Azt mondjuk, nagyon naív volt. De vajon lehetett-e ennyire naiv a szentem???
Vagy ugy hitte, hogy ez csak ugy neki külön majd valami szerencsének köszönhetõen megadatik?

És az a Hong Kong-i repülõút???
Ahogy ott az elsõ osztályon viselkedett???
Mint egy kokott, azzal a lehetetlen frizurával, és incselkedett a késõbbi gyilkosával???
Pont olyan volt, mint egy középiskolás lány, amikor elmegy bulizni az osztálytársaival.
Flörtöl mindenkivel, mikor nem is tudja, ki ûl mellette???
De ez egy több százezer forintot érõ repülõjegy volt!!!!!
Amikor üzletemberek között utazik???

Ezt a történetet ugy tudom elfogadni, hogy a fiútestvér nem tudott a hugi dolgairól, vagy éppen tudott, de elfogadja, mint az élet természetes részét, és igy is szereti, és családjának tartja õt. Hiszen azt az egyet semmiképp nem érdemelte meg, hogy egy ütõvel fejbecsapják!!!

(egyébként volt már ilyen hogy felnevettem a képtelenség révén: amikor Ha Ji Won a Hwang Jin Yi c sorozatban kiszengnek áll, ott tanul pár évet, és egyszerûen elképed, amikor férfiakat kellene szórakoztatni.)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 22. - 13:22:02 8/10
(230433/239045)
Golden Cross

"Az apa testvére, hát tényleg visszatért, visszaadta az elvett pénzt kamatostul, sõt még fájdalompénzt is fizetett, , és ott volt mint egy támasz az özvegynek, és kiharcolta a bátyja helyett az igazságot, és mint egy kiemelkedõ ember halt meg 90 éves korában családja szeretõ körében!!! :)))
ugye ezt Te sem gondoltad komolyan!
Az öcsi egy szerencsétlen lúzer alak csak, és az volt akkor is, amikor a pénz elkérte az apától, és az is maradt!!!!
Szerintem."

Lúzer? Úgy látszik a testvérpár mindkét tagja nálad csak ebbe a kategóriába fér bele. Nálam az esendõ, de talpra álló kisember az öcsi. Fiatalon a szerencsejáték rossz útra viszi, ezzel az õt felnevelõ testvére családját anyagilag a padlóra vágja... A szerencsejáték megszállottjaként tûnik fel elõttünk a jelenben is, hogy aztán megrendüljön a bátyját ért tragédián... és igen, képes megváltozni... és igen, képes támasszá válni, ott van a kórházban, ott van az étteremben, teszi, amit tud. Nem nagy dolgokat, de a számunkra jelentéktelennek tûnõ apróságok igenis fontosak lehetnek másoknak. Az özvegynek és a Fiúnak azok. A tragédiában elvesztették a fél családjukat, az apát/férjet és a húgot/lányát... a nagybácsi/öcsi visszatérése nekik a megfogyatkozott család gyarapodása, aki velük osztozik mindenben, fájdalomban, munkában.... õ egy esendõ kisember, sohasem lesz Nagyember, de ezt tõle nem is várják... elég, hogy ott van velük. Fõként, amikor a Fiú 3 évre eltûnik...

Hmm, nekünk kisembereknek nem feltétlenül kellenek a nagy dolgok... és a családtagjainktól se várjuk el, hogy feltétlenül potentátok legyenek... néha elég a támogató jelenlét....

KÉP: a Nagybácsi/az apa öccse
Illiona 2017 júl. 22. - 13:10:29
(230432/239045)
Golden Cross

azt hiszem elbeszélünk egymás mellett.

elõször nézzük az ügyésznõ apját. Hát már a kezdet kezdetén is gátlástalan volt , és feltörekvõ, hiszen (nem tudom hány éves az ügyésznõ, de legyen mondjuk 30.) és még az aktiv életének kezdetekor elvette a nagymenõ család egyetlen leánykáját.
Csak érdekbõl. Szó sem volt semmilyen szerelemrõl.
Egyszerûen be akart kerülni egy családba, ami a hatalomról volt ismert.
Nem volt egyetlen olyan tette sem, ami nem a hatalommal való élés - visszaélés jegyében tette volna.
Az egyetlen - talán - pozitivum volt, a lánya iránti majomszeretet.
Mindenkinél jobban szerette a lányát, próbált elõtte jó emberként feltünni.
Volt még egy : a nép. Hogy milyen hangzatos szólamokat tudott kiejteni a száján, hogy a társadalomnak milyen szüksége van az õ eszére!!!!
És ezeket õ maga el is hitte, meg talán minden ember is, hiszen semmi nem volt aki ezeket egyáltalán megcáfolja. Én nagyon jókat kacagtam ezeken!!!
Egy népszerû ember, aki rendelkezett az Arany Kereszt hatalmával, ugymond az érinthetetlenek kevés táborába tartozott.
Hogy fokozatosan jut el a gyilkosságig ez igaz. De abból az érzelemmentességbõl, ahogy a lányt agyoncsapta, azért következik, hogy azért nem ölt eddig, mert talán az alkalom hiányzott hozzá. Vagy éppen ölt is, csak ez nem témája a filmnek.

Épp ezért volt megdöbbentõ az utolsó pár képkocka, amikor kijön a börtönbõl.
Hogy nincs itt szó megtisztulásról, sem a bünös megbûnhõdésérõl, sem az ujraelkövetés lehetetlenségérõl.
Egyszerûen ült pár évet, utána ott folytatja, ahol abbahagyta.
És ez a szomorú az egészben!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 22. - 12:59:35 8/10
(230431/239045)
Golden Cross

"Sokkal érdekesebb a mai kor embere, a a fõszereplõ"

Ez kétségtelen, hiszen gyakorlatilag a sorozat az õ harcát kíséri végig. Igen, van egy belsõ fejlõdési útja is a karakternek. De milyen is ez a "mai kor embere"? Megtanul színlelni, manipulálni, szívósan kitartó a célja érdekében, de minden keménysége mellett sem ridegen kínéletlen. Egy ideig fel- és kihasználja az Ügyésznõ igazságkeresõ buzgalmát, aztán mégis van egy pont, amikortól már nem csak a szerelem, de az empátia sem engedi, hogy a lányt tovább felhasználja. Ugyanakkor képes némely bûnösnek megbocsátani, sõt, szövetségre lép velük, Hong igazgatóval és a sáros nyomozóval el is mélyül a kapcsolata pozitív irányban.

De tényleg túllép a "letûnt korszak karakterein"? Amikor a 19. részben megy Hong igazgatót megmenteni az elhagyatott épületben, ott van egy érdekes szóváltása Ügyésznõnk apjával. Ozz bukik ki a Fiúból, hogy igen, Terry Youngként 3 év alatt õ is felemelkedett a gazdagok és hatalmasok közé, hogy neki is eszébe jutott, hogy a bosszút feladva élvezze a megszerzett javakat... de erre végsõ soron képtelen volt... a "lúzer" apa és a "prostitúcióval kacérkodó" húgocska neki a tisztelt Apa és a szeretett Testvér... becsület és család... lám, számára ezek a hajtóerõk a harcban, ezeket akarja megvédeni, a besározódást tisztára mosni.

KÉP: - felirat - és az apának ilyetén való felvállalása nem a szokvány gyermeki jámborság, hanem egy harcokban kiküszködött mély hit. A tékozló fiú hazatér... az apja oldalára!
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 22. - 12:21:52 8/10
(230430/239045)
Golden Cross

" a prostitucióval kacérkodó lány,"
????????????????????? Az, hogy szeretett volna színésznõ lenni, azért az nem a prostitúcióval való kacérkodással egyenlõ. A rózsaszín szemüvegtõl nem látta a veszélyeket, de nem volt romlott eredendõen. Buta? Talán... Bizalommal van az emberek felé, erre fizet rá, mert szereti a családját, ezért válik zsarolhatóvá. Azért ezek nem halálos bûnök! Normál körülmények között élte volna tovább a maga átlag életét.... Azért valljuk be, alaposan megszervezték a becserkészését, amikor pedig belesett a csapdába, onnantól már hiába akart szabadulni belõle... a szökése után a villában találja magát, ami egy aranykalitka, nem hagyhatja el szabadon. A riporteren keresztül legalább próbál az apjának segíteni.. tehát azért nem egy megalkuvó áldozat!

"kisember lúzer apa, aki vakon meghajol a felsõbb akaratnak."
Vakon? Hát éppen nem! A múltban is õ volt az egyetlen olyan banki dolgozó, aki igyekezte megmenteni a bankot... lásd a fõpénztárkulcsot akarja elrejteni, nem véletlen,hogy amikor ezért bebörtönzik, akkor a dolgozók hat éven át kisebb pénzösszeget utalnak szolidaritásból a családja számlájára. A mostani bankátvételnél is rájön a BIS manipulásának okára... És készít róla feljegyzést, amit elment a számítógépe D meghajtóján. Ez késõbb fontos lesz az illegális bankvásárlás leleplezésében. Ha õ nem így élt volna, ilyen becsületes "lúzerként", akkor vajon hány emberben lett volna kétely, hogy gyilkos és sikkasztó? De így hiába vallott önmaga ellen, mégis voltak, akik hittek az ártatlanságában.

"Õk egyébként is éppen egy letünt korszak karakterei"
Hmm, bizalom, a család szeretete, becsületesség.... Tudom, hogy mára ezek az értékek devalválódtak, de igenis szükség van rájuk... és ilyen "letûnt korszak karaktereire" is, hogy vmilyen szinten élhetõ legyen a világunk. Mert ha mindenki bizalmatlan, kiveszik a családtagokat összetartó szeretet, ha mindenki becstelenül önzõ és mohó, akkor hiába a klímaváltozás, egy végtelenül rideg világban élhetnénk, ahol a lélek dideregne....

KÉP: - felirat - vesd össze az Ügyésznõ belsõ tépelõdésével, akinek az apja bizony minden csak nem "lúzer", rá aztán nem fogható, hogy egy letûnt kor karaktere. S ha belegondolsz õ is mélyrõl indul, önerõbõl felkapaszkodik, de közben elveszíti a tisztességét fokról fokra, míg aztán többszörös gyilkossá válik. Ez olyan nagyszerû?????
Illiona 2017 júl. 22. - 11:21:24
(230429/239045)
Golden Cross

Én nem is boncolgatom az apa, és a lány sorsát.
Egyszerûen áldozatok, amit a saját butaságuk, valamint a hatalmaskodók embert nem nézõ önzõ magatartása idézett elõ.
Õk egyébként is éppen egy letünt korszak karakterei, a prostitucióval kacérkodó lány, aki nem talál más kiutat, valamint a kisember lúzer apa, aki vakon meghajol a felsõbb akaratnak.
Sokkal érdekesebb a mai kor embere, a a fõszereplõ, aki mindezen multbeni hatások miatt kinyilik a szeme, és a kezdeti elfogadó magatartás helyett, azokból táplálkozva elkezd egy olyan harcot, ami után már semmi nem marad ugyanolyan.
Ez a harc szinte teljesen fel is emészti, de sokkal magasabbra jut, mint enélkül.
Viszont a társadalmi felemelkedés nem jár együtt a boldogsággal, le kell mondania a szerelemrõl, a gyilkos lányáról.

Számomra ez a fõ vonulat.

Az apa testvére, hát tényleg visszatért, visszaadta az elvett pénzt kamatostul, sõt még fájdalompénzt is fizetett, , és ott volt mint egy támasz az özvegynek, és kiharcolta a bátyja helyett az igazságot, és mint egy kiemelkedõ ember halt meg 90 éves korában családja szeretõ körében!!! :)))
ugye ezt Te sem gondoltad komolyan!
Az öcsi egy szerencsétlen lúzer alak csak, és az volt akkor is, amikor a pénz elkérte az apától, és az is maradt!!!!
Szerintem.
10/10
döncimama 2017 júl. 22. - 10:43:46 10/10
(230428/239045)
Maggi kedves, boldog névnapot kívánok!
10/10
döncimama 2017 júl. 22. - 10:38:35 10/10
(230427/239045)
Köszönöm szépen!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 22. - 10:38:02 10/10
(230426/239045)
Isten éltessen Maggi névnapodon!

Egy jó név a második legjobb örökség.
Közmondás

Egy jó név elõnyösebb, mint a jó szokások.
Közmondás

Egy jó név értékesebb, mint egy bársony ruha.
Közmondás

Az élet egy emberöltõ hosszúságú, egy jó név örök.
Közmondás