10/10
Andó Gertrúd 2017 júl. 27. - 02:11:34 10/10
(230465/239045)
:))))))))

Nagyon jo ! :)
10/10
Cilia 2017 júl. 27. - 01:36:37 10/10
(230464/239045)
ÁÁááá, tök jó ez a lilába borult régi helyünk is! :-))))))))))))
Az enyimen sem kell ám a padlásra létrázni, majd viszünk ki székeket, kis asztalt két lilás-rózsaszínû szénaboglya közé... :-))))))))))))))))))

Jó éjszakát!
Mennyei Harmónia 2017 júl. 26. - 19:46:04
(230463/239045)
:)))))))))))) Mostanában gyönyörû a Liget, jártunk arra. Egyszerûen csodálatos volt. Már én is törtem a fejem más-más helyszínen, de mindenütt volt valami, amire azt mondtam, hogy jó-jó, de ...... Igaziból tényleg kevés hely van, ahova büntetlenül le lehet ülni, kicsit a Belvárosban van, tehát könnyen megközelíthetõ, van a közelben valamilyen mosdó-lehetõség és egy kis víz vagy víz-csap is, és nem zavarnak vagy nem néznek ki azzal, hogy nem célközönség. Sajnos. És persze ne felejtsük el, hogy van pad és ülõhely - mert a piknik azért fárasztó tud lenni a földön hosszú távon.
Mennyei Harmónia 2017 júl. 26. - 19:42:35
(230462/239045)
Nagyon szép ez a hely, tele levendulával? És ilyen kis igazi lila hangulattal.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 17:59:18 8/10
(230461/239045)
Szép napot!:))))))))))))))) Ugye, nem a létrán kell felmenni a padlásra?:)))))))))))))))))))))

Hmm, ha mégsem jönne össze az új helyszín, akkor esetleg ajánlanám a régi jól beváltat!:)))))))))))))))
10/10
Cilia 2017 júl. 26. - 15:17:49 10/10
(230460/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Találtam egy megfelelõ helyszínt a következõ Libagoly találkozónak.. Vélemény???
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 14:47:01 8/10
(230459/239045)
Szia!:))))))))) Grat a túléléshez!:)))))))))))) Az izomlázról én is tudnék mesélni, az egész család anno azon nevetett visítva, hogy úgy néztem a Tour-t, hogy az utolsó kilométereknél felültem a szobabiciklire és én is tekertem, jó pár poént ellõttek rá, hiába, magas volt a labda!:)))))))))))) Az idén felelevenítettem a "hagyományt", de az Izoard-nál annyira belefeledkeztem a tekerésbe, hogy másnapra úgy beállt a bal vádlim, hogy lépni alig tudtam, persze azért hõsiesen letekertem az aznapi szakaszrészt is!:))))))))))))))

A Golden Cross Illiona ajánlása, kimbinnek is tetszett... a Love Letter számomra a vallás miatt volt érdekes, de vhol egy kis csalódottságot éreztem, nem a vége miatt, inkább a Andrea valódi elhivatottsága nem tudott meggyõzni.

Az én ajánlatom a Ghost/Phantom 2012, ha még nem láttad volna a kiberbûnözésrõl, nekem az jött be a leginkább a mostanában nézettek közül.

Ismertetõ róla: http://asianwiki.com/Phantom_(Korean_Drama)

De most élvezd a nyaralást a családdal!:))))))))))))))))

KÉP: Faith.... -egy kis mosoly!:))))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 26. - 12:59:34 10/10
(230458/239045)
Sziasztok!
Csak olvasom ezt a sok-sok vitát, ami pl. a Love Letter meg a Golden Cross körül folyt és élvezem; persze ezek is felkerültek a megnézendõk listájára, ott elférnek... :)))
Meg az összes többi is érdekes, amit írtok, de érdemben hozzászólni nem tudok.
Különben is nyaralok, nyaralunk. Tegnap nem volt igazi strandidõ, ezért kalandparkban voltunk. Annyira aggódtam a kicsiért, hogy inkább én is végigmásztam; eleinte még visongattam, aztán már csak némán másztam a túlélésért... ma meg olyan izomlázam van, hogy ihaj... :)))))
További szép napot, jó beszélgetést Nektek! :)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 12:19:33 8/10
(230457/239045)
Fight for My Way

A kapcsolatot veszélyezteti a múltból felbukkanó exbarátnõ...

KÉP:... egy vki szintén a múltból... aki új szerepkörben tûnik fel... a "sikeres" ember, jó családi háttér, megbecsült pálya... és úgy tûnik, õ a herceg a lovon... legalábbis a magas kategóriás, elkápráztatlak/elkényeztetlek mindennel randikkal nyomuló kísértõ... Itt is bevillan vmi olyasmi, mint a Golden Cross-ban, választható lenne az aranykalika.. szerencsére hõsnõnk bélszindrómája nem bírja szó szerint és átvitt értelemben sem!:)))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 11:58:32 8/10
(230456/239045)
Fight for My Way

KÉP: azért akad ebben a kapcsolatban nem csak "cukiság" is szerencsére
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 11:54:17 8/10
(230455/239045)
Fight for My Way

KÉP: a fõszereplõ páros. Tényleg mûködik!:)))))))))) Szeretjük a barátságukat, a civódó, de egymást támogató kettõsüket.. és párként is helyesek. Jó kis kettõst hoztak össze az alkotók!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 11:47:55 8/10
(230454/239045)
Fight for My Way


SPOILER
Nõi fõszereplõnk is õstehetség, neki is van egy gyerekkori álma... a mikrofon, de nem tanulhat tovább, mert pénzt kell keresnie. Amikor szeretné megvalósítani az álmát és jelentkezik az állásinterjúkra, akkor ezt a 10 év nem tanulást kíméletlenül az orra alá is dörgölik. De szerencsére szorult bele önérzet és tehetség. Az önérzet, az eltökéltség és makacsság visszaköszön a szerepet formáló színésznõ korábbi sorozatából, A Nap leszármazottai doktornõjébõl.

A Golden Cross-nál szó esett a képzetlenség és naivitás kontra sztárság...Itt viszont látjuk, hogy a lányban ott a tehetség, hogy a képzetlenséget kompenzálja, kiválóan méri fel a kommunikációs közeget, feltalálja magát, vág az esze... és amikor nem kap elõre megírt szöveget, akkor sem esik kétségbe. Persze a választott út tele buktatókkal, mert nincs kapcsolati hátszél, sõt inkább esetenként ellenszelet kap.... õ a maga csinálta ember, aki saját magának küzdi ki a lehetõséget, amit képes megragadni.

KÉP: itt még egy áruház információs pultjánál keresi meg a napi betevõre valót, miközben fojtogatja a dögunalom közepette a meg nem valósult álma... érzi a mikrofon szirén hangját, amint hívogatja... Kim Ji-Won-nak ez a szerepe ugyan nem lesz olyan emlékezetes, mint a doktornõ, de letagadni se kell... jó kis színésznõ!:)
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 11:23:28 8/10
(230453/239045)
Fight for My Way

SPOILER
Nézzük akkor a fõszereplõ fiút. Õstehetség a sportban, középiskolásként ott van a kitörési lehetõség kapujában, de a családja kedvéért becsapja a fényes jövõbe vezetõ ajtót maga elõtt... Nem könnyû döntés... 10 éven át kísérti... És ez a tíz év jószerint vegetálás, él, teszi a dolgát, de minek....

Egyetlen dologhoz ért, egyetlen dolog az, ami ebbõl az önmegtagadásból kirángathatná... ha felvállalná a saját útját... de tíz év után ez nem is olyan egyszerû, kell vki, aki kimozdítja a hibernált állapotból. szerencsére akadnak majd ketten, akik fenéken billentik!:))))))))))

KÉP: a férfi fõszereplõ, akit Park Seo-Joon nagyon elkap, egy olyan karaktert formál meg, aki nem egy agytröszt, könnyen behúzható a csõbe, esendõségét, nagy szívét azonnal megkedveljük ennek a nagyra nõtt mamlasznak!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 11:02:15 8/10
(230452/239045)
Fight for My Way

SPOLER
Bár a plakát két fiatal önmegvalósítását ígéri, de valójában négyük sorsának alakulását követhetjük nyomon. Ha azt vesszük, akkor ebben is ott vannak a túlzások, amiktõl olyan valószerûtlennek tûnik a történet....

KÉP: rózsaszín csoportkép a négy fiatalról.... ezért inkább nézzük egy modern meseként, mintha csak népmeséink játszódnának a mában... elindulnak szereplõink , hogy az Életben megtalálják az álmaikat... a boldogságot.... Milyen út vezet oda, õk mit választanak? Mint egy jó mesében, itt is kellenek természetesen a próbatételek... de azt már nem ilyen rózsaszín ruhában oldják meg!:)))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 26. - 10:45:17 8/10
(230451/239045)
Fight for My Way

Szép napot mindenki!:)))))))))))) A hõségben hoztam egy kis friss limonádét.... Csak azoknak ajánlott, akik tényleg erre vágynak épp, ebbe a sorozatba nem kell mélységet keresni, nem kell belehalni!:)))))))))))

Hogy én miért kezdtem bele? A Golden Cross-t le kellett öblíteni, vmi édessel, hogy oldja a kesernyés utóízt!:)))))))))))) Meg aztán kíváncsi voltam A Nap leszármazottaiban az Ezredes katonaorvos lányát alakító Kim Ji-Won egy merõben más arcára, hogy mit alakít egy vígjátékban? A külföldi hozzászólások jó kémiát ígértek a vezetõ páros között. Így aztán tettem egy kísérletet. Az Illiona által emlegetett "felhígulás" alól ez a sorozat sem kivétel, ez sem válik többször nézõssé, vagy emlékezetessé, de egyszer elmegy....

KÉP: A sorozat plakátja
Kép forrása és a sorozat ismertetõje: http://asianwiki.com/Fight_for_My_Way
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 25. - 09:43:05 8/10
(230450/239045)
Goolden Cross

KÉP: - felirat - Undormány ügyészünk szépen összegzi, mit is gondolnak az igazságról... és vannak eszközeik, embereik, hogy ezt el is érjék, a rendõrségen, aki képes tetthelyet, bizonyítékot meghamisítani, ügyvéd, aki terhelõadatot eltüntet, alibit varázsol, bíró, aki nem kicsit hajlik részre, ügyész, aki leállítja a vizsgálatot, média, amin keresztül manipulálni lehet a közvéleményt... és "takarítók", akik elteszik az útból azokat a kellemetlenkedõket, akik merészelnek mást állítani, mint az általuk kreált igazság. Megfélemlítés, manipulálás, megvesztegetés, kényszerítés, zsarolás, emberrablás, gyilkosság.... minden eszköz megengedett, mert õk ezt is megtehetik.....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 24. - 12:32:20 8/10
(230449/239045)
Golden Cross

még egy kis jin és jang....

KÉP: - felirat - Undormány ügyész tabletjébe gravírozott felirat... megint csak a valódi szándékot elleplezõ látszat... a csavar, hogy épp annak a Szegény Apának a megtöréséhez használják a tabletet, aki ebben a feliratban hisz... sõt, aki csak ezért tud minden szörnyûséget elviselni mert hisz benne!
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 24. - 12:24:31 8/10
(230448/239045)
Golden Cross

Jeanne d'Arc egy ügyvédi iroda falán?

KÉP: a festmény Hermann Anton Stilke festménye Szent Johanna a csatában.... A festõ a Szent Johanna témát egy triptichonban dolgozza fel... melyen az elsõ kép, amikor "hangokat hall", azaz az égi küldetés megkapását, a záró kép a máglyán... a középsõ pedig a csatában....

Hmm, itt még hisz az égi küldetésben, magasan tartja a zászlaját, megállíthatatlannak tûnik..... Jaenne D'Arc ... Ügyésznõnk ilyen kezdetben, ilyen tisztán lobogó, ilyen töretlenül küzdõ.... , de mégsem az õ irodájában van a festmény a falon!!!!! Miért? Mert ez a festmény csak egy megtévesztõ dekoráció. leplezi, hogy milyen üzelmek folynak az irodában...

És tudjuk, mi lesz késõbb Jeanne-nal, az árulja el, akinek a fejére segítette a koronát, akiért harcolt... eladják, megalázzák, a börtönben átverik... és ott a máglya... És Ügyésznõnket is épp azok árulják el, akikben feltétlen megbízott... az Apja... és annak barátja, az Undormány ügyvéd.... aki hogy megállítsa még arra is képes, hogy a kiiktatására kiadja a parancsot... az õ kezébõl is kicsavarják a zászlót.....

KÉP forrása: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Joan-of-Arc-in-Battle.jpg
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 24. - 12:00:09 8/10
(230447/239045)
Golden Cross

Jó és Rossz... igen, a harc örök... egy kis jin és jang... nem lehet hátradõlni, kiszállni, állandó mozgásban vannak....

így aztán mi magunkban tovább folytatjuk a sorozatot.. Gazdag Apa létrehozza az új Aranykeresztet... és talán megint akad majd egy Fiú, egy másik, aki az elszenvedett méltánytalanság ellen fel mer lépni.... a lenézett "Hangyák" egyike, aki felveszi az arcába vágott kesztyût, ahelyett, hogy alázatosan mély meghajlással beletörõdne, hogy õ csak egy kiszolgáltatott bûnbak-lábtörlõ.....

KÉP: jin jang... Undormány ügyészünk és Michael fondorkodása... a háttérben az ügyvédi iroda falán a kép: egy Jeanne D'Arc ábrázololás
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 24. - 10:30:54 8/10
(230446/239045)
Golden Cross

"A fiú viszont más. Õ is még fiatalon belenõtt ebbe a nálunk uram-bátyámosdinak nevezettbe, de hamar kinyilt a szeme, és hatalmas háborúba kezdett a hatalmaskodókkal szemben.
Nem volt könnyû dolga, hiszem az elit szinte minden területet uralt, de mégis így segíttõkkel a háta mögött elérte a célját.
Mindenképp csak õ a poziitiv hõs itt. "

SPOILER
Borzasztó érdekes a sorozat vége.... A Fiú ugyebár úgy tûnik, hogy egyenrangúvá tudott válni ellenfeleivel, sõt, sikerült legyõznie õket... jöhet az "elsimogató" zárás, mindenki megkapja azt, ami jár neki, letartóztatások...a bankot megmentik... De mit látunk? A Fiú nem marad ott a pénzügyi világ csúcsán, ahová sikeresen felemelkedett, de még olyan ügyész sem lesz, aki a további tisztogatásban teljes erõbedobással tovább küzdene....

...nem, róla a zárójelenet, hogy egy kis saját ügyvédi irodát visz, ahol a kisemberek piti jogi problémáiban segít. Van még egy kis szirupos anyai látogatás az irodában, ahol úgy tûnik, hogy anya-fia közös étkezésénél ott vannak az apa és a testvér immár megbékélt szellemei is, hiszen igazságot szolgáltattak nekik.... Ez a fajta befejezés a sokkal inkább a illik a "letûnt világ" karakteréhez, mint ahhoz, amilyennek a Fiút megismertük, amikor "karddá" vált, már csak olyan megbékélt bicskácska.

Aztán már azt hisszük ez a valódi lezárása a sorozatnak, elégedetten dõlünk hátra, hogy bár hihetetlen, de gyõzött az igazság... akkor jön a börtönbõl frissen szabadult Gazdag Apa....hohó, korán dõltünk hátra, ahogy a Fiú is!!!! Mert igen, nincs megbánás, nincs tisztulás, kezdõdik minden elõrõl... És tudjuk, hogy ez a realitás... és szépen visszahuppanunk a korábbi rózsaszín eufóriából a földre... a landolás kíméletlen, arccal csapódunk be... Mert nem kell Gazdag Apának olyan sokat törnie magát, hogy visszakerüljön a hatalom csúcsára, hogy egy másik Aranykeresztet hozzon létre... elég néhány telefon!

... és felmerül bennünk a kérdés, hogy akad-e majd bárki, aki megállíthatja ebben? A Lánya nem, sem elkötelezett ügyészként, sem szeretõ gyermekként nem volt rá képes korábban, mostanra meg már még kisebb az egész realitása.
A Fiú? Õ sem, már kikerült abból a körbõl, hogy eredményesen felléphessen ellene, nincs abban a helyzetben... és nem is foglalkozik vele... hiszen az õ részérõl a harc már lezárult....

Nos, úgy hiszem, a sorozat épp arra akarja felhívni a figyelmet, hogy nem lehet hátradõlni... hiába lepleznek le visszaéléseket, bûnöket, attól a Rossz/Gonosz még nem totálisan semmisül meg, újra és újra feltámad, ott lesz....


KÉP: - felirat - csak egy telefon!