8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 23:05:40 8/10
(230625/239045)
Miután napi 28 órában filmet nézettél velünk? :)))) Örülök, ha elbotorkálok az ágyig... arra a felesleges 2 órára lefeküdni!:)))))))))))))) Max, kimbint kérd, neki vannak papírzsebkendõ részvényei... ennyit igazán megtehet érted a tõled származó extra profit fejében!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:58:59 8/10
(230624/239045)
Szia!:)))))))))))

Nagyon érdekes, amit a plakátok elemzésérõl írtál... én nem ennek a konkrét filmnek a forgatókönyvét gondoltam, hogy különbözõ utalásokból, plakátokból egyebekbõl rakjuk össze....

Nagyon tetszett az írás, amit feltettél. Én vizuális típus vagyok, eléggé empatikus... és elég fejlett a "belsõ mozim".... Amikor hajnalban olvastam a szigetrõl az ismertetõt, nekem egybõl bejött, hogyha én csinálnék róla filmet, akkor mi lenne a kezdõképsor, milyen karakterek lennének benne... mi lenne a múltjuk, azt milyen eszközzel villantanám be a történések sodrásába.... és "hallottam" a párbeszédeket is... kínai, koreai, japán beszédet... szituációnak, karakternek megfelelõen....


Egyszer már voltam így, akkor is egy történet fogott meg... és mûködésbe lépett a fent ismertetett reakció... a saját belsõ mozim vetíteni kezdett.
Még Ljerk tett fel errõl a blogról írást korábban. Mivel nagyon megfogott a könnyed stílus mellett a mélység, így azóta is bele-beleolvasgatok.
A történet Yang Kyoungjongé, egy átlagos koreai fiatal cseppet sem átlagos története a 2. világháború idejébõl. Igen, érzed, ez tényleg filmvászonra kívánkozik!
Az írás a blogon: http://tortenelmiportre.blog.hu/2016/12/17/yang_kyoungjong

Aztán persze keresni kezdtem a b filmet... bár ne tettem volna... ebbõl a remek történetbõl a film készítõi csináltak vmi egészen mást, persze roppant látványos lett, de borzasztó hatásvadász és hiteltelen holivudis trutyit....

LÉP: részlet a történetbõl készült filmbõl - My Way ... a szemet jóllakatja, miközben a lélek éhezik.....
10/10
Ljerk 2017 aug. 02. - 22:40:54 10/10
(230623/239045)
Ez egy hiteles kép, tanúsíthatom...... :)
Illiona 2017 aug. 02. - 22:34:36
(230622/239045)
:)))))))))))))))))

október 24.-én egy nappal leszünk az õszi tábor után!!!!

Vagyis még lehet hogy együtt leszünk, lehet hordani a papirzsebkendõ hegyeket utánam!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:26:37 8/10
(230621/239045)
Lee Joon - katonaság

Majd október 24-én igyekszem figyelmes lenni, te viszont a könnyhullatást mérsékeld... még belepotyorászva tönkreteszi nekem a remek tea zamatát!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:22:29 8/10
(230620/239045)
Lee Joon - katonaság - Gap Dong

Senkinek se ajánlanám, hogy a katonasággal kapcsolatos érzelmeit saját rajzával fejeztesse ki...

KÉP: hátha olyanra sikeredne, mint a sorozatban!:)))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:19:25 8/10
(230619/239045)
Lee Joon - katonaság - Gap Dong

és persze a stresszoldás egyéb módozatait...

KÉP: a szögbeverésnél külön jó, hogy a fadarab újrahasznosítható.... csak mondjuk, amíg beveri a szögeket, addig levezeti a feszültséget, mire kiráncigálja õket, addigra tuti megint felidegeli magát!:))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:12:53 8/10
(230618/239045)
Lee Joon - katonaság - Gap Dong

Ha kemény lesz katonáéknál, akkor legfeljebb alkalmazza a Gab Dongban elsajátított praktikákat....

KÉP: - felirat - egy kicsit talán furcsán nézne rá közben a többi katona!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 22:03:37 8/10
(230617/239045)
Szia!:))))))))

Még jó, hogy nem egy nappal elõbb vonul be... kicsit furcsállanák akkor az ilyen irányú bejegyzésed... hogy nemzeti gyásznapnak nyilvánítod azt a napot magadnak, ami különben meg az egész országnak nemzeti ünnep!:)))))))))))))) Marihuána-botrány és nem light menet katonaság... hát a Gap Dong alatt úgyis a Bûn és bûnhõdést "olvasta"....

KÉP: - felirat -Lee Joon a Gap Dongban... hmm, biztos akad neki a valóságban is egy"Sonjája"!:))))))))))))))
Illiona 2017 aug. 02. - 19:33:32
(230616/239045)
The Prison

Van angol felirat az Avistán!!
én folyamatosan ellenõrizgettem, és egyszer csak ott volt.

A Prison egy olyan mozifilm, amiben viszont nem szerepelnek nõk!!! és nincsenek szinek benne, minden olyan kék!!!
Én már megnéztem egyszer felirat nélkül.)
(szerintem a Battleship Island is ilyen lesz majd)

A börtönbõl (ahol mindenki korrupt) éjjel kijönnek rabok, és bûncselekményelet (gyilkosságokat) követnek el.
A rendõrség meg csak vakarja a fejét!!

Egyszer azután egy nyomozót is sittre vágnak, bizonyitékhamisitás miatt.
Ilyen piti ügy, és a kemény fiúk közé??
Miért?
Ki által?
Belép közéjük?
vagy szándékosan beépül?
és ez csak a film eleje.

Kép: The Prison
Illiona 2017 aug. 02. - 19:24:10
(230615/239045)
egyáltalán nem zavartál, sõt! :)))

Egyébként ezekkel a személyes oldalakkal az a problémám, hogy ezek a rajongóknak készültek, vagyis nehéz kritikát megfogalmazni egy ilyen oldalon, vagy inkább nem is illik.
Illiona 2017 aug. 02. - 19:19:36
(230614/239045)
Battleship Island

A téma annyira nyomasztó, hogy én semmiképp sem ötletelgetek milyen forgatókönyvet irnék.

Az viszont érdekes, hogy a facén komoly beszélgetés van, nagyon érdeklõdve olvasgatom, ahol pl. japánbarát magyar rajongók is elmondják a véleményüket.
Veled sem értek egyet, túl elfogultan, túl érzelemtõl fûtötten támadod be a japánokat, de a facés beszélgetõkkel sem tudok egyetérteni egyáltalán.

Maradok középen egyenlõre, ez a biztos hely.

Hogy miért is szerepeltetnek egy ilyen filmben nõt? amikor az egyetlen létezõ alternativa az ottlétre, hogy konzumnõ legyen?

Hát hogy jól mutasson a filmbemutatókon!!! semmi másért (gondolom) :)))))
bori4 2017 aug. 02. - 19:09:32
(230613/239045)
Bocs' nem zavarom tovább a köreiteket... :((
Illiona 2017 aug. 02. - 19:07:22
(230612/239045)
Én elõször is kivárom a filmet.

Minek elõre vitatkozni róla, amikor még hónapok telhetnek el.
Az biztos, ha megjelenik, akkor az elsõ napon megnézem, nem várok semmilyen feliratfélére.

So Ji Sub oldalára én biztosan nem megyek át. Részint nem õ az egyetlen fõszereplõ, vannak akik nekem jobban bejönnek ( bár kétségtelen hogy kevésbé szépek :)) zb.
Azt hiszem, igy is többet foglalkoztat ez a mozi, mint kellene, elveszi a rácsodálkodás élményét.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 02. - 17:15:12 10/10
(230611/239045)
"... 4 millió feletti volt a jegyeladás a Battleship Island-re... nos, én megkérdeznék néhányakat ebbõl a 4 millióból, hogy miért akarta megnézni a filmet?
- mert felkapott, mindenki errõl beszél, tehát muszáj látnia?
- kíváncsiság?
- valóban érdekli ez a korszak?
- szereti az ilyen jellegû filmeket, csak jót akart szórakozni?"

Ehhez írtam még egy okként a fõszereplõk személyét.
Bár Hwang Jung-Min is számtalan kasszasikerben szerepelt már, de SJS és SJK szerepeltetése talán éppen a fiatalabb közönség elérését célozza.
SJK egyébként '85-ös, úgyhogy már 8-10 év múlva is kíváncsiskodhatsz róla... :)))
bori4 2017 aug. 02. - 17:06:46
(230610/239045)
Turisztikai látványosság lett az egykori borzalmak helye. Ha jól emlékszem azt olvastam,hogy 2005-ben némi nyomásra megígérte Japán, hogy kihelyez a turisták által bejárható helyen egy emléktáblát, amiben megemlíti, hogy a világháború alatt elhurcolt koreai emberek kényszermunkát végeztek itt. Ez azóta sem történt meg, lehet, hogy a filmmel ezt is el szeretnék érni. Legalább ennyit....
Én arra gondolok, azért nem járható be az egész sziget, mert mára veszélyes romvárossá vált, nehogy valaki végzetes balesetet szenvedjen - a bányaterület meg fõleg.

Mivel biztosra veszem, hogy nem mentek át Jisub oldalára megnézni az eddigi "termést" ebben a témában, Micike linkjén kívül még ide teszek egy "békésre hangolt" videót a szigetrõl.. Megdöbbentõ látni, ahogy a természet igyekszik visszavenni, ami az övé...

Még csak annyit, hogy ezeket a képeket, videókat, háttéranyagokat, filmforgatás érdekességeit már január óta visszük.... :)

https://www.youtube.com/watch?v=c5kmKO_gGsc&feature=youtu.be

Kép: Hotel Battleship Island (a filmben)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 02. - 17:01:25 10/10
(230609/239045)
Szegénykéim! De biztos túl fogjátok élni... :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 02. - 16:59:40 10/10
(230608/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Az én fantáziám nem olyan élénk, mint a Tiéd, ezért eszembe sem jutna forgatókönyvet írni. Elég régen rászoktam arra, hogy elõre tudni akarom, mirõl szól egy-egy film vagy sorozat, és ez alapján döntöm el, hogy érdekel-e (ezért is szeretem az ismertetõiteket olvasni itt az oldalon).
A Battleship Island kapcsán ismár olvasgattam ezt-azt, így nagyjából tudom, mire számítsak. Boriék rendszeresen írnak róla So JiSub oldalán, onnan való ez a kép is. Mivel Te nem vagy kósza, így megosztom Veled ezt a korábbi "fantáziámat". :)))

Érdekes a két Bazaar-címlap: ezek a képek mindig sokat sejtetõek (lsd. anno a BadGuy poszterét, a férfiak és a nõk egymáshoz fûzõdõ kapcsolatát jelképezte elég egyértelmûen...)
Lehet, hogy nem lesz igazam, de nekem az elsõrõl az jön le, hogy a kényszer-prostituáltként dolgozó lány és az utcai harcos fiú (JiSub) között bizalmas a kapcsolat, a fiú legalábbis védelmezi a lányt (mindkét képen háttal vannak egymásnak, de a testük bizonyos ponton összeér...)
Közben a lány a kezét a karmester vállára teszi, miközben az teljes testével nekidõl - mintha valami bimbódzó románc lenne közöttük (bár ez alapvetõen nyilván nem romantikus film, de valamiért "fõszerepel" benne egy nõ is a 3 férfi mellett). Az is lehet, hogy a nõ a férfi kislányát fogja védeni, megmenteni a perverz japánoktól, ezért a bizalom...
A függetlenségi harcos SJK-nak viszont semmi köze nem lesz a nõhöz.
Aztán persze lehet, hogy nagyon melléfogok. :)

Arról is van sejtésem, hogy ki(k) fog(nak) meghalni, de ez nem fogadás, úgyhogy majd csak utólag fogom elárulni, hogy jól gondoltam-e.
Illiona 2017 aug. 02. - 16:39:20
(230607/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

október 24.-e nemzeti gyásznapot hirdetek magamnak: Lee Joon, a Gap Dong pszichopata sorozatgyilkosa bevonul katonának.
Számára már nem lesz annyira könnyû, mint Jaejoongnak, és Siwonnak, hogy csak kettõt emlitsek a sokból, hanem T.O.P marihuána-botránya után már ezeket a könnyû kis helyeket állitólag megszüntetik.
Na, majd meglátjuk!

http://www.hancinema.net/lee-joon-to-enlist-on-the-24th-of-october-108457.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 02. - 07:01:10 8/10
(230606/239045)
Mindjárt indulnom kell a dolgozóba, sajna gaya gooooooooooooo.... de elõtte idekészítek egy kis frissítõt....

Hmm, nem ingyen, egy kis játék az ára!:)))))))))))

Lehet ötletelni, hogy ki milyen forgatókönyvet írna a Battleship Island témában. A micike által ajánlott írás jó kiindulópont lehet, a történetet pedig már a beinduló fantáziánkra bízhatjuk.... Várom a remek kis sztorikat!:))))))))))))))))