8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 21:51:25 8/10
(230825/239045)
Szia!:))))))))))) Én minden írást elolvasok, mielõtt belinkelném, épp azért tettem be, hogy a pro és kontra egyaránt képviselve legyen benne, és igen, a mondás eredetének cáfolata is. Én elsõsorban a tényeket tisztelem, a számokat is. ill. akik velük dolgoznak, de azért a munkám során találkoztam már statisztikával annyit, hogy tudjam a helyén kezelni.
Egy bûvész mindig tudja, melyik nyuszit húzza elõ a kalapból.... és errõl nem a nyuszi tehet, hanem a bûvész.
Illiona 2017 aug. 12. - 21:35:52
(230824/239045)
mindegy, már megnéztem igy, valamennyire érthetõ volt.
Szerintem jó film volt, bár semmiképp sen a legnagyobbak közül való.
A hangot pedig észre sem vettem, lehet hogy ebben igazad van.

És Lee Jung Jae itt is remekelt, jó volt látni végre történelmi szerepben, eddig csak modern filmekben láttam.
10/10
Ljerk 2017 aug. 12. - 17:07:07 10/10
(230823/239045)
Ugyanaz az indonéz nyelvbõl angolra verzió. Csona fordítása: Raja (Rádzsa). :)
Végül is majdnem mindegy - szokás szerint lehet sejteni a mondottakat.

Maga a film a nézhetõ kategória, tulajdonképp egy-két jeleneten kívül nem fogott meg. A színészek hangja viszont rettenetes technikával lett felvéve, mintha stúdióban suttogták volna fel az egészet. A képen egy kis utánérzés a Gyûrûk Urából.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 12. - 14:58:21 10/10
(230822/239045)
„Csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítok.”

Edimir drágám!
Finoman érdeklõdnék: Te elolvastad a cikket, mielõtt belinkelted?! :))))
Ugyanis a cikk címével ellentétben rögtön ott a cáfolat is…
Úgymint: sem a „Die Zeit legendavadásza”, sem „az idézet eredetét évek óta kutató Werner Barke” nem találta meg a Churchillnek tulajdonított mondat eredetijét, sokkal inkább német eredetûnek gondolják, vagyis szerintük „a második világháború alatti számháborúkra vezethetõ vissza” (konkrétan Goebbels propagandaminiszterhez kötik)…
Továbbá (bár én inkább csak hobbiként, de…):
„A statisztikával foglalkozó emberek gyûlölik, mert szakmájuk imidzsét csorbítja, és minden téren harcolnak a megállapítás ellen. Sik Endre, a TÁRKI szociológusa például így válaszolt (2007-ben):
- Gyûlölöm! Ennél csak azt a mondást gyûlölöm jobban, mely szerint “van kis hazugság, nagy hazugság és statisztika…” Ezek a mondások igazságtalanok a számokkal szemben, amik sosem hazudnak,… […] Az egy egészen más kérdés, hogy jól tudom, milyen könnyû a számokkal tudatosan visszaélni vagy öntudattalanul hibázni.”

Tudod, amikor sok-sok különbözõ véleményt kell valahogy közös nevezõre hozni, az nem könnyû, mert jól kell tudni kérdést feltenni, jól kell tudni kódolni, de megoldható, így a sok-sok egyénibõl, vagyis a „nagy általános”-ból bizony lehet következtetni bizonyos konkrétumokra, törvényszerûségekre (lsd. közvéleménykutatások, amik persze jól manipulálhatók, vagy persze csak úgy kiragadhatók az egyes pártok számára kedvezõ eredmények, de pl. a lakossági egészségfelmérések, akár európai, akár magyar viszonylatban is roppant informatívak, a döntéshozók meg úgyis csak azt veszik figyelembe, ami nekik tetszik).

Persze az egyéni vélemények, érzelmi reakciók nem jól mérhetõek (vagyis kvalitatívak), miközben a jól számszerûsíthetõ adatok pl. a demográfiai adatok, mint nem, életkor, iskolai végzettség, foglalkozás, lakóhely jó „csoportképzõk”, hogy aztán pl. a vizsgálati alanyok mondjuk testsúlyát, magasságát, vércukrát, veseparamétereit (kvantitatív), pláne táplálkozási, dohányzási, alkoholfogyasztási szokásait is vizsgálva mondjuk a helyes-helytelen életmód, az egészségi állapot és a szociális helyzet (+ némiképp az egyéni lehetõségek) összefüggéseit fedezzük fel - szigorúan tudományos alapon… :))))
Ezzel ellentétes az, amikor egyetlen (vagy kevés) saját tapasztalásból általánosítok, alakítok ki „megdönthetetlen” következtetést - na, ezt nem nevezném tudományosan megalapozottnak… :)))

Vagy ott van az ÁTLAG. Oly sokszor hivatkoznak rá, pedig önmagában megtévesztõ lehet, mivel a kiugró értékek (lsd. pl. béreknél a sok-sok minimálbér mellett a kevesek csúcsfizetése) jelentõsen befolyásolják. Az átlagnál sokkal informatívabb és valóságközelibb lenne a medián és a módusz* használata, ami egy-egy további kattintással könnyedén kiszámítható, ha már… csak éppen a számok nem biztos, hogy ugyanilyen szépek lennének (lsd. átlagbér).
(*Egy növekvõ vagy csökkenõ sorrendbe állított, bármennyi elembõl álló számsor helyzeti illetve gyakorisági középértékét jelölik.)

Na jó, a „továbbképzést” befejeztem… :)))
További szép napot!
(És kellemes "tündöklést vagy tébolyodást"… ;))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 12. - 14:50:25 10/10
(230821/239045)
Ez pedig Észak- és Dél-Korea haderejének összehasonlítása...
Bár reméljük, nem vetik be egymás ellen.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 12. - 14:48:27 10/10
(230820/239045)
Én is láttam hasonló képet, ahol a két elnök nemzeti zászlóval jelzett rakétája meredezett (igen, úgy) egymás felé - és bár van benne némi igazság, de én sem tudtam rajta nevetni... :(

Kim Dzsongun inkább (talán) csak erõdemonstrál, és nem feltétlenül kifelé: amikor hatalomra került, szó volt róla, hogy nagyon fiatal (talán akkor még nem volt 30 éves sem), miközben Koreában rendkívül erõs hagyománya van az idõsek tiszteletének; nos, ennek a fiatal elnöknek „muszáj” volt megmutatnia az erejét odahaza, ha mással nem, hát hatalmi leszámolásokkal, megfélemlítéssel… :(
Trump pedig néha (?!) olyan, mint az elefánt a porcelánboltban, de azért mögötte meg ott van az amerikai törvényhozás, meg az összes többi demokratikus „fék és ellensúly”, nem véletlenül jön rendre diplomáciai cáfolat egyes kijelentéseit követõen.
A megoldás kulcsa szerintem továbbra is Kína kezében van, mivel jelenleg egyedül õk állnak gazdasági kapcsolatban Észak-Koreával a kõolaj-export és a deviza-kereskedelem révén; elvileg ezek beszüntetése rövid úton az északi rezsim összeomlásával járna…
De mi van, ha mégsem?!

És azért az sem hagyható figyelmen kívül, hogy most Dél-Koreának hosszú idõ után újra a liberális/centristákhoz sorolt (baloldali) elnöke van Mun Dzsein* (Moon Jae-in) személyében, aki kevésbé veszi figyelembe az amerikai, japán érdekeket (lsd. THAAD rakétavédelmi rendszer telepítésének újratárgyalása), és kész közeledni az északi vezetéshez, vagyis bizonyos (jó) értelemben véve nacionalistább, mint a konzervatívok.
Volt már egy ilyen rövid idõszaka Dél-Koreának a 2000-es évek környékén, amikor Kim Dedzsung* (akit Ázsia Nelson Mandelájának is hívtak) Nobel-békedíjat kapott a két ország között folytatott tárgyalások miatt.
[Éppen tegnap írtam a KHT-oldalon az Éden kapcsán az 1948 utáni dél-koreai elnökökrõl, bár ott meg éppen az 1980-1993-ig terjedõ idõszak (Cson Duhvan és No Theu) volt lényeges.]
Érdemes figyelni a színeket!!! (fehér-piros-kék)
* https://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9l-Korea_eln%C3%B6keinek_list%C3%A1ja
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 12. - 14:44:23 10/10
(230819/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Érdekes, hogy Hwang Jung-Min már 1990 óta forgat filmeket, és fõleg az utóbbi években rendkívül fontos és/vagy népszerû filmekben fõszerepelt, amiket Te is felsoroltál - olyan „a fiú a szomszédból” típus lehet a koreaiak számára… :)
Viszont tényleg csak két sorozata van. Ezzel a Korean Peninsula (2012) címûvel már többször találkoztam, de nemigen nézegettem és valahogy eddig azt gondoltam, jóval régebbi, talán azért, mert Hwang Jung-Min sokkal fiatalabbnak néz ki a plakáton (fotoshop?), mint mondjuk a mindössze két évvel késõbbi Ode to my Father c. filmben…
Ebbõl az Észak-Dél témából igazándiból csak az IRIS-t láttam eddig (úgy-ahogy), pedig van más is a gépen. Mindenesetre ezt is begyûjtöm; majd ha nyugdíjas leszek, lesz mit néznem… :))))
10/10
Ljerk 2017 aug. 12. - 12:57:28 10/10
(230818/239045)
Köszönöm, megnézem majd, hogy jobb-e.
Illiona 2017 aug. 12. - 11:30:40
(230817/239045)
Sziasztok, szép napot kivánok mindannyiótoknak!

csak nem hagyott nyugodni, és van egy másik - sokkal jobb - angol felirata a Varriors of the Down címû filmnek.

https://subscene.com/subtitles/warriors-of-the-dawn-2017/english/1592124

Egy ujabb próbálkozást mindenképp megér!

Kép: a filmbõl
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:43:37 8/10
(230816/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

S mindezt a jót a halál árnyékában cselekszi..... A csecsemõként elszenvedett jeges fürdõ különleges kórt okoz..."belsõ hideg"... az orvosok úgy gondolták, még a 20 éves kort sem érheti meg... fûtéssel, gyógyszerrel, féltõ gondoskodással ugyan próbálnak a halállal alkudozni, de ez csak röpke haladék, a kór végzetes, nincs ellenszere, belõle végsõ gyógyulás...

Milyen furcsa kór..."belsõ hideg"?! És épp annál az embernél, akinek a legmelegebb, legönzetlenebb szeretetre képes....

KÉP: a csecsemõ hercegnõt anyja úgy menti meg a gyilkosok elõl, hogy a jeges vízbe dobja, ahol elmerül.....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:31:13 8/10
(230815/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

KÉP: - felirat - s te, elátkozott 4. herceg szembesülsz azzal, hogy a mindig vidám, kedves és együttérzõ hercegnõnek jóval nehezebb sors jutott, mint neked.... rá már csecsemõként zúdult a csapás... elveszíteni anyát, fivért, hazát.... s akit ennek ellenére, nem a harag, netán a bosszú éltet, hanem mindenütt, ahová csak keveredik, jót tesz, jobbá tesz.... elõbb csak a maga erejébõl teremtette kicsiny világában, aztán ez kisugárzik mind szélesebb körbe....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:18:04 8/10
(230814/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

KÉP: - felirat - Nem, a balhae-iak ezt nem áldásnak értelmezték, hanem átoknak. Ha nem saját országán segít, akkor máséra ne hozzon fényt, jólétet, felemelkedést... inkább pusztuljon, tûnjön el!!!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:14:39 8/10
(230813/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

KÉP: - felirat - micsoda áldás, fényességet, virágzást hozni.....de vajon a balhae-iek is így gondolják? Akarjuk mi, hogy egy másik országot, másik népet segítsen a felemelkedésben, a naggyá válásban?
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:09:45 8/10
(230812/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

Aztán az egykori együttérzõ idegen az újabb találkozások révén a legfontosabb emberré válik a számodra... és végre meg akarod õt ismerni.....

KÉP: - felirat - s megtudod, hogy õ is egy különleges sorssal született..... Balhaae hercegnõjeként
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 08:01:48 8/10
(230811/239045)
Lám, néha a kép is megtréfál....mellényúltam!:( igen, erre a képre lett volna egyfajta "feleselõ".... mert ez valóban lezár egy kapcsolatot, míg a másik, ami helyett feltettem, az csak látszólag zárja le... nem véletlen, hanem a Sors hozta össze az elsõ találkozást....

KÉP: S bár a nõ azonos, de ezúttal másik herceg, az Átkozott 4. adja a homlokpuszit...:)
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 07:55:38 8/10
(230810/239045)
Shine or Go Crazy

Egy másik jóslat - egy másik sors

SPOILER

Rossz csillag alatt születtél, halált hozol a családodra és vért.... s úgy nõsz fel, hogy azt hiszed, nincs nálad balszerencsésebb a földön.... Segítesz egy bajbajutott lányon

KÉP: de egy különleges éjszaka után hajnalban hálás, de könnyû szívvel köszönsz el tõle.... azt hitted, csak a véletlen sodorta utadba ... és nem vontad fel a fátylát, nem akartad tudni, ki az együttérzõ idegen....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 07:45:25 8/10
(230809/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))) Induljon jól a napunk, kellemes hétvégét!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 04:05:01 8/10
(230808/239045)
Shine or Go Crazy

Egy kék tányér

SPOILER

Nekem elég a tudat, hogy megismertelek, hogy ragyogást hoztál az életembe....

KÉP: igen, el tudlak engedni.....
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 04:01:21 8/10
(230807/239045)
Shine or Go Crazy

Egy kék tányér

SPOILER

Mindennél fontosabb, hogy élj, még ha nem is mellettem.....

KÉP: Tányér, zárd magadba a vágyat, a sóvárgást, a birtoklást... a szívem kapzsiságát!
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 12. - 03:55:44 8/10
(230806/239045)
Shine or Go Crazy

Egy kék tányér

SPOILER

Vajon mûködik még a tányér varázslata? Képes a fájdalmat magába fogadni és magába zárni?

KÉP: a herceg próbát tesz a kék tányérral....