8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 21:23:31 8/10
(230585/239045)
Bridal Mask

KÉP - felirat - ha eddig az ország, most polgárai kerülnek terítékre.... az egyikbõl következik a másik...
Illiona 2017 júl. 31. - 21:11:19
(230584/239045)
Battleship Island

Nagyon szenvedélyes vagy, amikor támadod a japcsikat! :))))
a film még csak 1-2-3 hónap mulva érkezik meg hozzánk, marad addig a puskaporból!?

Én nem itélkezem, hiszen nekünk is van még elszámolnivalónk a világgal, illetve annak egy részével, sõt azt hiszem Európa is még adós.
A mi háborús bûneinket is valaki számontartja?!
Hiszen mi is valamelyik oldalon nagyon ott tolongtunk (....).

Koreának megvan ez a nagyon nehéz multja, de eltelt vagy 70 év.
És mi történt a japán felszabaditás óta?
Volt a Koreai Háború, ahol 3 év alatt 3 millió koreai ölte egymást halomra!!!
Dermesztõ, nem?
Japán segitség nélkül is sikerült nekik!
Ott van Észak-Korea, ahol naponta tünnek el emberek, munkatáborokban halnak éhen, és még mi mindent nem tudunk az ottani létrõl.
És ez ma, 2017 07 31-én is igy volt ott!!!!
Koreai a koreait.

Mi lenne ha Japán bûnbánóan bezárkózna? a kinai turisták elmaradása már igy is félig csõdbe viszi az országot, nagy szüksége van a gazdaságnak a japánokra is!!!
A koreai sztárok hova is mennének koncertezni, hová adnák el a sok filmsorozatukat?
Japán már több hullámban hatalmas (emberi ésszel számomra felfoghatatlan) összegeket fizetett kártéritésként a konzumnõknek.
Még most az utóbbi években is, utána volt egy pici hallgatás, de most Korea ujabb összegeket követel...

Ebben a kérdésben nincs azt hiszem igazság, és nem is lesz soha.
És engem nem is érdekel ez a része, csak majd ami a filmbõl fog következni.

Én nagyon szeretem Koreát (ezt ugye nem kell hangsúlyoznom,) szeretem a filmjeit, a hagyományait, a mûvészetét, az ottani embereket, a hozzáállásukat az országuk dolgaihoz, szeretem az öreg taxisofõröket, (bár többször ki kellett szállnom, mert nem értette meg, hogy hova akarok menni.)
Szeretem a koreai konyhát, az ételeiket (kivétel a sünhal leves!!!!!!!!!!!!!!!!), a sojut, a Class sört.
Szeretem, hogy amit megtalálnak leadják, nem teszik el(lásd fényképezõgép).
Szeretem az egyszerû öreg nénikét, aki odajött és elkezdte fogdosni a hátsómat, mondtam neki (magyarul, de lassan, és tagoltan, hogy megértse) mamikám, ezt fogdoshatja, nem szilikon!!
Jókedvûen, bizva jártam az országukat, és mindig jókedvûen tekintettek vissza rám.

Azt akartam ebbõl kihozni, hogy elkészült ez a remek film, és Japán meg tiltakozik.

Én meg megvárom a filmet....

Kép: a Battleship Island c filmbõl
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 21:10:40 8/10
(230583/239045)
Bridal Mask

Az ilyen újságcikk a "népnek" készül és természetesen a japánok felé is jópontként könyvelhetõ el a lojalitás eme gyöngyszeme... bár a derék kormányzó az imént még elandalodott a szóvirágok a politika szelének megfelelõ irányú hajladozásán, de nagyon is tisztában van a helyzettel....

KÉP: - felirat - lám, az igazság már csak ilyen põre.... alany.. állítmány... és egy felkiáltójel a nyomaték kedvéért....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 21:01:48 8/10
(230582/239045)
Bridal Mask

Az elõbbi kellõen fülledt és borzoló kép kitûnõ ellenpont, hogy kiemelhesse a mostani úr erkölcsi tisztaságát és jóságát....

KÉP: - felirat - s míg a maszlagot olvassuk, érdemes rápillantanunk a kormányzó képére... ábrázata roppant beszédes...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 20:52:49 8/10
(230581/239045)
Bridal Mask

Természetesen a japán annexiót üdvözlõ és ünneplõ cikkinak ki kell térnie a Kínával való korábbi kapcsolatra...

KÉP: - felirat - az 1500 évet egyetlen, ám de annál szemléletesebb hasonlattal le is rendezi... igazi újságírói bravúr...:((((
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 20:46:50 8/10
(230580/239045)
Bridal Mask

Az agymosás természetesen a médiában és különbözõ csatornákon keresztül is folyik... no, a vízcsapból nem, az ezt feltételezõ közmûvesítés nem érte el az átlag koreai családot....

Mindig szomorú, hogy akadnak kollaboránsok, akik szívesen lesznek az elnyomó idegen hatalom talpnyalói... a Chicago Typewriter mai írójának keserû kifakadásából pedig emlékezhetünk még rá, hogy sokuknak sikerült a japán talp nyalogatásáért kapott dús javadalmazást sikeresen átmentenie a háború utáni idõkre, hogy immár a japánok nélkül élvezhesse a jólétet és a hatalmat...

Ilyen japánokkal együttmûködõ volt a Bridal Mask-ban a médiamogul és a kormányzó... derûsen élcelõdnek a japán annexió évfordulójára íródott újságcikk felett....

KÉP: - felirat - hát persze, milyen más céllal is születhetne egy annexiós szerzõdés, ha nem a béke és a jólét érdekében...:( Közben a kés a nyakon csak gyengéd ... szinte évõdõ....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 18:04:04 8/10
(230579/239045)
Bridal Mask

KÉP: - felirat - egy identitás nélküli nyáj könnyebben beterelhetõ a japán akolba... hogy aztán elfelejtsen még álmodni is másról.. vegetálj, dolgoz és dögölj meg értem legyen számára az egyetlen alternatíva....

Nem véletlen, hogy a koreaiak a háború után újjáépítették a japánok által lerombolt identitásukhoz tartozó épületeket, összeállították nemzeti kincseik listáit, vagy hogy a legblõdebb példát említsem... sorozatok százait csinálják nemzeti történelmükrõl, amikben ott a hagyományok, a kultúra bújtatott ismeretterjesztõ bemutatása a fordulatos történetekhez, a szórakoztatás mellé egyfajta sajátos árukapcsolásként... Nézed a Painter of The Windet, megkapod hozzá a koreai festészetrõl egy kis adalékot... egy másikhoz a koreai zenét, megint egy másikhoz az orvoslást, a királyi konyhát, netán a találmányokat... folytathatnánk hosszan a sort, mindenki tudná bõvíteni a saját filmes élményeibõl...


Hmm, ehhez képest tegyük mellé, hogy volt idõ nálunk, amikor a történelmet kivették a kötelezõ érettségi tárgyak közül....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:46:37 8/10
(230578/239045)
Bridal Mask

S ha már tönkretetted egy ország ifjúságát, akkor nem árt egy kis agymosás a maradéknak sem....

KÉP: - felirat - ja, kérem, mindig a gyõztes diktál... ha kell, akkor a múltat is... nem az elsõ ... és nem az utolsó kísérlet a történelem meghamisítására...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:36:34 8/10
(230577/239045)
Bridal Mask - koreaiak a japán hadseregben

KÉP: - felirat - hanem egy szükségszerû lépés ahhoz, hogy az új összeírások alapján összeállíthassák a kényszersorozás alá esõket, akik aztán ballaghatnak a frontra... a névtelen tömegsírban nincs fejfa.... ott már bizony nem fog számítani, hogy milyen név alatt hunyt el a szerencsétlen..... a lényeg, hogy Japánért haljanak....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:30:07 8/10
(230576/239045)
Bridal Mask - koreaiak a japán hadseregben

KÉP: - felirat - a japán mélyen lenézte a megszállt ország lakosságát, jóformán emberszámba se vette... a név mindenkinek egyet jelent családjával, ott van benne a hagyomány, az õsök tisztelete.... vajon milyen megfontolásból merül fel a japánokban az ötlet? Nos, ez nem egyszerûen csak vmi asszimilációs törekvés, nem a hazájukban másodrendû állampolgárként kezelt koreaiak "felemelése", egyenrangú japán birodalmi polgárrá tételét szolgálja.....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:19:56 8/10
(230575/239045)
Bridal Mask - koreaiak a japán hadseregben

Vehemens ezredesünknél azért jóval ravaszabb és taktikusabb a kormányzó....

KÉP: - felirat - a rendet nem tömeges kivégzésekkel kell fenntartani a megszállt Koreában, hanem két legyet ütni egy csapással... a koreai fiatal férfiakat szépen besorozni a japán hadseregbe, így azok ahelyett, hogy esetleg csatlakozhatnának a helyi ellenállókhoz, a japán haderõt szolgálják majd, mint lenézett és könnyen feláldozható ágyútöltelék... küldjük csak õket az elsõ vonalba... nekünk japánoknak nem fáj ez a fajta véráldozat... nem a mi drága fiaink halnak meg....

Ha belegondolunk, akkor a konfortnõk és a kényszersorozás alá esõ fiatal férfiak egy ország új generációja, a jövõje, amit a megszállók különösebb szívfájdalom nélkül tüntetnek el a háború poklában.... és miért is... hát természetesen Japánért...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:07:22 8/10
(230574/239045)
Bridal Mask - koreaiak a japán hadseregben

KÉP: - felirat - itt, a 13 évvel korábbi eseménynél emlegetik a 10 milliót...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 17:03:27 8/10
(230573/239045)
Btidal Mask - koreaiak a japán hadseregben

"Azért a Bridal Mask a 30-as évek Koreájával igyekszik bemutatni, hogy miként változik és lesz egyre mohóbb és kíméletlenebb a japán megszálló...
Nézzünk erre két területet a sorozatból."

A komfortnõk mellett a másik terület is a japán hadsereghez kapcsolódik, de ezúttal nem a hangulat javítása a cél, hanem a kínaiakkal vívott háborúban megfogyatkozott létszám feltöltése....

KÉP: a vehemens japán rendõrfõnök egykor a hadsereg ezredese volt, "katonás" az észjárása jelenlegi posztján is. Mindent erõvel akar megoldani, a finomabb eljárásokhoz, a távlatban való gondolkodáshoz nincs érzéke.

Megjegyzésébõl azonban más is kiviláglik, az 1932-es lélekszám, itt 20 millió koreait emleget. Érdekes, hogy a 13 évvel korábbi eseménynél a sorozatban 10 millió koreait említenek... Nos, vagy 13 év alatt megduplázódott a lélekszám, vagy a forgatókönyvíró nézett be vmit....
10/10
Andó Gertrúd 2017 júl. 31. - 13:38:13 10/10
(230572/239045)
Sziasztok, kellemes forro delutänt mindenkinek ! :))

Nagy keresem, kerdesem lenne ! :

Tud valaki jol oroszul es van ideje ? :)) Egy negyedoräs videot kellene kellene pär mondatban leforditani magyarra, csak azt hogy kb miket mond benne a ferfi.

Köszönöm !
Illiona 2017 júl. 31. - 08:02:39
(230571/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Itt a hétvégi mozi látogatottság Koreában:
http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-07-28-~-2017-07-30-108355.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Érdekes. hogy eddig mindig hétfõ dél körül jött ki, most már 8 órakor itt van.
Úgy tünik, nemcsak én vártam :))))))

A Battleship Island 4 065 535 jegyvásárlóval büszkélkedhet, és ez csak az elsõ hétvége eddig, még 2-3 hétig pörögni fog.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 07:01:48 8/10
(230570/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))

KÉP: a várható nagy hõségben talán jól jön!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 31. - 00:06:38 8/10
(230569/239045)
Megint csak igazad volt!:))))))))))) Nem etetjük!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 23:42:24 8/10
(230568/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))))

Ma is kaptunk vmit, amit érdemes végiggondolnunk, megszívlelnünk.... maggi hozta, ahogy tõle megszoktuk... fölé emelkedve a sekélyes, piti dolgoknak...

"Soha ne engedd, hogy valaki ne legyen boldogabb a veled való találkozás után, mint elõtte" /Teréz anya/

Legyen így!:) A hozzászólásoknál az "elküld" gombra kattintva ezt is tartsuk szem elõtt....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 23:21:19 8/10
(230567/239045)
Megkaptam és olvastam. Amikor a választ el akartam küldeni a rendszer ezt írta ki: "Ilyen nevû felhasználó nem létezik."

Ennyi...

Egyébként a humor egy csodálatos ajándék... az irónia pedig elegáns... a hallgatni arany pedig régi bölcsesség....!:))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 22:08:47 8/10
(230566/239045)
Bridal Mask

"A konzumnõkrõl már láttunk 1-2 komoly filmet, nekem hátborzongatóan sokK volt."

De talán nem kevéssé sokkoló, amikor azt a rideg számítást követhetjük nyomon, ahogy a dolog elindul, ahogy röpködnek a nullák... és mögöttük csak mi tudjuk, hogy emberek vannak... nem feláldozható konc, amit a katonáknak lehet vetni.....