Illiona 2017 júl. 06. - 17:19:54
(230245/239045)
My Life's Golden Age

és akkor egy közkérdés (a férfiakhoz is!) :

Mi volna az 1. kivánságotok ?

Kinek jutna eszébe a Világbéke?

Kép: Ez második kivánságom a világbéke után

A 2. kivánság, hogy a nevelt lánya jól menjen férjhez!
Illiona 2017 júl. 06. - 17:15:00
(230244/239045)
My Life's Golden Age

Még egy humoros jelenet:
Nos hölgyeim, ki nem ábrándozott arról, hogy egy jóképû koreai férfi csak ugy a hátára kapja, és cipeli? Mint egy pelyhet?

Aki eddig azt hitte, hogy erre kevés az esély, annak ezt látnia kell: a szinész ugy felkapja a túlsúlyos középkorú nõt, hogy csak na!!!!

Próbáltam ujranézni, hogy esetleg vettek-e igénybe valami erõembert, valami kaszkadõrt, vagy ilyesmit, vagy esetleg akit cipelni kell, az készült felfujható gumibabából, de ezt igy megállapitani nem tudom.
A nõ biztos fölül van a 100-on, a fiú is gyakorolgatott: 45 kilós kis szinésznõcskéken.
Illiona 2017 júl. 05. - 23:21:21
(230243/239045)
My Life's Golden Age

És egy sokkal nagyobb cukiság: a The Princess Men Shin Myeon-ja, Song Jong Ho, - akit szomorúbociszemûnek is szoktam hivni- is feltünik, ugyan egy pici szerepben, de mindenképp jó volt látni.
A szerepe szerint orvosként, és jól áll neki a fehér köpeny (is).

DE!
Természetesen itt is olyan a szerepe, hogy a lány másba szerelmes, õ megint csak a háttérbõl segit, és a végén lemond a lányról.
Emiatt fel is voltam háborodva, megérdemelne már egy igazi hõsszerelmes szerepet, de edimir felvilágositott, hogyha meg is kapná a nõt, akit szeret, akkor utána nem lenne jogosult a "szomorúbociszem" jelzõre!!!!!

És ez mennyire igaz!!!!!!
Illiona 2017 júl. 05. - 23:04:33
(230242/239045)
My Life's Golden Age

volt a 22. epizódban egy jelenet, ahol szerepelt egy 4 éves forma kisfiú.
A jelenet szerint az alkoholista apa tettleg is bántalmazza a gyerekeit, emiatt a kisfiut az õket épp meglátogató edzõ kórházba is viszi,
A probléma ebben a jelenetben, hogy a kisfiúnak végig vigyor van a képén, látszik, hogy élvezi a felvételt, és semmiképp nem akar megvert, sirós gyereket alakitani.
El tudom képzelni, hogy a stáb már órák óta próbálja felvenni a jelenetet, mindent kitalálnak, hogy a gyerek sirjon, de az csak vigyorog, másikat szerzõdtetni ujabb idõ, meg energia, és a határidõ nem vár.
Végül a rendezõ dönt: igy marad. De nem rossz maga a jelenet, mert amugy elég komor maga a sorozat, és ennyi kis megmosolyogni való igazán belefér.

Kép: ez a jelenet van a képen, a kisfiuval.
Illiona 2017 júl. 05. - 22:56:13
(230241/239045)
A multkor már irtam a My Life's Golden Age c 56 részes sorozatról.

Ebben két pár életébe nyerünk bepillantást: az idõsebbek (40 év körüliek) már 7 éve házasok, van egy kislányuk, és a feleség félrelép.
Az anyós meg meglátja, és kész regény, ami történik: a titkolózás, a bizonyságkeresés, a beismerés, a bûnbánat, az elfogadás, illetve annak hiánya, a különköltözés, a harc a gyerek miatt, a gyerekrõl kiderül, hogy nem is férjtõl van, " ujratervezés", vakrandi a férjnek, a volt feleség 4 hónapos terhes, kitõl?, szóval a gazdag, arrogáns feleség nagy EGOval szépen csuszik lefelé, elõbb bérelt lakás, utána már csak apjáéknál huzza meg magát, utána Kimbapot árul a metrónál, vagyis lecsuszik egészen a napi lét aljára.

Nagyon szépen van ez tálalva, remek szereplõkkel.

A másik párnak is nagyon kalandos utjuk van együtt: elõször vakrandin találkoznak, ahová a nõ más helyett megy el. Össze akarnak házasodni szerelem nélkül, de férfi meggondolja magát pár nappal az esküvõ elõtt. Majd kiderül: a lány már egy éve küzd a leukémiával, csak titkolja mindenki elõtt.
A férfi filmet forgat róla, közben egymásba szeretnek, és már csak ásó kapa és a rák választja el õket.
Na meg persze az anyósjelölt, aki mindent megtesz, hogy ne jöjjön létre ez a házasság, hiszen a lány súlyos beteg, a családja szegény, ráadásul örökbefogadott, és soha nem lesz képes arra, hogy gyermeket szüljön.
Erre mondják hogy "halmozottan".

A lány nevelõanyja gimnazista korában osztálytársa volt a fiú anyjának, és elszerette annak a fiuját, akitõl már terhes volt. Agyerek elment, az anya soha nem volt képes arra, hogy ujra gyeremeke foganjon. Hát hogyan is lehetne hogy ennek a csalárd nõnek a gyerekék együtt lássa az õ kislányával.
Szóval a család mindkét oldalról "megtámogatja" hogy a fiatalok ne legyenek együtt.

kép: A férj. Megcsalatva.
Illiona 2017 júl. 05. - 20:59:12
(230240/239045)
Hát ezt nehéz lenne betartani, de ha arra a hirre gondolok, hogy valamit beledobtak egy fiatal lány italába Siófokon, és öntudatlan lett, akkor bizony van benne valami.
Legalábbis törekedni kellene rá!!!
És tényleg, ebben a sorozatban minden élethelyre van egy mondat.
10/10
Ljerk 2017 júl. 05. - 13:36:21 10/10
(230239/239045)
Nyilván Sillában erre is van mondás:

:)
:)
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 04. - 07:11:18 10/10
(230238/239045)
Sziasztok!

Persze, hiszen az emberek többségének fogalma sincs errõl. Igyekszem olyan helyrõl beszerezni azt a keveset, amit megeszünk, amiben biztos vagyok.

Tegnapelõtt este fejeztem be egy újabb sorozatot, Az üldözõ (The Chaser) címût. Nem volt rossz választás, mert elég jó keresztmetszetet
ad a politikai, és a pénzhatalom összefonódásáról.Egyben elkeserítõ is pont ezen oknál fogva, és felháborító elsõsorban.
Nem akarok spoilerkedni, max, egy rövid ismertetõ erejéig.

Baek Hongseok nyomozó egy balesetben elveszíti 17 éves lányát, majd nem sokkal késõbb feleségét is. Saját nyomozásba kezd, mely során kiderül, hogy lánya politikai összeesküvés áldozata lett.
Seo Jiwon újságírónõ, egy nagyvállalat tulajdonosának lánya, segít Hongseoknak kideríteni az igazságot. Eközben megtudja, hogy a sógora, Kang Dongyoon képviselõ, elnökjelölt is nyakig benne van az ügyben. A lány hirtelen szemben találja magát a családjával.
Ismertetõt írta: Ezoritu akinek a fordtást is köszönhetjük.


http://asianwiki.com/The_Chaser_(Korean_Drama)
Illiona 2017 júl. 04. - 00:47:38
(230237/239045)
és találtam a YT-on egy dalt, és a történet szerintem nem filmbõl van, mert nem hiányzik semmi több: Ming szerepel benne.

Ming egy közös kedvencünk Szakirével, miatta teszem fel ide:

https://www.youtube.com/watch?v=omobhuutrE4

Mingrõl már beszéltem itt, kinai szinész, õ a fõszereplõje a biciklis filmnek, a To Te Fore-nak.
Illiona 2017 júl. 04. - 00:44:23 Előzmény kimbin01
(230236/239045)
értem amit mondasz, de nem lehet egy minimálbéres, fáradt lánykának mondani egy pizzériában hogy csak ha ösi magyar fajta a kukorica, illetve ha BIZTOSAN tudja, hogy nem génmanipulált.
Azért nem próbálom ki, de el tudom képzelni, milyen arcot vágna....

Itt az Okja c filmben már nagyüzemben csinálták a húst, és eltitkoltan.
Vajon van-e már ilyen üzem?
Vagy ez csak egy filmötlet?
Illiona 2017 júl. 04. - 00:40:10
(230235/239045)
Ez jó!
Talán azért (is) olyan nagy sorozat a Silla, mert mindig minden élethelyzetre, fordulatra van benne egy sor.
10/10
Ljerk 2017 júl. 03. - 14:36:44 10/10
(230234/239045)
Most látom, hogy Munno ruházata igazán gyönyörû.
10/10
Ljerk 2017 júl. 03. - 14:34:38 10/10 Előzmény Illiona
(230233/239045)
A legjobb védekezés a támadás, és õk természetVÉDÕK... :)

A topichoz hûen azt is mondhatnám, hogy õk Bidám módjára a rövidebb utat választják, ellentétben Munnóval, akinél a cél nem szentesíti az eszközt.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 03. - 11:53:56 10/10
(230232/239045)
Ezt kerestem, mert emlékeztem, hogy 40 000 féle rizs létezik!!!
Alapvetõen 14-et jó, ha ismerünk, mindegyik másre jó!
http://tutitippek.hu/blog/rizs-fajtak.php
http://www.biobolt-webaruhaz.hu/content/hu/a-rizs-taperteke-es-fajtai.html

Személy szerint a basmantit nem szeretem, nekem egérszagú, a jázmin viszont isteni! Rizottónak, tejberisznek a kerek szemû, ragacsos a jó.
Sajnos az üzletekben a hosszú szemûbõl van 2-3 féle, esetleg barna is akad, de ezzel kifújt. Nem emlékszem mikor láttam pl. rizottó vagy jázmin rizst.
Igaz hiperbe nem nagyon járok, de ezért el szoktam menni.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 03. - 10:43:42 10/10
(230231/239045)
A kép persze elmaradt! Régi magyar kukoríca fajták
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 03. - 10:39:21 10/10
(230230/239045)
Sziasztok!

Mélységesen egyetértek mert a világon nincs más szója, csak gm módosított! Kukorica akad, fõleg a régi magyar fajták, amelyekhez
azért , ha nehezen is, de hozzá lehet jutni. Pl. a lófogú, ami nagyon finom csemege kukorica. Élelmiszert a piacon veszek, csak iparcikkért megyek boltba.
Na meg a saját termelés, ill. termesztést. Itt már mûanyag rizzsel is ijesztgetnek, pedig valamelyik nap épp Gasztroangyalt néztem, és
láttam, hogy van rizstermesztés kies hazánkban, sõt a vadrizstermesztésben a 3 termesztõ országban vagyunk.Van itt, long, risotto, barna, és vadrizs is!
Az összes termés itthon kerül forgalomba!!
https://www.youtube.com/watch?v=OPjJjc6P9Mk
Illiona 2017 júl. 02. - 22:45:30
(230229/239045)
Okja

természetesen még tudnék irni, de majd néhány nap mulva, amikorra mindenki megnézi.
Van véleményem még, de azt nem lehet csak spileresen.

A koreai kislányról, az amerikai szereplõkrõl...
Illiona 2017 júl. 02. - 22:36:22
(230228/239045)
Okja

és egy szelfi.
Mindegy hogy hol mikor miért, de szelfire mindig készek a koreaiak, nincs olyan földindulás, hogy elfelejtenék.
Illiona 2017 júl. 02. - 22:33:31
(230227/239045)
Okja

A filmben szó esik a GreenPeace nevû környezetvédõnek mondott szervezetrõl is.
Azért ez nem olyan egyértelmû, legalábbis a számomra.
Õk egy olyan szervezet, hogy pénzért mindent, de ugyanakkor elmennek iszonyú igazságtalanságok mellett, vagy épp õk generálják, amikor semmi érdekük nem fûzõdik hozzá.
Én még emlékszem pl amikor a magyar liba-kacsa tömõket lejáratták mocskos módon, miközben Európa más országaiban ugyanez nem is idegesítette õket...

Az én szememben õk csak egy terrorista szervezet.

Kép:
"Békével Jöttünk!" mondják, miközben megtámadnak, állig felfegyverkezve, maszkolva.
Ismerõs valahonnan véletlenül???? (nem kell válaszolni persze)
Illiona 2017 júl. 02. - 21:03:37
(230226/239045)
Okja

Igazán minden érzékszervre kiható film, nekem konkrétan a gyomrom háborog most.
A génmanipulációban amit tudunk attól - szerintem jóval több minden van, sokat eltitkolnak elõlünk. Amerika (ez alatt az USA-t értem) ebben is élen jár.

Ezek a filmek arra jók, hogy ráirányitsák a figyelmet a témára, és arra ösztökélje az embereket, hogy MINDENKINEK tennie kell ez ellen, senki nem ülhet otthon nyugodtan.
A nagyüzemi állattartás, a nagyüzemi husfeldolgozás magában hordozza ennek a lehetõségét, folyton figyelni, résen kell lenni mindenkinek.

Én megteszem ami tõlem telik: pl nem eszem kukoricát, semmilyen formában - még pizzán sem!!!!
A keleti ételekhez nem eszem szójaszószt, inkább csak ugy szárazon.
ezt csak ugy véletlenszerûen választottam ki.

De nem igaz az sem hogy közel 7 milliárdan vagyunk.
Nem már a 8 milliárdot is elérjük?
Mikor is volt nemzetkozi szintû népszámlálás?
Indiában már fel is adták, nem képesek követni a szaporulatot?
És Kinában? meg a többi országban?
El tudjuk látni ezeket az embereket élelmiszerrel? Hússal? Csirkével?
és ha nem, akkor van ennyi zöldség, búza, rizs?

Kép: mélységesen együtt tudtam érezni ezekkel a környezetvédõkkel, mire felértek a hegytetõre, se lelevenem nem voltak, se holtak. Én is pont ugyanigy néztem ki, amikor Jejun felmentem egy 650 lépcsõ magasságban lévõ Buddhista szentélyhez. Ja! és még vissza is kellett jönni!!!!