8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 18:47:53 8/10
(230305/239045)
Rebel


És igen, nagyon tetszett a Szent Fa szerepe, amely nem csak az Óriás Fiúhoz kapcsolódik, hanem védelmezõ szerepe ki is szélesedik ....

SOPILER
... már a kis közösséget is elrejti a gyökerei között kialakított földalatti termekben, a rejtekhely! Számos nép mondájában szerepel Fa/Barlang, amelyben álmát alussza a hõs, aki arra vár, hogy népe hívja baj esetén.
SPOILER vége

KÉP: Gil Dong, a Sámánasszony és a Szent Fa
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 18:22:33 8/10
(230304/239045)
Rebel

Nekem kifejezetten tetszett a sámán szerepeltetése, no, meg a nagy Fa is!:) Igen, bár nem ismerem a koreai hagyománynak az "Óriás Fiú"-ra vonatkozó részét, de valószínûleg minden nép megteremtette a maga népi hõsét, ami vmilyen hatalmas fizikai erõvel rendelkezik.

SPOILER
Ha a sorozat alapján próbálnánk meg összegyûjteni az "Óriás Fiú" jellemzõit, azért akad benne némi ellentmondás.
- 100 évente születik egy ... emlegetik, ám a sorozatban ketten is lesznek kortársak ebben a kategóriában, nem csak Hong Gil-Dong, hanem Mori is. De én vhol úgy érzem, mintha az apa, Amoge is az lett volna gyermekként, csak ahogy belenõtt a szolgasorba, úgy veszítette el az erejét.

- érdekes ez az erõ kérdése, gyermekként adott... aztán ez befolyásolódik. Gil Dong ugyebár titkolni igyekszik apai intelemre, de Mori esetében kifejezetten el is tûnt felnõtt korára, hogy aztán váratlanul visszatérjen.

- A Sámánasszony szerint ugyebár ez az erõ a Szent Fából táplálkozik, az Óriás Fiú általa regenerálódik sebesüléseibõl olyan hihetetlen módon. De az erõ lehet negatív töltetû, ha nem a megfelelõ módon használja, akkor ellene fordul... szinte széttépi, mintegy szétrobbantja.

- korai halál - a sorozatban az elsõ részekben szinte az az érzetünk, hogy nem egyszerû túlélni az óriás fiúnak a gyerekkort, nem szabad, hogy kiderüljön róla, mert valószínûleg szörnyetegként kezelnék és biztosan akadna, aki el akarná pusztítani. Ha sikerül is felnõnie, hosszú kort nem él meg, a korai halál tuti. Aztán ez a hozzáállás valahogy megváltozik a sorozat végére, ott már inkább azt sugallják, hogy ez az az a része a jövendölésnek, amivel nem kell foglalkozni, teljesen lényegtelen, hogy mikor, hogyan következik be, mert az az Óriás Fiú, aki helyesen használja fel az erejét, aki megtalálja a helyes utat, az végül is "kortalanná" válik... amolyan örök megmentõ, akire mindenkor számíthatnak a bajban... azaz átlényegül... már nem személy, hanem szimbólum.... azért is olyan a sorozat vége, amilyen... megszületik a legenda....

- lázadóvá válik, akinek családja is elpusztul.... nos, ez a kitétel nem valósul meg, sõt... épp az által menti meg az övéit, hogy a helyes útra lép.

Nekem nagyon tetszett, ahogy a származást felvezetik, nem egykori korjói királyi házból, nem egy nemes ágyastól való csemetéje, hanem a legalacsonyabb társadalmi helyzetû rabszolgaivadék... sõt, az apja neve Amoge, azaz Senki! Lehet ez alatt még? Ez az Amoge=Senki nem csak ilyen szempontból "beszélõ" név, de benne van, hogy ne akard tudni, lehetne bárki, ugyanakkor éppen a senkiségnek mond ellent az apa személyisége, az intelligenciája, a kitartása, az élelmessége.

SPOILER vége

KÉP: a szinte szolga anya imádkozik
10/10
Ljerk 2017 júl. 13. - 15:38:54 10/10
(230303/239045)
Igen, ezért fájdalmas végül is a dramaturgia - sok olyan jelenet volt ami nagyon drámaira és/vagy szépre sikeredett, aztán ezekkel az érzésekkel lehullottam a föld alá.

Nem emlékszem, hogy láttad-e a forgatókönyvíró másik (ez a kettõt van neki) alkotását a King"s Daughter-t, de ha megfogott ez a film, akkor az sem fog csalódást okozni. Ott a történet vége nekem jobban bejött.
10/10
Ljerk 2017 júl. 13. - 15:16:00 10/10
(230302/239045)
A sámán(ok) szerepe volt érdekes, akárcsak a Jumongban, Legendben ez a kicsit messianisztikus hõs jövendölés,várás és segítés. A fõszereplõt alakító színészbõl mini Jang Hyukot csináltak, egyébként ez a vegyes felvágott dramaturgia az olcsó "fingó" poénok és a drámai jelenetek közt ingadozva nemigen tetszik. Tulajdonképp a megoldás nem volt rossz, hogy pozitív véget adtak, de harsányra sikeredett ez is.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 13:46:01 8/10
(230301/239045)
Rebel

Viszont vannak a sorozatban eredeti népdalok is, egy régi kedves ismerõs ... a korjói népdal a The Green Mountain

Már beleszerettünk a Siy Flying Dragonsban!:)))))))))) https://www.youtube.com/watch?v=C5agy7Vogsg Ott a nép õsi vágyát és szomorúságát fejezte ki...

Milyen érdekes, hogy a Rebel-ben Wolhamae, az idõs kiszeng búcsúdala a Királyhoz.....

KÉP: Wolhamae énekli a The Green Mountain c. régi korjói dalt.

Hmm, szerintem a sorozat egyik felemelõ jelenete
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 13:37:18 8/10
(230300/239045)
Rebel

Tehát itt az elõbb említett videó, a dal felhasználása 2016 októberébõl A király és a bohóc összeállításhoz: https://www.youtube.com/watch?v=9bKhVIJ-Nts

KÉP: kivágás a videóból
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 13:29:01 8/10
(230299/239045)
Rebel

Azt hiszem, hogy a zenéje mindenkit megfogott. Az, ahogy a dalok régi népdalok hangzásvilágába illesztették. Nekem az egyik kedvencem Ahn Ye Eun - Hong Yeon/Red Ties/Vörös Szalag, a dal az emberek közötti kapcsolatokról....

Itt található angol felirattal: https://www.youtube.com/watch?v=tOxVFHEpzyA

Hmm, nem igazán nyomoztam a dal után, ebben nem én vagyok a profi, csak furcsállottam, hogy a sorozat vetítésének kezdete elõtt (2017. január 30.) már feltették ezt a dalt (közzététel idõpontja: 2016. október 14.!!!), mégpedig A király és a bohóc c. film részleteibõl összeállított videó aláfestésére. Mondjuk annyiból nem elvetendõ az ötlet, hogy a sorozatban és a filmben szereplõ király megegyezik.

Az uralkodó: https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Jungjong_of_Joseon&prev=search
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 13:07:08 8/10
(230298/239045)
Rebel

KÉP: a sorozat egy másik plakátja

Mennyivel eredetibb és kifejezõbb... fent és lent... valóság és tükörkép... ötletes és játékos...

....és mennyire illik ehhez a népmesei elemekkel operáló sorozathoz
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 12:56:37 8/10 Előzmény Ljerk
(230297/239045)
Rebel

A Tour nézése közepette mindenképp be akartam a Rebelt iktatni.

Nos, mennyire voltál elégedett a végével?

KÉP: a sorozat plakátja

Így a sorozat megnézése után elgondolkodtam arról, hogy mennyire adja vissza a sorozatot ez a plakát... egy bizonyos szempontból jó lehetne, de mégsem, a nõk elhelyezése fordítottan lenne helyes... számomra kicsit unalmas... a tekintetek sincsenek teljesen rendben....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 09:18:30 8/10
(230296/239045)
Itt további képei láthatóak a lengyel mûvésznek: http://aztadom.co/fun/3431858

KÉP: Pavel Kuczynski alkotása a fent említett oldalról
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 13. - 09:13:52 8/10
(230295/239045)
Sajnos arról a letöltõ oldalról idõközben törölték, ahonnan le akartam szedni, de nagyjából sejtem az általatok leírtakból, hogy mire akarja felhívni a figyelmet.

Az általad feltett kép Pawel Kuczynski, egy lengyel mûvész alkotása.
Itt található róla írás: http://www.erdekesvilag.hu/pawel-kuczynski-elgondolkodtato-szatirikus-alkotasai/

KÉP: a mûvész egy másik alkotása az említett internetes oldalról
Illiona 2017 júl. 12. - 17:14:48
(230294/239045)
Ez a kép egy sorozatból való, ahol a rajzoló (müvész???) az ember álságosságára hivta fel a figyelmet: a modern világ nyujtotta kényelem milyen károkat okot a természetben, de az emberi lélekben is.
Sajnos nem találom a linket, de majd valamikor szembe fog jönni a facén, és akkor majd idehozom.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 12. - 00:04:40 10/10
(230293/239045)
Találtam egy letöltést, így már csak idõ kérdése, mikor tudom megnézni.
Amikor elõször írtál róla, akkor az "Add vissza a malacomat" c. cikk eléggé felkeltette az érdeklõdésemet, és olvastam a KHT-ban Lili véleményét* - így elõzetesen, látatlanban is sok hasonlót gondolok a témáról, ha sikerül megnéznem, akkor írni fogok róla.
* http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=4032765&postorder=desc&result_per_page=45&highlight=4032765#4032765

Addig is további szép estét, legyen szép napotok! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 11. - 23:34:39 10/10
(230292/239045)
Szép estét!
A táborba szívesen mennék,... de tavaly a nyár miatt nem volt jó nekem, most meg kb. akkor várható az iskolai õszi szünet is.
Majd meglátjuk, addig még biztosan beszélünk róla.
A filmekhez nem tudok hozzászólni, hozzátok képest töredéknyi mennyiséget nézek.

Egyébként mi ez a kép? Számomra borzasztó... :))))
Illiona 2017 júl. 11. - 09:59:35
(230291/239045)
Az Okja c film kizárólag kábelcsatornákon érhetõ el, moziban egyáltalán nem játszák.
Emiatt volt is tiltakozás a Cannesi Filmfesztiválon!

De azt hiszem ez nagy cirkusz, ami kürüllengi, csak jót tett, hiszen feltünõ film lett belõle.

Ha megnézzük a táborban, akkor vega napot is kell tartani.
Nem ikrom le, hogy miért, a megdöbbenés, amit kivált a film legyen mindenkinek eredendõ "élmény".

egy vélemény, és nem is az enyém, a sok közül a nagyüzemi hústermelésrõl, és az édes-kedves háziállatokról:
http://veganinja.hu/mi-van-a-tanyeromon-ki-van-a-poraz-vegen/

Kép: egy mûvész munkája, sajna nem találom a linket, de az ember álságosságáról szól.
Illiona 2017 júl. 10. - 23:10:32
(230290/239045)
micsoda emlékek!!!
van még az áfonyásból, még 2 éve hozták Erdélybõl.
Hát igen, október pont féluton a nyár és a tél között!!
Vagy sör, vagy bor... vagy a gyengébbeknek bambi!!!
10/10
offtopic
kimbin01 2017 júl. 10. - 22:48:48 10/10
(230289/239045)
Szép estét.

Nem inkább mosd meg a füled akciók? Vita éjjeli baglyoknak a konyhában, némi torokolajjal.
Októberben lehet hûvös is, így némi borkóstolót is be lehetne iktatni. Persze, ha kánikula lesz, akkor sörkóstoló.
Azé' azt az áfonyalét rendesen benyakalták!Pedig reggel de fentem a fogam rá! Na majd az idén viszek valamit a biztonság kedvéért.
Illiona 2017 júl. 10. - 21:34:13
(230288/239045)
szivesen veszem, hogy az Õszi Filmnézõ Táborra ajánljatok filmeket!!!
Annál is inkább, mert itthon 5-ször fogom ellenõrizni, hogy minden rendben legyen mind a filmmel, mind a felirattal.

Lehet gondolkodni, töprengeni.

Ami már biztosan lesz: lesz egy kinai napunk, kinai filmekkel.
Nagyon sok jó filmet gyüjtöttem be egy év alatt, olyanokat is, amelyekrõl itt nem irtam.

Várom az ajánlásokat!!!
Illiona 2017 júl. 10. - 21:27:30
(230287/239045)
Sziasztok!

akkor itt az év sikerprogramja: Öszi filmnézõ tábor!!!

Idõpont : október 20-23
helyszin: ugyanaz, ami volt, a tavalyi táborban.

Akik a tavalyin ott voltak, azokat én keresni fogom.
Akik ujak jelentkeznek, azok itt, vagy privátban jelezzék, és megadom a szükséges információkat!

Amit vállalok:
igazi falusias étkezés, házi alapanyagokból.
Napi 5-6 film, kényelmes fotelekben, uj projektorral!!!!
"Kend magad" akció a szünetekben!!!
Cserebogármentesség :)))))

Amit semmiképp nem tudok vállalni:
nyugodt, kielégitõ, mély alvást, mely után ébredést kakaskukorékolásra (hiszen ezidõben fekszünk egyáltalán le!!!)
Illiona 2017 júl. 10. - 10:55:34
(230286/239045)
megvan a hétvégi mozi boxoffice:

az Okja c filmet 215 ezren látták eddig.
a Warriors of the Dawn cimût pedig 837 ezren.

a további filmek pedig itt:
http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-07-07-~-2017-07-09-107704.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Kép: a Warrior of the Dawn c filmbõl