Illiona 2017 júl. 30. - 22:03:51
(230565/239045)
és hogy valami vidámabb téma is legyen:
Ji Chang Wook énekel egy tegnapi felvételen.
A közönség persze tombol...

https://www.youtube.com/watch?v=L7xWOyzxvWo&feature=em-subs_digest
Illiona 2017 júl. 30. - 21:54:39
(230564/239045)
Battleship Island

még annyit talán ehhez a témához, hogy így hogy van ez a sikerfilm, biztosan azonnal meg fogom nézni.

De már sorozatot egyik témában sem fognék hozzá, annyira nyomasztó.
De ez a 2 óra pont kell, de elég is lesz.
Emiatt nem nézem már meg a most lefordított Sandglass címû sorozatot sem (Boil, bocs).
Megvan, õrzöm a gépemen, talán egyszer...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:48:32 8/10
(230563/239045)
Bridal Mask - "komfortnõk" 6.

KÉP: - felirat - azonban itt nem zárul le a dolog, a sikeres végrehajtás után jöhet a tömegessé tétel...

Megjegyzem, hogy ez az a szám, amit a japánok vitatnak, valamint az önkéntes vállalást hangsúlyozzák, de errõl már tettem fel régebben forrást, amikor elõször került a téma terítékre.... A valódi tényeket tartalmazó dokumentáció megsemmisült, így nem marad más, mint az érintettek beszámolói....
Illiona 2017 júl. 30. - 21:42:09
(230562/239045)
Battleship Island

nos, meg is érkeztünk aktuális vitánkba. :)))))))))))) (és én még viccbõl irtam! )

Bocs, de még nem láttam a filmet. (sajnos) :))))))
Nem tudom, hogyan ábrázolják a konzumnõkkel kapcsolatos témát, csak jeleztem, hogy nagyon kiváncsi vagyok rá.
Nem itélkeztem!!! csak megfogalmaztam, hogy mire is vagyok kiváncsi.
Ugyanez a helyzet a japán megszállással is. Egyszerûen érdekel hogy itt hogyan.
A konzumnõkrõl már láttunk 1-2 komoly filmet, nekem hátborzongatóan sokK volt.
A japán megszállásról ugyanezt, azt talán többet, de az is elég volt.
Egyszerûen elképesztõ, sokkoló, ledermesztõ, ennyi nyomorúságot egyáltalán elviselni is...

Nekünk, akik beleszülettünk a békébe, és eddigi életünket úgy éltük kényelmesen, hogy ezekrõl a dolgokról csak könyvekbõl, és filmekbõl tanulhattunk.
És itt mi Európában még ezeken kivül hallhattunk a nagyapáinktól is...Persze már egyre kevesebbet!!!
Mert itt sem volt sokkal jobb a helyzet!!! De errõl majd személyesen, a találkozón, vagy a táborban, itt mégsem aktuálpolitizálhatjuk szét a topikot!
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 21:41:52
(230561/239045)
Edimir.
szánlak.
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:34:22 8/10
(230560/239045)
Bridal Mask - "komfortnõk" 5.

KÉP: - felirat - úgy tûnik, a beetetés és porhintés sikeres volt, a kitûzött létszámot elérték....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:28:45 8/10
(230559/239045)
Bridal Mask - "komfortnõk" 4.

KÉP:... aztán természetesen mindez az egyén oldaláról is bemutatva... a megtévesztett jóhiszemûség.. nagymama és unokája... mi pedig tudjuk, hogy a kislány Kínába érkezve nem ápolónõként fog dolgozni a helyi kórházban, ahol közben orvosnak tanulhat... hogy találkoznak-e a háború után? Ha túlélte is az unoka, ez a begyûjtõ teherautóról integetõ naiv kislány biztosan nem.....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:21:01 8/10
(230558/239045)
Bridal Mask - "komfortnõk" - 3.

KÉP: - felirat - ezért elõször jön a beetetés és a porhintés... a beszervezõ ügynökök akcióban...
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:17:49 8/10
(230557/239045)
Tisztelt noemisoul és Picasso < Aspas > Ribas!

Megkérném az Urakat, hogy nézeteltérésüket legyenek szívesek másutt lerendezni! Nem kívánunk ebbe semmilyen módon bekapcsolódni... s mint már említettem, Silla nem szemétlerakó!!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:09:32 8/10
(230556/239045)
Bridal Mask - "komfortnõk" 2.

KÉP: - felirat - a nemzetközi diplomácia és a megszállt országban fenntartandó rend miatt nem lehet a nyílt erõszakot alkalmazni....
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 21:01:50 8/10
(230555/239045)
Bettleship Island - Bridal Mask

"De nem csak siker övezi, természetesen botrány is: a japánok tiltakoznak...

Nem tudom, meddig lehet õket (hány évig, évtizedig, évszázadig...) ennyire negativan bemutatni a világnak"

Mivel még nem láttuk, így ez a bizonyos "ennyire negatívan" még nem megítélhetõ.... Hogy mely országok és milyen megfontolásból forgalmazzák/vetítik? Valószínûleg jó biznisznek ígérkezik. Mondjuk kevés kínai fog a japánokhoz csatlakozni a tiltakozásban egy nankingi mészárlással és társaival a múltban...

"Külön kiváncsi leszek a koreai konzumnõk filmbeli bemutatására is, ami itt filmben is hangsúlyos szerepet kap, de eleget lehetett olvasni róluk eddig is.
Vagyis kedves edimir: vitára felkészülni!!!!! "

Hmm, mivel ritkán szoktunk bármiben is egyetérteni, így a vita ezúttal sem kizárt!:)))))))))))))))))))

Azért a Bridal Mask a 30-as évek Koreájával igyekszik a bemutatni, hogy miként változik és lesz egyre mohóbb és kíméletlenebb a japán megszálló...
Nézzünk erre két területet a sorozatból.

Elsõként az ún. "komfortnõk"...

Bridal Mask - "komfortnõk" 1.
KÉP: - felirat - mint már annyiszor, itt is elõször az igény születik meg.... a Kínában harcoló felduzzadt japán hadsereg számára már kevésnek bizonyul a katonákat szórakoztató hivatásos prostituáltak.... aztán megszületik a megoldás....
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 17:56:38
(230554/239045)
OFF

Félretéve egy pillanatra vagy végleg a vitát:

Szeretnék minden jóérzésû és gondolkodásra hajlandó fórumtársat figyelmeztetni itt a Sillában -így talán elkerülhetõ a minapi malõr megismétlõdése- hogy bázis új nickkel állt elõ.
Mint az már feltûnhetett, miután ráhúzták a vizeslepedõt, visszavonult.
Picasso nevû nickjét pihenteti
most éppen Gaddemon néven ír -ugyan hangot váltott az elõzõ, legtöbb esetben törölt kommentjeihez viszonyítva, de a szeletelõs stílus ugyanaz.
Ezen információ ismeretében mindenki úgy dönt, ahogy akar. Gondoltam, szólok.
A reakciója vszleg tanulságos lesz.

Köszönöm a figyelmet.
bori4 2017 júl. 30. - 14:17:09
(230553/239045)
Igaz, meg is értem....de én - és gondolom nem vagyok ezzel egyedül -, azt sem tudtam eddig, hogy ez a Hasima nevû japán sziget létezik. Arról, meg végképp nem hallottam, hogy a kié volt, kik dolgoztak és éltek ott - és mi történt a 2. vh. alatt.... Ahogy olvastam még Japánban sem mindenki hallott róla, de hát ez már a háború utáni negyedik generáció ....
Ezek érdekes háttérinfók lehetnek a film fogadásához.... Persze, a film története, a rendezõ szándéka, vagy elképzelése és az események tálalása teljesen más tészta.
Illiona 2017 júl. 30. - 14:07:40
(230552/239045)
Szia!

Köszi az infót.

Én mondjuk keveset szoktam a filmbeli történetekkel, a valósággal, helyszínekkel elõre foglalkozni, hiszen sokszor mást kaptam, mint amit vártam.
Vagyis a csak magának a filmnek a története érdekel egyenlõre, utána maga a film, és csak utána jöhet a sok háttérinformáció.
Nagyon nehéz ez, hiszen ez a film esetében tömegestül jöttek az információk, minden oldalról, szinte kikerülhetetlenül.

Kép: Battleship Island forgatás közben
Illiona 2017 júl. 30. - 14:01:23
(230551/239045)
Battleship Island

bocsánat, helyesbítek: 113 ország vásárolta meg eddig, és augusztus 4-én 40 Usabeli és Canadai városban kezdik vetiteni.

http://www.hancinema.net/most-anticipated-korean-film-of-2017-the-battleship-island-debuts-in-the-usa-and-canada-august-4-108287.html
bori4 2017 júl. 30. - 13:08:31
(230550/239045)
Sok háttér anyagot, érdekességet "összehordtunk" már a filmrõl és a történelmi tényekrõl, a szigetrõl a So Ji Sub oldalán

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=53487&start=0

- nézzetek át.... :))))

Micike linkje a sziget múltjáról - amit volt szíves megosztani velünk - különóra történelembõl ... :)))

http://falanszter.blog.hu/2011/02/12/a_pokol_bejarata_hashima_a_lakatlan_szigetvaros
Illiona 2017 júl. 30. - 12:35:42
(230549/239045)
Bettleship Island

az hét mindenképpen legnagyobb sikere, ami a film bemutatkozását illeti, hatalmas érdeklõdés övezi, ami a jegyeladásokban is megmutatkozik.
Nem tudom, mi mikor tölthetjük le, mindesetre talán hamarabb, mint a többi mozifilmet - figyelni fogom!

De nem csak siker övezi, természetesen botrány is: a japánok tiltakoznak...

Nem tudom, meddig lehet õket (hány évig, évtizedig, évszázadig...) ennyire negativan bemutatni a világnak (hiszen már látatlanba megvette 22 ország a film vetitési jogát!) mindenesetre ha majd meglesz a film, kitárgyaljuk!
Külön kiváncsi leszek a koreai konzumnõk filmbeli bemutatására is, ami itt filmben is hangsúlyos szerepet kap, de eleget lehetett olvasni róluk eddig is.
Vagyis kedves edimir: vitára felkészülni!!!!!
itt egy ismertetõ az angolul értõknek:
http://www.hancinema.net/hancinema-s-film-review-the-battleship-island-108333.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

és egy kis googlizott rész:
"A pillanatban könnyû elveszni, mert a "The Battleship Island" hihetetlen látványosság. Az adrenalin minden jelenetben tapintható, a fajta, ami miatt fel akarsz élni, ha a pillanat rosszfiúja megkapja, ami annyira rosszul érkezik hozzá. De akkor térjünk vissza az izgalom érzéséhez a szörnyû borzalmas érzéssel, ez a végsõ lövés - ez a nagyszerû vizuális bemutatás, mi történik akkor, ha mindkét fél folyamatosan egy újabb és újabb szörnyû erõszakot tart örökké. Legalábbis örülök, hogy Kang-ok képes volt újabb utat találni."
Illiona 2017 júl. 30. - 12:06:27
(230548/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

olvasom a hozzászólásaidat más topikokon, az East of Edennnel kapcsolatosan, és nagyon tetszik az okfejtésed, illetve háttérmagyarázataid.
Bár ezt tudtam eddig is, hogy mennyire alapos vagy, - ha a szenvedély is megvan hozzá - csak itt és most ez nagyon kikivánkozott.

Kép: egy sérülésmentes Song Seung Hun
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 11:22:21 8/10
(230547/239045)
Valóban ajándék ez a mondat, ahogy a veled való találkozás is... még ha nem is gyakorolnál addig!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 júl. 30. - 11:10:34 8/10
(230546/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - VÁROSLIGET

Nem búcsúztathatjuk a nyarat egy jó kis libagoly találkozó nélkül! :)))))))))))) Azt hiszem rengeteg élmény, mondandó, gondolat halmozódott fel bennünk a nyár folyamán, amirõl jó lenne újra beszélgetni. Kedves Mindenki, leendõ/egykori/jövendõ Libaglyok és szimpatizánsok! Aranykeretes egyénre szóló meghívó helyett, most csak egy szívélyes invitálás!:))))))))))

LIBAGOLY TALÁLKOZÓ (fogalmam sincs hányadik a sorban, majd dorombka kikeresi a Libalexbõl)

Helyszín: Városliget - a padoknál!:)))))))))))))

Jellege: "batyus" - hozol vmi kis finomságot, vagy csak magadat!:)))))))))))))

Program: beszélgetés face to face - facebook és port nélkül kötetlenül, nem korlátozva a billentyûzet leütési sebességétõl!:)))))))))))))

Az eddigi feliratkozások tükrében immár véglegesítem az idõpontot... már csak ehhez írhatja fel magát, aki szívesen eljönne...

Szeptember 2.
1. edimir
2. vonder
3. kimbin
4. micike (bár még nem biztoSSH...:))))))))
5. Illiona
6. maggi
7.
8.