8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 28. - 00:10:18 8/10
(230185/239045)
My 19 Year Old Sister in Law - F4

KÉP: - felirat - a matek klubosok elnevezése, akik nem csak okosnak, de szépnek is hitték magukat, itt épp a klub fennmaradásához szükséges 4. tagnak akarják toborozni a fõszereplõ matekzseninket....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 28. - 00:04:15 8/10
(230184/239045)
My 19 Year Old Sister in Law - a képlet

KÉP: lám, ha a képletet ábrázolni kezded, akkor érted meg, hogy lehet a szerelem képlete!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 28. - 00:02:53 8/10
(230183/239045)
My 19 Year Old Sister in Law - a képlet

KÉP: - felirat - eddig azt hittem, hogy csak "kémiája" van, most már tudom, hogy matekja is!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 28. - 00:01:01 8/10
(230182/239045)
My 19 Year Old Sister in Law - a képlet


Két érdekességet hoztam a sorozatból, az egyik egy képlet!:)))))) Az egyik szereplõ matekzseni!:))))))))

KÉP: - felirat - a képlet... remélem, leírtatok!:))))))))))))

Az elõbb kifelejtettem a kép forrását és az ismertetõt: http://asianwiki.com/My_19_Year_Old_Sister_in_Law
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 23:57:20 8/10
(230181/239045)
My 19 Year Old Sister in Law

Aztán ez a sorozat következett nálam. Mit mondjak, nehezen vergõdtem át az elején, annyi rikácsolás, eltúlzott gesztusok és mimikák, Illiona "kedvenc" göndör parókája, ami olyan mû, hogy szinte már kiabál... Jó régi sorozat, 2005-ös... és bizony a "humora" engem fárasztott... aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy olyan jelenetek jöttek, amik elvarázsoltak... érdemes volt kiböjtölnöm.... Egy közös pontja volt a My Love Eun Donggal... az pedig a végén a bûnhõdés elmaradása, vagy legalábbis az én mércémmel túl enyhe

SPOILER

Egy négyéves kislány étel, ital nélkül feltenni a vonatra, hogy megszabaduljanak tõle, ez nem egyszerûen bûn, ez súlyos veszélyeztetés!!!! Bármi történhetett volna a védtelen és kiszolgáltatott csöppséggel... és nem lehet mentség a meghalt anya két barátnõje számára, hogy saját gyerekeik megmentéséhez, felneveléséhez lopták el a pici árva pénzét, miközben tõle igyekeztek megszabadulni...

de legalább árnyaltabb a bûnhõdés terén a kép...

KÉP: a sorozat plakátja... épp oly idétlen, mint a sorozat elsõ részei....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 23:33:07 8/10
(230180/239045)
My Love Eun Dong

S végezetül az, ami Illionát, de engem is kiakasztott... a vége...

SPOILER
Ez pedig a bûnhõdés kérdése. Ellopni egy fiatal nõ életébõl 10 évet, ahelyett, hogy a szerelme oldalán boldogan nevelhetné a közös gyereküket, helyette egy általa utált tolószékes férfit kell ápolnia, aki hazugságával nem csak azt hiteti el az amnéziás nõvel, hogy valaha õk voltak az eszményi szerelmespár, de folyamatosan táplálja benne a bûntudatot, hogy õ a nyomorékságának okozója. A nõ tartja el a családot, keresi a pénzt a gyógykezelésre és végtelen türelemmel ápolja a hazug férjet... S ennek a férfinek van képe érzelmileg zsarolni ezt a nõt, amikor felbukkan az igazi régi szerelme....

... a legjobban nálam a gyerek verte ki a biztosítékot... Amikor azt hangsúlyozzák, hogy milyen remekül nevelte. Milyen ez a "remekül" nevelt gyerek? Nincsenek barátai... "apuci" olvas neki, élete álma, hogy az "apja" újra járva vele baseballozzon, hiszen az "apa" a baleset elõtt profi játékos volt. Semmi sem szól a gyerekrõl, minden az "apa" körül forog. Aki egyszer se viszi le a játszótérre, hogy a más gyerekekkel is megismerkedjen, netán együtt játsszon. Nincs kirándulás, nincs állatkert, nincs semmi... egy nyomorult piknik van a parkban, az is a doktornõ javaslatára.... A kiskölyök élete elsõ 10 éve az apa betegsége a meghatározó, neki kell vigyáznia rá, miatta akar gyorsan felnõni, hogy segíthesse... a felbukkanó mit sem sejtõ vérszerinti apának ezért is nem jut hely elõször a fia életében. És mi lesz a sorozatbeli büntetése ennek az önzõ dögnek?
Kikerül a tolószékbõl, baseballozik a "fiával", miközben nagy kegyesen elmagyarázza, hogy azért a vérszerinti apát sem ártana a gyereknek szeretni. Illiona, tökéletesen megértelek!!! Én is háborgok!!!!

KÉP: a világítótorony.. és a várakozás.. 20 évet várni a szerelmünkre... na, ez is csak egy koreai sorozatban lehet....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 23:03:25 8/10
(230179/239045)
My Love Eun Dong


Beszélgettünk a nézettségi adatokról, hogy mi is számíthat "jónak"

KÉP: - felirat - 2015-ben ez úgy tûnik annak számított!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 23:01:16 8/10
(230178/239045)
My Love Eun Dong


KÉP: - felirat - és az effajta szemlélet ellen lázadó fiatalság...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 22:59:04 8/10
(230177/239045)
My Love Eun Dong

és a már annyiszor emlegetett házasság kérdéséhez két kép a feliratával

KÉP: - felirat - ... a körültekintõ Anya....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 22:56:48 8/10
(230176/239045)
My Love Eun Dong

Persze a beteg nagyi kedvéért a kislány átkölti a történet végét tragikusról happiendre... én viszont arra a dokumentumfilmre lennék kíváncsi, ami az angol, amerikai, japán olvasókat megszólaltatva próbált a regény sikerének utána járni, hogy mivel is hatott az olvasókra.

KÉP: a kislány felolvas a nagyinak, a fiú pedig kint hallgatja a házacska elõtt... és "megtanul" sírni... nem a történettõl, hanem a kislány figyelmes jóságától....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 22:50:07 8/10
(230175/239045)
My Love Eun Dong

Ha már irodalom, akkor a sorozatban szerepel egy regény, amit a kislány olvas fel a nagymamájának.....

KÉP: - felirat - Milyen érdekes, hogy Anglia, az USA mellett Japánban és Dél-Koreában hihetetlenül népszerû ez a történet, ott klasszikus gyerekkönyvnek számít.

Itt az ismertetõ, amibõl a "Népszerûség" részre hívnám fel a figyelmet... https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/A_Dog_of_Flanders&prev=search
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 22:41:10 8/10
(230174/239045)
My Love Eun Dong

Az egyik fura asszociációm a már említett, a sorozatban szereplõ Kormányos Sándor Õszi szél c. verse nyomán jutott eszembe.... Lám, egy koreai sorozat kapcsán ismerünk meg egy kortárs magyar költõt!:)))))))))))) Az asszociáció? Az Arany János-emlékév. Lám, mi pedig többet tudunk Arany János révén a walesi bárdokról, mint Montgomery lakói!:)))))
http://ujszo.com/online/kultura/2017/03/04/arany-janos-diszpolgar-lett-a-walesi-montgomeryben
Ez a mûvészetek csodálatos hatása!:))))))))))

KÉP: a vers a sorozatból
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 22:33:46 8/10 Előzmény edimir
(230173/239045)
My Love Eun Dong

Két szóban röviden: sorsszerû szerelem. Amirõl nem is igazán szeretnék többet írni, inkább néhány gondolatot a sorozat kapcsán.

KÉP: a sorozat plakátja
Ismertetõ: http://asianwiki.com/My_Love_Eun-Dong
Illiona 2017 jún. 27. - 21:38:57
(230172/239045)
hû, ezt az elõbbi zakót is elteszem a különleges ruhák gyüjteményembe!!!!
edimir, a multkori macskákat is Song Seung Hun ingérõl eltettem oda!!!
offtopic
Illiona 2017 jún. 27. - 21:37:20
(230171/239045)
Ma egyszemélyes nemzeti gyásznapot tartottam itthon, ha már Astanában nem lehettem ott.
Most végeztem, ezernyi telefonnal rögzitett apró videót tettek fel a facéra, ezeket mind összevadásztam.
Az biztos, hogy hatalmas koncert volt, az élõ zene varázsával, és Dimash elképesztõ volt, hihetetlen, lehetetlen, fantasztikus, nincsenek szavak, sok új dal.
Meg kell hallgatni ezt a koncertet sokszor, késõbb, ha lesz normális videó!

Ezzel persze be is fejezem, nem áradozom itt tovább elvégre ez egy koreai oldal...
Illiona 2017 jún. 27. - 10:27:08
(230170/239045)
Igen, kommenteket olvasgatva YT-on a franciaországbeli rossz elõadás után irta valaki, hogy hiába, a KELET EREJE az más, több.
És emiatt vagyunk mi is itt ezen az oldalon...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 06:26:09 8/10
(230169/239045)
Inspiring Generation

Illiona a vallás kapcsán felhívta a figyelmünk, hogy mennyire meghatározó még ebben is a kasztrendszer és annak maradványa a társadalmi hierarchiában való gondolkodás...a ki vagy? kérdésnél fontos a ki a családod, mit tud felmutatni...

Az Inspiring Generation sorozatban van egy kissé ironikus hangvétel, Ok-Ryeon esetében a kiszeng anyától való származás. Jung-Tae ugyebár a különbözõ ellenfelekkel vívott harcok során lesz egyre képzettebb a harcmûvészet terén, mindenkitõl elles vmit, amit aztán a saját technikájába beépít... A fejlõdése kettõs... egyrészt a harcmûvész fejlõdése, másrészt az emberé, aki kezdetben csak a húgáért vállal felelõsséget, majd késõbb megtalálja a maga küldetését, a honfitársaiért való harcot.... Mindez roppant nemes és fennkölt... a sorozatban azért ott lapul egy kis rónia, hogy visszarángasson minket a földre...

Hogy kire gondolok? Arra a figurára, aki az agyunkra megy az emberi salakanyagból készült "gyógytermékeivel"... az egész figura egy nonszensz, kínunkban vigyorgunk rajta... Ha van a társadalmi hierarchiának legalja, akkor azt hiszem nála már nincs lejjebb senki. Mi is a foglalkozása? Összegyûjti az emberi végterméket, igazi "szar" ügy!:)))))))))))
Aztán miután kellõképpen kiakadtunk tõle és felborzolta az idegeinket, mégis azt kell látnunk, hogy a jelentéktelen kisöreg maga is igazi harcmûvész, nem is akármilyen!

KÉP: - felirat - na, erre gondoltam az irónia kapcsán!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 05:57:25 8/10
(230168/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))) Induljon jól a napunk!:))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 27. - 04:32:29 8/10
(230167/239045)
Lám, van, ami belõled is elõvarázsolja a költõt. S mielõtt bárki elfogultsággal v. túlzással vádolhatna, csak elég megnézni a videót... nem csak Dimasht, hanem a hallgatóságot, az õ reakcióikat, nincs olyan arc, amirõl ne az öröm és az elragadtatás sugározna... és igen, ez már tényleg ajándék... egy égi ajándék, ami amíg hallgatod, elemel a földrõl....

KÉP: a hallgatóság reakciója... és ez nem a dal végén, hanem közben!
https://www.youtube.com/watch?v=yRaKFYY_sJ4&index=14&list=PLbiWGdNTUcTzJkXnepbJn8jMUwmxbmrst
Illiona 2017 jún. 27. - 02:40:13
(230166/239045)
Ma van Dimash elsõ igazi nagykoncertje, Astanában.

Nélkülem.

12 órával vagyunk a premier elõtt. Vannak olyan mûvészek, akik bekerülnek az emberek életébe, adni egy dallamot, egy szöveget, ami megérint, egy kellemes hangot, a nap stílusát.
Egyedi, kivételes, egy tehetség, ami mindenen túlmutat, egy állandó és rendíthetetlen csoda. A nagyság nélküli ember, az emberi beszéd nélkül, rendelkezik mindennel, amit csak az angyalok tudnak birtokolni. Te egy áldás vagy ennek a generációnak és egy ajándék az égbõl, amit nekünk adtak. Csak azt mondom, köszönöm, hogy az életünk része vagy, köszönöm, hogy olyan vagy, amilyen vagy, köszönöm az éneket, és ma este csak repülj, mert mi szebb van ebben a világban, mint amit nyujtani tudsz!
A szív zenéje. A zene és te. Élvezd, vedd a rajongók összes szeretetét, ott kell lenned, a színpadon, és büszke lehetsz a munkára, mert megérdemled az összes rajongást és az összes szeretetet. Jó showt kivánok, legyen ez élmény mindenkinek! ♥♥

https://www.youtube.com/watch?v=yRaKFYY_sJ4&index=14&list=PLbiWGdNTUcTzJkXnepbJn8jMUwmxbmrst