Illiona 2017 júl. 02. - 20:51:56
(230225/239045)
Okja

Megnézve.
Ugy próbálok róla irni, hogy nem spoilerezve, hogy mindenkinek meglegyen az a jó kis fejbecsapás, amit ez a film kivált.
Összességében nekem tetszett, bár volt 2-3 olyan momentum, amikor túl hosszan bontogattak ki dolgokat, vagy éppen bizonyos szereplõkkel kapcsolatosan voltak fenntartásaim.
Nem tudom Amerika mit is szól hozzá, itt nem fényezik nagyon õket, a megszokott módon, hanem pont ellenkezõleg.
De azt hiszem most a génmanipuláció olyan méreteket öltött már, hogy tömegeket mozgat meg az ellene folyó harc - persze eredménytelenül.
Illiona 2017 júl. 02. - 18:04:05
(230224/239045)
Itt van az OKJA felirata:

http://a-pop.eu/cikk.php?id=32
Illiona 2017 júl. 01. - 20:39:30
(230223/239045)
az OKJA c filmnek holnap kész a magyar fordítása, legalábbis a forditó, lapishun szerint.

Közben levették az Avistáról, majd ujra valaki feltette de már csak 1 felirattal (eredetileg 14 felirat volt) az is beégetett angollal ment, és szintén 6 GB-os volt.

Mára megint eltünt, hát ez izgalmas lesz.

De nekem persze már a gépemen, holnap nézhetem.
Illiona 2017 júl. 01. - 09:10:36
(230222/239045)
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jún. 30. - 16:50:04 10/10
(230221/239045)
Juhász Gyula: Consolatio

Nem múlnak õk el, kik szívünkben élnek,
Hiába szállnak árnyak, álmok, évek.
Õk itt maradnak bennünk csöndesen még,
Hiszen hazánk nekünk a végtelenség.
Emlékük, mint a lámpafény az estben,
Kitündököl és ragyog egyre szebben
És melegít, mint kandalló a télben,
Derûs szelíden és örök fehéren.
Szemünkben tükrözik tekintetük még
S a boldog órák drága, tiszta üdvét
Fölissza lelkünk, mint virág a napfényt
És élnek õk tovább, szûz gondolatként.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jún. 30. - 09:11:50 10/10
(230220/239045)
Sziasztok!

Kissé késõn, mert virágról kellett gondoskodnom.....

Viszont tegnap elkezdtem egy újabb sorozatot, amit nem lehet abbahagyni! Idei, fiatal, friss.
http://asianwiki.com/Whisper_(Korean_Drama)

Shin Young Joo nyomozóként dolgozik a szöuli rendõrségen. Mikor apja a korrupt Tae Baek Ügyvédi Iroda áldozatává válik, megismerkedik Lee Dong Joon bíróval. Vajon sikerül õt rávennie, hogy segítségére legyen apja szabadlábra helyezésében, annak ellenére hogy éppen õ volt az, aki elítélte? Milyen titok után nyomozhatott Shin Young Joo apja és kollégája, ami miatt szembekerültek a nagy hatalmú céggel?
Ismertetõt írta: Ancsa
A fordítás is az õ munkája! Viszonylag elég magas nézettséggel bírt.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 30. - 00:20:42 10/10
(230219/239045)
Han GaIn-rõl konkrétan nem tudom, mit írtál, de el tudom képzelni... :))))
Tkp. nekem õ az egyetlen színésznõ, aki valahogy nem igazán szimpatikus.
Nem igazán tudom, hogy miért, egyszerûen csak így alakult, pedig én csak a Bad Guy-ban láttam eddig.
És nemrég fedeztem fel, hogy õ az Éden-béli Lee DongWook (Yeon Jeong-Hun) felesége, már 2005. óta... El is csodálkoztam... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 30. - 00:10:29 10/10
(230218/239045)
Ami nekünk Dél-Korea (vagy csak Korea), az nekik Daehan Minguk (대한민국), vagyis Koreai Köztársaság (sõt, rövidítve "Hanguk"-nak hívják magukat, ami Északon viszont "szitokszónak" számít, mert ott meg Csoszon örökösének tartják magukat...)
Érdekes, hogy a megnevezésre milyen érzékenyek - és te ezt jól tudod a személyes ismeretségeid és tapasztalataid alapján -, és ez valahol érthetõ is a hányattatott XX. századi történelmük után.

Azért az elrendezett házasságok, az egykori kasztrendszer figyelembevétele még ma is erõsen jelen van, nem?
A gazdag csebol elveszi a szegény Hamupipõkét - ez csak romantikus lányregényekben, illetve ilyen doramákban van, nem?
Azért ez errefelé is általános, hogy "hasonló a hasonlónak örül", legfeljebb nincsenek olyan általánosan jellemzõ, régi, merev társadalmi beidegzõdéseink, elvárásaink (már)...
A válások aránya meg Koreában valóban magas, 36% mint Japánban is, ez ott Ázsiában a legmagasabb, de jócskán elmarad a nyugati társadalmaktól.
Az uniós átlag 44%, a magyar arány 67% (valamikor múltkor írtam a stat. adatokat).
Illiona 2017 jún. 29. - 23:40:41
(230217/239045)
semmi baj, mindenki kiszedi ami neki szól!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 29. - 23:38:23 10/10
(230216/239045)
Bocs, azt hittem, hogy az elõbb Illiona írt (akkor még itt volt), ezért az esetleg érthetetlenebb részek tkp. rá vonatkoznak... :))))

De persze az eleje válasz arra, amit Te írtál. :)
Amennyi így nyílt színen belefér, többit max. pü-ben, ha érdekel.
Illiona 2017 jún. 29. - 23:35:28
(230215/239045)
igen, láttam a Lee Jong Won filmlistáján az East of Edent, de nem emlékeztem erre a szereplõre.
Valóban, a gyerekszereplõs részeket kihagytam...

A Man of Will-rõl semmit nem tudok, de ha lesz róla hir, azonnal hozom.


Egyébként Lee Jong Wont éppen a Terms of Endearment elõtti 50 részesben láttam, pont ugyanilyen szerepben!
All Abeot my Familyben. Ott is egy kisgyerekes családapát alakitott, aki csalt, és csalta a felesége.
Sok sok hercehurca után kibékültek egymással, az "ez jutott" belenyugvásával!
Ja, nem is, hanem mert igazán szerették szerették egymást?
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 29. - 23:33:58 10/10
(230214/239045)
És az a legrosszabb, amikor a gyávaság az inkompetencián és a rosszindulatúságon túl még hatalommal is párosul...
Amikor a szakmai féltékenység, a vélt sérelmek hatására akkor is kibabrálnak a másikkal (konkrétan velem), amikor nem várná(m).
Bár tkp. mint írtam, már menetrendszerûvé vált a dolog, kíváncsi is voltam, mi lesz az idei akciójuk - hát ma megtudtam. De ezzel talán az ezévin már túl is leszek... :)
Végtelenül jóindulatú és alapvetõen naiv vagyok, az idegrendszeremet meg nem gyötröm azzal, hogy napi szinten utáljam azokat, akik engem a fentebbi okok miatt (nagyjából önhibámon kívül) nem bírnak, hogy finom legyek... De közben azért mégis frusztráljuk egymást - ilyen akciók alkalmából derül ki...

Az öltözõszekrényem azonban még "üres", mivel a plakátfelelõs Te vagy és még nem realizálódott a korábbi ígéreted... :)))))))
De emiatt ne aggódj, a telefonom és az õ memóriakártyája (ami mindig kéznél van), tele van SSH filmjeivel, sorozataival, képeivel... :))))
Egyébként a múltkori macskás inget én tettem fel az SSH-topicba, szerintem edimir azt sem tudja, mirõl írtál. :)))))))))
Na, majd most! :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 29. - 23:06:19 10/10
(230213/239045)
Láttam a filmek listáját, amiknek várod a feliratát.
Kicsit utánanéztem, mindegyik férfias film... nõi szereplõ nem sokban van bennük. Viszont mindegyik másért, de jónak tûnnek. :)))

Sõt, még azt is bogarásztam, hogy melyiket meddig forgatták és mikor jelent meg, hátha lenne valami támpont a Man of Will megjelenéséhez... (de nem találtam)
Nincs róla még semmi híred? Én már alig bírom kivárni, hogy megjelenjen róla valami konkrétabb a pár soros ismertetõn túl.
Pl. a Battleship Island forgatása december 31-én fejezõdött be és már pár hete megy a promója, bár a bemutatója július végén lesz (bár én elõbb, július 5-re emlékeztem).
A Man of Will forgatását január 31-én fejezték be, úgyhogy néhány héten belül már lehetne belõle valami...
Ráadásul ez is a japán gyarmati idõszakban játszódik.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 29. - 22:54:30 10/10
(230212/239045)
És azt tudod, hogy Lee Jong Woon volt az Édenben DongChul apja?
(ha esetleg tényleg nem láttad a gyerekszereplõs elsõ részeket, bár néhányszor visszaidézték 1-1 pillanatra...)

Bocs, de nekem mindenrõl SSH jut szembe... Nem tudom, meddig fog tartani, de még bírom... :)))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 29. - 22:53:38 8/10
(230211/239045)
Vannak a sorozatnak hiányosságai, hibái, de ha ezen túltesszük magunkat, akkor azért néhány felejthetetlen jelenettel gazdagodhatunk...


Sajnálom, ami veled történt... általában az ilyen típusú "gyávák" ráadásul még inkompetensek és rosszindulatúak is szoktak lenni... ja, kérem, a jellem gyengesége már csak ilyen szép bokrétában együtt szokott megjelenni... Ballagj oda az öltözõszekrényedhez, ott a vigaSSHz.....


KÉP: Mr VigaSSHz!:)))))))))))))
Illiona 2017 jún. 29. - 22:36:05
(230210/239045)
én tudom, hogy a Terms of Endearment nem egy öncélú sorozat.
Dél-Koreában, bocsánat - Rebublik of Korea- nem csak egy egyszerû házasság történik, hanem a két család házasodik,
vagyis nem lehet csak ugy kilépni egy párnak, és külön lakásban boldogan élni.
Nem lehet a másik - esetleg szegény, vagy idióta gondolkodású - családot figyelmen kivül hagyni.
Ezt nekünk nagyon nehéz elfogadni, de attól még igy van.
Ez egy koreai sajátosság, nekik ezzel kell együttélni.
Legalábbis az utobbi idõkig, hiszen azért ott is most már modern, vagy csak modernabb szelek fujnak...
Illiona 2017 jún. 29. - 22:20:58
(230209/239045)
Igen, az ideális film a The Prison (A börtön) ahol kizárólag csak férfiak szerepelnek! :))))))

Még mindig nincs felirat hozzá!!!
Illiona 2017 jún. 29. - 22:15:51
(230208/239045)
Terms of Endearment

Sokkal izgalmasabb volt a 2., a fiatalabb lánytestvér kapcsolatai.
Nem mesélem el az egész történetet - nézd meg magad - de elõbb együtt élt egy fiúval, utána pedig férjhez ment máshoz, eltitkolva, hogy õ már nem egy szüzike, henem egy "megesett" lány.
Ehhez azért azt is tudomásul kell venni, hogy ez a sorozat 2004-ben keletkezett, vagyis akkor még nagyon nagy jelentõséggel mentek ezek a népnevelõ hatású propagandafilmek.
Nekem az nem tetszett, hogy a lánynak volt indoka, miért ilyen kapcsolatfüggõ, szeretetre vágyó személyiségû, akkor miért nem vállalta fel.
Az, hogy a pasi (Ji Sung) miért nem vette el, viszonylag megértettem, elfogadtam.
De azt, hogy miért titkolta ezt el a jövõbeni férje elõtt, azt nem tudom.
Titok márpedig nincs, sem az életben, a filmekben meg pláne.
A férje (Song Il Kook) amikor megtudja, akkor már terhes a nõ.
Eleinte még kitart mellette, de végül is gyõz a család ellenállása: nem tudják családtagnak elfogadni ezt a nõt.
Közben a csaj pedig sir, meg bocsánatot kér, majd sír meg bocsánatot kér, meg sír, meg bocsánatot kér.... igy megy a végtelenségig.
Végül a férj külföldre megy, 3 évig vissza sem néz.
A nõi szereplõ Han Ga In pedig nem más, mint a Bad Guy fõszereplõnõje, akirõl már a multkor kifejtettem a véleményemet.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 29. - 22:15:30 10/10 Előzmény edimir
(230207/239045)
Annyira inspirálóan írtál errõl a sorozatról is, hogy felkerült nálam a megnézendõk közé.
Egyébként is érdekes ez a japán gyarmati korszaka (is) Koreának...

Ami meg ezt a mondatot illeti: amikor elõször olvastam pár napja, már akkor is elgondolkodtam a benne rejlõ igazságon...
De ma olyan helyzetbe kerültem (munkahelyi), hogy kénytelen voltam a saját bõrömön megtapasztalni... ahogy nem csak gyötrõdnek, hanem gyötörnek másokat... :(
Úgy látszik, az utóbbi években legalább évi egyszer van egy-egy olyan esemény, ami ezt alátámasztja. Mert ugye véletlenek nincsenek.
Vagy csak jól fejlett a paranoiám, ami egyébként korábban nem fordult elõ. :)
Illiona 2017 jún. 29. - 21:58:43
(230206/239045)
Ha Ha Ha ....

Igen, ebben a sorozatban van nõ is....
Maga a sori tetszett is, meg nem is.

Maga a történet elég izgalmas lett volna, de a kivitelezés...

Az idõsebb házaspár gondjai: hát nem pont ilyen szinte MINDEN középkorú ember házassága? Ázsiában is, és Európában is?
Van akinél a szabadságvágy erõsebb, a tûréshatár sokkal alacsonyabb szinten van, és valakinél magasabb ez a tûréshatár, és nem akkora a szabadságvágy, ezek a párfüggõ emberek.
De itt ebben a sorozatban a feleséget semmivel nem érte több atrocitás, mint bárki mást. És õ is kikacsintgatott rendesen.
Vagyis középszerû emberek középszerû gondjairól volt szó.
És volt a kötelezõ népnevelés ezeknek a romlott nézõknek: természetesen maradni mindenképp a házasság szent kötelékében, és jó képet is vágni a dologhoz!!!

A férfi szereplõ egyébként Lee Jong Woon volt, és nagyon jól hozta a figurát, igazán neki való szerep.
http://asianwiki.com/Lee_Jong-Won
A nõi fõszereplõt még nem láttam semmiben - vagy nem emlékszem rá- de itt õ is nagyon jó volt.
Kép: Terms os Endearment