Illiona 2017 jún. 18. - 13:08:20
(230065/239045)
Mármint "humorod" természetesen
Illiona 2017 jún. 18. - 11:31:25
(230064/239045)
Hát humoros az van!!! :))))
"A sámánasszony pedig, ha jól látom, rajongótársam a Saimdang-ból, aki az "Anyák egyesülete" hangadójaként nyíltan csodálta a Herceget... :)))))))))"

ezen a "rajongótársam"-on nevetek már napok óta, annyira jóóóó!!!

de komolyan: azt irod, a koreaiak hozzányulnak kényesebb témákhoz is: kivétel a válás.
Ebben is alkottak egy nagyon jó sorozatot, On the Way to the Airport címmel. Nagyon jó volt túlmenõen a témaválasztáson a szereplõk megválasztása, valamint a sorozat kidolgozottsága szempontjából is.
Tulajdonképpen amiért én nem emlitem a nagy sorozatok között, az az, hogy bár a válást állitotta a középpontjába, de a problémákra adott válaszok tekintetében énszerintem nagyon kevés volt.
Ha a My Father is Stranger szerintem gyáva, akkor az Airport is ugyanez.
Mert ugyan igaz az, hogy elválnak, de ezt ugy teszik, hogy a 20 részbõl 15-ban bemocskolják a házastársakat, és igy õk, a két fõszereplõ mint két nagy mártir, összejönnek.
Pedig nem vétlenek õk, egyáltalán nem mártirok, vagy legalábbis nem az itteni mércével mérve.
Mint a házastársaik sem "rosszak", semmi olyan döntésük nincs, ami a házasságkötés utáni.
De mégis maga a sorozat azt sugallja, hogy ha Te normális vagy a házasságodben, akkor nem válsz el, de vannak olyan kihágások, illetve titkok, amelyek után már szinte kötelezõ elválni. De ez nem igy van (szerintem persze). Amikor egy házasságot megkötnek, akkor mindkét félnek megvannak a maga kis titkai, az hogy nem is igazán szerelmes, hogy a gyerek az csak ugy becsúszott pillanatnyi elmezavar miatt, hogy a házasság legmotiválóbb oka a jóképûség volt, meg az hogy fel lehetett vágni a többi légikisérõ elõtt, sõt, lenyulni azt, aki egyébként lehet hogy szerelembõl mást vett volna el.
Vagy a másik házasságban: már a feleségnek megvolt egy gyereke egy korábbi kapcsolatából. Ha õ ugy döntött, hogy nem beszél róla az az õ dolga, õ döntése volt. De nyomozgatni, titokban kapcsolatot tartani, más országbõl ide-oda utaztatni nem az uj család dolga lett volna. A nõ uj férje titkos, meghitt kapcsolata inkább tünk pedofiliának, mint normális nevelõapa szerepnek, hangsúlyozom, az anya határozott "távol tartom a lányom tõletek" szándékával ellentétesen.
Szerintem akkor követtek el hibát a fõhõseink, amikor meggondolatlanul, könnyelmûen kötöttek szerelemmel meg nem alapozott házasságot.

Vagyis nagyon jó volt a témaválasztás, csak épp a konfliktusokra adott válaszokkal nem értettem egyet, semmiképp.
Kép: On the Way to the Airport posztere
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 18. - 06:05:11 8/10
(230063/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))) Jó pihenést!:)))))))))

KÉP: Chicago Typewriter
Illiona 2017 jún. 17. - 20:23:41
(230062/239045)
Én szavaztam: LEE JOON mindenképp!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.hancinema.net/question_of_the_day.php?idday=859

Kép: Lee Joon
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 19:55:04 8/10
(230061/239045)
My Way

Nekem néhol túl direkt megoldásokkal élt a film, ha kevésbé didaktikus, akkor is vettem volna a mondanivalót... de hát ez a rendezõ filmje, nem a saját belsõ mozim!:)

KÉP: a két futó... a két ember....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 19:47:51 8/10
(230060/239045)
My Way

Ki vagy? Hova tartozol? Kezdetben a két fõszereplõ elõtt ez teljesen világos. A háborús élmények vannak, akit kiforgatnak önmagából, néha az emberségébõl is, a kérdés az, hogy a változások milyen irányt vesznek benne... még mélyebbre süllyed, vagy kievickélve megerõsödik és megtisztul....

Ki vagy? Hova tartozol? A környezetedre is hatással vagy...
SPOILER
KÉP: elég hatásvadász, ahogy az apa a fogaival is besegít a fia cipõfûzõjének megkötésébe.... hatásvadász kétségtelen, de egyben jelzi azt a fanatizmust, hogy így akar a japánok által bénára vert keze helyett vmivel hozzájárulni a lehetõséghez, hogy legalább egy téren "legyõzhessék" a japánokat.... a sportban!
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 19:32:16 8/10
(230059/239045)
My Way

Szerintem az eredeti történet is hordoz épp elég üzenetet, de az alkotók úgy gondolták, hogy adnak egy plusz töltetet is a dolognak... így lett két ember története

SPOILER

Két maratonfutóé.... az õ szövevényes kapcsolatuk alakulása tovább színezi a történetet... És így jutunk el a címhez... My way... az út nem csak a fizikailag megtett több ezer kilométer, ahogy eljutnak Koreából Normandiáig, majd haza... sokkal inkább a lelkek útja, a belsõ változásé..... Ez az út talán még nehezebb, ehhez kellenek a közösen megélt szenvedések.... és aztán kiderül, hogy az ember a fontos, nem én, a másik, a társ!

KÉP: - felirat - jó giccses a naplementében a két alak!:) De attól még a mondanivaló nem feltétlenül...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 19:19:50 8/10
(230058/239045)
My Way

Mivel sorozatba vágni nem volt kedvem, így inkább filmet néztem. ,Mióta olvastam a valós történetet, azóta voltam kíváncsi a belõle készült filmre. Magamban teljesen másként képzeltem el, de mondjuk azt hiszem sokan vagyunk így a saját belsõ mozinkkal....

Borzasztó látványos, valóban fantasztikus képi megoldások, a háború hadszínterei valóban megelevenednek, nem is akárhogy.....

KÉP: a robbanás
Illiona 2017 jún. 17. - 17:54:26
(230057/239045)
és ime a másik, már futó sorozaté: You Are too Much cimmel.

az elõzõ filmsorozat cime helyesen: Woman of Dignity.

Nos, nem kellett uj dizájnról gondolkodni, csak lekoppintani egy elõzõt, és ennyi.

Amugy én szeretem a sokatmondó plakátokat, némelyik jobb, mint az egész film, de ezek olyan semmilyenek. És ez is kétszer!!! :))))
Illiona 2017 jún. 17. - 17:50:59
(230056/239045)
Woman of Didnity cimmel uj sorozat stratolt el, majd meglátjuk, milyen.
Ami érdekes az a plakátja:
Illiona 2017 jún. 17. - 17:33:20
(230055/239045)
én is azzal akartam kezdeni, hogy csak azért válaszolok, hogy ne tünjön el a topik :)))))))))))))))

hogy mégsem ezzel kezdtem, az a délutáni szónyókálás és ébredés rovására irandó!!!

De igy felteszek még egy képet, ezekrõl a bizonyos üvegpalotákról, Pusanból.

Nem volt könnyû fotózni, hogy a fotógép befogja az épületeket, amerre sétáltam.
Illiona 2017 jún. 17. - 17:06:35
(230054/239045)
Ma már nem az ország legnagyobb rétegét adja a mezõgazdaság, hanem a legkisebbet (sajnos).
A fiatalok mint beköltöznek a városokba, és az iparban, valamint a szolgáltatásokban keresnek pénzt.

A Sewol katasztrófája óta gondolkodom azon, hogy hogyan tudta egy eszme, egy irányzat, -ami ráadásul kinai,- ennyire beenni magát ebbe a társadalomba, szinte töretlenül. Legyen ott bárki bármilyen vallású, de akkor is a mindennapjait áthatják a konfucionista tanok.

Azt hiszem erre szükség volt a túléléshez. Korea nem maradhatott volna meg önállónak, nem õrizhette meg egyedülálló identitását ha csak morzsányit is engednek ebbõl.
Igy tudott évszázadokon (évezredeken) keresztül fennmaradni, hol a Kina korábbi államformációi , hol Japán uralma folytán. Lehet ezen vitatkozni, hogy mennyire voltak pl Kina elõdállamainak kiszolgálói a koreai nemesek, mennyi adót fizettek (akár rabszolgákban!!!???), de mégis maga a nemzet fennmaradt, egyben maradt

Nálunk ez egész másként zajlott. a török után volt egy nagy nagy "betelepítés", majd attól kezdve mindig valamilyen külsõ hatalom tett róla, - és persze a belsõ kiszolgálók sem maradtak tétlenek- folyamatosan higult a nemzet. A végeredmény? Koreában most is 98 % tiszta koreai!!!

De beszéljünk csak a 80-as évek utáni Koreájáról.
Az egész országban semmi nincs ami 30 évnél idõsebb.
Sem épületek, sem utak, sem iskolák.
Ami maradt, az múzeomokban, és muzeumjellegû hanok falukban jelenik meg.
Van viszont nagyon jól mûködõ metró, üvegpaloták mindenfelé, 2*7 sávos utak vezetnek ki Szöulból, okosházak, okosautók, okostelefonok.
Hogyan is lehetett volna ezt mind megvalósitani, ha nincs némi diktatúra?
Ezt csak emberáldozatokkal, sok sok izzadtsággal, vérrel, igazságtalansággal lehetett elérni!
És az ott élõk ezt tudják, elfogadják.
A koreai ember büszke az országára, látja ugyan ennek a fals oldalát is, de vállat von, és nézi a felemelõ, jó oldalát.
Kép: uj épitésû hagyományos épületek a Gyeongjuban lévõ Yangdong hanok faluban
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 11:36:53 8/10
(230053/239045)
Chicago Typewriter

Nagyon nehéz elengedni... tegnap ugyan próbáltam keresni vmit újat megnézésre, de egyikbe se volt igazán kedvem belevágni... még nem engedte az sorozat kiváltotta érzet.... mert az tényleg olyan jó....

KÉP: Chicago Typewriter... együtt
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 11:33:35 8/10
(230052/239045)
Chicago Typewriter

... és tényleg érdemes a legapróbb részletre is odafigyelni, akár a ruhák feliratára is!:)))))))))

KÉP: ruhadarab felirata... a megelõzõ jelenettel együtt teljes!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 11:26:46 8/10
(230051/239045)
Chicago Typewriter

Ha levesszük a romantika rózsaszín szemüvegét, akkor a sorozat a mát is a helyére teszi a maga problémáival....

KÉP: - felirat - a gyarmatosító japánoktól megszabadulva akad más...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 11:19:51 8/10
(230050/239045)
Chicago Typewriter

Találtam egy kicsit hosszú, de remek, olvasásra mindenképp ajánlott elemzõ írást a Chicago Typewriter sorozattal kapcsolatban, a fordítást teszem fel:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://yooahinsikseekland.wordpress.com/2017/05/02/the-various-findings-in-chicago-typewriter-the-journey-to-find-the-soul-of-writing-a-writers-critical-self-reflection/&prev=search

Jó néhány olyan összefüggésre hívja fel a figyelmet, ami felett talán átsiklottunk.... író szerepe... fekete lista a múltban és ma.... kollaboránsok jóléte a múltban és átmentve a mába....

Néhányat én is kiszemezgettem...
A Szellem kezdetben mindent nagyszerûnek talál az 1917-es Koreában/Szöulban, azért az Író kicsit kijózanítja

KÉP: - felirat - igen, még ez sem a tökéletes világ....de olyan talán nincs is...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 11:09:25 8/10
(230049/239045)
Tunnel

Jav. csalás=család.. egyetlen mássalhangzó a szó végén... és mekkora különbség! Hmm, ez nem Freud (leánykori nevén), hanem csupán annyi, hogy szólt a "család", így aztán kapkodva küldtem el a hsz-t, ellenõrzés nélkül, maradt is benne elütés!:)))))))))))))))

Tunnel... azért jóval több van benne, mint felszínes szórakoztatás

KÉP:- felirat - egy bizarr egyetemi feladat, ami meglepõ emberi reakciókat vált ki... nem annyira az elején a feladattal szembeni berzenkedés, mint inkább aztán a választás....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 09:40:29 8/10
(230048/239045)
Tunnel

Én láttam, nekem tetszett, nem egy szokvány idõutazós. Már korábban írtam itt róla. Meglepõ, hogy krimi létére inkább a csalás, a barátság, a szeretet és a szerelem az, ami dominál.

KÉP: Tunnel... partnerek Múlt és Jelen nyomozója együtt
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 17. - 09:37:01 8/10
(230047/239045)
Tetszik az "Égi Szõrpamacsok" elnevezés:) Érdekes, amit a hármas felosztásról írtál. Nem vagyok vmi nagy kutyás, de annyit még én is tudok, hogy bizonyos kutyafajták habitusukat tekintve bizonyos dolgokra különösen alkalmasak, vagy éppen nem javallottak.

Ezért lehet probléma abból, ha olyan fajtát választanak családi ölebnek, ami fajtája tulajdonságai alapján nem arra való, amikor pedig beüt a baj, akkor a kutyát kárhoztatják, nem a saját butaságukat.

Minden nép kitenyésztette a maga fajtáit ezekre a funkciókra, nekünk a puli, más népnek más...
Egyszer régen még a TV-ben láttam egy border collie terelõversenyt, fantasztikus volt... lenyûgözött az intelligenciájuk... ahogy csupán a füttyjelek alapján végrehajtják az utasításokat, kontrollálják a birkákat...

most nagy hirtelen csak ezt találtam, de itt is látszik vmi belõle, az, ahogy nincs a kutya a gazda közelében, csak a távolból érkezõ füttyre reagálhat, a verseny pontozása...
https://www.youtube.com/watch?v=TjNvjJAvbe0

egy kis extrém látványosság: https://www.youtube.com/watch?v=9-dtfNCPQ3E

És a sapsalihoz egy másik kis adalék, a projekt a megmentésére: https://www.youtube.com/watch?v=0wP7uh5XbOY
10/10
offtopic
kimbin01 2017 jún. 17. - 09:32:48 10/10
(230046/239045)
Sziasztok!

Mi van ezzel a porttal? Csak a hozzászólásokban tudtam belépni! Na mindegy. Túltéve magam a dolgokon egyenlõre, belekezdtem unalomból egy
új sorozatba, és elég rendesen haladtam vele. Tegnapelõtt este 2 rész, tegnap 9, és ma be is fejezem. Igaz, bûnügy, 2 sorozatgyilkos, némi fantasy, bár a végén
kiváncsi vagyok mi fog kikerekedni belõle. Az egészet, csak a melegbarna orgánumú grál lovag (Fated to Love You)kedvéért kezdtem.
Tunnel
http://asianwiki.com/Tunnel_(Korean_Drama)