Illiona 2017 jún. 14. - 19:24:08
(230005/239045)
és még valami érdekes.
tegnap este néztem bele (korábban már láttam végig) az Air City c sorozatba.
Magyar felirata nincs, nem is igazán jegyzik ezt a sorozatot. Vajon miért?
Csupa nagy név: Lee Jung Jae, (Tolvajok, ...9 Lee Jin Wook,(Nagyanyó Kisasszony) Wolja (Wolja :)))))))) ).
Mind nagyon jól játszik, érdekes a történet, csupa repteres sztori.
Mégis a teljes érdektelenség lengi körül.

Azért szerintem, mert a fõszereplõje egy "szuper" nõ: erõs, átgondolt, harcias, öntudatos: szinte mint egy férfi.
De csak szinte: persze õ is lihegne egy férfi után, de nem szeretne gyengének látszani.
Mindenkinek tetszik, de senkinek nem kell, mint nõ végül.
miután õ a fõszereplõ, így minek is nézné ez a 95 %-ban nõkbõl álló rajongócsapat.
Itt nálunk ez már természetes, de ott még nem!
Hiába olya szuper egy nõ, valahogy mégsem super!

Nekem is tetszene, 10 pont a 10-bõl, de csak a fõszereplõnõ nélkül.... igy mindössze 5 pont.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 14. - 19:10:18 8/10
(230004/239045)
My Way

Mondjuk nem szántam filmajánlónak, csak a kisember tragédiája fogott meg a valódi történetben, ahogy akaratlanul sodorja a világ másik végére a történelem szele... és ahogy kénytelen a túlélésért olyan hadseregek uniformisába bújni, olyan hadseregek tagjaként fegyvert fogni, amihez semmi köze.... pusztán élni, túlélni akarja az egészet...
És valahol minden háború értelmetlenségét is megtestesíti, nincs "igaz ügy", csak borzalom és szenvedés....

Szerintem az alaptörténet ismeretében talán annyira nem is fontos a felirat, a fõ vonalat úgyis tudjuk....

KÉP: My Way... kivágás a Trailerbõl... szovjet uniformis osztása a hadifoglyok között...
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 14. - 17:00:50 8/10
(230003/239045)
Tetszik, amit írtál, azt hiszem jól éreztél rá a problémára.

Nekem épp azért tetszett az One More Happy Ending sorozat, mert ha villanásnyira, de ott az elõremutató elemek megfogalmazódnak. Az egyik ilyen, amikor a házasságközvetítõ cég mûködésébe tekintünk be, ahol arra akarja a közvetítõ rávenni az ügyfelet, hogy a saját valós elvárásait, kívánalmait fogalmazza meg... és ugyanúgy a saját valós kondícióját is tegye mellé... ez roppant tanulságos és elgondolkodtató...

Pl. az elvált, gyerekes nõ, aki elhanyagolta magát teljesen, nem csak kinézetrõl, de életvitelérõl is ordít az igénytelenség, de azért jóvágású, vagyonos férjet akar, aki a tenyerén hordozza és drága helyekre viszi nyaralni, plusz a gyerekének is mindent megad.... Álmok és realitás...

Másrészt a Páros Camping feladatai azt mutatják meg, hogy az egykori szerelem hogyan hozható vissza egy kapcsolatba... azaz talán nem kell egybõl a válóperes ügyvédhez rohanni, ha hajlandó mindkét fél tenni érte, akkor megmenthetõ egy kapcsolat....

A 4. barátnõ esete, akinél nyitott marad a sorozatban a lezárás, de a pozitív elmozdulás a holtpontról megtörténik.... kibújt a csigaházból, bátrabb és kezdeményezõbb, ad magára, és reálisan képes megfogalmazni, hogy mit vár a jövõjétõl....

KÉP: a sorozat plakátja
Illiona 2017 jún. 14. - 16:35:41
(230002/239045)
Ma délelõttömet a már a multkor emlitett koreai vállalkozóval töltöttem (hivatal hivatal hátán - ez borzasztó)

egy fontos dologra jöttem rá, mondjuk lehet hogy ez csak nekem uj: nincs olyan hogy South-Korea.

csak olyan létezik, hogy Republik Of Korea.
Igy van az utlevelükben, és minden más iraton.
Kérdeztem az embert hogy akkor most mi van????? erre azt mondta, igy mondják otthon: South Korea, és igy irják: Republik Of Korea.
Most ezen elmélkedem már itthon, hogy akkor hogyan is van ez?

Kép: Kimchi fesztivál 2016 novemberében Szöulban, a Városháza elõtt.
Illiona 2017 jún. 14. - 16:24:56
(230001/239045)
a My Way nekem le is van már töltve, nem tudom hogy felirat van-e hozzá, de még nem szántam rá magam, hogy megnézzem, de most a nyáron rengeteg idõm lesz.
Illiona 2017 jún. 14. - 16:23:25
(230000/239045)
az elõzõ beirásomat Neked szántam válaszül, vagy inkább csak egy vélemény, egy elmélkedés volt.
Illiona 2017 jún. 14. - 16:19:36
(229999/239045)
Igen, a koreaiak, maga az átlagember nagyon álszent.
Ott a társadalom nem is élte meg a demokratizálódás lassú folyamatát, hanem a diktatúrából, és a konfucionista szemléletbõl egybõl lett a nagy szabadság.
Ezzel nemigen tudnak (még) mit kezdeni.
Szivesen nyulnának vissza a tradiciókhoz, de azt is tudják, hogy a boldogtalanság is ott gyökerezik.

Ezért lenne jó, ha olyan mûvek készülnének, amelyek valahogyan utat mutatnak ebben.
De a My Father is Strange is megfutamodott, mert nem akart olyan mûvet késziteni, ami úttörõ módon elõremutat, hanem jobb a biztonságos, de kizárólag álmaikban létezõ viselkedésformákat bemutatni.

Az a legnagyobb baj, hogy itt Európában is hiába tombol a nagy szabadság, meg emancipáció, meg liberalizmus, az emberek nem boldogabbak, igazi depressziós nemzedékek léteznek, számtalan esettel, amikor a tulzott szabadság már szabadossággal párosul, vagy a túlemancipált nõk nem értik, miért nem jut nekik rendes pasi, + rendes család.

De mi korearajongók vajon miért is szeretjük ezt az országot? mi az, ami vonzó benne?
Mert itt még õrzik a hagyományaikat, vagyis pont azért, amitõl õk szenvednek.
Ez azt hiszem egy feloldhatatlan ellentmondás.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 14. - 14:59:19 8/10
(229998/239045)
Ezt leánykori nevén barátságnak hívják!:)))))))) Csak a te és Illiona kedvéért néztem meg az East of Edent és vágtam bele a Saimdangba, SSH is csak ennyi nálam.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 14. - 13:33:51 8/10
(229997/239045)
Sokszor vagyunk úgy, hogy vmit keresünk, aztán egy tök más dologra bukkanunk. Ma én is így jártam.
Ebbõl a blogból már Ljerk egyszer feltette az admirálisról az írást, most jöjjön egy egyszerû koreai fiatalember kálváriája, érdemes az írást egyfajta korrajzként is kezelni.
http://tortenelmiportre.blog.hu/2016/12/17/yang_kyoungjong

Szerencsétlen koreai harcolhatott japán, szovjet és német mundérban... és ami a ritka, túlélhette ezt a furcsa játékát a Sorsnak!
KÉP: a róla készült film plakátja

A film trailere: https://www.youtube.com/watch?v=dzInH4-Kk8U
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 14. - 07:04:50 8/10
(229996/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))))))))

Húúúúúúúúúú, annyi mindenrõl írtatok, csak sajna nekem jön gaya......
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 13. - 23:43:52 10/10
(229995/239045)
Ezek szerint mégiscsak jól értelmeztem, amit írtál... :))))))
Mondjuk nem értem a magyarázkodást?! :)))
Ha csak poénnak szántad, akkor hogy fordulhatna elõ Veled, hogy "hajnalban már ilyen bukfencek is megengedhetõek az agynak".
Meg kell hogy cáfoljalak: ezt leánykori nevén freud-i elszólásnak hívják... :)))))))

A "történet általában (engem is) jobban IZGAT a színésznél",... de van aki kivételeSSH... :)))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 13. - 23:31:02 10/10
(229994/239045)
Érdemes rákattintani a táblázat 3. oszlopában (% Divorce:marriage ratio) valamelyik nyílra, így növekvõ/csökkenõ sorrendben látszik, hogy mennyi válás jut 100 házasságra...
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 13. - 23:25:13 10/10
(229993/239045)
Szép estét!

Most komolyan ilyen prûdek, vaskalaposak, vagy nem-is-tudom-milyenek a koreaiak?! :)))))))
A Lee JunKi-oldalon olvastam nemrég egy sorozatról: http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=4019039&highlight=4019039#4019039
Maryu fordítja (67/70. résznél tart) és a címe alapján el nem tudtam képzelni mirõl szól, ezért rákerestem:
http://doramaforever.hu/viewtopic.php?f=44&t=206&sid=e2f484836f6aad589200bdae5055d89e
"Ez a történet két nõrõl szól, akik nem a helyes utat választották. Megmutatja, hogy mennyire veszélyes lehet egy nõnek összeköltözni és együtt élni, még a házasságkötés elõtt a barátjával. Korea rendelkezik a második legnagyobb válási aránnyal a világon. Sok házasság megy tönkre azért, mert az egyik fél csalja a másikat."
[Mondjuk ez az oldal ennek némileg ellentmond: a magyar arány 67%!, vetekszik a portugálok 68 és a spanyolok 61%-ával, míg a szintén temperamentumos, mediterrán olaszoknál és görögöknél csak 25%; furcsán magas (a legmagasabb) Belgium 71%-a, az EU átlaga 44%; hozzánk képest Dél-Korea és Japán "csak" 36%-os, viszont ÁZSIÁBAN tényleg ez a legmagasabb arány... https://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1l%C3%A1si_statisztika ]

Azt eddig is tudtam, hogy Koreában rengetegen lesznek öngyilkosok (mint nálunk), rengeteget isznak (mint mi), de hogy még a válások száma is ilyen magas, arról fogalmam sem volt - hiszen a sorozatokból nem ez/vagyis ez nem derül ki... Mégiscsak egy tradicionális, konfuciánus társadalom, de úgy látszik a modernizációval ez is együtt jár.
Ezek után nem csodálom az "álszenteskedésüket", ami miatt ezek szerint a My Father is Strange is szájbarágós... :)

És azt meg pláne nem csodálom, hogy a Saimdang-ban nem lehetett semmi az 50.000 won-os Saimdang és az õ kitalált Hercege között.
Na, majd pont a Megszállott SSH-ja tapogathatja ezt a "Szent Asszonyt"!!!! :)))))))))))))))))))))
Illiona 2017 jún. 13. - 22:31:40
(229992/239045)
Illiona 2017 jún. 13. - 20:37:37
(229991/239045)
My Father is Strange

itt a link, csak visszakerestem, mert még reggel láttam:

http://www.allkpop.com/article/2017/06/jung-so-min-and-lee-joons-kiss-scene-in-the-weird-father-under-review-for-portraying-sexual-harassment
Googles fordítás!!!!:
Jung So Min és Lee Joon csókos jelenete a KBS 2TV hétvégi dráma "The Weird Father" címû filmje a Koreai Kommunikációs Szabványügyi Bizottság felülvizsgálat alatt áll.
A június 11-i epizódban a színészek azt mutatják, hogy a producerek Byun Min Youngt (Jung So Min) követik Ahn Joong Hee-re (Lee Joon) az arcon és az ajkakon, mert ehhez szüksége van az ajkakra a forgatáshoz.
Sok nézõ kényelmetlenül találta a jelenetet, és még szexuális zaklatásnak is nevezte, mivel a két karakter kénytelen volt csókolni egy munkahelyen. Néhány nézõ panaszt emelt a két karakter kapcsolatáról is. A nézõk tisztában vannak a születésük titkaival, azonban Byun Min Young és Ahn Joong Hee úgy vélik, hogy passzívak és stepbrotherek a drámában.
Lásd még: [OP-ED] A T.O.P Marihuána botrány kiemeli a kulturális különbségeket
A jelenetet végül elküldték a Koreai Kommunikációs Szabványügyi Bizottság felülvizsgálatára.

A panaszokra válaszul Bae Kyung Soo CP "A furcsa apa" szintén biztosította a nézõket azzal a kijelentéssel, hogy "A dráma szerint a két karakter úgy gondolja, hogy passzív lesz, Nem kapcsolódnak egymáshoz, és nem lépéstestvérek.

:))))
Illiona 2017 jún. 13. - 19:30:41
(229990/239045)
My Father is Strange

a történet egyébként folytatódik, de továbbra is a gyáva vonalat erõltetik!
Az a párocska, akik harmincon felül összeköltöztek szülõi engedély nélkül, azoknak kiverték belõlük az esküvõt, mondjuk az anyosok egymást nem szivlelik, de attól még a gyerekeik csak esküdözzenek!
A nõ anyja fekvette a "világvége" hangulatot az arcára - de jó, nem kell jelenetrõl jelenetre hangulatot váltani, igy mehet 10 epizód egymás után!!! :))))

Engem mondjuk ezek már ettõl kezdve nem is érdekelnek, amikor nézem az uj epizódot, akkor csak az apa és a szinészfiú kapcsolatára fókuszálok!

Képen : Lee joon
Illiona 2017 jún. 13. - 19:25:18
(229989/239045)
My Father is Strange

egy mai idézet a facéról:
"LEE JOON (MBLAQ Lee Joon). - Kicsit gyilkos tekintet, de most õ következik a botrányok sorában. Levették egy jelenetét a Father Is Strange címû koreai drámának. A tévések olyan szánalmasan prûdek, hogy lehet, hogy a dél-koreaiakat tényleg a gólya hozza. Na, nem kell semmiféle extra jelenetre gondolni, ez nem amerikai film - három rúzsfolt miatt lett botrány - leginkább kozmetikai reklám lehetett, mert a szereplõkön olyan természetellenes volt a smink, hogy ismét sikerült túlzásba vinni a kifinomult ronda rózsaszín ajakrúzs-promociót! Hát, azt hiszem, maradjunk az ördögibb és bevállalósabb Lee Joonnál, mint a kis festett szájú butácskán nézõ figuránál. Õ csak követte a rendezõ parancsait..."

A történet folytatása szerint egyre közelebb kerül egymáshoz az örökké szomorú (bár ujabban néha már mosolygott is) arcú, és mindenképpen még mindig tátottszájú leányka. (aki ugye 31 évesen már vénkisasszonynak is titulálható, vagy minek???)
Ennek a folyománya ez a jelenet. Nem is értettem, hogyan és miért került bele!
Nem vették le, én láttam, azt hiszem az én sóhajomat hallhatták meg Koreában, és gyorsan cselekedtek, mert TÉNYLEG borzalmas volt!!!
Vagy ez már a vágott verzió, ennél több volt?
De nekem még ennyitõl is hányingerem lett!!!
Éljen a Korei cenzúra!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 13. - 17:39:38 8/10
(229988/239045)
Szép napot!:)))))))))))

Azt csak poénnak szántam!:))))))) Hajnalban már ilyen bukfencek is megengedhetõek az agynak. Kedvelem SSH-t, de a történet általában jobban izgat a színésznél. Én a sztoriért nézek sorozatot/filmet....
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 13. - 13:21:50 10/10
(229987/239045)
Szép napot Mindenkinek!

"Talán óvatos duhaj vagyok!:)))))))) Nagyon csúnya dolog egy barát címét elorozni!:)))))))))))"
Ezt a mondatodat valahogy nem igazán értem.
Vagyis talán érteni vélem, de azt meg nem tudom (Rólad?!) elképzelni... :)))))))))

Mindenesetre látom, vannak képeid kívágva a 3WOL-ból. :))) Én egyelõre csak az Obsessed-bõl vágtam ki "párat", de azok nem publikusak sajnos ... :))))))))
So JiSub oldalán írta valaki, hogy a film után úgy nyilatkozott SJS, hogy SSH nagyon bátor, õ biztos nem mert volna egy ilyen szerepet elvállalni, mint a barátja. :)
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 13. - 06:57:42 8/10
(229986/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))) Induljon jól a napunk!:))))))))))))