8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 15:16:24 8/10
(230085/239045)
Korean Culture Series

KÉP: legalábbis a hétköznapokban sietõsebben mennek jóval, mint mi... a táblázat szerint nálunk csaknem 3-szor több lépést tesznek meg percenként!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 15:13:05 8/10
(230084/239045)
Korean Culture Series

Aztán az egyes "kód-szavakat" rendesen körül is járják...

Nézzük közülük az elsõt! Ppallippalli....
KÉP: - felirat - vajon tényleg jellemzõ rájuk a sietés?
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 15:09:45 8/10
(230083/239045)
Korean Culture Series

KÉP: - felirat - itt vannak azok a bizonyos kód-szavak, amikkel önmagukat jellemeznék....
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 15:08:12 8/10
(230082/239045)
Korean Culture Series

KÉP: nekem nagyon tetszett a 12., a nemzeti karaktert bemutató rész felvezetõ képe!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 15:06:24 8/10
(230081/239045)
Korean Culture Series

KÉP: - felirat - itt találjátok a 14 témát, amit a sorozat felölel
Illiona 2017 jún. 19. - 14:01:57
(230080/239045)
nem irtam, hogy abbahagyom, csak éppen nézek mást is mellette.

Az 1-3 epizód alapján kicsit olyan lassú, megfontolt. De a megfontoltság nem a munkára értendõ, nem pozitív jelzõ, maguk a rendõrök is a multban olyan lassúak, állandóan magukkal foglalkoznak, a saját személyükre vonatkozó lapos , semmitmondó megjegyzésekkel.
Fõrendõrünk megérkezése a jelenbe is olyan laposra sikeresett.
Azonkivül hogy állandóan morog az orra alá, az olyan nekem, hogy ennek a szinésznek szép orgánuma van, sokan emiatt szeretik, és akkor ingyen van, jusson ennek a sok ajummának bõven: állandóan beszéltetik, sokszor csak magának, dünnyög, morog.
Nekem is tetszett korábban az orgánuma, de ebben a sorozatban túl direkt, túl sok belõle.

A poént a T-Money kártyával már elsütötték máskor, azt hiszem hogy a Hero cimû Lee Jun Ki sorozatban, ennél sokkal poénosabban, ütõsebben.
Minden buszon lehet fizetni egyébként is készpénzzel, ezek az autómaták akár visszaadni is tudnak.
A nyomozó hogyan nem gondolt arra, hogy van-e pénze, hogy utazgathat pénz nélkül?
Vagy eleve arra játszott, hogy neki a multban nyomozóként mindent lehetett?
Mert ha a pénz, ami nála volt az már régi lett volna, lejárt címletekkel, akkor is más lett volna? de igy?
Vagyis van kérdés bõven, majd ma talán felpörögnek az események....

És még egy dolog: már máskor is megfigyeltem, hogy az OCN-s sorozatoknak van egy monoton alaphangja, valami sejtelmes, nem csak ennek, hanem a többi sorozatnak is. Tudom hogy igy akarnak sajátos hangulatot biztosítani, hogy mindig tudjuk, milyen sorozatot nézünk, de nekem ez több mint furcsa, és ez nem az elsõ már...

A Gap Donggal pedig nem is lehet összehasonlítani.
Ez nem alma-körte kérdése.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 13:27:10 8/10
(230079/239045)
Koreaiak magukról

Ha vki ismeri, attól elnézést, aki nem, annak ajánlanám a youtube-on azt a 14 részes összeállítást, amit a koreaiak készítettek 14 témában magukról Korean Culture Series összefoglaló címmel. Ebbõl azt a részt tenném fel, amelyikben a saját nemzeti karakterükrõl beszélnek.
A kulcsszavak: ppallippalli, han, jeong, gibun... ezeket mutatja be az élet különbözõ területein. Angol nyelvû, de remek kis összeállítás, amit sokszor nyelvismeret nélkül is tökéletesen megértünk az összeállításban szereplõ képsorok, grafikonok nyomán. Nagyon jó a 45 utáni gazdasági, politikai változások megismeréséhez.
https://www.youtube.com/watch?v=fUA77h_8sng

Az jutott eszembe, vajon mi miért nem csinálunk egy ilyet magunkról, hogy a világ jobban megismerjen bennünket?
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 13:10:38 8/10
(230078/239045)
"Kívánom, hogy minden napot élvezzetek és tele legyen mosollyal."

Azt hiszem, nem is lehetne ennél jobbat kívánni!:) Rendkívül kedves és figyelmes ügyfeled, ez a "bevezetõ rész", mintha nem is "üzleti", hanem magánéleti/baráti kapcsolatot jelezne. Csodálatos derü árad a soraiból és egy szimpatikus életigenlõ pozitív hozzáállás... õ már tudja, mi az igazán fontos az életben!:))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 12:50:45 8/10
(230077/239045)
Tunnel

Adj neki egy kis esélyt még!:)
Igen, nekem tetszett. Itt is egy sorozatgyilkost üldöznek, mint a Gabdongban, de teljesen máshová kerül a hangsúly, mint ott. Talán kevésbé fordulatos, pörgõs, különleges, nem is szerencsés a kettõt összevetni, annyira mások. Talán a Tomorrow With You és a Goblin kapcsán írtam, hogy nem szerencsés õket rangsorolni, olyan, mintha az almát vetnénk össze a körtével. Vhogy itt is ez az érzésem. Felszínen van hasonlóság, de a mélyben jóval nagyobb az elérés.

Már kicsit kopik a benyomás, azóta elég sok mindent néztem, de ha jól emlékszem, akkor a 8. rész táján jön a fordulat, amikor az addig minden sima ügy megkavarcolódik.

SPOILER
Kifejezetten tetszett, ahogy a múltbéli Nyomozó kötõdik a feleségéhez, ahogy kiderül, hogy a jelenben ki hogyan kapcsolódik hozzá. És a téma ellenére ahogy mégis az emberségrõl szól elsõsorban. Szerettem a végét, nincs elvarrásból rózsaszín cérnagombóc... csak finom öltések, aminek a végére mi kötjük a csomót!:)
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 12:30:07 8/10
(230076/239045)
Az írógép nekem gyerekkori emlék, édesapámé volt, talán még írni se tudtam, amikor már pötyögtem rajta, tetszett a hangja, a mechanikus mozgása. Sosem tanultam meg rajta "rendesen" gépelni, csak ahogy a kezem ráállt. Mondjuk az elsõ szakdolgozatom még rajta írtam, a következõt már számítógéppel. A Chicago Typewriter nálam is felszínre hozott egy csomó emléket!:)

KÉP: Chicago Typewriter
Illiona 2017 jún. 19. - 09:38:04
(230075/239045)
na, ma napinditónak a következõ üzenetet kaptam az itt (Szegeden) lévõ koreai ügyfelemtõl:
persze csak a bevetõt osztom meg veletek, a prózai részt nem.
Csak hogy mindenki lássa az õ életszemléletüket, ez ugy gondolom többet mond, mint bármelyikünk filmbõl vett elemzése a koreai társadalomról!
A többes szám nekem, és a fiam feleségének szól, õ szokott tolmácsolni amikor ügyintézni megyünk. De ezt a szöveget koreaiból magyarra forditotta szakavatott tolmács, én már igy kaptam:
"
"Kellemes szép hétfõ reggelt!
Jól telt a hétvége?
Sokat nevettetek együtt a családdal?
Koreában van egy olyan mondás, hogy ha nevetsz, rád mosolyog a szerencse. Az orvosok is megállapították kutatásaik során, hogy aki sokat nevet, az tovább él, ezért érdemes nevetni, hogy a boldogságra rátaláljunk és akár tovább is élhetünk. Hisz mekkora nagy boldogság, ha szeretteink körében sokáig élünk.
Kívánom, hogy minden napot élvezzetek és tele legyen mosollyal."

Nos, igaz hogy órákig sírtam a filmemen, sajnálkozva a leukémiás nõ sorsán, de egyébként tényleg mosolygós hétvége volt, és tényleg a családdal, barátokkal.
Hû...
Illiona 2017 jún. 19. - 08:39:19
(230074/239045)
ez a "ha meghalsz akkor megöllek" poén elhangzik a most nézett My Life's Golden Age c sorozatban is.
A leukémiás lánytól amikor elköszön a võlegénye, akkor mondja neki, hogy ne betegedjen meg, mert az végzetes lehet!
Illiona 2017 jún. 19. - 08:35:39
(230073/239045)
Ez egy nagyon jó sorozat, én valamikor tavaly láttam.
Jo Dong Hyuk nagyon nagyot alakit benne, ekkor figyeltem fel rá.
De Kim Hyun Joong is nagyon jó benne.

Én az este elkezdtem a Tunnel cimû drámát nézni, hát nálam csak éppen közepes.
Ugy emlékszem edimir is, és Kimbin is dicsérte nagyon?
3 részt néztem meg belõle, utána másra váltottam, de ma folytatom...
Illiona 2017 jún. 19. - 08:30:14
(230072/239045)
Hû, én most néztem, hogy az este tucatnyi elütés, meg más betû, meg a zárójel vége hibát vétettem, elnézést érte.

Hát próbáljátok a szövegkörnyezetbõl kitalálni, nem irom ujra.
Az igaz hogy van helyesirás ellenõrzés, de miután nem használok ékezetes betûket, emiatt egyébként is minden szövegem olyan mint a karácsonyfa.
a Chicago Typewriter kapcsán gondolkodtam el azon, hogy 14 éves korom óta használtam az akkori Jugoszláviából behozott táskairógépet, (ezen a vidéken mindenki ilyet használt) és vakon irtam rajta, és azon ugye nem voltak ékezetes betûk.
Az elsõ számitógépet 1996-ban vettem, azóta irok normál billentyûzeten, de még mindig nem állnak rá az ujjaim a hosszú ékezetes betûkre.
Valószinû hogy ebben az életemben már nem is fog megtörténni.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 07:28:45 8/10
(230071/239045)
Inspiring Generation

És van az ellentetje, amibõl bõg a butaság!:)))))))))))))

KÉP: - felirat - ez ám a veszélyes fenyegetés, életveszélyes!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 07:26:10 8/10
(230070/239045)
Inspiring Generation

Szeretek kivágni jó kis mondásokat....

Íme, egy a magvasak közül...

KÉP: - felirat - ráérünk akkor aggódni, ha bekövetkezik, ne stresszeljünk elõre!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 07:22:42 8/10
(230069/239045)
Inspiring Generation

Innentõl kicsit megvagyok lõve, mert eddig a munkahelyet csak úgy emlegettem "gaya"..., de most az Inspiring Generation sorozatból kiderült, hogy Gaya nem csak az egykori õsi királyság volt, a név jelenthet mást is....

Az apa magyarázza a lányának a neve (Gaya) jelentését...

KÉP: - felirat - hmm, szeretem a munkám, a munkahelyem, a kollégáim, de ezt a képzetet sosem társítottam!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 19. - 07:16:27 8/10
(230068/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))))) Induljon jól a nap, a hét!:)))))))))))))))
Illiona 2017 jún. 19. - 00:12:33
(230067/239045)
Az All Abeot my Family c sorozat 56 részes hétvégi családi dráma.
Fut még My Life's Golden Age cimmal is, én igy töltöttem le, az Avistáról, és googles fordítással néztem végig.

Van a sorozatban egy másik történet is, egy szép szerelem története.
A fiú meg a lány találkoznak , többször is, és a fiú felajánlja, hogy legyen a felesége (neki most egyén körülmények miatt sürgõsen kellett volna egy feleség. Miért, mindenki vágyik valamire...
A lánynak van egy 8 éve kómában lávõ apja, iszonyatosan el van szegényedve emiatt, és kell neki az esküvõért kapott pénz.
Bár igy kezdõdik, de azután szerelembe fordul át ez a töténet, és ásó , kapa, nagyharang...
Mint a mesében...
De ez egy koreai sorozat, vagyis semmi nem az aminek látszik.
A lánynak kialakulóban lévõ leukémiája van, amit mindenki elõl titkol.Emiatt késõnn, ha esetleg tünetmentes lesz, akkor sem lehet gyermeke.
Késõbb a fiú az esküvõ elõtt lemondja, mégsem veszi el, kiderül a lányt már korábban is dobták, közvetlenül az esküvõ elõtt, igaz akkor az összes pénzét elvitték, itt legalább a fiú nem vágta át.
Ez a lány is örökbefogadott, és a két esküvõ lemondása miatt a lányt kihajitják az utcára,
Végül kétségbesett helyzetében eladja a sztoriját egy dokomentumfilmes csapatnak. Hát itt meg ki a rendezõ???? persze a korábbi võlegény.
A lány egy iskolában edzõ, és ki az iskola igazgatója: nem már mint a rendezõ anyja, aki még mindig 9 évesnek kezeli a fiát, a tulajdonának tarja, és nem is nézhet rá más nõ, mert annak vége,
Nem ragozom, de van fordulat bõvel, a forgatás során egymásba szeretnek.
Kiderül a fiú anyja sem volt Teréz anya, a lány anyjával nagy barátnõk voltak, és lenyulta annak a pasiját, miközben az anya terhes volt, elvetélt, és soha nem lehetett ujra gyereke. Ujabb családi botrány mostmár azután igazi, a fiataloknak szakitaniuk kell.
A lány helyzete a stresszõl , (MEG SOK DISZNÓHUSTÓL-az én megjegyzésem) hirtelen rosszabbodni kezd, harc kezdõdik az idõvel, nincs alakalmas csontvelõ, a fíú elindul, hogy megkeresse az eredeti szülõanyját, megtalálja, annak van 2 gyermeke, titokban tartva a kilétét vérvizsgálat, és hát nem hepatitis hordozók mindannyian.
A lány már a végét járja, a fiú odaáll mellé, semmi nem érdekli mostmár, pedig az anyja még patkányméreggel is megzsarolja.
Végül mégis a szülõanya intéz donort, a saját hugát, megkezdõdik a gyógyulás.
Egy hónap mulava a fiatalok összeházasodnak, hogy azt a kis idõt együtt lehessenek.
Ez volt a fõ szál egyébként, és ennyi nyomoruságot, és mégsem volt nyomasztó.
A fiút egyénként már ismerjük: Shin Sun Rok
Illiona 2017 jún. 18. - 23:48:15
(230066/239045)
befejeztem az All abeot my Family c sorozatot, nagyon jó volt!
és lám, ebben is egy igazi válás került teritékre, minden alkotóelemmel, ami ilyenkor együtt van: megcsalás, anyós, após, anya apa, testvérek.
Van egy gyerek is.
A feleség nagyon öntudatos, és öntörvényû. A reggeliknél hiába vár rá a család, õ nem ér rá enni velük. A kisgyereket rángatja, hogy az se érjen rá, neki vinnie kell magával az oviba. A munkája mindennél, és mindenkinél fontosabb.
De nem ez a legrosszabb tulajdonsága: a férjét is csak néha immel ámmal engedi az ágyába, nagy kegyesen leereszkedve hozzá.
Már azt gondolhatnánk, hogy frigid, de nem, az üzleti uton Bankokban a szállodában nagyon is forró volt.
A közös gyermek, amit nevelnek se a férjtõl származik, de mondjuk ezt a férj is tudta.
Egyébként árva, örökbefogadott gyermek volt.
Nagyon érdekes, ahogy szépen a kiváltságok tünnek el, és marad a könyörgés.
Késõbb már az sem, hanem az egyedüllét, a gyerekkel, pénztelenül, szerelem nélkül, azután már lakás sincs, kénytelen visszaköltözni a nevelõszülõk házába, megalázkodni, stb.
Nagyon jó karakter, nagyon jó lehetõség a szinásznõnek, akit a Haeundae's Murder c egyrészes filmbõl ismerhettek már, õ volt ott az az anya.
Jó szinésznõ, és nem játszik túl sok szerepben, vagyis ujszerû tud maradni.
Itt egy ismertetõ róla:
http://asianwiki.com/All_About_My_Family