8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 20:44:33 8/10
(229465/239045)
Gap Dong 19. rész

KÉP: Az említett helyen elõ is kerülnek az áldozat maradványai...

Megjegyzem, amikor a telefonon a csapatát értesíti Ha nyomozó a helyrõl, akkor újfent Feleségemnek szólítja a társát.... Hmm, jelzés talán, hogy a Doktornõvel véget ért a kapcsolata, már nem randiznak...
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 20:40:38 8/10
(229464/239045)
Gap Dong 19. rész

A beismerõ vallomás kicsikarásához a Fiú adja meg a kulcsot.... lehet, hogy szemrebbenés nélkül gyilkolt Gap Dong, de õ maga félti a saját életét! Így aztán Ha Parancsnok arra apellál, hogyha már úgyis meg kell halnia, akkor magával viszi a halálba Gap Dongot.... egyre rosszabbul van látszólag, a kocsit pedig az útmenti kõkorlátnak vezeti...

KÉP: - felirat - a rémült Gap Dong bevallja, hova ásta el áldozata testét.....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 20:34:16 8/10
(229463/239045)
Gap Dong 19. rész

Bár mindketten sürgõs orvosi ellátásra szorulnának, de a nyomozó nem a kórházba viszi a kocsijába bilincselt Gap Dongot, hanem "kocsikázni" mindaddig, míg a 9 emberölésen túli gyilkosságairól nem val.... Hiába erõsködik Gap Dong, hogy nem volt több

KÉP: - feliratok - Ha nyomozó meggyõzõdése, hogy igenis legalább egynek lennie kellett, erre emlékeztetne a fotón a lóhere az Eiffelt torony fotóján....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 20:29:32 8/10
(229462/239045)
Gap Dong 19. rész

KÉP: Gap Dong és a nyomozó egyaránt megsérül
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 20:27:53 8/10
(229461/239045)
Gap Dong 19. rész

Ez a rész tkp. két egységre oszlik. Az elsõ felében lezárul a rendõrség "B" terve, ami már a múlt részben kezdõdött, a másik fele az utóhatást mutatja be....

Mi volt a rendõrség B terve? A két Gap Dongot elkapni, az eredetit a múltból (Csa Parancsnok). és a jelenkori koppintóját (Fiú). Ehhez két egységre oszlanak. Az egyik egység Ha nyomozó vezetésével a régi Gap Dongot akarja csapdába csalni. míg a másik egység Tigris vezetésével a Fiút. A sorozat lüktetését a két szál felváltva történõ gombolyítása adja. Én az unalmasabb verzió mellett döntöttem. egyenként venném õket sorra....

A múlt rész azzal zárult, hogy lövést hallottunk az uszodából..
Nos. a Fiú elhitette Gap Donggal, hogy a többszörös személyiségre hivatkozva büntetlenül végezhet a nyomozóval, ez volt a csapda...

KÉP: erre felkészültek, az elbújt rendõrnõ is lõ.....
Illiona 2017 máj. 13. - 16:42:53
(229460/239045)
My Father is Strange

Folyt.

Hogy mi a céljuk ezzel? hogy egy elavult társadalmi modellt mutatnak be, mint követendõ példát? kinek?
A fiatalok nem nézik ezeket a hétvégi sorozatokat, és akik nézik, (Koreában) azok az idõsebbek, meg egyedülálló nõk.
Õk lehet hogy erre vágynak, de soha már nem kapják meg.
Hogy a mai társadalmi berendezkedésbõl valami azért hiányzik?
Valami, amit a filmesek nem tudnak megfogalmazni?
Emiatt visszamennek 20-40 évvel ezelõtti modell másolni ?

Más. Itt van a legfiatalabb lánytestvér. Õ a jellemváltozás csúcsa.
31 évesen még mindig sértõdött középiskolást játszik, elsõ munkahelyelyén épp elhelyezkedett, már 3-szor ki akarták rúgni a hülyesége miatt.
Mindig mindenkit beárul. És belõle lesz majd vaéaki: gondolom a szupernõ a végén, aki mindent visz?
???
Hát én nem hiszek az ilyen gyors jellemváltozásokban, lehet ez egy tudatos, felvett viselkedés, de az elsõ teher alatt, ami bekövetkezik, össze is omlik.
Na, de ez már egy másik sorozat lesz!
Ezeket a sorozatokat csak akkor lehet megnézni, ha olyan húzónév van benne, mint itt a szinészfiú, és az õ apja, a többin meg csak nevetni egyet, és nem belegondolni az amugy nem nevetnivaló életük pillanataiba.

Kép: a szinészfiú kénytelen maga vezetni az autóját, a lány még arra sem alkalmas
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 14:38:23 8/10 Előzmény edimir
(229459/239045)
Kedves Libaglyok!

Decemberben volt az utolsó találkozónk még Mikulás táján. Idõszerûvé vált, hogy újra találkozzunk, ha Ti is úgy gondoljátok. Május vége felé talán lesz már olyan jó idõ, hogy nyugodtan bevállalhatjuk a szabadtéri programot. A Fõpapnõnk majd úgyis elintézi!:)))))

Helyszínként a régi megszokott helyünkre gondoltam: Városliget és a padok!:)
A jellege az ilyenkor bevett: batyus, azaz mindenki hoz vmi finom falatot. Osztozunk étken és gondolaton!:))))))))))))

Elõtte esetleg lehetne kiállítást nézni a közelben.

Az ajánlatom: Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Mûvészeti Múzeum
Kiállítás: NÁGÁK, ELEFÁNTOK, MADARAK - VISELETEK DÉLKELET-ÁZSIA SZÁRAZFÖLDI TÉRSÉGÉBÕL .

Nagyon ígéretes az ismertetõ a különbözõ textilek kódolt jelentésérõl.
http://hoppmuseum.hu/kiallitas
2017.05.20. - Városliget

1./ edimir + múzeum
2./ Illiona
3./ kimbin (?-bármi közbejöhet)
4./ Cilia (biztosan)
5./ maggi
6./ döncimama (és örülünk neki)
7./ Crutia
8./ boil54
9./ micike ???? (ha megyek, a múzeum is "jöhet"... :))))
10./

A határidõ naplókat lehet lapozni, dátumot beírni, a listára feliratkozni!:)))))))))))))))))
Mindenkit szeretettel várunk!:)))))))))

Lehet, hogy van ennél frissebb lista is és vki lemaradt róla???????? Én hirtelenjében ezt találtam...

Pont egy hét múlva!!!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 14:28:04 8/10
(229458/239045)
Saimdang 28. rész

Azért sokat elárul a sorozat "határairól", hogy a záróképen a séta során sem egymás mellett, egymás kezét fogva mennek, hanem Saimdang a Herceg mögött, mindkét kezével a ruháját csippenti fel... még véletlenül se karol bele a másikba....

Deokman szerelmei is fikciók voltak Sillában, mégis vhogy igazabbnak, õszintébbnek, hihetõbbnek tûntek....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 14:15:34 8/10 Előzmény micike_MSc
(229457/239045)
Saimdang 28. rész

Te is sokat dolgoztál!:)))))))))))) Jó sok képkocka, jó sok összefûzés!:))))))))))) Igen, ez egy minden szálat a hagyományoknak megfelelõen elvarró, semmi kedélyeket felborzoló lezárás. Olyan mindenki happy, rengeteg lírai képpel megtûzdelve.... Kb. ezt vártam, mert többet várni nem igazán lehetett a korábbi részekbõl sejthetõen.
A Herceg és Saimdang szerelme csak úgy és annyira "teljesedhetett be, ahogy a lelkeiknek megadatott... a toszkán kis kastélyban egy röpke idõre, hogy aztán õk legyenek a kastély láthatatlan kísértetei!:)))))))))))))) Ezzel váltották ki, hogy majd egy következõ életükben összejön? Ejnye, a Goblinban legalább az belefért, ide már az sem... osszuk be!


Hmmm, azért figyeltük, hogy a RADE alapítójának jellemzése megegyezik a Hercegével, de úgy tûnik neki a párja már csak a fotóSSHtásta marad!:))))))))))

A nagy összeborulások, bocsánatkérések és megbocsátások közepette még vmi feltûnt... a volt miniszterné visszatér a "gyökereihez", azaz úgy végzi, ahogy a sorozat elején láttuk, egy vidéki fogadóban tüsténkedik.... tudom, itt vezekli le bûneit rejtõzködve, de mégis, azért vhol szomorú, hogy az, akiben ennyi tudásvágy és némi mûvészi tehetség ott volt, akiben annyi elszántság, akaraterõ szorult... az így végzi... koszos edényeket mosogatva. Persze, fiatal lányként rossz útra tért, a Sors most fizetteti vissza vele, de mégis sajnálatos a parlagon hagyott adottság... egyszerûen számomra pocsékolás.... Tudom. legalább a fiai Saimdang révén kitörhetnek...

KÉP: egy anya, aki semmilyen koreai pénzre nem kerülhetne, kellett Saimdang fényéhez árnyékként, nem lett "Bölcs Anya"... csak egy anya...
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 13:37:46 8/10 Előzmény micike_MSc
(229456/239045)
Szia!:)))))))))) Már fel is kerestem, és hagytam ott néhány dolgot, elvégre topik-avatóra nem illik üres kézzel menni!:)))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 máj. 13. - 11:54:20 10/10
(229455/239045)
Nem olvastam el minden hozzászólásotokat a Saimdang-ról - ezért nem tudom, hogy írtátok-e: ROPPANT szomorú, hogy a külsõ felvételek egy részét is stúdióban csinálták. Szörnyû.
Illiona 2017 máj. 13. - 11:27:41
(229454/239045)
My father is Strange

Hogy miért van az, hogy ezekben a hétvégi sorozatokban megy ez az álszentségeskedés, a sok gyerek, a szexmentesség, a szülõk mindenhatósága, az orditozás, a veszekedés?
A valóságban már ott sincsenek ezek a családi kötelékek meg.
A fiatalok egyszerûen összeköltöznek, vagy van esküvõ, vagy nincs, a városban laknak, un. okosházakban.
A szülõk általában vidéken , egy gyerek jó ha ott van, de sok olyan van, hogy egy sincs már velük.
A fiatalok általában dolgoznak, és el is költik a pénzt, amit kerestek.

Ilyen nagy családok, ahol több generáció él együtt egy kis helyen egy kis fürdõszobával már csak elvétve található.
Folyt köv
Illiona 2017 máj. 13. - 11:03:45
(229453/239045)
Sziasztok, szebb napot mindenkinek!

Gap Dong 18/20

Spoiler

nem is tudok mit hozzátenni, ahogy összefoglaltad.
Talán annyi, hogy Ryo Tae egyáltalán nem akarta meggyilkolni a lányt. Talán "tetszett" neki, ahogy ott nyikorog a félelemtõl, de semmiféle erõszakosság nem volt benne.
Õ várta Oh Mária doktornõt, és ennyi!
Hogy miért kötözte ki a lányt?
Mert igy tudta uralma alatt tartani a helyzetet, és "helyzetbe" hozni Oh Máriát.
A képregényrajzoló lány soha nem fogta be a száját, állandóan fecsegett, a fiút meg nem is érdekelte, hogy mit is beszél.
Azt hiszem ha megölte volna is, ugyanannyi lett volna, mint igy hogy nem.

De azután megjött Oh Mária, és Ryo Tae eljátszatja velük a 9. gyilkosságot.

Hogy miért is? mert Oh Márianak szüksége van lelkileg arra, hogy ezt ujra átélje, ujra végigcsinálja, és nem csak játékból, hanem igazán, úgy hogy tudja, az élete a tét.
Tulajdonképpen Ryo Tae volt, aki meggyógyitotta Oh Máriát: az õrült gyilkos az okos pszichiáternõt!
Igy tudott megszabadulni a pszichiáternõ a múlt kisérteteitõl.

Ha ezt játékosan teszi, akkor nem ugyanazt a hatást éri el.
Itt a kis képregényrajzoló kislány csak egy névtelen statiszta volt a nagyok háborújában.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 04:51:51 8/10
(229452/239045)
Szia!:)))))) Elég drasztikus váltás. Vajon 30 év múlva úgy véli majd, hogy megtalálta az élete célját? Minden szempontból jó messzire ment érte....

Majd beszélgetünk róla a találkozón ....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 04:40:34 8/10
(229451/239045)
Ilyen csendes és szeretõ családban felértékelõdik a tetõ és a teknõs!:)))))))))))))))))) Jéééé, mindkettõ T betûs!:))))))))))))))) akkor jöjjön még két szükséges T betûs... tûrés, türelem!:)))))))))))

Eddig nem érdekeltek különösebben a teknõsök, de Al Pacino alakítása után kezdem másként látni a dolgot!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 04:29:16 8/10
(229450/239045)
Milyen magasztos eszközt választott az öngyilkossághoz... és milyen praktikust!:)))))))))))))) A tuti sikertelenség után pzs helyett is remekül használható, mivel elég hosszú darab, így jó sok könnyet képes felitatni!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 13. - 04:24:53 8/10
(229449/239045)
Azt hiszem micike említette az egyik hozzászólásában, hogy vhol a koreaiakat emlegették a kelet "olaszaiként", hát a a hanghatás mindenesetre megvan!:)))))))))))) És a mamma mindenhatósága is!:)))))))))

2017-ben... nem is értem!:)))))))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 máj. 13. - 00:52:24 10/10
(229448/239045)
"Fogós kérdés vagy inkább feladvány" ! :)
10/10
Ljerk 2017 máj. 12. - 22:42:25 10/10
(229447/239045)
Elkezdtem nézni a Saimdangot (7.résznél vagyok), valóban egy kicsit anti-fõhõsnõ a fõszereplõnõ - de ezt a szereposztást már a japán Burning Flower taigában megszoktam. Mindenesetre anyaként jól illik rá a szerep.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 12. - 22:32:13 8/10
(229446/239045)
További szép estét!:))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:))))))

Most csak ennyi telt tõlem...

Kellemes hétvégét!:)