8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 22:57:10 8/10
(229565/239045)
Sangdo

Akad más is ebbõl a fajtából, a kereskedõnek állt elszegényedett nemes úrfit is csak a pénz érdekli, szerinte a kereskedelem célja a profit, a versenyben pedig minden megengedhetõ a konkurencia legyõzése érdekében...

KÉP: - felirat - Hmm, nem fogok róla vitát nyitni, mindenki eldönti magában!
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 22:53:10 8/10 Előzmény edimir
(229564/239045)
Sangdo


Két kereskedõház ellentétére épül a sorozat. Az egyik élén egy régi ismerõs Sillából, itt még nem õsz, de ugyancsak vezéralkat és bölcs... és eléggé célratörõ... a cél elérése érdekében bizony könyörtelen....

KÉP: - felirat - azért ne hatódjunk meg túlzottan az emelkedett szavaktól... mert a Fõkereskedõ bizony hajlandó bármikor letagadni, amit mondott....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 22:47:41 8/10
(229563/239045)
Sangdo

Még Crutia mesélte, hogy a Sangdot nézi és milyen jó. Így kíváncsi lettem rá. Az 1800-as évek elején játszódik, a kereskedelmet mutatja be. Elég régi sorozat, 2001-es. A fordítója Cherryrock, külön köszönet neki érte, hogy ismételten egy igényes fordítással tette élmény telibbé és érthetõbbé egy sorozat megtekintését.

Teljesen megértem Crutia lelkesedését. Ez egy érdekes sorozat, nem csak a korabeli kereskedelmi viszonyokat, árukat, útvonalakat, kereskedõházakat, kereskedõi szokásokat ismerhetjük meg, hanem különbözõ kereskedelmi filozófiákat is. Mindig szerettem, ha intelligens és humánus a fõszereplõ, szerencsére ezúttal is az!:)))))))))

KÉP: kereskedõk úton... a táj lenyûgözõ.... bizony jó pár kilométer került a lábukba, míg az áru célba ért...
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 22:35:38 8/10
(229562/239045)
Szia MM!:)))))))))) Szerintem mivel a Libagoly Nap és a Libagoly találkozó ilyen közelre esik egymáshoz idõben (május 17. és május 20.) én a holnapi nap helyett a kettõ egybekötésére szavaznék a szombati napon, "élõben" azért mégis más, mint virtuálisan. Én lassabban pötyögök a billentyûzeten, mint ahogy beszélek!:))))))))))))))))))
Aki vmilyen oknál fogva nem tud jönni szombaton, az holnap benéz a Megszentelt Partokra. Aki jönni tud, azzal pedig találkozunk a Város Ligetben...

Tényleg, MM, te most tudsz jönni? Nem láttalak a jelentkezõk listáján....
offtopic
Mennyei Harmónia 2017 máj. 16. - 21:10:35
(229561/239045)
Kedves Libagolykák! Akkor ma van a hónapos rendes találkozó elõestjének, ugye? Remélem, hogy már mindenki békésen nézi aktuális sorozatát. Az a baj, hogy ha elkap a gépszíj és én is ezt teszem - akkor hajnalig meg sem állok - és másnap már nem is vagyok magamnál. Mindenkinek boldogságos Libagoly-napot kívánok májusra!
Illiona 2017 máj. 16. - 16:34:26
(229560/239045)
Hogy én mit is éreznék: egy filmben történtek miatt még sosem volt halálfélelmem!
Bár már nemegyszer beleéltem magam, és a hatása alá kerültem, de még sosem rettegtem a valóságban emiatt!
:)))

Hogy a valóságban éreztem-e halálfélelmet? na ez túl személyes lenne, de szombaton megválaszolom!
Illiona 2017 máj. 16. - 15:42:46
(229559/239045)
Gap Dong

Spoiler

Akkor nézzük a lányt.
19 éves, még gyerek szinte. Még Ha nyomozó is gyereknek nézi, de semmiképp sem látja benne a NÕt.
Az õ naivsága, idealizmusa képviseli a sorozatban a pozitiv mintát, hiszen mindenki más ugymond "besározódik", de õ maga tiszta marad.
Nagyon kétesélyes a kapcsolata Ryo Tae-val, hiszen nem marad hatástalan a fiú jóképûsége, a gyors észjárása, ugyanakkor megvan a fiúnak a rossz hire is.
De a lány még kiforratlan személyiség, akit nem kell komolyan venni.

pl. ott van az az eset, amikor szerelmet vall a rendõrségi irodán fennhangon Ha nyomozónak! Hol is? ahol a megygyilkolt nõk gyilkosai után folyik a hajsza, mi van ha egyiknek épp ott egy hozzátartozója érdeklõdni??? Õ mit is szólna????
Ennek ott helye volt? Nem !
Amikor meglátja Ha nyomozót ........... (kipontoztam, igy már oké?) a pszichológusnõvel, és kéri Ryo Tae-t, hogy ölje meg. Mennyire gyerekes volt, hiszen ugy is tudta, hogy nem fogja megölni.
Amikor eljátszák a 9. gyilkosságot, és a fiú fához kötözi, egyetlen pillanatig sem volt veszélyben, hacsak a sápitozása miatt nem, Ryo Tae Oh Máriát várta.
Talán ha nem kötözi meg, nem veszik a drónról sem komolyan, és Oh Mária sem veszi annyira komolyan, hogy odasiessen.

Persze, akarták hogy a lány tisztasága, és cserfessége miatt jobb lesz Ryo Tae megitélése is, hogy a végére mennyit fog változni, jó irányba, de láthattuk: a végén is megmarad annak aki volt egész életében, egy érzéketlen fiúnak.
Egyébként még az volt a bajom a lánnyal, hogy mindenhol ott volt, még ahol nem kellett volna is:
A templomban, a szerzetesnél, a lampionos ünnepnél szedte a pénzt ( ott a valóságban is társadalmi munkában szedik a pénzt) egyszer középiskolai egyenruhában volt, vagyis tanult még, és akkor még elment dolgozni a rendõrségre, valami kisérõmunkásnak, és attól kezdve folyton ott lebzselt a rendõrök között. Ott lakott Cha nyomozó szomszédságában, az õ anyját akarta a 6. gyilkosságnál megölni az Ál Gap dong.
Ott volt amikor Ryo Tae-t hozták a 7. gyilkosság után, stb.
Vagyis nem volt lényeges jelenet, komoly témákkal, amiknél ott ne lett volna, bele ne szólt volna.
Én nem vettem komolyan õt, nem érzékeltem a jelenlétét annyira, különben sok /sokk!!!/ lett volna.
Kép: ezt az egy képet találtam róla, ezt is megosztva Oh Máriával. :)))))
Illiona 2017 máj. 16. - 14:45:13
(229558/239045)
Gap Dong

Spoiler

Számomra a lány az egész sorozat alatt egy statiszta volt csupán, nem rá hegyeztem ki, hogy a sorozat milyen érzelmeket vált ki belõlem.
Ugyanigy voltam Ryo Tae anyjával is. Néha ugyan elgondolkodtam, hogy én pl mit is tehetnék hasonló helyzetben, és beleborzongtam a gondolatba is, de annyira nem tõle függött a történet, hogy ez nem volt domináns.
De ha már annyira akarod, akkor mit is tehetnék :))))))))))))))))))))))))))))
Kezdjük az anyával:
Mint derült égbõl villámcsapás: biztosan voltak elõtte már jelek, hogy a fiú erõszakosan bánik a kisebb testvérrel, de õ magából indult ki, és nem vette komolyan, azt hiszem el sem hitte, mi van a gyerekkel.
Ekkor jött az apa azzal, hogy "valamit" csinálni kell a fiúval (gondolom intézetbe, pszichológusoknak adta volna) .
Az anya ekkor mondja hogy nem engedi a fiát, akkor inkább haljanak meg mindannyian.
Azért ez egy nagy veszekedés közepette hangzott el, nem is kellett volna komolyan venni, de Ryo Tae hallotta mindezt, és gyerekésszel nem akarván meghalni (késõbb a 19. epizódban mi is volt? - nem akart meghalni!!!) egyszerûen megölte az apját.
Nyugodtan nézte a hullát, mint akinek semmi köze hozzá.

(Ez volt az a reakció, amit máig minden rákos sejt reagál a külvilág ingereire, hogy "nem akar meghalni". Ugy nevezzük a "sejtek lázadása" )
Az anya ettõl kezdve mindent megtesz, ami tõle elvárható.
Amit a fia el is vár tõle. De nem várja el, - nem is kapja meg - a nagy szeretgetéseket, öleléseket, + vacsora este, reggeli reggel.
A nõ, az anya valahol irtam már - titokban szinte iszonyodik a fiától. De ezt titokban teszi, hisz kényszerhelyzetben van: muszáj neki a kisebbik gyereket elmenekiteni.
Szerinted annyira kellemes neki Bostonban élni, vaskalapos polgárok között, ahol õ csak egy ferde szemû idegen- távol a hazájától, a vállalata is Koreában mûködik, idegen nyelven kell tanulni a gyereknek, barátok nélkül élni. És van egy másik gyereke, akit szintén szeret, a vállalat pedig olyan, hogy ugyan lehetne nélküle élni - de hát élni csak kell valamibõl.
Az anya nem egy karrierista, anyagi érdekeltségû nõ. Amikor a részvények már mélyrepülnek, akkor is egy szemrebbenés, de utána is csak Ryo Tae érdekeit nézi.
Azt hogy a végén visszaveszik a a fiú részvényeit, hát azért 7 gyilkosság után milyen bizonytalan helyzet az már, nem egy egészséges embert csinálnak ki, mint annyi más filmben.
Épp ez a sorozatnak azon része, amelyben megvan a harmónia:
Ryo Tae annyi anyai szeretet kap, mint amennyit õ el is vár, sem többet, sem kevesebbet.

Hogy mi a mi szemüvegünkön keresztül látjuk, és egy számunkra ideálisnak nevezhetõ anya-fiú kapcsolat a kiindulómintánk - talán épp ezért jó ez a sorozat, mert elgondolkodtat, és rávilágit, bizony sok másféle kapcsolat is van, pl. anya és fia között.

Kép: kifáradva magolva.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 13:19:33 8/10
(229557/239045)
a lemaradt kép..
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 13:11:32 8/10
(229556/239045)
Gap Dong


Illiona alaptétele: "Az hogy adtak a szájába nagy szavakat, az semmit nem jelent, a cselekedetek a fontosak."

Jó, akkor nézzük csak a tetteket!

Ryoo Tae anyja
- mikor Ryoo Tae-ról gyerekként kiderül, hogy gond van vele, akkor az anya a családi kollektív öngyilkosságban látja a megoldást... "haljunk meg együtt!"
- miután megöli az apát, a gyerekét távolságtartóan kezdi kezelni.
- Anyuci az USA-ban él a nagyobbik fiúval, Ryoo Tae-val egyetlen alkalommal sem látjuk, hogy bármi módon tartaná a kapcsolatot, a Fiú nem kap tõle küldeményt, telefont a börtönpszichiátrián, de késõbb se, amikor szabadul.

Anyuci akkor tûnik fel, amikor a Fiú a jelenkori Gap Dongként kezdik említeni. Igen, látszólag mindent megtesz érte, ad neki kapszulát, hogy megtéveszthessen vele mindenkit, menõ ügyvédek sorát alkalmazza, intézi neki a drága svájci fõiskolát. De megérinti csak egyszer is a fiát?
Persze mondhatod, hogy az érzelmeket mellõzõ Ryoo-nak erre semmi szüksége.

Hogy szereti? Hmm, ebben nem vagyok biztos. A másik fiával él, Ryoo Tae ügyeivel a vállalat magasrangú alkalmazottja törõdik, gondolom, õ jelenti Anyucinak, hogy mi van vele.

Anyuci elég ellentmondásos figura. Elõször egy érzelmileg túlfûtött, drámai megoldásra hajló vkinek látjuk a sorozat elején, késõbb pedig már egy hûvös, nagyon is racionális üzletasszonyként, aki Ryoo Tae megmentésére összeverbuvált csapatot irányítja, folyamatosan egyeztetve velük a stratégiát. Hogy ebben mennyi az "anya" és mennyi a cégéért aggódó "üzletasszony", az számomra szintén nem derül. Hiszen Ryoo Tae nem egyszerûen egy gyilkos, hanem ugyanakkor az ország egyik vezetõ nagyvállalatának komoly részvénytulajdonosa, amit az apja után örökölt. Tehát õt a "család", az "anya" nem hagyhatja semmiképp figyelmen kívül.

A képregény rajzoló Lány
"A lány pedig nyafogott eleget? hogy akkor most megöli avagy sem. Az a tiszta bizalom az nem volt sehol.
Amikor öngyilkos akar lenni? és megkéri Ryo Tae-t? Jó, oké, egy tiszta, naiv lélek. De ennél még egy paraszthajszállal sem több."

A Lány nem akart öngyilkos lenni. Az rendben, hogy kiborult, amikor szerelmét más nõvel látja, és elkeseredésében azt sem bánná, ha a Fiú megölné, de ez nem öngyilkossági szándék, csak elkeseredettség! Mi az, hogy "nyafogott eleget"? Ezt mire érted? Õ egy 19 éves fiatal Lány, miért nyafogás, hogy szerelmes, hogy fáj neki, hogy a nyomozót nem érdekli?
Tettek:
- próbálja megérteni a Fiút, ezért elolvassa a Bûn és bûnhõdést, szeretne Szonja lenni, de erre nem alkalmas, mert másba szerelmes
- elutasítja a házassági ajánlatot és vele az 5 millió dollárt - nem megy bele a kamu dolgokba az átverés kedvéért
- "érzelmi" leckék... erre lehet legyinteni, hogy tök feleslegesek, de segíteni akar a Fiúnak még a 7. gyilkosság után is! Fizetség nélkül, önként!
- Ha nyomozótól még egy esélyt kér a Fiú számára

Hmm, hogy amikor a fához kötözi a Fiú, akkor megriad, amikor a nyakához fogja a tõrt, akkor sír. Bocs, ez egy teljesen normális reakció. Miért kéne tudnia, hogy a Fiú nem öli meg? Épp akkor kell rájönnie, hogy a virágcsokor csak átverés volt, megtévesztés... ezek után miért kéne bíznia a Fiúban?

Lehet, hogy nem tud segíteni a Fiún, de legalább törõdik vele õszintén és önzetlenül. Mi lenne elvárható több ennél?????????

KÉP: Hmmm, te nem félnél a helyében? Én úgy tûnik gyáva vagyok, vagy csak szeretek élni, mert én bizony félnék!
Illiona 2017 máj. 16. - 08:20:49
(229555/239045)
Gap Dong

Spoiler

No, azért mindent nem kell belemagyarázni.
Ryo Tae anyja akkor is a fiú mellett DÖNTÖTT, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy gyilkos, a 7. gyilkosság után.
Soha nem szünt meg szeretni, és tenni érte, soha nem mérlegelt.

A lány pedig nyafogott eleget? hogy akkor most megöli avagy sem. Az a tiszta bizalom az nem volt sehol.
Amikor öngyilkos akar lenni? és megkéri Ryo Tae-t?
Az hogy adtak a szájába nagy szavakat, az semmit nem jelent, a cselekedetek a fontosak.
Jó, oké, egy tiszta, naiv lélek. De ennél még egy paraszthajszállal sem több.
Illiona 2017 máj. 16. - 08:16:08
(229554/239045)
Empire of Gold

ismertetõ az ázsia Ékkövei oldalról, a fordítótól:
jelenleg 17. résznél tart a fordítás.

"Róma nem egy nap alatt épült és a modern-kori Dél-Korea sem. Az Empire of Gold egy konglomerátum felemelkedésérõl szól, a kilencvenes évek elejétõl az ezredfordulóig. A fõszereplõ Jang Tae Joo (Go Soo) aki a semmibõl jön és odaadóan neveli a húgát az apjuk halála után.
Egy lelkiismeretes ember, minden lehetõséggel a lába elõtt – amíg egy fenyegetõ hatalmi harcba nem keveredik. Amikor Tae Joo beleszeret az örökösnõ Choi Seo Yoon-ba (Lee Yo Won), a legnagyobb riválisával is találkozik: Seo Yoon kuzinjával, Choi Min Jae-vel (Son Hyun Joo). A gyõztes mindent visz, de ha ez egy családi ügy, kié a legfõbb uralom? Készülj fel két évtizednyi szerelemre és háborúra! "

Nos?
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 07:17:54 8/10
(229553/239045)
Gap Dong 20. - befejezõ rész

Nem véletlenül mondja róla a Fiú, hogy bár fiatalabb nála Lány, de...

KÉP: - felirat - ... és tényleg úgy törõdik, önzetlenül, tiszta szívvel, ahogy az anyák...
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 07:15:22 8/10
(229552/239045)
Gap Dong 20. - befejezõ rész

Az is, és annál vmivel több.... aki még a halál után is törõdik másokkal... õ deríti ki, hol van Ryoo Tae...

KÉP: megemlékezés, õk az elsõk és talán az egyetlenek....

Milyen érdekes, az ítélet szerint. sohasem térhetett volna vissza Koreába, de mivel meghalt. így már örökre ott maradt......
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 06:58:11 8/10
(229551/239045)
... és a lendületrõl gondoskodjon a Tae-tea!:))))))))) ... búcsú a Gap Dongtól....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 06:55:34 8/10
(229550/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 16. - 00:04:59 8/10
(229549/239045)
Libagoly Találkozó

Helyszín: Városliget és a padok!:)
A jellege az ilyenkor bevett: batyus, azaz mindenki hoz vmi finom falatot. Osztozunk étken és gondolaton!:))))))))))))

Elõtte esetleg lehetne kiállítást nézni a közelben.

Az ajánlatom: Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Mûvészeti Múzeum
Kiállítás: NÁGÁK, ELEFÁNTOK, MADARAK - VISELETEK DÉLKELET-ÁZSIA SZÁRAZFÖLDI TÉRSÉGÉBÕL .

Nagyon ígéretes az ismertetõ a különbözõ textilek kódolt jelentésérõl.
http://hoppmuseum.hu/kiallitas

2017.05.20. - Városliget

1./ edimir + múzeum
2./ Illiona
3./ kimbin (?-bármi közbejöhet)
4./ Cilia (biztosan)
5./ maggi
6./ döncimama (és örülünk neki)
7./ Crutia
8./ boil54
9./ micike ???? (ha megyek, a múzeum is "jöhet"... :))))
10./

Természetesen szívesen látunk mindenkit, külön névre szóló aranykeretes meghívót ezúttal nem küldünk ki. Egy remek akciós májusi ajánlat, amit kár kihagyni!:))))))))))))
3 in 1!:))))))))))))) Társaság, beszélgetés, nevetés!:))))))))))))) Kell ennél több?!
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 15. - 23:54:31 8/10
(229548/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 15. - 23:51:58 8/10
(229547/239045)
Hééééééééééé, az már Dumas!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 15. - 23:50:26 8/10
(229546/239045)
Tûzvédelem megoldva!:)))))))))))