8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 28. - 07:22:03 8/10
(229765/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))) Kellemes hétvégét!:)))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 28. - 07:12:25 8/10
(229764/239045)
Szia!:) Majd a következõ találkozón elmondom, és együtt jót nevetünk rajta!:)))))))))) Túl hosszú, és én túl lusta vagyok bepötyögni!:))))))))))

Hmmm, esetleg szólhatnál magginak, hogy egy rózsaszín sálat, esetleg pelerint kérsz a libagolyfán!:))))))))))))

KÉP: Saimdang - egy kis rózsaszín!:)))))
offtopic
Mennyei Harmónia 2017 máj. 28. - 01:19:19 Előzmény edimir
(229763/239045)
Szia! A megszólítást én is átvettem egy másik Libagolytól. Mivel akkor senki sem reagált rá, úgy gondoltam, hogy ez kedves megszólítás. De ha te nem így látod és érzed, akkor mellõzöm a használatát. Én egyébként szeretem a rózsaszínt - minél öregebb leszek, annál jobban. A szeretet színe. Te nem szereted?
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 23:03:07 8/10
(229762/239045)
További szép éjt!:))))))))))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))))))))
10/10
Ljerk 2017 máj. 27. - 17:28:06 10/10
(229761/239045)
Az egyszemû kecske valóban esetlen, de ezt félig magyarázza, hogy talán egy-két hetes. Zárt közösségben, például egy szigeten: a furcsa mutációk elszaporodhatnak. Egyébként mindenki mutánsnak (kicsit erõs túlzás, nevezhetjük keveredésnek is) születik a "szûznemzetteken" ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Partenogenezis ) kívül.

Érdekes evolúciós tény, hogy valamikor az erszényes emlõsök õsei voltak a legfejlettebbek.
- az erszényesek elszaporodtak mindenhol a világban és különbözõ alfajaik jöttek létre: ragadozók (például hiéna szerû lény), fán élõk, növényevõ rágcsálók.
- azonban a közös õstõl, vagy valamelyik alfajából kialakult a méhlepényes emlõs (hétköznap értelemben az emlõs), szintén hasonló változatokkal.
- minden élettérben kiszorították az erszényeseket, kivéve Ausztrália - mivel oda szárazföldi kapcsolat híján nem jutottak el.

Magyarán ugyanolyan állatfajták (ragadozó, növényevõ stb) keletkeztek mindkét ágból, akik még megjelenésben is hasonlatosak voltak. Egyedül talán a kengurunak nincs párja a méhlepényesek közt, viszont a kenguru a struccnak mint madárnak a magasabb szintû megtestesülése. Hasonló élettér (sivatagos szavanna a kengurunál és a struccnál), közel hasonló vázfelépítést honorál. Érdekes és elgondolkodtató.

Sangdo: nem sokra emlékszek a filmbõl, de arra igen, hogy érdekes volt ez az egy férfi - három nõ kapcsolat. Nekem nem tûnt sablonosnak, inkább a sors kezének kifejezése volt.

Saimdang: végignéztem. A véleményemet fedje sûrû homály - mondhatnám. Nem a fõszereplõnõvel volt a bajom, a mai világ behozatala a filmbe egyetlen egy lelki mozzanat miatt teljesen érdektelen volt. A múlt ábrázolása is csak egy fokkal volt magasabb szinten efelett. A stúdió felvételek az erdei papírkészítõ mûhelyben és a hegycsúcson meg egyszerûen kiábrándítóak, pont a koreaiak csinálták ezt, ahol eddig fontosak voltak a kellékek, díszek stb. Szomorú.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 máj. 27. - 09:44:22 10/10
(229760/239045)
Na igen! Nem is tudtam mit fõzzek, mert holnap biztos valamilyen húsi, de most már nem kívánja az ember a nehéz ételeket, így a héten
elég sok primõr zöldség volt. Szerencsére volt gomba, így a mai ebéd jó tejfölös gombapaprikás, és elég rég is volt. Sok minden már volt eddig
gombából, most épp e került sorra. A holnapi ebéd még rejtély, majd a google megmondja. :)))
Majd egyszer lesz gombás terítõm is.
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 08:38:43 8/10
(229759/239045)
... egy frissítõ!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 08:36:13 8/10
(229758/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Induljon jól a napunk, végre itt a hétvége!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 08:34:44 8/10
(229757/239045)
Szia!:))))))))))))

Boil nagyon ajánlotta.... nekem még 3 rész van hátra a Seo Dong Yo-ból, aztán belenézek a Golden Cross-ba, Illiona júniusi kezdéssel azt ajánlotta megnézésre és kibeszélésre... nem is tudom, mihez lenne igazán kedvem... ez vmi olyan érzés, mint amikor ennél vmi finomat, csak épp nem tudod, mit!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 08:26:51 8/10
(229756/239045)
Szép reggelt!:))))))))))

"Néhány dologról szerettem volna írni, de nagyon elment az idõm..."

Nagyon sajnállak, mi nem ismerjük ezt a problémát!:)))))))))))))))))))))

Azért örülök, hogy az új saját topicod mellett még ide is be-betérsz!:)))))))))))))))) Saimdang? Nem is tudom, most nézte/nézi Ljerk, az õ véleménye, meglátásai talán majd egy újabb nézõpontot adnak... bennem már kezd letisztulni....
10/10
offtopic
kimbin01 2017 máj. 27. - 07:40:03 10/10
(229755/239045)
Sziasztok!

Eltelt egy hét, de már alig várom az újabb találkozót! Most még nem kezdtem bele újabb sorozatba, de a Sandglass lesz az!
Gyönyörû ez a tûfestés!!!!!!!!
Küldök mellé lepkét!
https://hu.pinterest.com/pin/415175659376356459/
10/10
micike_MSc 2017 máj. 27. - 01:49:52 10/10
(229754/239045)
Szép estét a még erre járóknak! :)

Néhány dologról szerettem volna írni, de nagyon elment az idõm...
Mondjuk talán mentség lehet, hogy egy kedves ismerõsömnek másoltam koreai filmeket és sorozatokat vinyóra,... meg persze azért az SSH-topic is elcsábít. :)
Végigolvastam egyik este a Gap Dong-ról írtakat, azt hiszem, mindenképpen megnézem egyszer - olyan jókat vitatkoztatok, annyira máshogy ítéltetek meg szereplõket, hogy teljesen felcsigázódtam... :))))
A Saimdang-gal kapcsolatban is lenne még kérdésem...
Sajnos hétvégén megint dolgozom, nem tudom, mikor érek ide legközelebb.
Addig is szép álmokat, jó éjt, és persze kellemes hétvégét mindazoknak, akiket illet. :))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 00:46:57 8/10
(229753/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))

Kellemes hétvégét!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 00:43:51 8/10
(229752/239045)
Sangdo - szerelem

Furcsa nekünk ez a szerelem, azt hiszem, csak Illiona számára evidens a Sors ilyen mindenhatósága, mi berzenkedünk ellene...

Milyen érdekes az õket körülvevõ közeg, kezdetben mindenkinél kiveri a biztosítékot, aki megtudja, hiszen a két szerelmes között ott az áthidalhatatlan akadály, a nõ apja okozta a férfi családjának tragédiáját, nem véletlenül, hanem mert saját bõrét mentve beáldozható kisembereknek gondolta õket.....

Majd a környezet meghajlik a szerelem erejétõl, a nõt és a férfit annyira tisztelik, hogy elfogadják ezt a szerelmet. Sõt, segíteni szeretnének nekik, még a férfi felesége is. Mennyire más itt az "ágyas" lehetõség felmerülése, mint a Saimdangban... Ez a feleség maga ajánlja fel a lehetõséget mentõövként... és ez nem lenyel béka, mint Saimdangnál, nincs benne semmi megalázó... igaz, itt a férfi nem holmi semmirekellõ Pipogya férj, a nõ sem haszonlesõ férfivadász perszóna... és igen, a feleség sem egyszerûen mindenbe beletörõdõ valaki... mindhárman nemesen járnak el az adott helyzetben...

Hmmm, naiv mese? Nem, csak egy szép példa arra, hogyan kellene kapcsolatban élni.....

KÉP: Sangdo... nem minden peónia kapja meg azt a lepkét, amire vágyik... és nem minden lepke szállhat le a kedvelt virágjára....
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 27. - 00:21:23 8/10
(229751/239045)
Sangdo - szerelem

Érdekes, nálunk a mondás úgy tartja, hogy a szerelem mindent legyõz... az átlag romantikus koreai sorozatban így is van, néha számunkra össze nem illõ párok borulnak a sorozat végén egymás nyakába... természetesen a sorozat elején még ki nem állhatták egymást... aztán a 12. rész táján kezdenek felfigyelni a másikra, a 13. részben úgy tûnik, ebbõl már semmi sem sülhet ki, de aztán a 16. részre mégis ott a heppiend...

Aztán ott vannak a kosztümös/történelmi sorozatok, ahol adott egy nagy szerelem, ami mégsem jut el a boldog befejezésig, még akkor se, ha egy röpke beteljesedés engedélyezett is, de egész életükre mégsem maradhat együtt a pár....

Általában két férfi egy nõ a klasszikus felállás, tudnánk hosszasan sorolni a példákat....

A Sangdo egy kicsit más.. itt 3 nõ és 1 férfi... A férfi varázsa nem a külsejébõl fakad, hanem az ember az igazán megnyerõ....A három nõbõl kettõ szerelmes belé, a férfi csak egyikõjüket szereti, de azért mindenre képes lenne, de bármekkora is ez a szerelem, bármennyire is erõs egyéniségek mindketten hatalmas akaraterõvel, kitartással és türelemmel felvértezve... a Sors nem egymásnak szánja õket... pedig látszólag ideálisabb pár nincs náluk....

Érdekes a másik két nõ is. Mindkettõ szép, egyikük nem csak különleges a maga nemében sokféle tehetséggel megáldva, de hihetetlenül intelligens, finom jelenség. A férfit õszintén szereti, nem csak a hála, de a csodálat is ennek a szerelemnek az alapja.... Aztán õ is a helyére kerül... s belátjuk, hogy igen, az a hely való hozzá, bár õ is jó párja lehetett volna a férfinak....

A harmadik nõ mást szeretett, nem is kicsit, a férfi nem érdekelte, ahogy a férfit sem õ... a Sors és az anyák azonban összeboronálják õket... mindketten "jó"emberek, így a kényszer házasságban is igyekeznek figyelmesek, törõdõk és gondoskodóak lenni a társukkal, tisztelik a másikat, de szerelem nincs, ahogy szenvedély sem... Ez a nõ, bár értelmes, megérti a férfit és támogatja maximálisan, de nem õ adja a férfinak a szárnyakat, az a plusz többlet, ami a másik két nõben ott van, az belõle hiányzik....

A férfi mindent elér, azt is, amire nem vágyott, kivéve azt, amire igazán vágyott, a szeretett nõt nem.... Sors.... nem kaphatunk meg mindent...
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 26. - 23:42:27 8/10
(229750/239045)
Megérdemled!:)))))))) Szeretjük a rucákat és a virágot, virágos kedvünk lesz tõle!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 máj. 26. - 23:37:11 8/10
(229749/239045)
Szerencsétlen állat, nagyon életképtelennek tûnik, a nyelvét se tudja a szájában tartani, kifittyed.... Úgy tûnik ezen a rövidke videón, mintha a mellsõ lábai hosszabbak lennének a hátsóknál... az egész felvétel alatt csak térdel rajtuk a nyomorult. Mivel a homlokon van a szeme, így a látószöge is csökkent, folyton kapkodja a fejét. Vadállatként már rég elpusztult volna, de háziállatként az emberi gondoskodásnak köszönhetõen még él, amolyan szenzációként.....

Hangzatos a National Geographic címe, de egyetlen mutáns állat semmit se bizonyít..... Homérosz Odüsszeiájában egy egész sziget lakóit a küklopszok adták. Azért a küklopszok nem csak az egyetlen szemükrõl nevezetesek. Termetre is nagyobbak az embernél, szokásaikban elvadultak, nem tisztelik az istenek törvényeit, így a vendégjogot se, közösséget se alkotnak, mindegyikük magában él. Azt hiszem, hogy Homérosz (bár a szerzõ vitatott) nem pusztán csak egy különleges népségként akarta õket szerepeltetni, és a görögök se azért ábrázolták olyan szívesen a vázaképeken a küklopsz kalandot, sokkal inkább a nyers erõn felülkerekedõ ész miatt.


Bevallom, számomra rossz volt nézni ezt a kecskét... nem a kinézete viszolyogtatott, inkább az általános állapota, hogy láthatóan nem egészséges és nem is érzi jól magát a bõrében... nem futkározott, nem legelészett....

Igen, talán kuriózum, talán szenzáció, a genetika produkál ilyen és másmilyen mutációkat, de ezt e nélkül a kecske nélkül is tudtuk.....
ruca60 2017 máj. 26. - 20:00:55
(229748/239045)
Nagyon köszönöm!:)
Igazán szép képet kaptam Tõled!
10/10
Ljerk 2017 máj. 26. - 17:22:32 10/10
(229747/239045)
National Geographic - az ókori cyclops nem legenda, nemrég született egy egyszemû kecske Indiában:

https://www.youtube.com/watch?v=oeQsZupdMhU
10/10
Ljerk 2017 máj. 26. - 17:05:26 10/10
(229746/239045)
National Geographic - az ókori cyclops nem legenda, nemrég született egy egyszemû kecske Indiában:

https://www.youtube.com/watch?v=oeQsZupdMhU