Illiona 2017 jún. 23. - 21:40:16
(230125/239045)
A mult összel lévõ tüntetések valójában 3 évvel ezelõtt kezdõdtek, azzal a bizonyos Sewol komphajói balesettel.
Akkor volt, hogy az elnökasszony nem volt órákon át elérhetõ.
Utána a gyerekek hozzátartozói tartósan odaköltöztek Szöul fõterére, - Lee Shin tábornok, és Sejong király mellett még volt némi hely - felállitották az emlékhelyet, és követelték, hogy az elnökasszony mondja meg, hogy hol volt.
A helyszinen felállitott sátrakban aludtak, átlag 4-10 fõig örizte a helyet 3 éven át, (nem tudom most mi van ott, elbontották-e?)
Amikor a katasztrófa után 14 hónappal kint voltam, akkor is még ugyanolyan szenvedéllyel (majdnem lelkesedést irtam) emlékeztettek arra, hogy mi történt korábban, a fõtéren ugyanolyan nagy kipakolás volt.
Végül is ez a fajta hozzáállás döntött: csak meg kellett piszkálni, és kártyavárként omlott össze ez a korrupt látszatbirodalom.

Nekem ez tetszett az egészben: szépen csöndben kipakolni a fõtérre, és türelmesen várni. Csak csöndben kérni, nem lázadni, hanem csak halkan követelni. 3 év kellett hozzá, hogy az egész társadalom felkapja a témát, és 8 héten keresztül kb 800 ezer ember ment ki szombat este tüntetni.
Nem tudom, de az elnökasszonyra életfogytiglanit kértek a cikk szerint.
Ez is csak a Távol-Keleten lehetséges!

Kép: a Sewol katasztrófában meghalt gyerekek emlékmûve a fõtéren.
Milyen egyszerû: megannyi bekeretezett fotó!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 23. - 17:36:02 10/10
(230124/239045)
Nagyon jó, amit írsz a személyes tapasztalataidról, mert kissé árnyalja a képet (legalábbis az enyémet). :)))
Igaz edimir bejegyzésére reagáltam, mikor belinkeltem ezt a 4 részes blogot, de ebben is van pár sor a koreai keresztényekrõl, amit eddig én egy az egyben "be is vettem"... :)))) (Magát a blogot egyébként már jóval korábban olvastam, és most újraolvasva is érdekes, biztosan sok igazság van benne, és tetszik a szerzõ kissé ironikus, de mégis kedves hozzáállása, ahogy ismerteti a kínaiak, japánok és koreaiak oly eltérõ alaptermészetét...)
Az általános 1. részben így ír a vallásról: "Koreában a Csoszon dinasztia trónra lépésétõl (1392-1910) tették államilag elfogadott vallássá a konfucianizmust, viszont megpróbálták távol tartani a buddhizmust. Ennek eredményeképpen akkoriban a koreaiak lettek Konfucius tanainak leghívebb követõi.
Az 1900-as évek elejétõl a második világháború végéig tartó japán megszállás alatt azonban a keresztény térítõk értek el nem várt sikereket, mivel a kereszténység egyfajta ellenállási szimbólummá nõtte ki magát a japánokkal szemben, így mára az a meghökkentõ helyzet állt elõ, hogy Koreában a hívõk 35%-a (más források szerint a 49%-a) keresztény, ami Ázsiának ezen a részen teljesen egyedülálló!
És valóban, lépten-nyomon keresztény templomokat látni, vasárnaponként a nagy központi templomokba buszok tucatjai hozzák a híveket misére..."
Link újra: http://dailyshark.blog.hu/2008/09/16/del_korea_kina_es_japan_hasonlosagok_es_kulonsegek_1

A sorozatokban valóban nem járnak templomba, az idõnként megjelenõ katolikus hit inkább csak amolyan lelki vezérfonal.
Az általam látott kevés film, sorozat közül ebbõl a szempontból kiemelkedik az "Édentõl Keletre" - a témaválasztását tekintve nem nélkülözheti a hitet, sõt fontos szereplõ a történetben Han atya. A bányász apa temetési szertartása koreai módon zajlik, koreai külsõségekkel (kép, zászlók, fehér gyászruha), a gyászbeszéd pedig Káin és Ábel tanításáról szól. DongCsul keresztmedálos láncot vesz Gukjának és magának az összetartozásuk jeleként, szerelmüket pedig "1 nap=ezer év, ezer év=1nap" metaforával jellemzi, ami meg inkább szintén koreai sajátosság. Az apa halálának megemlékezõ szertartása pedig egyértelmûen buddhista jegyeket hordoz, emellett az õsök tisztelete, mint konfuciuszi elv is megjelenik. Ez egy meglehetõs keveredése a különféle vallásoknak, de mégis így tökéletes, az õ koreai lelkületük megtestesülése.

"A keresztény templomok, hogy vannak, azt éjjel lehet látni, ki van világitva a kereszt, de az épületekben belül nincs senki. Vagy Ti láttatok már filmben a hivõk által tele lévõ templomot?"
Én egyet láttam: a My Princess-ben, amikor Lee Seol kétségbeesetten próbálja visszaszerezni az anyja Bibliájából a búcsúlevelet, de az anyja közben már a templomban van, jó pár hívõvel egyetemben, a levelet pedig (összetévesztve az adományozó illetve jókívánságokat tartalmazó borítékokkal) éppen az atya olvassa fel a hívõknek... lesz is belõle jó kis kalamajka... :))))) (lsd. kép)

"Viszont aki a tolmácsunk volt, egy koreai fiatalasszony, õ azt mondja, hogy van náluk egy uj irányzat, (õ is közéjük tartozik) akik ugyan Jézus tanitását követik, de elutasitják a keresztény vallást... Magukat Uj-Keresztényeknek mondják, hisznek Imánuel Jézusban, követik az õ tanitasait."
Írtam már korábban, hogy bár meg vagyok keresztelve, de nem vagyok hívõ, ugyanakkor ateista sem - és szintén Jézus tanításaiban hiszek.
Bár gyönyörû pl. az Esztergomi Bazilika (vagy bármely más katolikus "templom"), de mégis valahol hivalkodó... (elnézést kérek, ha valakit ezzel megbotránkoztatnék)
Hozzám sokkal közelebb áll az a gondolkodás, ahogy Zeffirelli mutatja be a filmjében Assisi Szent Ferencet. Szinte már-már giccses, de mindig olyan jókat bõgök rajta, ha látom.
Egyik kedvenc részem, amikor a földi javakról lemondott, ágrólszakadt Francesco és társai megjelennek a hatalmas, díszes pápai trónus elõtt; beszélgetése a Pápával mindent elmond arról a szemléletrõl, amivel csak egyetérteni tudok: https://www.youtube.com/watch?v=3cejXYa956E
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 23. - 16:11:42 10/10
(230123/239045)
Szép napot!

Döbbenetesen gyors ez az ítélethozatal, nálunk 3 év(tized) alatt sem jutnának el idáig... :(
Érdekes, hogy hol ironikusan, hol hüledezve nézzük azt a több évtizedes politikai korrupciót, amirõl sorozatok és filmek sokasága szól, mert hogy náluk sem különb, mint itt Nyugaton, pláne nálunk... aztán meg mégis: egyszercsak szembejönnek az ilyen hírek, hogy ott bizony keményen és gyorsan büntetnek.
De lehet, hogy ez csak azóta van így, amióta tavaly õsszel elkezdõdtek a tiltakozások, tüntetések, majd az elnöknõ lemondásával és alkotmányos büntethetõsége kimondásával végre tényleg igazi, igazságos demokrácia lesz ottan?!... :)
Végülis a '60-as évektõl jobboldali, konzervatív katonák és politikusok vezették ezt az országot egy rövid baloldali idõszaktól eltekintve, és most lett újra baloldali államfõ Moon JaeIn (Mun DzseIn) személyében; és ott a baloldaliság nem csak szociális érzékenységet, hanem az európai hagyományoktól eltérõen (jó értelemben vett) nacionalizmust is jelent, vagyis kevésbé szívélyes együttmûködést pl. az amerikaiakkal, japánokkal, s közben empatikusabb politikát az észak-koreaiakkal...

(ha nagy hülyeségeket írnék, akkor azért javíts ki, légyszi...) :)))
Illiona 2017 jún. 23. - 12:40:53
(230122/239045)
Itélet született a volt elnökasszony barátnõje ügyében.
Mondjuk szerintem nem kapott sokat, bár neki ez is biztosan sok(K).

Az is biztos, hogy a gazdasági-politikai elit korrupciói ezután olyan lesz, mint itt Európában, vagyis nem lesz :))))))

http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/ez-mar-koreaban-is-sok-harom-ev-bortont-kapott-az-elnokno-baratnoje/19sms1g
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 23. - 07:04:48 8/10
(230121/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))) Induljon jól a napunk, hamarosan itt a hétvége!:)))))))))))))))))))


Örülnek, ha nem kéne trükközni, hogy az ember megtalálja a "Megszentelt Partokat"!:( Hova tûnnek a topicokok?!:(((
Illiona 2017 jún. 22. - 20:44:12 Előzmény micike_MSc
(230120/239045)
a koreai emberek vallásáról némi személyes tapasztalat:

Az igaz, hogy a konfucionizmus eszmerendszere áthatja minden ember morális hozzáállását mint a hétköznapokban, mind a társadalmi kérdésekben.
Ez most, napjainkban is igy van!
Az emberek többsége az buddhista, és folyamatosan gyakorolják is a vallásukat, a templomok hétköznap is tele vannak imádkozó emberekkel, nem beszélve a Bulguksa kolostorról, ahol éppen Buddha születésnapján voltam, és több száz szerzetes imádkozott, rengeteg civil ember között.
A keresztény templomok, hogy vannak, azt éjjel lehet látni, ki van világitva a kereszt, de az épületekben belül nincs senki. Vagy Ti láttatok már filmben a hivõk által tele lévõ templomot?
Nincs ilyen.
Viszont aki a tolmácsunk volt, egy koreai fiatalasszony, õ azt mondja, hogy van náluk egy uj irányzat, (õ is közéjük tartozik) akik ugyan Jézus tanitását követik, de elutasitják a keresztény vallást.
Indokolt is, nagyon érdekes amit elmondott!
Az egyik, hogy mentek oda mindenféle hittéritõ papok, meg apácák, akikrõl tudni lehetett pl. hogy kinek a fia.
Ami Európában természetes, az ott Ázsiában egyáltalán nem. Õk nem tisztelik, nem hajolnak meg egy alacsony származású ember elõtt, csak mert pap, csak ha feljebb van a társadalmi ranglétrán.
Emiatt nem ismerik el a pápát sem, mint egyházfõt.
Magukat Uj-Keresztényeknek mondják, hisznek Imánuel Jézusban, követik az õ tanitasait.
Nem ismerik el a keresztény templomokat sem: a kérkedõen a többi épület fölé emelkedõ toronyféle, ráadásul éjjel világitva nem fér bele abba, amit õk hisznek.
Hiszem az épületek is tükrözik a bennük élõk rangját, vagyis magas épülete csak a királynak, utána a nemeseknek volt, és igy tovább lefelé.
Ma már Szöul 20 milliós nagyváros, ahol kõházakat épitenek és toronyházakba költöznek be az emberek.
De akkor is él bennük ez fajta gondolkodás, hogy ki hova tartozik, mit ért el az életében, és nincs egyenlõségesdi.

Kép: a Bulguksa. Saját fotóm.
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 22. - 00:53:29 8/10
(230119/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 22. - 00:48:59 8/10
(230118/239045)
A két karakterben tényleg van hasonlóság, mindkettõnek elsõ a család, a szeretett testvérért mindent, akár még rossz útra is tévedni, miközben a lelke tisztaságát megõrzi, tele vannak szenvedéllyel, tûzzel, de ugyanakkor ott az intelligenciai is...

Nézd csak újra az Edent, soha rosszabbat!:)))))))))))))))))))))))))

KÉP: Inspiring Generation - felirat - Ezt akár SSH/ Lee Dong-Cheol-nak is mondhatták volna azt East of Edenben, általában õ is mindig "leharcolt" állapotban leledzett!:)))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 22. - 00:43:09 10/10 Előzmény Illiona
(230117/239045)
Hát igen. A sámánasszony csak a szerepe szerint volt rajongótársam a Saimdang-ban, de nekem belülrõl fakad... :)))))))
Már az SSH-topicban írtam, hogy mikor vasárnap hajnalban, munka elõtt megláttam SSH tusolkodós képét, egybõl felébredtem... :))))
Ráadásul azzal a kolléganõmmel voltam, aki velem együtt nagy csodálója SSH képességeinek és idomainak, így mûszakváltás után az volt az elsõ dolgom, hogy vele is megosszam az élményt... Mindjárt jobban ment a reggeli pörgéSSH... :)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 22. - 00:37:11 8/10
(230116/239045)
Emergency Couple

KÉP: Emergency Couple - de nézzünk csak az asztal alá!.... A zord fõnök egy esendõ férfi!:))))))))))) A zokni se ártana "varrat":))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 22. - 00:34:17 8/10
(230115/239045)
Szép estét!:)))))))))) Én még nem vagyok szabin. Így nekem holnap gaya.... Most épp az Emergency Couple-t nézem, miután kimbin emlegette, hogy játszik benne a Tunnel nyomozója. Így aztán a maradék kis idõm most sorozatnézéssel ment el!:)


KÉP: Emergency Couple - a zord fõnök, akit csak nemes egyszerûséggel "Ördög"-ként emlegetnek!:)))))))))))).... ezt látni az asztal felett....
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 22. - 00:30:02 10/10
(230114/239045)
Amúgy is teljesen meg vagyok kergülve SSH-tól, Te meg itt Édenezel!!! :))))))))))
Mivel annak idején is elsõsorban DongCheol-ra és Grace-re koncentráltam, így hiába néztem félig meddig újra, azért maradtak homályos részek...
Ráadásul miután rátaláltam a fordító, Yeva oldalára a D-Addicts-on, és elkezdtem olvasni a kommenteket, ahogy haladnak elõre a történettel, meg egy kedves ismerõsöm is most nézi (bár már lehet, hogy be is fejezte), megint teljesen bevonódtam a történetbe és muszáj néznem.
Bár tudom, hogy ennyi erõvel nézhetnék újabb sorozatokat és filmeket is (tkp. tele van a gép), de nincs rá késztetésem...
Majd egyszer, ha lehiggadok... :))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 22. - 00:25:09 8/10
(230113/239045)
Nagyon szívesem!:))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 22. - 00:17:31 10/10
(230112/239045)
Jó ez a videó, de hosszú, ezért az még jobb, hogy néhány lényeges dolgot kiemeltél... :))))
Ami nekem megütötte a szemem az a "jeong" - ezt már olvastam valahol!!!
Aztán rákerestem, és valóban, korábban el is mentettem magamnak ezt az írást (valamelyik másik topicban idézte korábban Dorombka, onnan "tettem a magamévá"... :)))):
http://dailyshark.blog.hu/2008/09/16/del_korea_kina_es_japan_hasonlosagok_es_kulonsegek_1
Az elsõ rész általánosságokat ír, a 2. Kínával, a 3. Japánnal, a 4. Koreával foglalkozik - azzal, hogy melyik az a szó, amellyel ezek az országok (népek) jellemezhetõk.
A kínaiaké "az EGY, és ennek minden környezõ jelentése: egység, egyedüliség, elsõség".
A japánoké a "WA. (Magyarul sajnos nem tudom a pontos átírást, de ha angolosan ejtjük, akkor ué, vagy ilyesmi). Jelentése: béke, harmónia."
(a linkek elérhetõk az elsõ oldal aljáról)

A koreaiaké a „csung vagy dzsung (jeong), attól függ, milyen átírási szabályt használunk. A koreaiak ezt a szót prefixként használják olyan szavakhoz, mint lojalitás és hûség."
"De az a csung, ami a koreaiak gondolkodását meghatározza, egész más. A kínai dzsung jelre alapul, mely jel egy zászlót szimbolizál, és akkoriban a zászló a falu közepén szokott lenni, azaz a dzsung egyik jelentése: központ."
"Maga a kínai csung karakter is jól szimbolizálja ezt, hiszen a szív szimbólum kapcsolódik a dzsung központot jelentõ jelével – azaz az ember szíve a közösség érdekeit elõrébb kell helyezze, mint a saját egyéni érdekeit. A dzsung másik jelentése: az egyensúly állapota."
"Összefoglalva: a koreai csung szelleme, mely a koreai lélek esszenciája, felöleli a a társadalmi normákhoz való megingathatatlan ragaszkodást, az egyéni érdekek miatti álláspontváltozás teljes elítélését, a közös érdekeknek az egyéni érdekek fölé helyezését, a javak egyenlõ és tisztességes elosztását, szorgalmazza az ortodox ragaszkodást a hagyományos alapelvekhez."
http://dailyshark.blog.hu/2008/09/22/del_korea_kina_es_japan_hasonlosagok_es_kulonsegek_5
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 21. - 23:47:11 10/10
(230111/239045)
"Sokat nevettetek együtt a családdal?
Koreában van egy olyan mondás, hogy ha nevetsz, rád mosolyog a szerencse."

Nagyon kedves ez a levél, a megszólítás, a közvetlensége.
Szerintem minden normális embernek így kellene gondolkodnia, mert a családnál, a gyerekeink boldogságánál, kiegyensúlyozottságánál nem lehet semmi fontosabb...
És nehezen tudom megérteni azokat a nõket-anyákat, akik a munkahelyet, a karriert elõrébb sorolják, mint a saját gyerekeikkel való törõdést, az õ boldogságukat.
Hogy egy pozíció és a vele járó hatalom, a másokkal való kibabrálás nagyobb örömet okozzon, mint a saját családom - ez számomra elképzelhetetlen.
De sokan vannak ilyenek sajnos... :(
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 21. - 23:38:08 10/10
(230110/239045)
A Chigago Typewriter-rõl annyit jót olvastam, hogy muszáj lesz majd valamikor megnéznem. :)))
Még azt a gugli-fordítós linket is megnéztem: kissé zavaros így, hogy még nem láttam a sorozatot, de mindenesetre meglehetõsen intellektuálisnak tûnik a sok-sok irodalmi és képzõmûvészeti alkotásra utalással, meg a jelenlegi feketelistás mûvészek emlegetésével, meg aztán ott van a japán megszállás ideje, mint háttér - ez most mintha "divat" lenne, bár nem igazán ismerem a mostani filmeket, sorozatokat, de A szobalány-ban is megjelent háttérként, aztán a hamarosan megjelenõ Battleship Island, illetve a remélem szintén hamarosan következõ Man of Will is a japánok általi elnyomás, kizsákmányolás idején játszódik...

Inspiring Generation - nem tudtam, mirõl szól, mert nem részletezted, ezért utánanéztem.
Bár a helyszín Shanghai az 1930-as években, de ekkor Korea is japán gyarmat volt, így a hangulat adott (és így kapcsolódik a CT-hez? vagy ez csak véletlen?)
Én egy eléggé megosztó kritikát találtam róla, mivel túl sok a szereplõ és mellékszereplõ, amitõl zavaros a történet - ezzel szemben Illi jónak találta és gondolom Te is, ha írtál róla... :)
http://amyolvas.blogspot.hu/2014/04/ismerteto-inspiring-generation.html
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 jún. 21. - 22:34:59 10/10 Előzmény Illiona
(230109/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Elõször is elöljáróban annyit mondanék, hogy most éppen szabadságon vagyok ezen a héten, de mivel közben kitört az iskolai nyári szünet, még annyi idõm sem lesz gép elõtt üldögélni és írogatni mint eddig... Persze mindent elolvasok (ha máshogy nem, mobilon) és szóban reagálok is, de leírni, az' már más tészta... :)

"A Sewol katasztrófája óta gondolkodom azon, hogy hogyan tudta egy eszme, egy irányzat, -ami ráadásul kinai,- ennyire beenni magát ebbe a társadalomba, szinte töretlenül. Legyen ott bárki bármilyen vallású, de akkor is a mindennapjait áthatják a konfucionista tanok."
Azért ott volt még a buddhizmus, amit (Sillából tudjuk) az egyesített Silla királyság tett államvallássá, majd a Goryeo-korszakban folytatódott, majd ennek hanyatlásakor a megalakuló Choseon-dinasztia (1392-1910) már a neokonfucianizmust és ezzel a tudósok hatalmát, felsõbbségét tette "államvallássá".
De maga a buddhizmus is egyedi Koreában, különbözik az összes többitõl, mivel jól megfért, összeegyeztethetõ volt a korábbi sámánizmussal. De pl. a Saimdangban is láthattuk, hogy a buddhistákat üldözték (a pap elrejtette a festményt Saimdang elõl, õ mégis lefestette, lett is belõle gubanc...), a buddhizmus ereklyéit pedig a japánok vásárolták fel (amikor pl. Whieumdang üzletelt velük a férje kiszabadítása érdekében); késõbb az 1500-as évek vége felé a japánok betörésekor már némileg rehabilitálták a buddhistákat az ország védelme érdekében tett erõfeszítéseikért.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Koreai_buddhizmus
És ami szintén egyedülálló: https://hu.wikipedia.org/wiki/Tripitaka_Koreana
Végül is ezek így együtt, a sámánizmus-buddhizmus-konfucianizmus adják a keleti (koreai) ember gondolkodásának, életszemléletének alapját.
Ezzel szemben Európában a zsidó-keresztény kultúrának van hagyománya, ami nem tudom, mennyiben választható el az ipari forradalomtól, majd az ezt követõ XVIII-XIX. századi szabadság-egyenlõség-testvériség eszméjétõl, a XX. századi nacionalizmusból eredõ 1. és 2. világháborútól, majd a hidegháborútól... Eközben a másik oldalon a hippimozgalmak révén kiteljesedõ békevágy, az individualizmus, a szabadság-szabadosság, mind-mind a nyugati (európai, amerikai) ember személyiségének részévé vált.
Ezt a gondolkodást a koreai háború után "ottmaradt" amerikai katonák révén a koreaiak, elsõsorban a szöuliak is látják, érzékelik, de nyilván elsõsorban a '80-as évek óta, amikor is elkezdõdött a demokratikus átalakulás (a hatalmas gazdasági fejlõdés után). A globalizációról nem beszélve...

"Nálunk ez egész másként zajlott. a török után volt egy nagy nagy "betelepítés", majd attól kezdve mindig valamilyen külsõ hatalom tett róla, - és persze a belsõ kiszolgálók sem maradtak tétlenek- folyamatosan higult a nemzet. A végeredmény? Koreában most is 98 % tiszta koreai!!!"
Azért egy tengerek által határolt félszigetet könnyebb megvédeni a betolakodóktól, mint egy szárazföldi országot. De persze ehhez hõsök is kellenek, mint amilyen Koreában a japánverõ Yi SunShin, olyanok voltak nekünk a Hunyadiak a törökökkel szemben; aztán persze Mohács után jött a 150 éves török hódoltság, majd a Habsburgok...
Errõl Markos-Nádas-Boncz jut eszembe: "török, tatár dúlta, Habsburg is megdúlta, mindenki megdúlta, csak õ nem futott el..." Bocsi :)))
Tkp. nem is így van, de bennem ez maradt meg... https://www.youtube.com/watch?v=aHXgDoCW55A

"De beszéljünk csak a 80-as évek utáni Koreájáról. Az egész országban semmi nincs ami 30 évnél idõsebb. Sem épületek, sem utak, sem iskolák.
Ami maradt, az múzeomokban, és muzeumjellegû hanok falukban jelenik meg.
Van viszont nagyon jól mûködõ metró, üvegpaloták mindenfelé, 2*7 sávos utak vezetnek ki Szöulból, okosházak, okosautók, okostelefonok.
Hogyan is lehetett volna ezt mind megvalósitani, ha nincs némi diktatúra?"
Az egyik, amit rendkívül "irigylek" tõlük és híven tükrözi a szemléletüket, az ez: http://vizpartifejlesztesek.blog.hu/2013/08/19/cheonggyecheon_a_leaszfaltozott_folyo
A másik nagyjából benne van ebben a cikkben. Én csak innen vágyakozom, hogy egyszer eljussak oda és saját szememmel is megtapasztaljam, lássam, halljam, érezzem ezt a fantasztikus országot, népet, kultúrát... http://hellomagyarok.hu/listak/101-dolog-amitol-szoul-annyira-kulonleges
8/10
Sumomo 2017 jún. 21. - 10:45:21 8/10 Előzmény edimir
(230108/239045)
Gyönyörû ez a kanyon. Tényleg. Köszönöm.
Illiona 2017 jún. 21. - 10:21:12
(230107/239045)
Megnéztem az adatlapját ennek a szinésznõnek, Jung So-Min-nak aki a My Father is Strange cimû sorozatban játszik, azt mondtam róla, hogy eddig semmiben nem láttam, pedig igen!!!

Akkoriban egész másképp nézett ki, fõszerepe volt a Bad Gay cimû sorozatban, Kim Nam Gillel.
Egyébként nekem már akkor sem tetszett, egyszerûen megdöbbentett az üres nézése, meg lõdörgõ járása, a hajának a félretartott fejjel való igazitása, de akkoriban mondjuk a szája még csukva volt.
bár akkoriban ez még elsõ sorozataim egyikeként nem voltam ennyire kritikus, mint mostanában.
http://asianwiki.com/Jung_So-Min
8/10
offtopic
edimir 2017 jún. 21. - 07:18:48 8/10
(230106/239045)
Szép reggelt!:)))))))))))) Induljon jól a napunk!:))))))))))