8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 14:04:46 8/10
(228525/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Mester levélben megírja a Hercegnõnek, hogy a Fiú mit tervez, meg kell állítani, erre csak õ képes.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 13:56:25 8/10
(228524/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Fiú összepakolja a holmiját, a Mester hiába akarja tartóztatni, mindenbõl elege van, mindent itt hagy, Taehaksát, a mérnökséget, a királyi udvart... elmenni messze a Hercegnõvel...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 13:49:41 8/10
(228523/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: a Fiú keserû haraggal távozva még utoljára elbúcsúzik a királytól, aki nem akarja a 4. herceget, azaz õt fiának....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 13:42:21 8/10
(228522/239045)
One Day

"Egyébként van olyan amirõl írsz, és nem emlékszem, lehet hogy közben bealudtam?"

Biztos, hogy ugyanazt a filmet néztük?:))))))))

De félre a tréfával, abban biztos vagyok, hogy fáradtan azért tök más filmet nézni, talán egy pörgõs film még ébren tart, de egy ilyen líraiba inkább bele lehet aludni... olyankor pedig kevésbé veszi észre az ember az apró utalásokat, jó, ha a cselekményt tudja követni, az, hogy a finom megoldásokat, a szálak összekapcsolódását is megfigyelje és végig is gondolja... az már nem igazán megy...

A kóricál szó nem adja vissza azt a riadtságot, amikor rájön, hogy nincs nála a bot, de vissza se mehet a fodrászatba érte.. ott van a kinti világban a "szeme" nélkül, egyébként is magányos, kiszolgáltatott és riadt... amit csinál az nem annyira kóricálás, mint tétova botorkálás.. hogy megriasztja amikor nekicsapódik egy bokor ága, ezért is húzódik kicsit kifelé, az úttest felé, nincs igazán tájékozódási támpontja... a kezével (ez vállmagasság) nem tud úgy betájolni magát, mint a bottal a földön...

A vak kontra látássérült dologra már nem térnék vissza, én a filmben alkalmazott értelemben használtam, a köznapi értelmezéssel nem foglalkoznék.

KÉP: One Day - a lány fiókja a tárgyaival a kórházban.... a férfi kihúzza és lefotózza, abban és akkor még "profi"
Illiona 2017 ápr. 24. - 12:33:51
(228521/239045)
Magyarul mondva két szóban: az úttesten kóricált!

"One Day - találkozás az anyával a baleset elõtt... mivel letagadja a kapcsolatot, a zaklatott lány a fodrászüzletben felejti a fehér botot... Nem "kóricál", inkább zavarodott és bizonytalan, lelkileg az anyja vágta padlóra, most pedig nincs nála a fehérbot... tehát fizikailag is elbizonytalanodik... ez a kettõs zavarodottság vezet ahhoz, hogy a kanyart nem érzékelve továbbra is egyenesen megy... be az úttest közepére..."

Te is ugyanarról beszélsz, én is ugyanarról beszélek!
Hogy elütötték, abban õ a hibás, most már egyértelmûen.

Egyébként van olyan amirõl írsz, és nem emlékszem, lehet hogy közben bealudtam?
Ez persze nem változtat azon, amit gondolok a vakságról, meg az áldozatszereprõl!!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 12:28:45 8/10
(228520/239045)
Érdemes pótolni, klasszikus sorozat..
Ismertetõ: http://asianwiki.com/The_Story_of_the_First_King%27s_Four_Gods

Lee Philip vonásai egzotikusak és egyediek, hogy mennyire férfias... ez egyéni ízlés

Itt belenézhetsz kicsit a sorozatba, amolyan kedvcsinálóként!:)))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=Sn0Y56Y434s

KÉP: Legend - a Kék Sárkány
9/10
napraforgó 2017 ápr. 24. - 12:14:40 9/10
(228519/239045)
Ezt a filmet nem láttam. De ez nem is férfi, inkább csak egy lányos képû kamasz.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 11:40:25 8/10
(228518/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: A Fiú szenvedélyes kiabálása, súlyos vádja kihallatszanak, mire beront a testõr, hogy a szemtelen felségsértõt kardjával azonnal levágja... de a Király leállítja a testõrt... Tudja, hogy a fiú vádjai sajnos igazak, bár uralkodója szemébe hangosan kimondani már felségsértés...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 11:34:54 8/10
(228517/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

KÉP: A Fiúban feltámad a felháborodás... és kõkeményen beolvas a királynak. Igen, miatta haltak meg a Fiai, mert képtelen volt õket megvédeni. A király igenis gyáva!!!
Mennyivel különb volt nála Aja Koronaherceg, aki bár nem akarta, de Baekjae kedvéért mégis vállalta, hogy a király a számára mondjon le a trónról, pedig tudta, hogy ez a lépés az életébe kerülhet. ... és igen, haragot táplál a király ellen!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 11:30:39 8/10
(228516/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Folytatódjék a Baeljae-i Fiú és a sillai Hercegnõ története!

A gyásztól sújtott király a Fiúval üzeni a 4. hercegnek, hogy meneküljön el, felejtse el a származását, éljen hétköznapi életet, mert a király sem elismerni, sem megvédeni nem tudja és nem is akarja...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 11:25:30 8/10
(228515/239045)
Nálunk õ a Kék Sárkány, és csak ebben az értelemben emlegetjük kizárólag!:))))))))))
9/10
napraforgó 2017 ápr. 24. - 11:19:24 9/10
(228514/239045)
Nekem nagyon tetszik.
És miket nem tudtam meg Terebesstõl! Pl. hogy a "kék sárkány" a férfi nemi szerv szimbóluma, és hogy keleten a zöld lámpás házak azok, amelyeket mi piros lámpás házaknak nevezünk.... :D:D:D
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 11:19:02 8/10
(228513/239045)
One Day

Érdekes ez a dolog, a film erre külön hangsúlyt tesz és értelmet is ad a megkülönböztetésnek, jelzi a lányhoz való viszonyulást.

A biztosítónál kezdetben mindenki a "vak" lányként emlegeti. A férfit tkp. a lány gyám-barátnõje figyelmezteti a szóhasználatra, õ helyesbíti "látássérültre" a vak szót.
Vszínûleg azért, mert a vak ember nevezi így a saját állapotát, tehát úgy illik, hogy ezt a kifejezést használjuk velük kapcsolatban mi is. A férfi is átveszi a kifejezést, így is jelezni akarja, hogy nem egy arctalan vki a lány, hanem egy másik ember.. lehet, hogy kómában fekszik magatehetetlenül, de akkor is megilleti az emberi méltóság joga.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 10:55:34 8/10
(228512/239045)
JÁTÉK
"Látom, hogy az 1000 bb még szabad, talán az lehetne Dzsangümé, mert bár alacsony származású volt, de sokra vitte, nagy tekintélyre tett szert."

Tetszik az ötlet, megérdemli egyértelmûen!:)))))) Szerintem az érdem számít nem a származás, sõt, ha vki alacsony sorból kiemelkedve válik képessé vmi nagyot alkotni, az még díjazandóbb, hiszen ebben a saját képességei, akaratereje segíti egyedül.

Szín...
Gondolkodtam egyfajta színragsoron.. Ezt a férfi pénzsorozatnál is követhetnénk, így a nõi és férfi sorozat egységet alkotna....
50 ezres - lila (bocs, de libagoly szín... ez pedig ugyebár hazai fizetõeszköz)
20 ezres - sárga - a Menny színe (meg a Mennyei Szárny alakulaté - Alcheon!:))))))))))))))))))
10 ezres - vörös - lásd: https://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/voros.html
5 ezres - kék - lásd: https://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/kek.html (és a Sárkányvirág alakulat - Yushin színe is!:)))))))))))
ezres - zöld - lásd: https://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/zold.html

Díszítõmotívum, hátlap? A zöld szín jó?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 10:28:19 8/10
(228511/239045)
Szia!:)

Szerintem fontos, hogy mindig a javasolt karakterhez igazítsuk a hátlapon szereplõ dolgot, ill. a díszítõ elemeket. Ezért is választottam Sosunohoz (Jumong) a háromlábú madaras hátteret, amit egyébként a koronázási köntösébõl vágtam ki... Mindenkihez azt, ami illik, ami rá jellemzõ volt a sorozatban, nem pedig erõltetetten vmi "sillásat" mindenáron. Hiszen lehet más állambeli a javasolt karakter, ill. a története játszódhat más korban.

Tényleg, segíthetnétek kitalálni, mi legyen Sosunonál a hátlapon az a bizonyos rá jellemzõ dolog... ott sajna elakadtam... three legged bird háttérként jó, de a hátoldal ováljába már nem azt szeretném tenni...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 10:18:18 8/10
(228510/239045)
One Day

"Na de! álljon meg a menet! Hol is volt a "vak" nõ a baleset idején? Az úttesten kóricált, egy veszélyes kanyarban ráadásul!
Ebbõl a szempontból nem érdekes, hogy az anyja miért nem állt vele szóba?"

Sopiler

Tökéletesen igazad van, ha a biztosító és a gázoló szempontjából nézed.

De valójában senki sem akarta a balesetet felhasználni gazdag fiútól egy nagyobb összeg kicsikarására. A lány kómában, a gyám pedig elzárkózik a külön alkutól, a bíróságra akarja hagyni a döntést az ügyben.

Aki valójában kavar, az a biztosító. A biztosító félt, hogy ha tárgyalásra kerül sor, a "látássérült" lány esetleg szánalmat kelt, a gázolót pedig elítélik. Ezért is akarnak tárgyalás elkerülésére mindenáron egy külön megegyezést a gyámmal. Illetve, amikor kiderül, hogy nem volt fehér bot a baleset helyszínén, akkor a lány öngyilkossági kísérletével kivédeni a vádat.

KÉP: One Day - találkozás az anyával a baleset elõtt... mivel letagadja a kapcsolatot, a zaklatott lány a fodrászüzletben felejti a fehér botot... Nem "kóricál", inkább zavarodott és bizonytalan, lelkileg az anyja vágta padlóra, most pedig nincs nála a fehérbot... tehát fizikailag is elbizonytalanodik... ez a kettõs zavarodottság vezet ahhoz, hogy a kanyart nem érzékelve továbbra is egyenesen megy... be az úttest közepére...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 10:02:29 8/10
(228509/239045)
One Day

Spoiler

Ez a film nem egyszerûen egy baleset nyomán kialakult biztosítási csalás ügyének nyomozása, hanem ez az ügy ad lehetõséget arra, hogy egy különleges kapcsolatot bemutathassanak, ami a férfi és a "látássérült" lány lelke/szelleme között kialakul, ez mélyül egyre jobban a történet elõrehaladtával, ahogy segítik egymást, úgy segítenek egyben önmagukon is.

A férfi így ismeri meg a felesége halálának valós körülményeit és okát, ami megérteti vele, hogy nem õ okozta, másrészt a közös szép emlékeiket kell megõriznie, felidéznie, ennyit tehet a meghalt feleségéért...

A "látássérült" lány pedig a férfi segítségével kapja vissza az õt 4 évesen elhagyó anyát és ismeri meg annak valódi érzelmeit (látszat!), hogy mekkora bûntudatot cipelt, mennyit szenvedett, mert le kellett mondania róla (tehát nem eldobták!!!), és hogy mindig is szerette... szereti.. és most felvállalná azt is, hogy önfeláldozóan ápolja...
ettõl akarja megkímélni az anyját, ezért kéri a férfit, hogy közremûködjön az eutanáziában... A férfi csak akkor vállalja el ezt, amikor megérti a felesége akaratát a halálakor... mert a feleség és a "látássérült" lány ugyanazt érzi, ugyanúgy gondolkodik...

Az, hogy a férfi leállítja az infúziót a lánynál, nem lelketlenség, hanem a megértés és a lány akaratának tisztelete... ahogy végig fogja a kezét közben... érezzük az egymásra hangolódást, az "itt vagyok melletted az utolsó percig"...

KÉP: One Day - a baleset helyszíne
Illiona 2017 ápr. 24. - 09:58:40
(228508/239045)
Ebbõl a szempontból nem érdekes, hogy az anyja miért nem állt vele szóba!

Az elõzõ hozzászólásomban az elõbbi mondat után egy nagy nagy felkiáltójel van!!!
Illiona 2017 ápr. 24. - 09:45:09
(228507/239045)
One Day

Meg micsoda uj divat akar lenni, hogy nem lehet egy vakra kimondani, hogy vak?
Mert akkor látni fog? csak kérdezem!
Milyen kicsinyitõképzõ van azon, hogy vak???
Erre válaszoljon nekem valaki!!! De értelmes választ szeretnék!

És ha valaki kitalálja, hogy a látássérült is bántja valakinek a szemét?
Akkor mit is találunk ki?
És ki az aki ezt megmondja?
Az aki egyetlen forintot sem áldoz a vakokra, mondjuk karácsony táján, de oszja az észt, mert az nem kerül semmibe?
Illiona 2017 ápr. 24. - 09:31:21
(228506/239045)
One day

Igen, van nyomás a biztosítón, hiszen a fõnök barátjának a fia vezetett.
Na de! álljon meg a menet! Hol is volt a "vak" nõ a baleset idején? Az úttesten kóricált, egy veszélyes kanyarban ráadásul!
Ebbõl a szempontból nem érdekes, hogy az anyja miért nem állt vele szóba?
Vagy ha egy szegény flótás üti el, akkor nincs is probléma?
Kóreában szinte iparszerû az, ahogy rájátszanak a balesetekre, látni is egy-két filmben, hogy kisebb ütközésnél egybõl fogják a fejüket, mert nagy pénzeket lehet igy leakasztani. De persze csak akitõl van mit!
Nem véletlen hogy szinte egyetlen autóba bele sem lehet látni, olyan üvegek vannak, amit ezt megakadályozzák, hogy ne tudjon a "vétlen" járókelõ eléugorni.

Nem azt mondom ezzel természetesen, hogy a nõ szándékosan csinálta, de vétkes volt a balesetben, az biztos.
Erre irtam hogy : "Azt hiszem ugyanilyen filmet lehetne forgatni arról, hogy milyen az autóvezetõk élete, mennyire veszélyes, és mennyi "õrült" van az utakon, akikre figyelni kell. Ez nemcsak szegény-gazdag kérdés!!!
Lehet esõ, lehet részeg biciklis, lehet õz, lehet kutya, macska, de éppen egy józan, de kivilágitatlan gyalogos is, kész a baj."