8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 16:59:45 8/10
(228425/239045)
JÁTÉK

Van már libagolyfánk, amin minden libagoly ott csücsül, ha éppen nem reppent másfelé... Van saját szabályzatunk, indulónk. Hogy a Menny kicsit lehajoljon hozzánk, ez fõpapnõnk feladata.

Úgy gondolom, hogy idõszerû lenne saját pénzt is bevezetni a Megszentelt Partokon!:))))))))) Mi más is lehetne a pénznem, mint bagoly-batka!:)))))))) Remélem, egyet értetek vele?:))

Már csak a megjelenésében kellene döntenünk.... Mindjárt a legnagyobb címletre hoztam is egy ötletet.

JÁTÉK: tervezzük meg a saját pénzünket!:))))

Javaslat: bármely történelmi sorozat nõi szereplõje javasolható vmelyik címletû bankjegyre, de kérjük a címlet megnevezését, javaslatot a színére, egyéb díszítésére, indoklást a nõi karakter jelöléséhez!:))))))))))))))

KÉP: az 50 ezres bagoly-batka
jelölt: a nagy Seondeok királynõ - ugye, nem kell indokolnom?
szín: lila (libaglyok)
díszítõelem: fõnix
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 15:46:30 8/10
(228424/239045)
Ha már pénz, találtam egy praktikus kis összeállítást a koreai pénzeken szereplõ személyekrõl

https://seoulistic.com/just-for-fun/get-to-know-faces-youll-see-everyday-in-korea-whos-on-south-korean-money/
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 15:42:14 8/10
(228423/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

És ennyi fikció után jöjjön végre egy kis kõkemény valóság!:))))))))))))))

KÉP: megvesztegetés - immár nem kell hozzá az autó csomagtartójából egy másékéba átpakolni a nagy almás dobozt... itt kézben adható át simán... ja, kérem, biztos "saimdangokkal" van tele!, így már kis helyen is elfér... praktikus:)))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 15:34:44 8/10
(228422/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

Akkor pedig a logikai lánc végén (ami lehet, hogy jó nagy butaság) tkp. az a megfeleltetés állna, hogy Rubens rajzán és festményén is szereplõ korai ruhás férfi a Herceg!:)))))))))))))) A sorozat a Gyémánt-hegy festmény körüli nyomozással végül kiderítené a Rubens alak eredetét is!:))))))))))) Igazi 2 in 1!:))))))))))))

KÉP: Rubens koreai ruhás férfija + a Herceg....

Elnézést, tudom, hogy a kalap nem stimmel, de hirtelenjében nem találtam olyan képet SSH-ról...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 15:20:18 8/10
(228421/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

És szerintem itt jön az Andrea Corea történetének beépítése a sorozatban, mégpedig egy plusz csavarral... az a tippem, hogy Andrea Corea a Herceg lesz a , ez lesz a magyarázat arra, miért láthatjuk a sorozat elején Itáliában festeni...

KÉP: Saimdang - keresés a neten - a feltevésemet arra is alapozom, hogy míg Saimdang az Andrea Corea nevet olvassa, akkor hirtelen vágásként és váltásként a Herceget látjuk egy hajón....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 15:13:45 8/10
(228420/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

Mûvészettörténésznõnk tovább böngészi a netet, és rábukkan az Andrea Corea névre....

Mi is kövessük a példáját!

Született róla egy filciót tartalmazó korai könyv, miszerint Andrea Corea találkozott volna Rubens-szel, mégpedig Rómában
Itt olvashattok róla bõvebben:
http://english.donga.com/List/3/all/26/233138/1

Andrea Corea létezõ személy volt, egy koreai férfi, aki az Imjin háború idején ejtettek foglyul a japánok, majd Európába került a rabszolgakereskedelem révén,hogy aztán az itáliai Albiban telepedjen meg....

Érdekes, hogy leszármazottai koreaiaknak vallják magukat, sõt, meghívást kaptak Koreába az Imjin háború kitörésének 400. évfordulója alkalmából...
https://adopteeculturalarchives.wordpress.com/1606/01/01/antonio-corea-1606/

A Getty Múzeum kurátorának vannak még fenntartásai Rubens rajzával kapcsolatban, de érdemes elolvasni mások vélekedését is a rajzról:
http://www.artnews.com/2013/03/06/rubens-and-korea/

KÉP: Saimdang - keresés a neten - a szövegben Andrea Corea neve is szerepel
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 14:53:48 8/10
(228419/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

KÉP: Rubens: Xavéri Szent Ferenc csodatételei - a festmény

Xavéri Szent Ferenc az egyik legnagyobb hittérítõ volt, eljutott Japánba, Kínába csak szándékozott, Koreában nem járt....

Akkor vajon miért nem egy japán öltözékû férfit látunk a képen, miért egy koreait?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 14:49:01 8/10
(228418/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

Én is rákerestem, a Getty Múzeum tulajdonában van a kép, a múzeum ismertetõjében a következõket olvashatjuk róla:
http://www.getty.edu/art/collection/objects/58/peter-paul-rubens-man-in-korean-costume-flemish-about-1617/

Tényleg rejtélyes, honnan ismerte Rubens a koreai férfiviseletet.

Aztán ez a koreai alak megjelenik a Xavéri Szent Ferenc c. festményén is....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 14:40:31 8/10
(228417/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

KÉP: Saimdang - rákeresés a neten...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 14:39:02 8/10
(228416/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

Én viszont festészet és rejtvények kedvelõjeként annak örültem, hogy a Rubens rajz egy újabb fordulatot adott a sorozatnak....

KÉP: Saimdang - SSH nyomra vezet.... a jelenetben szereplõ kép - Peter Paul Rubens: A koreai ruhás férfi
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 14:34:18 8/10
(228415/239045)
Saimdang 25. rész

feliratra várva

Ha eddig sírtunk-ríttunk, hogy az utóbbi részek kizárólag a Múltban játszódnak, hát most ebben a részben a teljes mûsoridõt a Jelen töltötte ki.

Vigyázz, hogy mit kívánsz - tartja a mondás, és itt is vhogy így történt. Kár volt megbontaniuk a sorozat elején még remekül mûködõ párhuzamos két idõsík, a Jelen és a Múlt furcsa megfeleltetõ játékát (pl. lakásfelújítás), az egy különleges atmoszférát teremtett a sorozatnak... rejtélyességet, sejtelmességet... az átmeneteknél képi líraiságot. A csak a Múlt és a csak a Jelen részek így vhogy elveszítették ezt a sajátosságot, maradtak szimplán a maguk korában játszódó események felfûzésének....
Bármennyire is felpörgött ebben a részben a Jelen, egy pici hiányérzetünk maradt... Pedig valóban sok minden történt, került a helyére...

... a gyermeki gyász, az anya elutasítása megoldódott...
... az anyóssal is megtörtént a nagy összeborulás....
... Min professzor sem lehet teljesen nyugodt....
... a RADE is felvette a kapcsolatot....

De a körmöm nem rágtam tövig (egyébként se szokásom)... és vhogy hiányzott a varázs...

Így most inkább csak néhány dolgot emelnék ki, ami foglalkoztatni kezdett...

KÉP: Mûvészettörténésznõnk a barátaival a vendéglõben - és természetesen immár a közelében felbukkanó SSH
nyomodban vagyok- nyomra vezetlek... SSH rajongói biztosan örültek neki!:)
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 10:05:38 8/10
(228414/239045)
Én is imádtam, a sorozatot és a fõszereplõ férfit, ezer lángon égett a végéig. Kicsit többet megértett az ember a "belülrõl" nézõponton keresztül..

A Saimdanggal úgy vagyok, mint Sillával voltam anno a Mishil halála utáni részekkel, amikor szinte fizikailag éreztem a sorozatban megteremtett bizalmatlanság miatti nyomasztó légkört, ugyanígy fojtogat Saimdang csapdája, a tehetetlenség, amibe a Sors kényszeríti (házasság), s amibõl a mûvész, az alkotó ki-kitör. Én szeretem a líraiságát, az alkotást, mindegy, hogy korjói papír, népkonyha vagy festmény....Az érzékenységét a világra, a benne lévõ teremtményekre... legyen az egy mezei egér, vagy hajléktalan földönfutó....egyiknek dinnyemagot ajándékoz a festményén, a másiknak megélhetést, egy tányér ételt juttat... Csak az a feleségként való vergõdés és megaláztatás ne lenne, az egyszerûen kiborít, annyira méltatlan és méltánytalan.... A másik fél szárny helyett a pipogya férj!:(((((((((((( Brrrr
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 09:37:36 8/10
(228413/239045)
A Descendants of the Sun az utolsó résznél tudta 40% környékére felküzdeni magát... Amikor a K-Point étteremben voltunk, akkor a hagyományos dekorációból kicsit kilógott a sorozat plakátja a falon, meg is lepõdtem, hogy kitették....
10/10
Ljerk 2017 ápr. 22. - 09:35:20 10/10
(228412/239045)
A H.I.T -ben teljesen más karaktere van, sokkal szélesebb az érzelmi skála, ahol megnyilvánulhat - valóban lehetetlen bárkinek is lejátszania a képernyõrõl, nem véletlenül vitte át a forgatókönyvírónõ Sillába. Az Eyes of Dawn-ban láttam (az 15 évvel korábban készült) még, de ott fiatal volt még, inkább csak a kisugárzása látszódott.
Cafee. 2017 ápr. 22. - 09:35:11
(228411/239045)
Lattam a Lord of dramas- t, akkor meg King of dramas cimen futott, ebben betekintest nyertunk a sorozatkeszites szinfalak mogotti torteneseibe, a forgatokonyviro levaltasatol kezdve a foszereplok megnyeresen keresztul a nezettseg hajszolasaig, s ertheto is, " penzbol elunk".
Mindenkinek csak ajanlani tudom azt a sorozatot, a foszereplo pasit pedig imadtam, o Sambongot alakitotta a Repulo sarkanyokban.

Szerintem a Saimdang meltatlanul nepszerutlen, nem tudom massal magyarazni, mint azzal, hogy olyan tulkinalat van viragfiuk- szeplanyok hamupipoke szerelmi torteneteibol, hogy a kosztumos sorozatok egyszeruen nem tudjak lekotni a fiatalokat, az internetes nezettseget pedig nem szamoljak, pedig valahogy kellene azt is merni. A Saimdangot is rengeteg azsiai orszagban nezik interneten, ahol meg nem vetitettek naluk vmelyik csatornan. Ezek sem szamitanak persze a nezettsegbe. Igy sztem meg elkepzelheto, hogy nem jon ki ebbol olyan rosszul ez a sorozat. Nekem legalabbis nagyon tetszik.
10/10
Ljerk 2017 ápr. 22. - 09:14:46 10/10
(228410/239045)
Ez az, a három nagy csatorna mellett jönnek a kábelek - a TvN legjobb sorozatai (Reply 1988, Misaeng) például 10% körüli nézettséggel bírtak, ami óriási szám a nézõi lefedettséghez képest. Megszokásból is sokan csak egy-két csatornát néznek, már csak valami nagy "groundbreaking" sorozat tudna 50% körül produkálni.
10/10
Ljerk 2017 ápr. 22. - 09:08:26 10/10
(228409/239045)
Köszönöm szépen, így egész más felébredni. :))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 08:59:30 8/10
(228408/239045)
Szép reggelt!:) Az biztos, hogy csatornától is függ. De ha megnézzük a Saimdang honnan indult.. 16%... és a 24. résznél eljutott a nézettsége mélypontjára 6,1%, akkor ez vmit mégis jelez...

A nézettség nem nekünk fontos, hanem a csatornák nagy versengése a nézõkért... ahogy Illiona is írta korábban, már túlságosan is nagy a kínálat a futó sorozatok terén és ez nem párosul minõséggel...

Különösebben sosem érdekelt, de miután megnéztem a The Lord of Dramas / The King of Dramas c. sorozatot, kicsit másként tekintek rá... A készítõk és forgalmazók nem véletlen igyekeznek a sorozat adása közben is különbözõ reklámfogásokkal feltornázni... a Strong Woman Do Bong-Soon-nál a két férfi fõszereplõ PR-os dolgai jól bejöttek... errõl is írt Illiona...

Nekem csak az a fontos, hogy vmi megfogjon benne!:))))))))))))))))))))

Az említett sorozatok ismertetõje:
http://asianwiki.com/The_Lord_of_Dramas
http://asianwiki.com/Strong_Woman_Do_Bong-Soon
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 22. - 08:37:21 8/10
(228407/239045)
... ha már ékkövek, akkor nekem a legragyogóbbak csakis Sillából származhatnak!:))))))))))))))))
Cafee. 2017 ápr. 22. - 08:36:00
(228406/239045)
Sziasztok, furcsa dolog ez a nezettseg, a JTBC kabeltv-csatornan most oromkodnek a 4 % - on, / Man to man/ A nagy sikerkent elkonyvelt Strong woman Do Bong soon legjobb nezettsege is 10% alatt volt. Persze biztosan szamit, melyik csatornan megy egy sorozat.
Az is kerdeses, vajon ma is lenne e uolyan nezettsege a regi klasszikusoknak, pl. a Palota ekkovenek?