8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 09:30:04 8/10
(228505/239045)
One Day

Spoiler

És megint a Látszat! Az egyik ilyen csalóról, aki a leglinkebbnek tûnik, derül ki, hogy a gyermekét a kórházban kezelik, azért játssza a sérültet, hogy a biztosítás összegével is törlessze gyereke kezelési költségét, de közben folyton kilóg a kórházból, hogy dolgozzon is, így is pénzt szerezzen, mert magas a kórházi számla. Gyakorlatilag a fiáért mindenre képes lenne... tehát nem egy link alak... csak egy kétségbeesett apa...

Úgy ismeri meg a férfi a csalónak ezt az oldalát, hogy a lány ráveszi, segítsen egy beteg kisfiúnak a kórház rendezvényén, akinek egyedül nem jött el a közös sárkánykészítési versenyhez egyetlen hozzá tartozója sem. A férfi nehezen áll rá, de aztán maga is élvezni kezdi, összebarátkozik a gyerekkel... és jön a felismerés, hogy ki a gyerek apja...

KÉP:One Day - sárkányeregetés
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 09:19:55 8/10
(228504/239045)
One Day

Spoiler

Hogy mennyire tapasztalt a biztosítási csalások leleplezésében, az abból is kiderül, hogy a kórházban tett elsõ látogatásakor sikerül biztosítási csalókat rajtakapnia...

De a vele és feleségével történtek megváltoztatták, csak megfenyegeti õket, de az esetet nem jelenti..

KÉP: One Day - a szimuláns biztosítási csalók.. játszanak!:)))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 09:16:02 8/10
(228503/239045)
One Day

""nagy gyásza" miatt már a munkahelye is veszélyben van.
Na most azért ki fogott rá fegyvert, hogy egy biztosítónál dolgozzon?"

SPOILER

Apró utalásokból megtudhatjuk, hogy a férfi korábban igenis profiként csinálta a biztosítási csalások felderítését. A "terepen" vszínûleg õ volt a legjobb, ezért is bízza a fõnök rá ezt a nehéz és mocskos ügyet... "látássérült" lány, mint az autós gázolás áldozata, kontra befolyásos ember csemetéje, mint gázoló... Márpedig muszáj kimosni a befolyásos ember csemetéjét, mert a cég fontos kliense apuci.

Ahol a nyomozást kezdenie kell, az épp az a kórház, ahol a feleségét is kezelték, a szoba is ugyanaz... természetes, hogy elõtörnek benne a múlt emlékei... és befolyásolják, nem tud profi maradni...

Finom tapintat...az ágyon fekvõ lányt nem fotózza le, csak a balesetnél nála lévõ tárgyait a fiókban....

Zaklatott, ezért is veszi el az egyik követ a lány gyûjteményébõl... megnyugtatja a tapintása (lám, az érzékszervek!)

KÉP: One Day - a kövecske

KÉP:
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 09:04:24 8/10
(228502/239045)
One Day

Spoiler

KÉP: One Day - aztán a meghalt feleség szavai után a megbékélés.... nem õ volt az oka, a felesége azért lett öngyilkos, mert nem akarta, hogy a leépülését kelljen látnia, csak a közös szép emlékeiket akarta a férjére hagyni, hogy így emlékezzen rá....

Csodálatos kép... az ég, a víz határai szinte összemosódnak, ebben a fenséges térben egy parányi magányos alak.... A két elem találkozásánál ott a nap... jelezve a reményt, a holnapot....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 08:59:04 8/10
(228501/239045)
One Day

Spoiler

KÉP: One Day - az önvád
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 08:57:56 8/10
(228500/239045)
One Day

"Én a gyásznak egyetlen nyomát nem láttam rajta, a temetés idején is jót sétált mélabús ábrázattal ?????"

A gyász fura egy dolog, minél közelebb állt hozzánk az, akit elveszítettünk, annál különösebb módon reagálhatunk rá, a gyász fázisairól nem is beszélve. Az, amit belül megélünk, a tetteink.... nem biztos, hogy a külvilág jól értelmezi. A látszat csal! A film ezt többször is bebizonyítja nekünk, így van ez a férfi gyászával is, amit a sógora és te is félreértelmeztetek...

SPOILER:
A férfi imádta a feleségét, szeretetteljes volt a kapcsolatuk, ebbe robbant be a nõ betegsége. A férfi próbálta a türelemmel, szeretettel ápolni... A feleség megváltozik, a betegség kiforgatja magából (teljesen érthetõ), minden keserûségét a férfi nyakába zúdítja... és bár kifelé még úgy tûnik, hogy a férfi ugyanaz a figyelmes, kedves betegápoló, de belül igenis átsuhan a fején... elég volt!... már azt se bánom, ha meghal... (ez is érthetõ)... de képtelen lenne az asszonynak ártani.
Aztán a feleség meghozza a döntést, öngyilkos lesz a tolókocsival... de a férj azt hitte, hogy õ nem állította be jól a tolókocsi rögzítõjét, míg bement a nõnek egy takaróért... Így saját magát okolja az asszonyt ért végzetes balesetért.

A felesége temetése napján látjuk, hogy az alkalomhoz van öltözve, tehát el akart menni... de nem tudott... mégpedig a kettõs bûntudat miatt, hogy volt olyan pillanat, amikor kívánta a felesége halálát, másrészt hogy a balesete okozójának, így gyilkosának hiszi magát... márpedig gyilkosként nincs joga ott lenni - a lelkiismerete nem engedi.
A gyászába mély bûntudat is keveredik. Hogy szereti-e most is a halott feleségét? Számtalan apró jel mutatja...A telefonján azt a videót nézi, amin közösen vannak még boldogan és egészségesen a tengerparton. Képtelen bemenni a feleség mûhely-szobájába a házuk emeletén, túlságosan fájón mutatna rá a hiányra...

Amikor a "látássérült" lánynak elkezd segíteni, még nem is sejti, hogy a feleségével történteket, a kapcsolatukat, a halálát fogja általa megérteni. Pedig így történik, ezt mutatja be nagyon finoman és líraian a film.. egészen az "átalakulásig"

KÉP.: One Day - az "átalakulás.. a "látássérült" lány helyén egyszercsak a meghalt feleség jelenik meg... Nézd a férfi kezét! Milyen hihetetlen gyengéden érinti meg az arcát....mennyi érzelem van a mozdulat mögött... döbbenet, öröm, fájdalom és bûntudat.....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 06:59:23 8/10
(228499/239045)
... egy kis segítség az indításhoz!:))))))))))))

Napközben Seo Dong Yo és persze rendezzük a pénzügyeinket!:)))))))))))))) ... este belevágunk Illionával a Gap Dongba... lehet csatlakozni!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 06:56:03 8/10
(228498/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))) Induljon jó a hetünk, a napunk!:)))))))))))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 24. - 06:52:15 10/10
(228497/239045)
Lehetne Sin Jun-bok is valamelyiken,a hátoldalán a Miindoval.

Igazándiból a Hwangnyongsa-templomot is Dokman építtete.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 ápr. 24. - 06:18:17 10/10
(228496/239045)
Sziasztok!

Jól van, nem tudtam, hogy az egész Koreai-félsziget szóba jöhet.
Akkor gondolkodom.

Mankó: kávé
9/10
napraforgó 2017 ápr. 24. - 06:01:28 9/10
(228495/239045)
Látom, hogy az 1000 bb még szabad, talán az lehetne Dzsangümé, mert bár alacsony származású volt, de sokra vitte, nagy tekintélyre tett szert. Színben nem tudom, ami még nincs, az jó lesz.
Jusin, az elismert nagy hadvezér akkor elvetve? Nem lehetne övé az 5000-es batka?
Illiona 2017 ápr. 24. - 00:25:30
(228494/239045)
Azt hiszem ugyanilyen filmet lehetne forgatni arról, hogy milyen az autóvezetõk élete, mennyire veszélyes, és mennyi "õrült" van az utakon, akikre figyelni kell.
Ez nemcsak szegény-gazdag kérdés!!!
Lehet esõ, lehet részeg biciklis, lehet õz, lehet kutya, macska, de éppen egy józan, de kivilágitatlan gyalogos is, kész a baj.
Ha annyira akarta a fõnök kezelni ezt az esetet, akkor ment volna õ maga, amikor már látta, hogy ez a férfi csak a fizetést akarja, mást semmit.

Akkor ott van a gyász kérdése is!
Mitõl lett egyáltalán beteg az a nõ, a feleség? Talán felismerte, hogy a férje egy tökkelütött lúzer, és már nem akarta vele élni tovább? Minden betegségnek lelki okai vannak!

Mi határozza meg a temetésen való viselkedésünket? Ahogy tetszzik, vagy ahogy a halott tõlünk elvárná?
Hát szerintem ahogy azt a halott szeretné! Ha õ ugy akarné, hogy akik szerették õt, azok legyenek ott együtt, akkor ugy kell tenni!
Azután mehetünk oda, ahová mi akarunk.
Az egyetlen pozitiv az a sógor pofonja volt, azt megérdemelte.
Persze lehet hogy szégyellte magát találkozni a rokonokkal, nem tudom.

Az hogy megtalálta a beteg lány anyját, talán az volt egyetlen jó dolog, amit tett.
Illiona 2017 ápr. 24. - 00:08:35
(228493/239045)
One Day
Hogy a tolókocsi márkája "Karma", hát ezt nem vettem észre, ehhez azt hiszem sasszem kell.
Kim Nam Gilnek nem ez az elsõ ilyen filmje!
Tulajdonképpen a Pandorán kivül minden katonaság után forgatott filmje ilyen!

A Piratest ugye nem kell bemutatni, egyszerûen csúnya volt benne, az arca felpüffedt, szinte torz.
A Barackvirág énekében nem játszott fõszerepet, csak epizódszerep volt az övé, mindig sötét háttérrel játszott, éjszaka, azt hiszem 1 vagy 2 jelenetben volt nappali világos.
A komor képek persze komor lelket takartak.
A The Shameless - t Még anno moziban láttam Puszanban. Maga a moziélmény feledtette azt, hogy egy nagyon komor film. Abban Kim Nam Gil leküzdhetetlen vágyra gerjed egy idõsebb, iszonyúan csunya, nemi beteg, volt (vagy van is) prostituált iránt.
Hát nem egy felemelõ szerep az biztos.
Ezután jött ez az One Day, aminek nagyon jó plakátjai voltak, tiszta világos képekkel, vidám arcokkal.
Ehhez képest van egy depressziós férfi, aki még ki sem lábal a felesége elvesztésébõl, de "nagy gyásza" miatt már a munkahelye is veszélyben van.
Na most azért ki fogott rá fegyvert, hogy egy biztosítónál dolgozzon?
Ki fogott rá fegyvert, hogy ne bánkódhasson a felesége miatt?
Én a gyásznak egyetlen nyomát nem láttam rajta, a temetés idején is jót sétált mélabús ábrázattal ?????

És akkor jött a nõ szelleme, vagy mi,- azért már megint valami fantasztikus elem!
És szépen lassan megváltoztatja ezt a depressziós embert, elfogadni azt ami van.
Spoiler
És a vége? ott lekapcsolta a gépeket, és annyi, a nõ meghal, és õ továbbsétál!
Háta mögött hagyva halott feleséget, halott barátnõt, él mint Marci Hevesen!!!
Hát nem tudom, nekem ez igy nagyon meredek.
Nem tudom azok véleménye mi volt, akik elmentek moziba, és ennyit kaptak?
Elmennek -e ujabb Kim Nam Gil filmre?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 24. - 00:06:22 8/10
(228492/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))) Silla 8 csillaga vigyázza álmaink!:)))))))))))

Kezdõdik az új hét.. tartogasson számunkra kellemes meglepetéseket!:)))))))

344!:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 23:16:45 8/10
(228491/239045)
One Day

Számomra a film egyik üzenete az volt, hogy míg másokon segítesz, azzal a saját problémádat is megoldod... és az elõítéleted is levetkõzöd...

KÉP: One Day - repül a sárkány!:))))))))))))))

És mielõtt kikapnék Illionától a hozzászóláscunamiért, be is fejezném a One Day-t... szívesen beszélgettem volna róla... de úgy tûnik, Illionával ebben sem értettünk egyet...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 23:06:18 8/10
(228490/239045)
One Day

KÉP: One Day - és persze akadt egy szép sillás tükrözõdés is.!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 23:04:07 8/10
(228489/239045)
One Day

Szerettem a játékát a felhõkkel, a színekkel... elemelt a földtõl, a hétköznapi valóságtól....

KÉP: One Day . felhõk és színek...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 23:00:44 8/10
(228488/239045)
One Day


Szerettem a film képi játékát... játékát a tükrökkel... hogy felfogd a felfoghatatlant...

KÉP: One Day - a tükörben a valóság... valóban? Vagy leget olyan, aki mást is lát, mint amit a tükör képes megmutatni?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 22:56:57 8/10
(228487/239045)
One Day

KÉP: One Day - felirat - a történet lefordítása az egyedibõl az általánosra... és erõ merítése belõle... és bölcs belátás....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 23. - 22:52:03 8/10
(228486/239045)
One Day

Ha már empátia... megtanít az érzékszervek sajátosságára is.... játszik velük... ha az egyiket megkapod, elveszíted a másikat... és lám, úgy tûnik a koreaiak imádják A kis hableányt. Ki tudja, hány sorozatban került így vagy úgy szóba... itt is...

A látásért cserébe lemondani a tapintásról... a szereplõnek errõl a kis hableány sorsa jutott eszébe...

KÉP: One Day - felirat -