8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 01:03:26 8/10
(228265/239045)
Jé, tényleg nem voltál.... Azért a Városliget az igazi.... az ember élvezi, hogy kint van a szabadban, mindig más padhoz ül, hogy másokkal is tudjon beszélgetni, kötetlenebb, felszabadultabb!:))))))))))))))

Örülök, hogy próbálsz eljönni. Remélem sikerül!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 00:59:48 8/10
(228264/239045)
"20 évig ábrándozni egyetlen nõrõl, hûnek lenni hozzá a beteljesülés legkisebb reménye nélkül "

Csak lélekben volt hû. testileg nem, mert amikor elõször találkoztak 20 év után, akkor bizony bevallotta a Herceg, hogy miután Saimdang számára oly érthetetlen módon hirtelen férjhez ment, õ keserû dacból igenis hajszolta az élvezeteket nõkkel múlatva az idõt... azaz, teljesen normális volt...

Aztán persze már jön az önkéntes cölibátus, ahogy újra felbukkan az életében Saimdang....

Nem is bírja ezt az elérhetetlen utáni sóvárgást, két évre eltûnik....., ez is egy normális reakció....
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 00:36:42 10/10
(228263/239045)
Kedves Libaglyok!

Decemberben volt az utolsó találkozónk még Mikulás táján. Idõszerûvé vált, hogy újra találkozzunk, ha Ti is úgy gondoljátok. Május vége felé talán lesz már olyan jó idõ, hogy nyugodtan bevállalhatjuk a szabadtéri programot. A Fõpapnõnk majd úgyis elintézi!:)))))

Helyszínként a régi megszokott helyünkre gondoltam: Városliget és a padok!:)
A jellege az ilyenkor bevett: batyus, azaz mindenki hoz vmi finom falatot. Osztozunk étken és gondolaton!:))))))))))))

Elõtte esetleg lehetne kiállítást nézni a közelben.

Az ajánlatom: Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Mûvészeti Múzeum
Kiállítás: NÁGÁK, ELEFÁNTOK, MADARAK - VISELETEK DÉLKELET-ÁZSIA SZÁRAZFÖLDI TÉRSÉGÉBÕL .

Nagyon ígéretes az ismertetõ a különbözõ textilek kódolt jelentésérõl.
http://hoppmuseum.hu/kiallitas

2017.05.20. - Városliget

1./ edimir + múzeum
2./ Illiona
3./ kimbin (?-bármi közbejöhet)
4./ Cilia (biztosan)
5./ ruca (még gondolkodik rajta)
6./ maggi
7./ döncimama (és örülünk neki)
8./ Crutia
9./ boil54
10./ micike ???? (ha megyek, a múzeum is "jöhet"... :))))
11./

A határidõ naplókat lehet lapozni, dátumot beírni, a listára feliratkozni!:)))))))))))))))))
Mindenkit szeretettel várunk!:)))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 00:34:19 10/10
(228262/239045)
Mindenképpen szabadnapot fogok kérni, de azért ez általában az elõtte lévõ napokban dõl el véglegesen... Meg az már eléggé (iskolai) évvége... :))))
De azért szeretnék menni, a Ligetben még nem is voltam Veletek. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 00:28:12 10/10
(228261/239045)
"igen, épp ezt beszéltük edimirrel, hogy valószinûleg annyira hajazott a jelen problémáira politikailag, hogy kivágták a jelenben játszódó részeket.
Koreában jelentõs az állami támogatás az ilyen filmekre, igy nem lehetett szerintem olyan maga a film, hogy rámutat a politikai elit korrumpálhatóságára.
Márpedig ezek kemény részek voltak. Az igaz hogy elõre leforgatták, de most az év végén forrósodott föl a közhangulat is kint, vagyis szerintem egyes forgatókönyvi elemek vállalhatatlanokká váltak."
A sorozatot 2015. augusztus és 2016. június között forgatták, majd az õszre tervezett bemutatót elhalasztották idén január végére... (azt tényleg nem tudjuk, miért tologatták)
Viszont nem csak állami támogatás létezett - mint kiderült azóta - hanem bizony "fekete listák" is, a kulturális minisztériumban is (ahová a galériás nõ készült jutni). Ez a sorozat a jelentõs támogatással együtt, vagy attól függetlenül mégis sokat beszél a korrupcióról, legalábbis a nemzetközi verzió, amibõl a 18-24. rész közötti részeket láttam (a jelen történéseire fókuszálva, felirat nélkül). Nem volt feltétlenül hangsúlyosabb a "Sun Galériás-férj" és Min prof. szerepe, korrupciós csalása, mint JiYoon-ék nyomozása a kép után és a napló fordítása,... de azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a koreaiak épp a nemzetközi verzióban "teregetnék ki a szennyest"...

Idõben nem tudom pontosan, hogyan volt, de úgy okt-november táján kezdtek gyûlni a felhõk az elnök asszony körül, nov-decemberben kezdõdtek a sok százezres utcai tüntetések, az elnöknõ végül lemondott, ma már a mentelmi jogát is felfüggesztették, elõrehozott választások lesznek és dõlnek ki a csontvázak a szekrénybõl...
Ezek alapján nem gondolnám, hogy a jelenben játszódó eseményeket direkt vágták volna ki (a megváltozott politikai helyzet miatt sincs rá szükség és különben is készültek eddig is ilyen filmek - bár nyilván nem állami támogatással), hanem továbbra is arra hajlok, hogy LYA elképzelése szerint a koreaiak (elsõsorban a nõk) az érzelgõsebb verziót kapták. Ebben pedig jól korrelál a Palota ékkövével, ahol szintén csak messzirõl csodálta egymást a két fõszereplõ, a pasi (Min JeongHo - Ji JinHee) ott is sokat segített szíve udvarhölgyének, állandóan megmentette, míg végül sok nehézség és hányattatás után végül az utolsó (vagy az elõtti) részben végül elnyerte a kezét - egyetlen csók nélkül, néhány öleléssel... :))))) Itt nincs ilyen opció a boldog végre - a múltban tuti, és a jelenhez sem fûzök sok reményt, mivel a férj egyelõre csak "eltûnt"...

"Tényleg csak Song Seung Hun iránti elkötelezettségbõl nézem tovább."
A másik Port-os topikban írta K.Judit egy interjú kapcsán SSH-ról: "Mondta azt is, hogy szereti a szerepet, de õ nem ilyen az életben: biztos nem tûrné el, hogy a szerelme máshoz menjen férjhez, utána meg pláne nem bocsátana meg neki. Nem volt hosszú beszélgetés, igen LYA-tól õ is odavolt :)"
Na igen, ezt el is tudom képzelni, hogy õ ilyen. És tök igaza van! :) 20 évig ábrándozni egyetlen nõrõl, hûnek lenni hozzá a beteljesülés legkisebb reménye nélkül - szinte már kóros, mint egy elhúzódó gyászreakció - pláne egy egészséges, jóképû Hercegtõl, aki után döglenek a nõk (és a férfiak is... :)))))))))
Igen, õ eljátssza, mert bármit/bárkit eljátszik - mi meg nézzük, mert... csak... Simply the Best!... :)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 00:13:06 8/10
(228260/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))




516!:))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 00:10:25 8/10
(228259/239045)
Kedves Libaglyok!

Decemberben volt az utolsó találkozónk még Mikulás táján. Idõszerûvé vált, hogy újra találkozzunk, ha Ti is úgy gondoljátok. Május vége felé talán lesz már olyan jó idõ, hogy nyugodtan bevállalhatjuk a szabadtéri programot. A Fõpapnõnk majd úgyis elintézi!:)))))

Helyszínként a régi megszokott helyünkre gondoltam: Városliget és a padok!:)
A jellege az ilyenkor bevett: batyus, azaz mindenki hoz vmi finom falatot. Osztozunk étken és gondolaton!:))))))))))))

Elõtte esetleg lehetne kiállítást nézni a közelben.

Az ajánlatom: Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Mûvészeti Múzeum
Kiállítás: NÁGÁK, ELEFÁNTOK, MADARAK - VISELETEK DÉLKELET-ÁZSIA SZÁRAZFÖLDI TÉRSÉGÉBÕL .

Nagyon ígéretes az ismertetõ a különbözõ textilek kódolt jelentésérõl.
http://hoppmuseum.hu/kiallitas

2017.05.20. - Városliget

1./ edimir + múzeum
2./ Illiona
3./ kimbin (?-bármi közbejöhet)
4./ Cilia (biztosan)
5./ ruca (még gondolkodik rajta)
6./ maggi
7./ döncimama (és örülünk neki)
8./ Crutia
9./ boil54
10./

A határidõ naplókat lehet lapozni, dátumot beírni, a listára feliratkozni!:)))))))))))))))))
Mindenkit szeretettel várunk!:)))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 00:09:28 8/10
(228258/239045)
micike, tudsz jönni a májusi találkozóra?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 00:06:48 8/10
(228257/239045)
Akkor jól tippelt Illiona. Beszélgettünk a kivágott 2 óráról és már akkor õ úgy vélte, hogy a jelenben játszódó részleteket vághatták ki.

Így a korábban jól funkcionáló párhuzamos idõsíkok szinkronja szûnt meg. Amit a sorozat egyik erényének tartottunk még az elején..

Tényleg kár érte, így ritmusa is más, a váltásokban rejlõ játék is eltûnt. Én például a múltban megrendezett kamu raktártûzbõl sejtettem, hogy a jelenben a festmény elégetése is csak megrendezett színjáték.


Óh, volt, ami nálad is kicsapta a biztosítékot?:))))))))))))))))) Mondjuk pont az a jelenet nálam nem... számomra csak annyi jött le Saimdang Pipogya férj bõrproblémájához adott használati útmutatóból, hogy lehet, hogy nem õ volt az "egyetlen férfi a számára szerelemként", de azért igenis odafigyelt rá, törõdött vele. Ez pedig azért egy reálisabb kapcsolat, hihetõbb.

Nem óhajtok a színésznõvel foglalkozni. Nem könnyû igazán elevenné tenni ezt a karaktert, mert már abban is rengeteg visszás pontot találni, de valahogy ez a roppant méltóságteljesnek szánt visszafogott játék nálam már néha a sótlanság és egysíkúság határát súrolja. Ezért a véleményemért meg lehet kövezni. De lassan kezd elegem lenni ebbõl a szenvelgõ ábrázatából, ami oly fehér, mint amilyen hótisztának a karaktert beállítják.....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 19. - 23:39:58 8/10 Előzmény edimir
(228256/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Szereplõk

10. Mojin asszony

Fiatal anyaként tûnik fel a sorozat elején, aki kislányát egyedül neveli. Semmit nem tudunk a kislány apjáról. Õ is szerepel Bu Yeo Sun halállistáján, akiket meg kell ölni a Taehaksa kézmûvesei közül, tehát a Tábornoknak vmiért a bögyében volt. A Sillába menekülõk között találjuk, a Haneuljae oszlopos tagja, a Mester után a 2. ember. Nõ létére az egész közösség tiszteli kimagasló tudását, okosságát és a szabályokhoz való ragaszkodását. Ez utóbbi miatt kicsit merev.

Ahogy a Mester számára csak Yeon Ga Mo, a táncos létezik, úgy Mojin asszony számára csak a Mester. Szerelme állhatatos és viszonzatlan. Kétségbeesetten kell látnia, hogy a Mester mennyire ragaszkodik szerelméhez. Mindent megtenne a Mesterért, õ a legfõbb támogatója. Épp a féltékenysége miatt képtelen a Fiút elfogadni, hiszen riválisának a gyereke. Kapva kap az alkalmakon, amikor a Fiú hibáira, vétkeire hívhatja fel a figyelmet.

A Haneuljaeban hozzá tartozik a textilrészleg, érdekli a textilfestés. Kezdetben a Hwarang a kis kedvence. Annak visszafogottsága, módszeressége és alapossága közelebb áll hozzá, mint a Fiú vakmerõsége, ösztönössége és szenvedélyessége. Elfogult mindkettõvel szemben, csak más elõjellel.
Sokoldalú, hiszen gyógyításban is kimagasló. A Koronaherceg merénylõjét is meggyógyítja a súlyos sérülésébõl.

A lányát szereti, de nem majomszeretettel, próbálja kicsit megzabolázni csapongását és szertelenségét.

Képes a közösség érdekében megváltoztatni az álláspontját. Felismeri ugyan a Fiú zsenialitását, de fél attól, hogy veszélybe sodorja a Mestert. Erõs benne a felelõsségérzet a közösség és a munka iránt. A Taehaksa elkötelezett kézmûvese, de asszonyként boldogtalan.

Vhol sajnáljuk õt a szerencsétlen viszonzatlan szerelméért, de van olyan erõs, hogy nem tartana rá igényt!:)))))))))))

KÉP: Mojin asszony és a Mester
Illiona 2017 ápr. 19. - 23:38:57
(228255/239045)
azt azért nem , de szokni kell. :)))
De Saimdang hangja mennyire más itt.
De a volt kocsmároslány is jó, nem annyira domináns!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 19. - 23:35:29 10/10
(228254/239045)
Csak nem Te is hanyatt vágtad magad... :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 ápr. 19. - 23:31:53
(228253/239045)
hû de furcsa szikronnal!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 19. - 23:30:23 10/10
(228252/239045)
SPOILER!!!!

A jelenben a fotóSSH egyértelmûen követi JiYoon-t, jeleket hagy neki... pl. egy festményt ábrázoló képeslapot https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Peter_Paul_Rubens_-_Man_in_Korean_Costume,_about_1617.jpg
És a mai 25. részbõl már fent van a yt-on egy 18 perces, jelenben játszódó rész. JiYoon és a fotóSSH még nem találkoztak, de már itt van a múltbéli Herceg segítõje, a "koreai Robin Hood" és a Koronaherceg is... :)
Illiona 2017 ápr. 19. - 23:28:48
(228251/239045)
igen, épp ezt beszéltük edimirrel, hogy valószinûleg annyira hajazott a jelen problémáira politikailag, hogy kivágták a jelenben játszódó részeket.
A multban nem találtam olyat, ahol talán hiányzott volna belõle, de 2 órát mindenképpen kivágtak, vagyis az csakis a jelen lehetett.

Koreában jelentõs az állami támogatás az ilyen filmekre, igy nem lehetett szerintem olyan maga a film, hogy rámutat a politikai elit korrumpálhatóságára.
Márpedig ezek kemény részek voltak. Az igaz hogy elõre leforgatták, de most az év végén forrósodott föl a közhangulat is kint, vagyis szerintem egyes forgatókönyvi elemek vállalhatatlanokká váltak.

Azonkivül azt hitték, hogy Lee Young Ae majd hozza a 14 ezelõtti sikert.
Csakhogy közben megváltoztak a nézõk, egy csomó fiatal belépett, és mi is túl vagyunk 1-2-3-400 sorozaton, ezek után a Palota Ékköve már nem okoz meglepetést, a képek lassúak. Én magam nem láttam a Palota Ékkövét, és nem is akarom megnézni, egyszerûen nem érdekel. (ez olyan mint az elsõ szerelem, hogy ábrándozva beszélünk róla, de ha megjelenne, semmiképp sem kellene)
És szerintem sokan vannak igy vele, és itt számitották el magukat a film készitõ.

Én már megnéztem a 24-et is, tele van lirai résszel, de továbbra is semmi ölelés, ez nekem kevés, hiteltelen.
Tényleg csak Song Seung Hun iránti elkötelezettségbõl nézem tovább.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 19. - 23:14:39 10/10
(228250/239045)
Ja, egy link a maláj verzióhoz, ha valakit érdekel (24.ep): https://www.youtube.com/watch?v=BKHNJit2ZVc
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 19. - 23:12:56 10/10
(228249/239045)
SAIMDANG – mára már számomra is egyértelmûen kétféle verzió létezik: az SBS-es és a nemzetközi, vagy inkább délkelet-ázsiai?
A yt-on elérhetõ egy maláj feliratos verzió (már a 24. rész is, amit mi ugyebár a SBS-tõl nem kaptunk meg), a 18. részig visszanéztem: elõször is nagyon furcsa volt hallgatni, mert az utolsó két részt már szinkronizálva tették fel*, a szöveg hasonlít ugyan a maláj feliratra, de mégis különbözik némileg (mint mondjuk pl. a cseh és a szlovák… :)))), másrészt viszont sokkal több benne a jelenben játszódó történet, részenként 12-15-18 perc. Így persze jóval elõrébb tartanak a jelenkori nyomozással, a múltban pedig hátrébb: még csak most volt a kislány rajzolása és örült a macskás kép sikerének, és majd csak ezután jön a „kirúgása”, Saimdang jelentkezése portréfestõnek, az együttfestése a Herceggel, a király „õrülete”…
* Illi drágám!!! - ha ebbe belehallgatsz, akkor még LYA hangjával is meg leszel elégedve - mindenki magasabb, vékonyabb, erõtlenebb hangú, mint az eredeti koreaiban... SSH gyönyörû hangjáról nem beszélve... :)))))))

Szerintem sokkal jobban jártunk volna, ha nincs ez a kétféle verzió, hanem a koreaiak (és mi is) a nemzetközit kaptuk volna, ahol párhuzamosan folyik a két történet a két idõsíkban. Mert azt még megértettem, amikor 4 részen át csak a múlt volt, ekkor derült ki a Herceg számára Saimdang és a meghiúsult esküvõ titka, a 20 évvel korábbi tragikus történések, meg persze ki kellett derülnie a korjói papír titkának, meg hogy kicsoda Wieumdang valójában, stb… Aztán úgy a 16-20. részig volt egy kis jelen is, max. 12-15 percben… és már 3 részen át megint semmi, csak a múlt… És már a 24.-et is letöltöttem, belenéztem – megint csak a múltban játszódik (pedig a másik verzióban olyan sok izgalmas történés volt a jelenbõl – azt is meg fogom nézni rendesen, azt hiszem…)
Itt egy blog, ahol az egyes részek összefoglalója megtalálható, sok-sok képekkel, jól (vissza)követhetõ a történet alakulása (a „Dél-Korea - Egy ország…” topicban találtam itt a Port-on. :)
https://campusconnection.blogspot.hu/2017/01/saimdang-lights-diary-synopsis-by-episode.html#episode23

Hajlok arra, hogy a nézettség jelentõs csökkenéséért a „nagy” Lee YoungAe is hibás… Nagyon alapoztak rá, hogy a Palota ékköve után ez lesz a „nemzeti kincs”-színésznõ nagy visszatérése, és talán egy kissé túl nagy beleszólást kapott a szerep megformálásába is.
Ezek LYA gondolatai Saimdangról (a fordításért köszönet a cikk szerzõjének): „…Az 50 000 wonos bankjegyrõl nyugodt arcú, okos asszony néz ránk. Én azonban el akartam szakadni ettõl a higgadt mosolytól. Hiszen oly' sok minden hárult rá, annyi feladata volt, hogy lelkében bizonyára kiolthatatlan tûz parázslott. […]Biztosra veszem, hogy nagyon bátor nõ volt, tele alázattal, de szenvedéllyel is. Úgy érzem, bizonyos tekintetben társadalmunk 500 év alatt mit sem változott, és sok modern, dolgozó, gyerekeit nevelõ férjes asszony a saját tükörképét láthatja meg Shin Saimdangban.” http://koreainhungary.blog.hu/2017/03/27/egy_tiszta_no_475

Hát, szerintem ez a tükörkép hasonlat nem nagyon jött be: már vitáztunk itt épp eleget a „szent” (már-már inkább szenteskedõ, mártírkodó) Saimdangon, ahogy eltûrte a férje és annak szeretõje általi megaláztatásokat, bár azt még valamelyest el tudtam fogadni az adott korban, de az ágyasnak küldött levele, amelyben mintegy „használati útmutatót” ír a férjéhez (néhány résszel korábban, de errõl már nem írtam), az nálam is kicsapta a biztosítékot. Talán a modern koreai nõknek sem jön be ez az ájtatoskodás…
SSH meg azért jóval több, mint egy „esztétikai élmény”, amire tkp. a sorozat alkalmazza, hiszen azért õ az elmúlt 20 évben folyamatosan dolgozott, filmek-sorozatok fõszerepét játszotta, míg LYA 2003-2005 óta nem szerepelt sem sorozatban, sem filmben; mégis az összes promóciós szereplés LYA ajnározásáról szólt és ehhez asszisztáltak a többiek iSSH… De mi lett volna mondjuk, ha az eredeti szereposztással a másik színész (Kam Woo-Sung) játszotta volna Lee Gyeom-ot: akkor még alacsonyabb lenne a nézettség? Vagy ettõl független? Én mondjuk nem tudok elvonatkoztatni SSH-tól… :)))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 19. - 23:04:17 10/10
(228248/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Kívül-belül be- és elhavazás… Csodás ez a télies tavasz… :))))))))
Közben eltelt a Húsvét (és a tavaszi szünet), de nem értem ide. Szokás szerint a munka :( és a kis család :) tartott távol…
Csütörtök-péntek éjszakázás, szombaton kalácssütés meg küzdelem az ébren- (és életben) maradással, vasárnap családi ebéd és csokinyúl-gyûjtögetés a nagymaminál, aztán (Húsvét)hétfõn-kedden megint nappalozás, és ma végre itthon… Délelõtt némi rekreáció (nem volt itthon senki rajtam kívül, úgyhogy „nem csináltam semmit”), aztán két adag mosás, egy kis vacsoraösszedobás, némi mosogatás…
(De legalább majd maaarha sok fizetést fogok kapni ebben a hónapban, mert kevesen vagyunk, ezért túlórázunk, + több az éjszaka, + két ünnepi mûszakom is volt... :)))))))

Meg azért közbe-közbe' keresgéltem a neten, hogy majd jól írok errõl is, meg arról is. Hogy egy kicsit még a húsvéti ünnepkörnél maradjunk, hoztam egy képet és némi olvasmányt azoknak, akik még nem találkoztak vele - érdemes elolvasni, belenézni (a d-addicts Saimdang-fórumán olvastam a festõrõl és a képeirõl):
http://uticelkorea.blog.hu/2015/09/18/eletorom_es_tiszta_lelek_kim_ki-chung_festmenyeiben
http://eloben.hu/kultura/2016-03-26/ha-jezus-koreai-lett-volna

KÉP: az utolsó vacsora – egy koreai keresztény festõ szemével
10/10
Ljerk 2017 ápr. 19. - 22:11:02 10/10
(228247/239045)
Befejezném újra, mondjuk az eszkaláció végére csak az ölést írtam - de pont ez az, bármire lehet használni egy már "tárgyiasult" gondolatot, pont úgy mint egy kést, minden az emberen múlik. Mishil és Dokmán is másképp állt hozzá.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 19. - 21:56:50 8/10
(228246/239045)
A KNG rajongók akkor örülhetnek!:)))))))))))) Remélem, jó az angol felirat, így guglis fordítóval is nézhetõ lesz neked. Majd mesélj róla, ha láttad!