8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 10:55:17 8/10
(228285/239045)
"- Az istenek az emberek agyából pattantak elõ.
- Nem is egy, hanem több ezer isten.
- Megmagyarázták velük az érthetetlent, és jó volt mesélni róluk."

Sajnálom, hogy csak ennyit látsz a világból. Ez a fajta leegyszerûsítés nem csak degradáló, de megfoszt attól, hogy megértsd a múlt és jelen emberének lelkét, egy elementáris mozgatórugót.

Vmiben hinni mindig felemel a Földrõl, hogy ezt minek képzelték/képzelik, hogyan teszik, az õ dolguk, megítélni, elítélni méltatlan.


"- Aztán már öltek is érte, hogy az õ istenük legyen elterjedve.

Ezt hívják eszkalációnak.
Ez olyan mint az Eyes of Dawnban a jejui népfelkelés, 1-2 elszigetelt esettel indult, aztán mind a kommunisták mind a földesurak kihasználták a helyzetet, így haltak meg több tízezren."

Nem szerencsés fogalmakat összemosni, más a hit, a vallás, és más a nevében elkövetett olyan cselekmények, visszaélések, amiket politikai megfontolások, érdekek, ill. egy túlzó, merev
fanatizmus mozgat.

Ez a fajta levezetés, az „eszkaláció” végén az „ölés”, egy negatív elõjelû általánosító vmi, ami teljesen ellentétes a vallások eredeti tanításaival… „Ne ölj!” lásd Tízparancsolat…
És ráadásul dehonesztáló mindazokra múltban és jelenben, akik békésen, másoknak nem ártva, sõt, másokon segítve gyakorolták/gyakorolják hitüket.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 09:22:41 8/10 Előzmény edimir
(228284/239045)
KÉP: Ez pedig a sorozatban a kínai peónia jelentése korábbról... ezt egészítettem ki a hsz-ben...

Mondjuk közel 1000 hsz-el korábbra kellett érte visszamenni, nem csodálom, hogy nem találtad....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 09:19:09 8/10 Előzmény edimir
(228283/239045)
Innentõl márc. 31. 02:53 | 270315/271302 ... idáig márc. 31. 03:02 | 270318/271302

A festmény születése... a festõi "párbeszéd" ismertetése...

KÉP: Saimdang - a festmény születése
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 08:08:48 8/10
(228282/239045)
" A Silla királyság ékköve | edimir márc. 31. 03:02
Saimdang 20. rész

Feliratra várva...

Múlt - az eltûnt festmények 8.

Fehér pillangót fest a fehér virághoz... pillangó és virág együtt a szerelem kifejezõi... fehér színben talán a plátói szerelemé... Mindenesetre a fájdalom vörösét feloldja, megtisztítja a kis fehér festmény... ahogy az asszonyban is feloldódik a görcs... a sok árulás közepette van még mindig egy biztos pont az életében, van vki....


és ez tényleg fontos!

Köszönjünk el hát ezzel a vigasszal a 20. résztõl..."
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 07:11:01 8/10
(228281/239045)
Hólapátolók Klubja

Valljuk be, ki nem hagynánk!:))))))))))))))))))

Hagyjuk, hogy ránk tukmálják, mert nem tûnik olyan nagynak... aztán egyszer csak betemet!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 07:03:21 8/10
(228280/239045)
... és Illionának is..... mert húúúúúúúúúúúúú de kemény lesz a reggel, ráadásul összpontosítani, egyetlen hibát se véteni.... Fighting!:))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 07:00:38 8/10
(228279/239045)
Micikének külön egy kávé is, ilyen aktív hajnali "mûszak" után ráfét!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 06:58:47 8/10
(228278/239045)
... a reggeli frissítõ!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 20. - 06:57:34 8/10
(228277/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))))))) Induljon jól a napunk!:))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 03:59:50 10/10
(228276/239045)
Ó, de sok mindenrõl írtam volna még...
Most viszont elteszem magam holnapra, mert ha nem is korán, de azért idõben fel kell kelnem.

Mindenkinek szépségeSSH álmokat, csodás ébredéSSHt, kellemeSSH napot kívánok!
:))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 03:58:09 10/10
(228275/239045)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 03:31:56 10/10 Előzmény edimir
(228274/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong - a HWARANG.
Õ pedig ugyebár a Summer Scent-ben volt HyeWon võlegénye, akitõl SSH "elszerette" a lányt...
http://asianwiki.com/Ryu_Jin

Mondjuk ez az "elszeretés" nem egészen így volt, de ezért érdemes megnézni, hogy akkor meg hogyan is történhetett. :)))))))))))))
Mindjárt az elején egy ábrándos monológgal kezdünk (mármint HyeWon, a szívbeteg lány):
"Ha a szívem még mindig verni fog, ahogy egyre idõsebb leszek, a legszomorúbb és a leggyönyörûbb szerelmet akarom megtapasztalni.
Ha a szívem még mindig verni fog, ahogy egyre idõsebb leszek, a világ összes utcáján át fogok szaladni azzal a férfivel, akivel megosztom ezt a szerelmet.
Ha a szívem még mindig verni fog, ahogy egyre idõsebb leszek… (itt elered az esõ)
Ha a szívem még mindig verni fog, ahogy egyre idõsebb leszek, az életem szerelmével egy esõcseppektõl csillogó napon szeretnék találkozni."

Na, ezek azok a rózsaszínû leányálmok, amiket a túlzottan aggodalmas võlegénnyel soha nem lehet megvalósítani. Nem õ tehet róla, õ csak szereti a maga biztonságosan stabil, féltõ-óvó módján, de pl. soha nem futkosna vele, az tuti...
És akkor egyszercsak jön a másik fiú, aki elveszítette az elsõ szerelmét, de valahogy ez a furcsa-szomorú lány felkavarja az érzéseit. Õ meg a lányét...
(Annyira fura SSH ezzel a hajjal, meg ezekben a hippi göncökben, de egy bohém építész hogy lehetne másmilyen? :)))
Jajj már, ezt is megint meg kell néznem, a WAML-val együtt... :))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 03:10:26 10/10 Előzmény edimir
(228273/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong - a MESTER.
Néztem ezt a képet, mikor elõször feltetted, aztán itt újra - olyan ismerõs volt, mintha Yusin (Uhm TaeWoong) volna, de valahogy mégsem...
Rákerestem és meglepõdtem - õ volt a When a Man Loves kiöregedett gengsztere, Han TaeSang legnagyobb ellenfele, akinek saját bevallása szerint csak a TaeSang-ba reménytelenül szerelmes Baek SungJoo iránt érzett szintén reménytelen szerelme volt az egyetlen jó tulajdonsága... :))))
http://asianwiki.com/Lee_Chang-Hoon
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 02:26:46 10/10
(228272/239045)
És a koreai sorozatokba, filmekbe való beleszerelmesedésed elõtt is rendszeresen néztél eredeti nyelvû, feliratos filmeket?
Mert valahogy nem így vagyunk szoktatva - a tv-ben csak elvétve akad feliratos film, nem beszélve arról, hogy Te már nem tévézel, én azért még igen és egy jó film szinkronnal követhetõ akár háttérként is, amíg az ember mosogat, fõz, egyebezik... de a feliratos filmet bizony olvasni kell!

Ami az Empress Ki-t illeti: ha csak belenéztél, akkor az szerintem kevés egy sommás ítélethez. TalTal hangja nekem is furcsa volt, bár én nem ismerem az eredetit, csak olvastam, hogy sokkal mélyebb a hangja (mondjuk a Dr.Jin-t láttam, abban szerepelt, de nem hagyott bennem mély nyomot - volt ott máSSH...:)))))))))
Viszont szerintem pl. El Temür tökéletes volt (Várkonyi András - a Barátok közt Vili bácsija - meg is lepõdtem, mikor kiderült, hogy õ az, mert a hangja ismerõs volt, de nem tudtam beazonosítani), vagy mondjuk a fiatal Togon császár szinkronja - Czetõ Roland (azt hiszem) - is nagyon jól játszott a hangjával, jól visszaadta a labilis hangulatát.
Ráadásul egy idõ után a gyerekek is nézték velem, nekik azért nehezebb lett volna követni felirattal (a kicsi 10 éves - nagyon tetszett neki, de olvasni nem szeret, sajnos...)
És én sem láttam az eredetit, csak elkezdtem letölteni. Talán majd egyszer megnézem újra - felirattal. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 02:10:11 10/10
(228271/239045)
Jaj már, hogy ítélném el, sõt teljesen természetesnek tartanám, hiszen egy egészséges férfi miért ne lehetne aktív szexuálisan - sõt pont az a természetellenes, ha nem az (nem beszélve arról, hogy Maslow piramisa is a legalsó szinten, az alapvetõ fiziológiás/élettani szükségletek között tartja számon a szexualitást - és tök igaza van).
Csak valahogy az én ártatlan naiv lelkem nem hisz a fülének, csak a szemének - vagyis annak, amit nem lát, az nincs is... :))))
Pedig még SSH is megmondta az interjúban, hogy õ nem epekedne 20 évig egy nõ után. Mondjuk nincs is rá szüksége. :))))))))))))

Saimdang élénk szexuális életérõl meg nem vagyok meggyõzõdve, nagyjából egy jégcsap elõbb feloldódna, mint õ valaha is engedne a merevségébõl.
Illiona 2017 ápr. 20. - 02:01:15
(228270/239045)
Szerintem meg nincs jó szinkronhang, csak nagyon kényelmes nézõ!

Most a hétvégén megnéztünk egy olasz vigjátékot, (Ha Isten is ugy akarja cimmel) nekem magyar felirattal volt meg, és lehetett élvezni az eredeti pörgõs olasz nyelvet!
Most a számitógépes emberem letöltötte valahonnan sokkal jobb minõségben - de szinkronosan.
Most vivódok, hogy a 78 éves anyámmal olvastassam, vagy nézessem a szinkronos változatot.

Én belenéztem az Empress Kibe is, de senkinek nem volt jó a szinkronja.
Amikor Tal Tal megszólalt, mindig otthagytam.
Illiona 2017 ápr. 20. - 01:50:52
(228269/239045)
Én sokkal kevésbé itélem el (na jó, egyáltalán nem ) Lee Gyeom-ot amiatt, ha más nõkkel is "szórakozott".
Férfiként egészen más megitélés alá esik, mint egy nõ.
Saimdang nagyon is élénk szexuális életet élt a férjével, azt sokkal jobban elitélem.
Nõként valakivel, akit nem szeret, csak kötelességbõl, meg a " Konficius Mondta" -
Ez egy olyan különbség ami megvan férfi és nõ között, mind a mai napig egyébként.
Persze lehet hogy most a nagy emancipáció buzgó hivei megköveznek, de ha virtuálisan teszik, kibirom.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 01:46:44 10/10
(228268/239045)
Jaj, olvastam egy nagyon jó interjút a szinkronnal kapcsolatban: egyrészt kulisszatitkok, meg a régi nagy nevek, meg a döccenõk, az idõk változásai, a mai nehézségek.
https://mno.hu/nagyinterju_magazinban/szinkronrendezo-tomasevics-zorka-2393819

Azért is érdekes, mert itt a Port-on többször volt téma a "pocsék szinkron" egy-egy sorozat kapcsán...
Én ezt sosem értettem - bár nyilván más így, hogy mi az egyszerû földi halandókhoz képest rengeteget hallgatjuk eredetiben a koreai színészeket, míg egyébként a tv-ben minden szinkronnal megy. (Ha véletlenül meghallom egy amerikai színész eredeti hangját, mindig elcsodálkozom, mert már annyira kötöm õket a magyar szinkronhangjukhoz. Pl. Robin Williams a vígjátékokban egyértelmûen Mikó István hangjával az igazi, de a Patch Adams doktorának hangja nem lehetett volna más, csak Tordy Géza - pedig a két magyar színész teljesen más karakter és hang, meg hangszín, míg RW-nek nyilván nincs ennyire különbözõ hangja, de ez legyen az õ problémája... Bár gondolom, nem volt. RIP!)

Ami pl. Sillát illeti: akkor még nem hallgattam eredetiben semmiféle koreait, így visszaemlékezve talán kicsit döcögõsen indult, de aztán mindenki rátalált a saját hangjára. Ráadásul az eredeti koreai hangok sokkal kisebb hangterjedelmûek, nem tûnt még fel igazán nagyon mély férfi vagy nõi hang, ami nálunk bizony van jó pár színésznek. És a Sillában a karakteres magyar hangok bizony sokat segítettek a szereplõk beazonosításában (legalábbis nekem). Pláne Bidam és Dolmány Attila - elõtte is ismertem a hangját, de azóta ha csak egy félperces reklámban, vagy bármely más filmben-sorozatban meghallom, mindig libabõrös leszek és ottragadok a tévé elõtt... :))))))))))
Sõt, a DongYi-ban (vagy lehet, hogy a másikban a Silla után) szintén szerepelt "Min ChiHyeong", itt is inkább gonosz, számító karakter volt - de Dolmány Attila miatt "imádtam". :)
Vagy ugyanilyen volt legutóbb a Hwajung és az Empress Ki is: az elsõ pár részben kicsit döcögött, de szerintem mindenkinek tökéletes volt a szinkronja... :)))))
(Na jó, a Hwajung-ban "Kang Inu" mostohaanyjának szinkronjától a falra másztam volna, de szerencsére nem sokat szerepelt. És õ volt az egyetlen.)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 01:25:03 10/10
(228267/239045)
Valamelyik részben beszélt róla valaki, már nem emlékszem pontosan, hogy a meghiúsult esküvõ után kopaszra borotválta a fejét és kolostorba vonult legalább 15 évre, mivel "csak az elmúlt öt évben tért vissza"...
Ez a "nõkkel múlattam az idõt" elég tág fogalom, bár amikor a kiszengekkel iddogált némileg hiányos öltözékben, meg festegetett a lábukra, mellükre (na jó, egy kicsit följebb), akkor nem tûnt túl erényesnek, és egy részeg férfi könnyebben elcsábítható a plátói szerelme mellõl, bár nem úgy nézett ki mégsem, mint aki erre hajlandó lenne... (vagy én vagyok túl naiv... :)))))))))
A kétéves önkéntes távollét - pláne mint tanulmányi kirándulás - teljesen érthetõ volt, hiszen biztosan nem lehetett könnyû csak nézni az egykori szerelmét, aki más felesége, négy gyerekkel... Saimdang jól elfoglalta magát a családdal, csak a Herceg volt magányos, meg már nem is ivott, így nem volt más választása, hogy elterelje a gondolatait. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 ápr. 20. - 01:09:48 10/10 Előzmény edimir
(228266/239045)
"Bocs, de ezért a magyarázatért sem kellett messzire menni.... ez elég közismert, több sorozatban is szerepelt... korábban én is leírtam a festmény elsõ ismertetõjében.
A legérdekesebb, amikor a King's Dreamben Deokmannak a Tang olyan képet küld, ami tele van csodálatos virágokkal, de nincs rajta egyetlen lepke sem.... Deokman pedig kapásból leolvassa a sértést... õ egy magányos, terméketlen királynõ férj nélkül"

Erre a képre visszatérve: nem, nem írtad le! Direkt visszakerestem a Saimdanghoz kapcsolódó hsz-eidet, de sehol nem találtam ilyen konkrét "megfejtést", ezért idéztem ide a d-addicts-os megfejtést.
Én nem láttam sem a Szelek festõjét, sem ezt a King's Dream-et, de persze így már nekem is egyértelmû a kép szimbolikája. :)
Meg mondjuk Whieumdang festménye a papírversenyen - színes virágok és körülötte színes pillangók: ezek szerint mintha csak õt dongnák körül a férfiak (ha MinChi engedné...)

KÉP: Peony blossoms 작약꽃 - a face "Korean beauty" site-járól