8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 07:54:11 8/10
(227705/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Hwarang fegyvereseket gyûjt össze, hogy egy elhagyatottabb útszakaszon rajtaüssön apja kísérõin. Már úgy tûnik, hogy sikerrel járnak, amikor erõsítés érkezik. Ez bizony csapda volt, számítottak a Hwarang mentõ akciójára és fel is készültek rá íjászok, katonák elrejtésével.

KÉP: a Hwarang apját lelövik....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 07:50:44 8/10
(227704/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Nem csak a Hwarang életére törtek, de apját rabszolgasorba taszítják a háza népével egyetemben... Szegény Hwarangnak végig kell nézni, ahogy megkötözött apját és annak háznépét végighajtják az úton, de egyelõre még tehetetlen...
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 07:01:11 8/10
(227703/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Szerencsétlen Hwarang a király levele helyett katonákat kap a nyakába... viszont kitûnõ katonai képességeinek köszönhetõen kivágja magát a katonák szorongató gyûrûjébõl....

KÉP: a Hwarang szembesül, hogy itt bizony meg akarják ölni.... elárulta volna a Király, akiben úgy bízott?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:58:00 8/10
(227702/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

De a sillai elõkelõk és Csomjong hercegnõ is értesül a Hwarang visszatértérõl. Természetesen nem hagyhatják, hogy a Király és a Hwarang közösen találjon megoldást. Kizsarolják a királytól, hogy szabad kezet kapjanak a Hwaranggal szemben....

KÉP: az elõkelõk és a Király... a korona mit sem ér, a tényleges hatalom nem a viselõjénél!
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:53:12 8/10
(227701/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

A Hwarang levélben a Királytól kér titkos találkozót, hogy közösen találjanak megoldást az eldurvult helyzetre... A Király szívesen ráállna....

KÉP: a Király megkapja a Hwarang levelét....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:50:51 8/10
(227700/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Eközben a sillai Hwarang is hazaér. Megdöbbenve látja saját síremlékét és értesül apja bebörtönzésérõl... Mi történt itt, míg õ Baekjae-ben lábadozott????????

KÉP: a Hwarang saját sírjánál
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:48:39 8/10
(227699/239045)
Seo Dong Yo / Song of the Prince / Ballad of Seo Dong

Folytassuk a Baekjae-i Fiú és a dillai hercegnõ történetét!

A gyerekkori barátot megölette Bu Yeo Sun, amikor magát Seo Yong Do-nak adta ki és a titokzatos nyakláncról és apjáról kérdezõsködött. A barát holttestét kidobják az erdõben. A Fiú pedig eltemeti. Miközben folyton a történteken jár az agya. Bo Yeo Sun ezek szerint ismeri az õ származása titkát, de nem õ az apja, annál inkább az ellensége....

KÉP: a barát temetése
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:41:33 8/10
(227698/239045)
... és a reggeli élénkítõ....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 10. - 06:40:27 8/10
(227697/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))) Induljon jól a hetünk!:)))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 23:30:49 8/10
(227696/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))))

Ma egy kicsit a Saimdangról vitatkoztunk, de néha nem árt egy-egy sorozat közben megbeszélni a benyomásainkat, kinek mi a véleménye adott helyzetrõl, szereplõrõl.
Szerencsére nálunk nem kötelezõ egyetérteni!:)))))))))))) Olyan úgyis ritkán van, elég erõs és független egyéniségek vagyunk ahhoz, hogy saját véleményünk legyen.

... és ez így is van rendjén.:))))))))))))))))))))))))))))) Ha semmilyen szenvedélyt, indulatot, gondolatot nem váltana ki bennünk, amit nézünk, na, akkor lenne igazán baj... vagy a filmmel, vagy velünk!:))))))))))))))))


Kellemes hétkezdést, elvégre ünnepi hét jön... nyuszis!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 23:22:32 8/10
(227695/239045)
Köszi boli!:)))) A filmet is és a beköszönést!:)))))))

Én még csak letöltöttem. A héten vmikor megnézem.
Illiona 2017 ápr. 09. - 22:57:36
(227694/239045)
az 1.rész közepén Brahms Magyar Táncok c darabját lehetett felfedezni.

Legalább ennyi közünk nekünk is van hozzá.
Illiona 2017 ápr. 09. - 22:53:32
(227693/239045)
Szia Boil !

megnéztem a filmet, épp most fejeztem be.
Azért ezt emészteni kell, nem lehet rögtön véleményt irni.
Egy nagyon mély lelki mélységeket megmozgató film, az biztos.
Köszi a feltöltést, ugyan az avistáról is leszedtem, a minõség miatt, de nagyon csúszik a felirat, ugyhogy a tieddel néztem.

Ki nézte még meg?
boil54 2017 ápr. 09. - 20:25:53
(227692/239045)
Szép estét Libagolykák. Ma délután egy nagyon jó mozifilmet néztem (Fater's Hause a címe) az ügyeletes kedvencemmel Choi Min Soo-val a fõszerepben. Feltöltöttem google drive-ra, aki szeretné ezen a linken megnézheti, illetve letöltheti.

https://drive.google.com/drive/folders/0B9bXtQtPZUaSdE02T1Rzel9XRXc

A történet 1988-ban kezdõdik, amikor a harmincas évein elején járó Kang Man Ho, a kaszkadõr (Choi Min Soo) egy éjszakát tölt el a zongoristával Lee Hyun Jaevel. A nõ nem akarja feladni álmát ezért a gyermeket az édesapjánál hagyja, aki viszont nem akarja felnevelni. A gyermek az édesapánál marad, aki a nehéz körülmények ellenére mindent megtesz a fiáért. Tíz évvel késõbb a sikeressé vált Lee Hyun Jae felbukkan a faluban és magához akarja venni a zenében tehetséges gyermeket.

Véleményeket a filmrõl nagyon szívesen olvasnék, mert megfigyeltem a számomra nagyon-nagyon jó filmek másnak nem igazán tetszenek. Mindenféle kritikát örömmel veszek.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 19:13:55 8/10
(227691/239045)
Már sokadjára kell visszalépnem, pedig filmet akartam inkább nézni, de már megint félreértés van....

Ezt írtad: "sznobizmusról nem beszéltem.
A tudássznobizmusról igen.
Amikor Saimdang a tudást mindennél, mindenkinél magasabbra helyezi.

Neki jó feje volt a tudományokra, és az apja is támogatta, nem beszélve a jó génekrõl, amit örökölt.
Igy a tudás magas fellegvárából osztja le, hogy a férj az kevés, a gyerek is kevés, mert kovács, a okoska az jó, és igy tovább."

Akkor kezdjük ott, hogy mi az a tudás, amiért Saimdang rajong. Ez az ember eredendõ kíváncsisága, ami a világ felfedezése, megismerése felé vonzza. És ez nem csak kizárólag a könyvek világa, sõt! Fiatal lányként a szoknyáját levetve hajlandó átmászni más kõfalán, csak azért, hogy egy remekmûre pillantást vethessen, a Herceggel kóborolja be a környezõ tájat, hogy kipróbálják, melyik bogyóval hogyan lehet festeni.. stb. És ez nem észbeni képesség, hanem beállítottság elsõsorban! Kíváncsi vagyok!!!!! És õ minden érzékszervével kíváncsi, nem csak az eszével, nem csak a szemével.... az eredeti korjói papírt úgy tapogatja, hogy szinte mi is érezzük az ujjaink begyén...

Egy ilyen ember mindenféle tudást megbecsül, a legegyszerûbb ember ismertét is, épp ezért sikeres a papírgyártásban is! A Nagyfia választásának is épp ezért örül, mert végre van, ami érdekli a fiát, van, amiben örömét leli. A férjében nem a butasága, mint inkább a minden iránti érdektelensége az, ami zavarja Saimdangot. Hogy semmire sem kíváncsi a világból, hogy semmi sem érdekli önmagán kívül. Biztosan sajnálja, hogy nem ismeri meg a felfedezés örömét. Ami nem feltétlenül vmi hatalmas dolog. A Nagyfia fémbõl leszorítókat fabrikál az anyjának a szél ellen, ha a szabadban fest... és ezt Saimdang ugyanúgy tudja értékelni, mint a lánya szép festményét, vagy okoska fia helyes kérdését, amit egy felnõtt tudósnak tesz fel.

Én semmiképp se érzem õt "tudássznob"-nak, hanem a tudást egy tágabb spektrumban értelmezõ embernek, aki ezért képes a sokféle tudást. és a különbözõ ismeretekkel rendelkezõ embereket egyformán megbecsülni.
Illiona 2017 ápr. 09. - 18:32:46
(227690/239045)
sznobizmusról nem beszéltem.
A tudássznobizmusról igen.
Amikor Saimdang a tudást mindennél, mindenkinél magasabbra helyezi.

Neki jó feje volt a tudományokra, és az apja is támogatta, nem beszélve a jó génekrõl, amit örökölt.
Igy a tudás magas fellegvárából osztja le, hogy a férj az kevés, a gyerek is kevés, mert kovács, a okoska az jó, és igy tovább.

Bele sem gondol abba, hogy másoknak kevesebb talentum jutott.
És mások azzal a kevesebbel kénytelenek teljes, elégedett, boldog életet élni.
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 18:28:36 8/10
(227689/239045)
Köszi!:))))))))))))) Azért legyen ma este egy nyugodt mûszakod gayan!:)))))))))))))))))) Remélem, az öltözõszekrényed falán már elhelyezted Mr. TökéleteSSH egyik 6 kockás fotóját, hogy vmi vonzó is várjon gayán, növelendõ a munkakedvet!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 18:24:08 8/10
(227688/239045)
A sznobizmus bármilyen szóösszetételben tévedés Saimdanggal szemben! Egy sznob nem tenné kockára a maradék kis vagyonkáját, a tetõt a feje fölött, hogy a hajléktalanokat kihozza a börtönbõl. Egy sznob nem állna neki éjjel nappal papírt gyártani, részt venni annak minden nehéz és koszos munkafázisában. Egy sznob nem üzemeltetne népkonyhát, ahol õ maga is besegít a fõzésbe és a porciózásba. Miért ne becsülné meg a kétkezi munkát és munkást, ha õ maga is gyakorolja, sõt gyerekeit is bekapcsolja a kõkemény fizikai munkába? Ha megtapasztalja, hogy ezzel maguknak és másoknak is megélhetést tudtak teremteni? Hol itt a tudássznobizmus?
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 17:59:54 8/10
(227687/239045)
A korabeli kasztrendszerben a kovács az egy kézmûves, aki közemberekbõl került ki általában. A tudós pedig az értelmiségi kaszthoz tartozott, amelyet a nemesség igyekezett kisajátítani, és amibe nem nemesnek bejutni borzasztó nehéz lehetett.

Épp Saimdang rugalmasságát mutatja, hogy õ, aki a tudást és a mûvészeteket olyan sokra tartja, elfogadja a kétkezû dolgozók munkájának értékét is. Épp hogy nem a sznobizmusa, hanem a kasztrendszer elutasítása, a mindenfajta munka megbecsülése csendül ki a fiának mondott szavaiból.

KÉP: azért õ nem akárki, a királyi portré elkészítésére kap parancsot! Ez pedig a kortárs festõk fölé emeli a saját korában! arcképfestõt nem érhet nagyobb megtiszteltetés....
8/10
offtopic
edimir 2017 ápr. 09. - 17:49:36 8/10
(227686/239045)
Ezen a képen azért van öt gyerek, mert beinvitálta a Miniszterné leselkedõ fiát és asztalhoz ültette...

A négy gyerek:

Nagyfiú - kovácsnak tanul
Csodagyerek/tudóspalánta - aki az ideinkre ment korábban!:)))))))))
a lánya - aki gyönyörûen fest
a legkisebb fiú

Itt a sorozatban nincs több....

KÉP: amikor a Miniszterné fiát észreveszi a Tanoda ajtajában leskelõdni...