8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 30. - 06:46:25 8/10
(227245/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Ha már Saimdang.......:))))))))))))
Illiona 2017 márc. 29. - 23:42:38
(227244/239045)
Hát nagyon tudlak sajnálni :)))))
Egy idõ után én is meg szoktam néha csömörleni, és ugy tünik, hogy kifogyok a néznivalóból.

De azután mindig csak rátalálok valami gyöngyszemre, és megy tovább a mozi, mint elõtte!
10/10
Ljerk 2017 márc. 29. - 22:26:50 10/10
(227243/239045)
Nem túl biztató.... :(

Az a baj, hogy ezek a kevert mûfajú drámák meg nagyon ritkán jönnek be nekem... Goblin, Saimdang , amik nektek tetszenekk ... a tavalyi taiga meg nem eléggé vonzó, a szomszédban az Empress Chun Chut nézik, azt meg láttam már. El vagyok keseredve.
Illiona 2017 márc. 29. - 20:28:49
(227242/239045)
Azt hiszem nem voltam egyértelmû.
Az apa a Bad Gays cimû sorozatban alkotott semmit sem, mig a szinésztarsai viszont bravúrosan odatették magukat.

Kép: a Rebelbõl!
Illiona 2017 márc. 29. - 20:26:37
(227241/239045)
Én akartam nézni, de ugy gondoltam, megvárom, amig a gyerekszereplõk felnõnek, és akkor kezdem.
De sajnos nagyon visszamaradtak a fejlõdésben.
Mindig letöltöm, és belekukkantok, de ennyi.
Az apa nagyon mély hagyott bennem, -mármint negativban mélyet,- és folyton õt mutogatják!
Biztos ivócimborák a rendezõvel, de hát nem róla kellene szólni a filmnek!

Kép: a fájdalmas arcú apa
10/10
Ljerk 2017 márc. 29. - 19:48:59 10/10
(227240/239045)
Valaki nézi a Rebel sorozatot?
Illiona 2017 márc. 29. - 08:49:27
(227239/239045)
Ma ujra Saimdang, bár bevallom töredelmesen, én még az utolsó 2 résszel is elvagyok maradva, egyszerûen nem volt idõm megnézni!
10/10
Ljerk 2017 márc. 29. - 01:38:07 10/10 Előzmény edimir
(227238/239045)
Igen 100%-osan tudom, hogy az ami az Arvisurában le van írva: az alapján a Riau szigetek az.

De már leírtam egyszer kedves edimir, ez lehet hatalmas csalás is, hogy már 80 éve a sztálini titkosszolgálat így tervelte ki, létrehozták a szigeteken a bizonyítékokat, és kényszerítéssel megíratták a hamis történelmet egy-két történész zsenivel.

Oda kell menni - vagy hamis és akkor le van leplezve egy ilyen hatalmas csalás, vagy igaz.

A Facebook oldalamon a fõbejegyzésem 2. bekezdése pontosan ugyanez - https://www.facebook.com/istvan.csaszar.543

Nem képzelem magamat tévedhetetlennek, de ha egy 120.000 négyzetkilométeres területen pont hat hegy van (se több, se kevesebb) és ebbõl az öt ismert "öl" magasságú hegy helyzete és magassága is megegyezik, a hatodiknak meg a helyzete (magassága nem ismert ölben), nehéz azt mondani: hogy talán megegyezik, mivel ez az egyezés a 6-os lottó találat valószínûségével egyezõ - sõt annál is nagyobbal, mert ezen a területen 400 hegy is bõven elférne nemcsak 90. Ráadásul ezen a helyen a síkságok fokozatosan víz alá kerültek a felmelegedés alatt, és cunami is lehetett ami betetõzte a katasztrófát - mindkettõ le van írva az Arvisurában. Dorozsma kikötõje víz alá került, ezért a bölcsek tanácsára elkezdtek hajókat építeni, hogy elmehessenek - és a katasztrófa is le van jegyezve.

Mostantól többet nem írok a témában, nem azért mert megsértõdtem - hanem tényleg elõször arra kellene nekem is koncentrálni, hogy a régészeti kutatást valahogy megalapozzam, mert régészeti bizonyítékok nélkül CSAK PARTTALAN és HIÁBAVALÓ beszélgetéseket tud bárki is folytatni az Arvisuráról.
Illiona 2017 márc. 29. - 01:13:44
(227237/239045)
Wisper

mirõl másról is szólna ez az uj sorozat, mint a korrupcióról.
Minden és mindenki eladó, igy aki fel meri fedni az izazságot, az átszúrt mellkassal a mocsárban végzi.

Mindenki meghal, aki nem engedelmesen végzi a nagy csebol családok érdekében a munkáját.
Hõsünk is kakaskodik, biróként ellenáll a megvesztegetésnek, pedig a buta, de gazdag lányt is neki igérték, meg mindenféle földi jót, de ellenáll!
Védi az igazságot!
Mig ki nem derül, az anyuka is -szigoruan a betegek érdekében persze - de valami gyógyszerügyletbe keveredik, igy nem birván tovább a fenyegetést, meg nehogy a mama orrára koppintsanak, emiatt beadja a derekát, felmenti a bûnösöket, kiengedi a börtönbõl akiket elõtte beküldött, beküldi az ártatlant, elveszi a csebolék lányát.

Igen ám, de jön a fergeteges rendõrlány, (õ a Ji Sung Felesége) és elkábitja az immár korrupttá vált bírót, és felveszi videóra, hogy megerõszakolták (ugye hogy ismerõs a szitu mindenkinek???) és megfenyegeti, ha nem szabaditja az apucikát, akkor hû + ha lesz !!

Ebben a sorozatban egyetlen rendes ember nincs!
Persze tudjuk, hogy Koreában tényleg megy ez a kivételes helyzetû emberek kimentése a törvény alól. Illetve ment eddig, de már ott is mozgolódnak.
És azt is tudjuk, hogy ez csak keveseket érint, az emberek zöme ott is rendesen él, dolgozik, elkapják, aki gyilkol, és nem kapják el, aki ártatlan.
Képen a fõszereplõ
Illiona 2017 márc. 29. - 00:21:45
(227236/239045)
Wisper

az elsõ rész után nem tudom még, hogy nézni fogom-e!
Egyetlen szimpatikus szereplõ van.
A nõi fõszereplõ a mindig sirós szemû Ji Sung féle feleség : nem kellene neki még a kicsi gyermekével otthon babázni?
Muszáj neki dolgozni állni?
Egyszerûen nem áll jól neki a kemény csaj, és lehet tudni, hogy a sok mûkönnytõl bevörösödik a szeme, és a 6. résztõl végig folyton könnyes szemekkel fog elhaló hangon édelegni, mint kemény rendõr csaj!

A férfi fõszereplõ Lee Sang Yoon most is hozza, ami elvárható tõle, az egyetlen tökéletes szereplõ.
Õ lehet az, aki miatt talán mégis nézni fogom!
Kép: a film plakátja
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 28. - 23:49:56 8/10
(227235/239045)
Egy kis lazítás sosem árt!:)))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=HpMnsYOyHG4
10/10
Ljerk 2017 márc. 28. - 23:36:18 10/10
(227234/239045)
http://www.borbolajanos.com/images/stories/konyvek/Bevezetes%20az%20egyiptomi%20hieroglifak%20I.pdf
8. fejezet

"Borbola János Hollandiában élõ kutató egy évtizeddel ezelõtt a moszkvai matematikai papirusz tizedik feladványának megfejtésével vált ismertté, amelynek megoldásával õelõtte a nemzetközi tudományosság adós maradt.
Késõbb az õáltala kidolgozott módszerrel számos egyiptomi hieroglif szöveget fejtett meg, amelyek közül kiemelkedik az óbirodalmi UNAS fáraó szakkarai piramisában található sírfelirat. Ez utóbbi Csillagszoba címmel könyvként is megjelent."

A rovásírásokról és a hieroglifák hangzókat tartalmazó képeihez tudni kell rovásírást olvasni, ugyanis sokszor a magánhangzókat csak akkor jelölték, ha megváltozott az elõzõhöz képest. Ha egyértelmû vagy az elõzõ magánhangzóval egyezõ volt, akkor nem jelölték külön.

https://www.youtube.com/watch?v=sdYuJxx8IxI
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 28. - 23:14:22 8/10
(227233/239045)
Az áldozati élelmet a halotti templomba vitték, nem a sírba. Szerinted melyik uralkodó engedné meg, hogy a túlvilági létét biztosító sírját legálisan másra is használják, abban folyamatosan mászkáljanak? Õ istenkirály, Ré fia, személye szavatolja a Két Föld termékenységét, a maat biztosítását. Ha õ a "megrendelõ", akkor a saját szempontját tartja döntõnek.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 28. - 23:00:27 8/10
(227232/239045)
"100 %-osan tudom"...

Szerinted ezt bármivel kapcsolatban hányan merik állítani a tudomány berkeiben? Van feltételezés, teória... Eddig "gombokat varrtál fel", de amire varrtad õket, no, az nem biztos, hogy 100%!

Egyébként egy turista úton elkattintgatott mondjuk 1000 kép mit bizonyítana?
10/10
Ljerk 2017 márc. 28. - 22:58:43 10/10
(227231/239045)
Lezárták.
Vagy elhiszem vagy nem. :) Elég volt hetente egyszer bevinni élelmet ( a fõbejárat meg csak 17 méter magasan volt ), simán felhúzhattak és leereszthettek bármit és bárkit.

Ráadásul erre a hosszú és stabil "nagypontosságú - és a 3 állandó égi szöget megfigyelõ távcsõ miatti csillagászati komplexumra" lehet, hogy évente csak négyszer volt szükség: õszi-tavaszi napéjegyenlõség és a téli, nyári napfordulók alkalmával. Ugyanis ezek a Nap körüli forgás kitüntetett idõpontjai, elég volt ekkor megmérni az égi csillagképek elmozdulását. A több égi megfigyelést máshonnan is végezhették.

Remélem érted mit mondok: minden évben a 4 kitüntetett idõpontban egyszerre nézték meg az ég 3 fix pontját, amit lehetett látni a 60-100 méteres alagutakból. Nem kellett hozzá semmit állítgatni, szöget mérni stb.. Mennyire mozdult el az elõzõ évhez képest egy-egy csillag, erre lehettek kiváncsiak. Elvileg évenként kicsit kevesebb mint a 360 fokos kör 1 fokán belül annak 1/60-ad részével - mert a csillagképek 24900 évenként körbejárnak.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 28. - 22:51:43 8/10
(227230/239045)
"Sok egyiptomi hieroglifát is a magyar nyelv ismeretével fejtettek vissza."

Sok... Mennyit, a mennyihez képest? Az arányokat sem ártana tisztelni, miközben robog velünk a képzelet lova.

Az a baj ezekkel a megállapításokkal, hogy túl hangzatosak és túl általánosak. Az ókori egyiptomiak írása egy fejlõdési folyamat, ami akár korszakonként változik, ráadásul 3 fõ, jól elkülöníthetõ funkciójú "írásképû" írással rendelkeztek. Némi precizitás sem ártana. Melyik korból, melyik írás (hieroglifa, hieratikus írás, demotikus írás), topográfiailag honnan került elõ az a bizonyos felirat, Kemetbõl, v. a perifériából?
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 28. - 22:33:12 8/10
(227229/239045)
"Nem elvethetetlen az a feltevés, hogy a 3 égbolt felé nézõ hosszú járat, a mai optikai csillagászati távcsövek helyett voltak ""

A wikipédiás szócikkeken túl van a józan paraszti ész. A piramis temetkezési hely volt, ahol a bejáratot a király temetési szertartása után lezárták. A halotti kultusz ápolására a halotti templomot használták. Tök mindegy, hogy hány és milyen tájolású alagút fut a piramison belül, ha az egy lezárt komplexum, nem pedig egy bárki által bármikor látogatható csillagda! "Belülrõl" nehéz lett volna csillagászati megfigyeléseket végezni épp ezért. A piramison kívülrõl pedig azért lett volna nehéz, mert lapokkal burkolt sima felület, éljen az alpinista szerkó!
10/10
Ljerk 2017 márc. 28. - 21:18:16 10/10
(227228/239045)
100 %-osan tudom, hogy hol van az Arvisurában említett Ataisz, ami minden civilizáció közös õse, mivel az Arvisurában levõ visszaemlékezések egyértelmûek - de nincs pénzem kiutazni vagy megkérni valakit, hogy fényképezze le azokat a helyeket, amiket az Arvisura említ - például a Gara-vízesés (aminek a helye megvan) hajtotta a fémmûvesek fújtatóit, vagy a Bálvány-hegy 5600 lépcsõje (mondjuk a lépcsõket meg kellene keresni) - ezek egy része amúgy is turistalátványosság.

Egy turistaút keretében elmehetne bárki oda (ha van pénze), aki amúgy is Indonéziában szeretne nyaralni.

Gara-zúgó (fát is csusztattak le): https://www.youtube.com/watch?v=MncmF6F-TpM
Vörös-hasú cethal kegyhelye: https://www.youtube.com/watch?v=9w3CjCDOl8A
Vörös-hasú cethal kegyhelye II : https://www.youtube.com/watch?v=6dT6qE6ieNk

Összesen 3 ilyen kõkert van, az Arvisura is említi, hogy "ÚJABB kegyhelyet emeltek" Bu-Murt részére.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 márc. 28. - 18:50:14 10/10
(227227/239045)
:))))

Vallom, hogy valami baj van a kréta körül.Ahogy egyre fejlettebb a kormeghatározás, és egyre több "érdekes" lelet kerül
elõ, szerintem elõbb utóbb át kellene írni az ember, és a civilizáció történetét.
Mindenre nyitott vagyok, aki meggyõzõen be tudja bizonyítani, hogy másképp volt, mint ahogy a hivatalos történetírás állítja.
10/10
Ljerk 2017 márc. 28. - 15:41:01 10/10
(227226/239045)
Pontosabban Paál Zoltán ózdi kohász 1945-ben a beavatása után azt a feladatot kapta, hogy 30 éven belül fordítsa le az Arvisura rovásait és hozza nyilvánosságra. Ezt életében csak szamizdat formájában tudta megtenni. Azért határoztak így a megfogalmazás szerint, mert az emberiségnek a 2000-es években égi eredetû okok miatt egy új korszakba kell lépnie.