8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 22. - 00:01:25 8/10
(226965/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))
10/10
Ljerk 2017 márc. 21. - 22:30:35 10/10
(226964/239045)
Nézd kedves edimir, én sem vagyok egy nagy szakértõ - csak összekapcsoltam több dolgot. De azt nagyon. :)

Mit látok Új-Guineával kapcsolatban ? 3 dolog összekapcsolódik.

- van egy mezõgazdasági, öntözéses lelõhely 10.000 BC-s kezdetektõl (a világ 3 teljesen más pontján jelennek meg a semmibõl úgymond ezek a kultúrák)
- ataiszi (hun törzsbeli) nevek szerepelnek ezen lelõhely közelében garmadával (Tamana kutatás)
- az Arvisura beszámol a kitelepülésekrõl, konkrétan a 10.000 BC körülirõl nem, de az 5.600-5.000 BC körüliekrõl már igen, ekkor indul például Suva hajóival délnek és keletnek, Kuszkó Amerika felé Alaszka irányába, és Buda Mezopotámiába (a hajóutak egy része kapcsolat megújító hajóút volt)
(ott van "Suvára" is az új-guineai Tamana térképen)

3 különbözõ forrás találkozik Új-Guineában a Kuk ásatási helyen! UNESCO - Tamana - Arvisura

Féran névadó naptár (ha esetleg Buda nevét furcsállanád) - az ataiszi törzseknek kötött névadása volt minden napra, a 4 lelkû embereknek (mind a 4 nagyszûlõje élt a születéskor), 3, 2, 1 lelkûeknek 4-3-2-1 szótagos neveik lehettek. Ha valamelyik nagyszülõ meghalt, a gyermek beszédkészsége elõtt, akkor kapott egy "d"-t a neve végére - tehát Boton illetve Botond például. De több szabály is volt, hirtelen ezekre emlékszek. Minden törzsnek külön név naptára volt - összesen 63 ezer valamennyi nevet lehetett kiosztani.

- http://www.feran.eoldal.hu/

Zseniális, akár igaz, akár nem! :)
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 22:11:46 8/10
(226963/239045)
Illiona, hogy ki miatt, már mindegy, a lényeg, hogy megkerült!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 22:07:46 8/10
(226962/239045)
Még mindig vannak fenntartásaim...
Az általad feltett térképpel az a bajom, hogy túl szép, hogy igaz legyen. Magyar szavak, tökéletes magyar helyesírással.... Úgy elképzeltem, ahogy a helybeliek kimondják... hmmm, és valahogy nem tudtam vizionálni hozzá mondjuk a helyi bennszülött szájából a tökéletesen tiszta magyar kiejtést..... Márpedig annak nyomán kell ugyebár lejegyezni, hogy valóban autentikus legyen.

Csakúgy rákerestem a térségre: "Pápua Új-Guinea egyedülálló a világon abban a tekintetben, hogy egy országon belül itt beszélik a legtöbb különbözõ nyelvet: az országban a jelenlegi ismeretek szerint 841 nyelvet beszélnek"
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1pua_%C3%9Aj-Guinea

A megadott forrás aztán tovább bontja le ezeket az adatokat.... És akkor felötlik bennem, hogy mindegyik népcsoport, mind a több mint 800 nyelvében ezek a helynevek így is szerepelnek... Vannak olyan nyelvek, amelyekben speciálisan képzett hangok vannak, esetenként hiányozhatnak belõlük a magyarban használatos hangok....

Az Ómagyar Mária-siralom óta eltelt 700 év alatt is mennyit változott a nyelvünk... nem furcsa a számodra, hogy a BC tudomisénmikor hajóval idevetõdöttek szókészlete ennyire érthetõ és könnyen beazonosítható a számunkra, nem egy archaikusabb réteget kellene tükrözniük még az Ómagyar Mária-siralomban szereplõnél is régebbit?

És akkor nem szóltam még a fülrõl, ami esetleg azt hall bele, amit szeretne...
Illiona 2017 márc. 21. - 21:41:48
(226961/239045)
Jó, tényleg összekevertem õket.
Lehet hogy ugyanaz a plasztikai sebészük?
Közben elfelejtett formát cserélni?
Lehet, hogy akkor nem is Csillagfiú miatt hagytam el Inchonban a fényképezõgépemet?
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:16:02 8/10
(226960/239045)
All About My Romance

Az idõs Cupido még szakirodalommal is felkészül, hogy fõnök barátjának segítsen a szerelemben....

KÉP: - felirat - a Szakirodalom!:)))))) Hééé, kéretik nem lenyúlni!!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:13:30 8/10
(226959/239045)
All About My Romance

Tegnap szóba kerültek az angyalszárnyak... nos, a sorozatban is elkél a szerelmeseknek egy kis segítség... Cupido ezúttal a férfi egyik idõs munkatársa


KÉP: a szerelemben sem árt egy kis taktika, miként a politikában... jókor, jó helyen kell "kiszivárogtatni" némi hamis infot!:)))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:08:37 8/10
(226958/239045)
All About My Romance



KÉP: ... az Alkotmány-altató ... - végre lefejeli az asztalt!:))))))))))))))

Hmm, kedves hajnalig sorozatnézõ libaglyok,ismerõs!:)))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:06:51 8/10
(226957/239045)
All About My Romance


KÉP: ... az Alkotmány-altató ... - felirat - tényleg nehéz visszaaludni, az álmosság csak a 46.cikkelynél jelentkezik....
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:05:05 8/10
(226956/239045)
All About My Romance

KÉP: ... az Alkotmány-altató ... - felirat - kéretik a 10. cikkelyt nem csak Koreában komolyan venni!

Mondjuk nehezen tudom összeegyeztetni azokkal a sorozatjelenetekkel, amikor Gazdagné elvárja az elárusítólánytól, hogy megalázkodjék elõtte, vagy ahogy a fõnök a beosztottját rugdossa...de tudjuk a koreai demokrácia sajátos....
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 21:01:21 8/10
(226955/239045)
All About My Romance

Egy ilyen álomból felriadva hogyan próbál egy Képviselõnõ ismét elaludni? Óh,nem bárányokat számlálgat, stílusosan az Alkotmány cikkelyeit kezdi sorolni.....

KÉP: ... az Alkotmány-altató ... - felirat
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 20:57:13 8/10
(226954/239045)
All About My Romance

A Képviselõnõ is nehezen szembesül az újfajta érzelmekkel... próbálja letagadni õket a férfi és önmaga elõtt egyaránt.... DE

KÉP: álomból felriadva .... hmmm, azért a test igenis jelzi egészséges igényeit... lám, a fotó mégsem maradt hatástalan teljesen!:)))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 20:52:20 8/10
(226953/239045)
All About My Romance

Parlamenti Rómeo és Júliánk kapcsolata nem szerelem elsõ látásra, sõt, roppant kínos... aztán még kínosabb, de lassan az érzelmek kezdenek változni....

A férfi a többségi párt tagja, akinek már elege van az egész politikai cirkuszból, szeretne kiszállni... ekkor robban be az életébe a kisebbségi párt képviselõnõje, aki még harcosan elkötelezett, aki számára a politikai szerepvállalás egyben küldetés a társadalmi bajok megoldására, buzog benne a jobbító szándék....

KÉP: -felirat - az egyik legõsibb dilemma.... õ sem szirmot tépeget, miként a Goblinban Sunny (soyus üveg... 7 pohár), hanem az ital mellé adott nasi szemeivel csinálja a klasszikus kiszámolót.... ha nem jól jön ki, akkor egyszerûen kipöcköli a tálkából!:))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 20:36:37 8/10
(226952/239045)
All About My Romance

Még reggel kezdtem róla mesélni, de aztán közbejött gaya... s mint tudjuk, az nagy úr.... így aztán most folytatnám a reggel megkezdett gondolatot...

Igen, kerestem egy vígjátékot, mert a krimi és a Saimdang után végre minden szenvedés és szenvelgés nélkül akartam egy jót nevetni.... és bizony bár megértem Saimdangot, de azért igenis jó nézni egy olyan romantikus kapcsolatot, ami kevésbé elfojtott, annyira megkötött a társadalmi konvenciók és a történelmi hagyomány által.

Na, ez végre egy egészséges férfi-nõ kapcsolat, persze nem bonyodalmaktól mentes, de a saját korunkban (2013) játszódva közelebb is áll hozzánk....

Ha vki holmi szépségeSSH férfi fõszereplõre és jóvágású "másodvirágokra" vágyik, akkor bele se fogjon. Mert azok nem itt teremnek!:)))))))))))

Bizony slágergyanús andalító dalok sem festik alá a jeleneteket, viszont a humort felerõsítik a zenei effektek, játékos dallamrészek...

És végre nem bosszankodunk a politikusokon, hanem jóízûen tudunk rajtuk nevetni, felszabadultan....

Mielõtt a sorozatba vágtam volna, beleolvastam a külföldi véleményekbe... A sorozat Koreában kis nézettséggel és tetszéssel futott le, de úgy tûnik, a világ más pontjain a nézõk jobban a szívükbe zárták.... Többnyire a fõszereplõk játékát emelték ki, a köztük lévõ összhangot és kémiát.... és a fõszereplõ férfi mosolyát....

KÉP: All About My Romance - a fõszereplõk és az a bizonyos mosoly!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 20:12:43 8/10
(226951/239045)
Ez nagyon jó!:))))))))))) Még egyszer megnéztem, a "poén" ismertében már teljesen másként értelmeztem a testbeszédet!:)))))))))))))))

Egy apró módosítás.... nem a Csillagfiú, hanem Seo In-Guk az éjszakába elkeseredetten autózó fiú....

KÉP: Seo In-Guk - videó és egy fotóját összekapcsoltam...
10/10
Ljerk 2017 márc. 21. - 19:18:34 10/10
(226950/239045)
Én sem vagyok Tamana szakértõ.

Amit kivettem belõle, hogy nemcsak a neveket nézték, hanem hogy mikor keletkeztek, azaz mennyire régiek - vízfolyást, kutat, hegyet, települést jelölnek-e és hogy vannak párban.

"Kolumbiában 7 TAMANA név is van (5 falu, 1 hegy, 1 patak) és a TAMANA pataknak éppen a PALÁNKA patak a társa", Bácskában PALÁNKA település mellett fekszik TAMANA, most már csak 1 házas volt község.
"Rövidesen megtudtam azt is, hogy nálunk Zalában, KÁMA-HÁZI patak és KU-KU-LÓ nádas - rét is található. Ugyanaz a KUKU-LÓ dûlõ Vas és Szatmár megyében is létezik, emellett KU-KU-LÓ folyó van JÁVA szigetén, míg KÜ-KÜL-LÕ Erdélyben folyó."

Legjobban a csendes-óceániai szigetek lehetnek érdekesek, hiszen ott az 17-1800-as évekig nem járt senki - és a szigeteket ataiszi leszármazottak, így többek közt a késõbbi hun törzsszövetség népesítette be (Suva telepesei innen jutottak el Peruba).

De jó, hogy rákérdeztél - mert újabb bizonyíték lett belõle. :)

Új-Guinea keleti részén 10.000 BC (!!!!) környékén megjelent egy teljesen elõzmény nélküli öntözéses mezõgazdasági kultúra, ugyanakkor jelent meg Észak-Kínában és Mezopotámia-Fõnicia térségében is - ezek voltak a világ elsõ ismert mezõgazdasági kultúrái.
Kuk site az UNESCO világörökség része - http://whc.unesco.org/en/list/887
Tamana térkép errõl a helyrõl (egy nagyon körülhatárolt terület, pontosan Kuk térségében) :)
Illiona 2017 márc. 21. - 18:42:04
(226949/239045)
ma találtam ezt a videót, el is mentettem az "egy dal egy történet" mappámba.

A csillagfiú szerepel benne!!!, és nagyon érdekes kis történetecske:
A fiú fájdalma, hogy hagyta hogy férjhez menjen máshoz - a barátjához- az a kis édes, folyton kedveskedõ, cirógató, odabujós, arcát csipkedõ nõi!

Szinte érezzük a kétségbeesését, ahogy száguldozik a az autójával:
Az utolsó pillanatig nézni kell, ott a csattanó!!!!3 perc 45 másodperc!

https://www.youtube.com/watch?v=PdUiCJnRptk

Kép: csak ugy a netrõl, semmi köze a videóhoz
Illiona 2017 márc. 21. - 17:52:08
(226948/239045)
A jelenben eldönti már az, hogy a levélben a nõ irta, hogy szereti!
ha pedig szereti, akármilyen is, akkor az anyját is szereti, vagyis marad ott bébicsõsznek.

Már nem azért, de ez a vallomás azért meglepett. Semmi nem utalt arra, hogy még mindig szerelmes lenne.
Nem tépázták meg a nagy szerelmét a férj kialakult botránya, a szegénység, a bizalomvesztés... ???
Igy már érthetõ, hogy miért nem alakul semmi érzelmileg körülötte.

A király, hogy a multban segitené õket, hát erre az özvegy királynétól függetlenül a jelen ad választ:
Hiszen amilyen itt az ember, olyan volt a multban is.
Vagyis mindkét helyen vereségeket szenvednek, a multban a király fordul ellenük, itt pedig az anyós árulja el.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 15:50:35 8/10
(226947/239045)
A múlt részben az elején volt egy kicsi a jelenbõl, de aztán a múlt uralta a további vetítési idõt... Vajon most milyen lesz majd az arány?

Hercegünknek sikerül a Király bizalmát visszanyernie? Vagy az Özvegy Ágyas akciózik újfent? Saimdang mennyire jut a korjói papír vers-rejtvényének megoldásában? Sajnos legfõbb szakemberét, a Sebesnyakú nagyapót már elveszítette... És ugyebár SSH figyelmeztette, hogy a kész papírra fessen is. Vajon mi lesz ez a festmény

Természetesen ezzel párhuzamban folyik majd Miniszteréknél is a rejtvényfejtés. Valószínûleg egy komoly teamnek adja ki, míg Saimdang természetesen egyedül, csak saját kútfõ.... aztán persze borítékolható, hogy ki talál elõbb rá a helyes megoldásra.

Talán a drámaiság fokozásaként Boszi elõbb viszi a papírt, de a késve érkezõ Saimdangén a csodás festmény majd eldönti a versenyt... elismerést arat...

A jelenhez kaptunk kevesebb támpontot, hiszen egyelõre úgy döntöttek, hogy az eredet Gyémánt-hegy festményt még nem tárják a nyilvánosság elé. A gitártokban ugyan kicsempészték, de kellene egy új rejtekhely mind a festménynek, mint a restauráló mûhelykéjüknek. Hiszen a bárt már a Professzor tudja...

Vajon milyen lesz Saimdang anyósa? A jelenben kezd egyre normálisabb lenni...
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 21. - 15:14:48 8/10
(226946/239045)
Nagyon érdekes információkat tartalmaztak az írások.

"így vette hát kezdetét a világméretû TAMANA kutatás, amelynek keretében 190 ország névtárain keresztül haladva (egy-­egy ország átlagosan 40000 nevet tartalmaz) mintegy 7600, 3-4-5-6 magánhangzós, 2-3 önálló névelembõl álló földrajzi - névképlet gyûlt össze, melyek azonos szerkezeti felépítése mind megtalálhatók a Kárpátok alatt is"

Engedtessék meg, hogy kérdezzek... Kérdezzek, mert nem vagyok sem nyelvész, sem statisztikus...

Ha jól számolom, akkor 190 ország, és országonként 40 ezres névtár... az összesen 7 millió 600 ezer név! Ehhez képest 7600 nekem nem tûnik olyan soknak. Ez nem olyan, mintha minden ezredik szónál lenne egyezés?... No, és a többi 999 szó? Azokkal mi van?

De fordítsuk meg a dolgot!
Csak Magyarország bizonyos névtárát vegyük számba... ez ugyebár az átlaggal számolva 40 ezer lenne...
- Vajon etimológiáját tekintve milyen eredményre jutnánk? Hány lenne belõle más eredetû? És annak fényében akkor vajon milyen következtetéseket kéne levonnunk?

Elnézést, nem az új utak ellenzõje vagyok, csak amolyan óvatos duhaj. Jobb szeretem, ha vmit több oldalról járnak körül és minél obkjektivebb bizonyítékokat hoznak fel az igazolásra...