Illiona 2017 márc. 20. - 12:48:30
(226905/239045)
Már volt a múlt héten szó a Strong Woman kapcsán, hogy a fõszereplõ fiúk vállalták középiskolás lányok hazakisérését.
Most megvan ennek "szolgáltatásnak" a magyar nyelvre leforditott verziója, nagyon érdekes.
Lapishuné a köszönet!

http://a-pop.eu/adas.php?id=658
10/10
Ljerk 2017 márc. 20. - 09:35:06 10/10
(226904/239045)
:)
Illiona 2017 márc. 20. - 09:30:28
(226903/239045)
Father is Strange

másnap azután visszamegy a fiú, eltökélten, és csak ugy a szemébe mondja az öregnek: "fiad vagyok".

És itt a vége az epizódnak, 6 napig semmi, !!!

egy ismertetõ róla:
http://asianwiki.com/My_Father_is_Strange
Illiona 2017 márc. 20. - 09:11:09
(226902/239045)
Father is Strange

az elõzõ képen: hajmosás vizszünet idején.

ezen a képen: Elõször tétova a fiú, nem is tudja hogy kezdje.
Az elsõ látogatáskor meg is futamodik.
Illiona 2017 márc. 20. - 08:21:34
(226901/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Nem akartam a tegnapi nagy pörgést megszakitani, de egy uj 50 részes sorozat kezdõdött el, Father is Strange cimmel és nagyon jó!

Maga a történet egy 4 gyerekes család mindennapjaival indul, az apának étterme van, olyan kis kifõzde, az anya (a Saimdangban az anyós) csak kárál egész nap, a fiú szakvizsgára készül, a kisebb lány középiskolás, és randizik ezerrel, a legnagyobb lány viszont már kész ügyvéd.

Közben egy másik családban (gazdagéknál) is zajlik az élet, van egy sztár fiú, mindenféle sztárallürökkel együtt.
Ez a sztár kap egy szerepek, és a karakter megformálásához szükség lenne arra, hogy átérezze az apával kapcsolatos problémákat, de neki pont nincs.
És próbálja megkeresni, és akit talál, az ebben a másik családban lévõ apa.
És beállit hozzá, egy üveg itallal, és közli, hogy õ az apja.
Na azt az elképedést!
Most eddig 6 rész ment le, az elsõ részek olyan felvezetõl voltak, kicsit érdektelenek is, de most ez az utolsó két résszel beindulnak az események.
Kint 30 % körüli nézettséggel megy, ami nagyon jónak mondható.
http://www.hancinema.net/father-is-strange-about-to-cross-30percent-104188.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
10/10
offtopic
kimbin01 2017 márc. 20. - 05:45:41 10/10
(226900/239045)
Úgy látom nem töröltem még ki a csipát a szemembõl, én is írtam néhány ökörséget!A lényeg, hogy értitek.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 márc. 20. - 05:44:15 10/10
(226899/239045)
Sziasztok! Már megint hétfõ!

Jumonghz annyit, hogy egyetlenegy árva csók nem csattant el a filmben, SIG-et a Kingdom of tehe winndsben láthattuk egy rövid pillanatig
ilyen jelenetben, és 9 hónap múlva meg is lett az eredménye annak a csóknak Hodong képében.

Ma tortúra,fél nap ülésezés az Orvos Orvosovics Orvosovnál. Majjövök! Addig hagyok itt egy kis kávét a hétfõ örömére!
10/10
Ljerk 2017 márc. 20. - 03:47:23 10/10
(226898/239045)
Hadóhaj ? Ki írta ezt a hülyeséget ? :)
10/10
Ljerk 2017 márc. 20. - 03:38:15 10/10
(226897/239045)
Mert Ungika megbocsátott nekünk (az alternatív krónika szerint) és inkább fiának Kubiláj nagykánnak tervét támogatta: Kína teljes meghódítását (Kubiláj a Jüan birodalom megalapítója - Empress Ki), hogy innen jussanak át Amerikába Kuszkó és Suva leszármazottaihoz, de az isteni szél (kamikaze - tájfun) szétszórta kétszer is Kubiláj hadóhaját Japán felé.

"Az Aranybulla közreadásának bonyodalmai között Ung leányát, Andrási Katalin unokatestvérét, a tûzrõl pattant Ungikát küldték el Karakórumba, míg a négy kísérõ sámán-bát-táltos csoportban mindenféle nembéliekbõl képviselve voltak. Ungikát a beavatottak képzésérõl nem engedték haza, mivel rangelsõként végezett és Temü-dzsin, azaz Csingisz kán legkisebb fiához ment feleségül, s férje, Toluj ragaszkodott ahhoz, hogy Ungika vele együtt Karakórum irányító központjában dolgozzon. Toluj¬nak a mongolosan Szojorgaktaninak hívott Ungikától öt fia és három leánya született, mivel Ungika a nyolcas szaporodási elvet vallotta. A nagy mongol gyors-szekér járat segítségével kedves nénikéjével, Turcsi aranyasszonnyal állandó levelezésben állott. Ungika leveleibõl tudta meg a magyar király kancelláriája, hogyan áll a mongolok vi¬láguralmi törekvése."
---------------------
Ezek meg wikis adatok (apját valójában nem ismeri a wiki), õ is Empress Kihez hasonló személyiség lehetett, csak a mongolok felívelõ korszakában:
- https://en.wikipedia.org/wiki/Sorghaghtani_Beki

Keresztény (uruk-mani vallású) anyakirálynõ volt (egyben sámánvégzettségû - azaz tudta, hogy a Föld gömbölû), holttestét templomban temették el, õ volt a mongol birodalom második vezérlõ szelleme.
------------------------------------------------------
Az alternatív krónika azt állítja, hogy a honfoglaló magyarság egy része nem pogány (azaz a Tórem sámánhit követõje volt) volt, hanem az uruk-mani (Jézus eredeti tanításait és más vallások tanait is egybeolvasztó) hitet vallotta. Ungika is uruk-mani hívõ volt, csak a pápaság és az ortodox egyház is ki akarja irtani ennek az egyháznak a létét is, ugyanis ez a vallás volt a legtöbb európai eretnek vallás alapja.
Mani próféta és vallása:
https://en.wikipedia.org/wiki/Manichaeism
(a képanyagban látszanak a Jüan dinasztiában készült Mani -val kapcsolatos mûalkotások)
10/10
Ljerk 2017 márc. 20. - 00:52:20 10/10
(226896/239045)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_%C3%81rp%C3%A1d-h%C3%A1z_csal%C3%A1df%C3%A1ja

Kivétel nélkül mindegyik Árpád-házi királyunknak külföldi felesége volt!

Velük jöttek mindenféle rokonok, meg lézengõ ritterek (Bánk Bán Bíberachja például), sokuknak lett adományozva földbirtok. Tiborc panasza - az idegen fõurak a birtokukon lenézik és szolgaként tartják a magyar népet. Gertrudist egyébként állítólag (ez is alternatív történelem) a Pilis szent helyeire (itt õrizték 600 évig a Hun Törzsszövetség iratait) való belépés miatt ölték meg.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 20. - 00:28:17 8/10
(226895/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 20. - 00:17:02 10/10
(226894/239045)
Semmi gond, meg tudlak érteni. :)))

Viszont most elhaladok, muszáj megnéznem a Saimdang 16. részét.
Márcsak azért is, hogy megállapítsam, Saimdang elég szakszerûen ápolgatta-e a Hercegünket. :)))))))

NyugodalmaSSH jó éjszakát és szépségeSSH álmokat kívánok Mindenkinek!
:)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 20. - 00:06:36 10/10
(226893/239045)
EAST OF EDEN vs. GIANT
(edimir, ez elsõsorban Neked szóló válasz, de most nem kerestem vissza konkrét bejegyzést)

Elõször azt írtad, hogy az EOE-ben minden klappolt, pl. a zenei aláfestés is...
Aztán újrakezdted a Giant-ot, hasonlítgattad - jogosan, hiszen ugyanaz a korszak -, majd eljutottál odáig, hogy Lee DongChul önfeláldozása a családjáért szinte már-már felesleges, érthetetlen, értelmetlen volt, mert pl. a Giant-ban a testvérek megosztották a szerepeket, segítették egymást a bosszúban.
Bocs, hogy nem pontosan idézlek, ezek inkább csak az én benyomásaim a korábbi bejegyzéseiddel kapcsolatban.

Ami engem illet, egyáltalán nem láttam a Giant-ot, de mindenképpen tervbe vettem, mert érdekel a korszak, az a hihetetlen fejlõdés, amin Korea néhány évtized alatt keresztülment. Pont ezért tetszik a Gangnam Blues/Gangnam1970 is, mivel szintén ezt a korrupcióval terhelt korszakot ábrázolja.
De a Giant elsõsorban a nagy építkezésekrõl szól, de azért kell a testvérpár, a családi ellenség, a bosszú, hogy egy évtizedeket átívelõ sorozatban történjen is valami (gondolom én legalábbis, leegyszerûsítve).
Ezzel szemben az EOE nem véletlenül "plagizálta" Steinbeck regényének címét, sõt alapsztoriját, míg Steinbeck pedig a bibliai õstörténetet, Káin és Ábel meséjét "vette kölcsön".
Itt pontosan az élet bugyraiban bolyongó emberi lélek esendõsége a fõszereplõ, a bûnös és bûntelen lelkek küzdenek meg egymással saját értékrendjük szerint. Itt csak "háttér" a korszak, de mégis fontos szereplõ, hiszen az adott kor változó követelményeihez is tudni kell alkalmazkodni, sokszor éppen a túlélés érdekében...
Talán ezt is meg kellene nézned majd még egyszer, valamikor, leülepedve újra felkavarodni... :))))

(Jól elszórakoztattam magam azzal, hogy egyforma méretû képeket keressek, amiket aztán jól egyesíthetek, erre egyszercsak szembejött ez a kép, úgyhogy ezek szerint másnak is eszébe jutott a párhuzam. Bár én egymás alá raktam volna a képeket... :))
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 19. - 23:18:14 8/10
(226892/239045)
Elnézést, de végre lejött az új rész a sorozatomhoz... és elmentem megnézni....

A saját 50 ezres címletû bankómmal még várnék... tetszik a Kovács Margit, mert képzõmûvész eddig még nem volt forintos bankjegyen... és a hátlapon egy alkotásával...nos, így sok jelentés tudna magába sûríteni...
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 19. - 23:10:42 10/10
(226891/239045)
Valószínûleg hiányosak és felületesek a történelmi ismereteim, de ha Batu kán a kun küldöttek lemészárlása miatt akarta kiirtani a magyarságot, akkor a tatárjárás után IV. Béla hogyan tudta a kunokat be-/letelepíteni a Tiszántúlra a megfogyatkozott magyarság pótlására?
Vagy nincs összefüggés? :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 19. - 23:05:15 10/10
(226890/239045)
Köszi az ajánlót, bár ehhez akkor biztos nem ártana egy rendes magyar felirat.

Edimir meg jól feltette nekünk a kérdést, aztán a saját válasza nélkül eltûnt... :))))
Illiona 2017 márc. 19. - 22:31:11
(226889/239045)
"idegen ajkú fõurak"
A többit értem!
A nagy mongolimádatban mindig zavart a tatárjárás, és akkor hozzá is olvasgattam.
Na persze nem ennyire tudományosan.
Végül arra jutottam, hogy mi voltunk a gyengék.
Illiona 2017 márc. 19. - 22:26:47
(226888/239045)
a Sirius mindössze 4 részes, googleezott magyarral néztem, de elég zavaros volt emiatt, nem nagyon jó az angolja sem.
De simán letölthetõ az Avistáról, angol felirattal együtt!

egy nagyon izgalmas minisorozat egy ikerpárról, akiknek csak az ujjlenyomata nem egyforma.
Az egyiket megverik, valamelyik bosszút áll érte, (egy rosszfiúval kevesebb egybõl.)
Valamelyik iker börtönbe megy emiatt, a másik éjjel nappal tanul és a drogkereskedõk ellen harcol vezetõként a rendõrségnél.
Azután kiszabadul az egyik, sikert sikerrhalmoz a másik.
Ez csak a felvezetõ! Tulajdonképpen ami ekkor kezdõdik az valami nagy futás az idõvel! Egyszuszra néztem meg a 4 részt!
Korrupció mindenhol, beépitett ügynök barátnõ, titkok, árulás, gyilkosság, az anya halála, közben azt sem tudod épp melyik iker melyik, a sok visszacsatolt sztori miatt csak kapkodod a fejed!
És a végkifejlet! nagyon izgalmas!
Egy nagyon tehetséges fiatal szinész játsza a két fitalembert, embertelen, ahogy megoldja! Seo Jun Young ????
Mindenképp ujra fogom nézni, mert sok részlet nem világos, itt idõveszteséget jelent a szöveget is olvasni!
http://asianwiki.com/Sirius_-_Korean_Drama
Kép: a fõszereplõ
Illiona 2017 márc. 19. - 22:13:19
(226887/239045)
igen, de egy pénz sok évre van, nem amortizálódik le egy (pár) év alatt :))))))
vagyis hogy kinek van évfordulója, az nagyon nem számit.
Viszont Zrinyi Ilonát mindenki ismeri.
Nagyreményû, ismert nemesi csalás sarja.
Megtette a magyarságért, ami egy nõtõl elvárt volt.

Fiatalabb férfi (jóval fiatalabb) volt a férje....
Vagyis a mai trendeknek mindenképpen megfelel!!!

Zrinyi Miklósnak meg üzenjük innem a XXI. század elejérõl, hogy itt is gyõzött az emancipáció, Fogadja el nõrokona sikerét, legfeljebb csak kisebb cimletekre pályázhat, Szigeti Veszedelem ide, latinul beszélõ vadkan oda!
:)))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 márc. 19. - 22:09:41 10/10
(226886/239045)
Annyi mindent néztek, én meg csak a Saimdanggal próbálom utolérni magam.
De ha ez Neked ennyire bejön, akkor lehet hogy felkerül a megnézendõk listájára... :)
Úgy látom, 2013-as és csak 4 részes. Van magyar felirat is vagy guglissal nézed?