8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 20:21:06 8/10
(226205/239045)
Csak nyugodtan "kotyogj bele", itt szabadon lehet!:)

Azt hiszem Illiona arra akar utalni, hogy igen, valóban leforgatták már régebben a sorozatot, csak az a kérdés, hogy az idõközben bekövetkezett politikai változás miatt vajon az eredetileg leforgatott részeket változtatás nélkül adják-e le, avagy kicsit átalakítják, átdolgozzák, hogy ne legyen akkora az "áthallás" a valós kényes politikai helyzet és a sorozat "jelenben" játszódó jelenetei között?

Mert szándékolatlanul is nagyon beletrafáltak. A sorozatban látunk egy galériatulajdonos nõt, aki kulturális miniszter akar lenni, a Gyémánt-hegy festménnyel akarja ezt végigvinni, ezért is kell a mûvészettörténészt eltüntetni a színrõl a kétkedõ hangvételével... A galériatulajdonos nõt eléggé gátlástalannak ábrázolják, aki bárkin képes átgázolni a célja érdekében, ráadásul a férje a festményre rögtön hitelt is felvesz... Valószínûleg látjuk majd, hogy a nõ eléri a célját, azaz kulturális miniszterségig jut. De mivel a sorozatban igazságot kell szolgáltatni, így aztán a sorozat végére garantált, hogy jön számára a csúfos bukás... Ez lenne valószínûleg az eredeti forgatókönyvben... de vajon ezt merik most így egy az egyben le is adni? Vagy inkább a galériatulajdonos nõ jeleneteit próbálják utólag átszerkeszteni, netán megnyirbálni, hogy tompítsák az élét a dolognak...


És ebben a feltevésben lehet némi ráció... És ez is lehet egyfajta magyarázat, hogy most már részek óta miért ilyen felborult az arány jelen és múlt között a sorozatban, holott korábban a kettõ tökéletes szinkronban ment részrõl részre az elején....
Illiona 2017 márc. 01. - 19:34:37
(226204/239045)
Szia!
Igen, ezt én is olvastam. Már régóta jöttek forgatási képek Song Seung Hun-ról, több mint 1 éve.

De most megbillentem, hogy vajon mennyire szól bele a napi politikai események a filmbe.
Hiszen az itteni filmbeli fõnökasszony MINDENKÉPPEN kulturális miniszter akar lenni, nem tudom, a továbbiakban mi lesz a sorsa, lehet hogy sikerül is neki.
De a valóságban is nõ volt ott a kulturális miniszter, aki tavaly decemberben megbukott, miután az elnökasszony lemondott () igy megszünt a védettsége, és 2-3 hét mulva õt is elvitték.
Akkor derültek ki ezek a listák, edimir már keresi is õket.

Ez csak az én feltételezésem, hogy egyszer már tolták a vetitést, októberrõl januárra, azután meg már 4 rész óta nem adtak le a jelenbõl származó jeleneteket.
Számomra az influenza is elfogadható lett volna, de igazad van, ezeket már korábban leforgatták.

Az, hogy eleve a forgatókönyvet igy irták meg anno, és nem is változtattak rajta, nos egy kicsit olyan pongyola lenne.
Elhúzzák az idõt ott a multban, minden részben csak valami történik, de az egész epizód olyan kitöltetlen.
A jelenben már 4 rész óta nem járunk, már el is felejtettem, hogy ki hol tart.
Most tényleg nem tudom mit is gondoljak errõl az egészrõl.
10/10
risu99 2017 márc. 01. - 19:16:31 10/10
(226203/239045)
Szia,
elnézést hogy "belekotyogok". De egy másik sorozat kapcsán olvastam, hogy a Saimdang elõre leforgatott film volt. 2015. augusztus 10-tõl 2016. június 4-ig forgatták és eredetileg októbertõl vetítették volna.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 19:07:45 8/10
(226202/239045)
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 17:25:39 8/10
(226201/239045)
Saimdang

A csoda csemete csodálatos hisztije 2.

Azt hiszem ez volt nálam a negatív csúcs!:(((( És minden felnõtt némán hallgatja!!!!! Hol marad Saimdang fantasztikus méltósága, határozottsága, talpraesettsége... visszavonulót fúj egy ilyen kiskölyök vérlázító hisztijétõl????? Senki sem szól rá, hogy így nem beszélhetsz az édesanyáddal??????????????? Pedig csupa tudós veszi õket körül...

Jó, Saimdang nem akar nyilvánosan jelenetet rendezni, de drága kicsi fiacskájának nem tanította meg korábban, hogy bármilyen valós v. vélt sérelem éri, akkor próbáljon meg magán uralkodni.... másrészt, ha problémája van, akkor azt megbeszéléssel és nem ordibálással kell megoldani?

KÉP. Saimgang - felirat
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 17:12:23 8/10
(226200/239045)
Saimdang

A csoda csemete csodálatos hisztije 1.

Milyen empatikus, milyen remek megfigyelõ?!:(((( És mekkora az önuralma, hogy mások elõtt ordítozni mer az anyjával... ?!:(((((((((((((((((

És tõle kéne beájulnom????????????????????????? Konfuciusz tanítását bezzeg szó szerint képes idézni, de vajon alkalmazza is a való életben??????????????

KÉP: Saimdang - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 17:02:41 8/10
(226199/239045)
Saimdang

Itt pedig azért, amiért már megbecsülik a papírt.... Más egy éjszakán át saját kezûleg készíteni... és más csak úgy megvenni!:))))))))))))

KÉP: Saimdang - felirat -
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 16:59:28 8/10
(226198/239045)
Saimdang

Megvan!:))))))))))) Hazaértem, kivágtam!:)))))))))

KÉP: Saimdang - spórolni a papírral.... ja, kérem, fájós háttal jobban becsüljük!:))))))))))))
Illiona 2017 márc. 01. - 15:57:28
(226197/239045)
ha már kacsintás, akkor hoztam egy Saindangosat!

egyáltalán nem szoktam letölteni képet, amin Lee Young Ae szerepel, most ezt a kacsintósat, de csak ugy Misilesen: "miattad"
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 15:00:46 8/10
(226196/239045)
"Egyetértünk! (ritkán ugyan, de megesik)" !!!!!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jé, és kettõbõl kettõ!:)))))))))))))))))))))))) Ezt muszáj lesz feljegyeznem, a fehér hollónál is ritkább!:))))))))))
Illiona 2017 márc. 01. - 14:12:32
(226195/239045)
Egyetértünk! (ritkán ugyan, de megesik)

Engem is sokkolt szinte az okos gyerek túlzott szereplése, az az egoizmus, ahogy az õ nagy tudományát helyezi mindenki, és minden elébe.
Talán ezért is tudott korának olyan nagy tudósa lenni, mert nem pazarolt energiát a kötelezõ társadalmi formalitásokra.
És nem véletlen az az örömtelen, kemény arc sem, az 5000 Wonoson!

és az özvegy királyné esetében is egyetértek.
Túlzott az a barátságosság, amivel körbeveszik, és tiszteletnek nyoma sincs, csak barátságosság.
Ott amikor a gyerekek körbeugralják, még a háta mögé is lépnek, ott az már nekem is sok volt.

Biztosan lesz még szerepe ennek az idõs hölgynek is.
Végül is nagyon elzárkózva él, de valahol lehetnek neki is hivei, akik figyelnek rá.

Még 2 óra van ujabb részig!!!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 13:54:34 8/10
(226194/239045)
Akire még kíváncsi vagyok, az a Kegyvesztett Királyné... vajon milyen kihatása lesz a késõbbiekben ennek a kapcsolatnak?

Mondjuk itt is meglepõdtem... A gyerekeket az anyjuknak kell figyelmeztetnie, hogy köszönjenek ... jó, szellemnek hitték, féltek tõle, de azért a szellemtõl kapott aszalt szilvát minden fenntartás nélkül befalták korábban, akkor nem zavarta õket a "szellem" dolog....

Más, ugyan "kegyvesztett" királyné, de azért nem viszik túlzásba se a gyerekek, se Saimdang a meghajlást, még ha a gyerekek nem is fogják fel, hogy ki õ, az anyjuknak illene jó példával elõl járnia, hogy a gyerekek az anyjuk viselkedését látva helyére tudják tenni a dolgot. Még ha rangját is veszítette, de Saimdangnál idõsebb hölgyrõl van szó, én bizony a helyében egy mélyebb meghajlással azt is jelezném, hogy balsors csapása mit sem von le szememben a személy iránti tiszteletembõl.
Ugyebár a király teste érinthetetlen egy egyszerû halandó számára, szerintem a királyi feleségek kezét se lehetett csak úgy lapogatni... itt viszont a kegyvesztett királyné kezét úgy szorongatja Saimdang, mintha bizalmas barátosnék lennének. Szerintem túl bizalmaskodó a mozdulat...


Tudom, én vagyok túl merev, Saimdang pedig a szabad szellem.... és igen, a kákán is keresem a csomót..., de akkor is zavar! Zavar, mert abban a korban ez a társas érintkezés minimuma volt
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 12:29:52 8/10
(226193/239045)
Nálam az, aki kiverte a biztosítékot, az a csodagyerek csemete volt a hisztijével, hogy nem akar hazamenni és az anyját is megtagadja. Nem vagyok az agresszió híve, a saját fiaim úgy neveltem fel, hogy a nagyobbik popsijára vertem rá egyszer, amikor másfél évesen elengedte a kezem, és egyedül akart átfutni a zebrán.

De itt bizony viszketett a tenyerem... Micsoda neveletlen, pofátlan önzõ kis dög... Õ, aki annyit olvassa a lelket nemesítõ példázatokat és mondásokat... Pont õ, aki az elõzõ hercegi leckénél az anyját nevezi meg, mint számára a legnagyobb embert.... És aztán pár nap múltán képes ugyanezt az anyát megtagadni!!

Nem érdekel, hogy milyen csalódott volt a verseny miatt, nem érdekel, hogy késõbb miket mesél az eredeti céljáról a Hercegnek, hogy csak azért szeretne kiemelkedni, hogy így késõbb a családjának segíthessen... Nem érdekel! Ez az állítólagos jószándék sem menti fel a minõsíthetetlen viselkedése vétke alól.

Hiszen õ maga is látja, hogy az anyja fizikailag rosszul van, ki kell mennie a versenyrõl. Ám drágalátos fiacskája nem megy utána, hogy jobban van-e az anyja... óh, nem, nem érdekli, csak és kizárólag a verseny izgatja, a verse, meg az, hogyha nincs az anyja, hát majd õ rajzol hozzá. De már láttuk korábban is ezt az egoista hozzáállást, amikor a kistestvérére kellett vigyáznia... azzal se törõdött


Nekem ne jöjjenek az "érzékenységével", amikor az anyja a betevõ falatért szakítja meg magát a munkában, akkor azt illene a csemetének is belátnia, hogy bizony elfelejtõdhet egy ígéret, ez nem az érdektelenség miatt van, hogy nem figyelne a fia dolgaira, hanem egyszerûen a megélhetési gondok foglalják le az anya gondolatait...
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 11:59:25 8/10
(226192/239045)
Hát igen, nem az a tipikus "szakmunkás", bár ne ítéljünk elsõre, ki tudja, hogy ki mit csinált, mielõtt hajléktalan lett? Elvégre a beteg "nagyapa" épp papírkészítõ volt, de mondjuk az eperfa forgácsok áztatása, vakargatása, mozsárban törése sem igényel különösebb felkészültséget, csak némi kézügyességet, ill. erõt.

Kicsit elsõre meredeknek tûnik az alkalmazásuk, de a szükség nagy úr... azért Saimdang is Istent kísértett az 5 napos határidõ vállalásával!
Illiona 2017 márc. 01. - 11:06:22
(226191/239045)
Nahát, az a rongyos bagázs, mint jól képzett "szakmunkások"!
ez azért valamiféle propaganda csak!
én legalábbis ezt azért már nem veszem be.

Néha olyan túlzásokkal is élnek, ami miatt hiteltelen az egész jelenet.
Erre is igaz, hogy a kevesebb több lenne!
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 10:51:53 8/10
(226190/239045)
Találgatás

Fõként azért, mert a papírgyártással képbe kerültek a helyi hajléktalanok... Márpedig ott a nagybeteg "nagyapa" vszínûleg a "vágásos nyakú" túlélõ lehet a 20 évvel korábbi mészárlásból... jól jön majd szemtanúként a késõbbiekben...
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 10:44:00 8/10
(226189/239045)
"Mert a valóságban is Dél-Korea Kuturális Minisztere kénytelen volt lemondani (ráadásul nõ volt!!!!!!!) most decemberben, mert bizonyitani tudták, hogy léteztek listák, hogy mit lehet és mit nem.
Ezután került egy csomó titkos tiltólistán lévõ alkotás nyilvános bemutatása."

Azért ez gáz, hogy 2016-ban még létezett ilyen!!!! Kíváncsi lennék, hogy miért kerülhetett vmi tiltó listára, ill. mely sorozatok/filmek kerültek bemutatásra, amik a botránynak köszönhetik, hogy mégis bemutatásra kerülhettek.
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 10:34:35 8/10
(226188/239045)
Találgatás

"De ott van a fiatal, kinaiul jól beszélõ jóképû segitõ, ott is lehetne már valami kis romantika!
Bár Seo Yi Joon még férjnél van, meg együtt lakik azzal a förtelmes anyósával, kérdés hogy meddig. Mert kétségtelen, hogy a gyereknek találni sem lehetne jobb dajkát, mint egy ráérõs nagymama, de amugy meg õ mégiscsak a férjet kénytelen képviselni, mindig mindenbe belelát, beleszól, belenéz.

A fiú meg igaz hogy nagyon fiatal, talán 10-15 évvel idõsebb a nõ, de láttunk már ilyet nem is egyet, hogy átlépnek ekkora korkülönbségen.

Fõleg, ha az a multban gyökerezõ, elõzõ életekbõl hozott elvarratlan szál!!!"

Ezen már én is gondolkodtam. A múltban semmiképp se jöhetnek össze, tehát csak a jelenben van esélyük... és igen, csak így, ilyen korkülönbséges kapcsolatban.

Bár még egyikük sem látja a másikban a férfit, ill. a nõt, de ott van még 20 rész.... és vmi ilyesminek kell történnie, hogy az egykori szerelem beteljesüljön legalább a jelenben... elvégre hány sorozatban vigasztalódnak azzal a szerelmesek, hogy majd következõ életükben...
8/10
offtopic
edimir 2017 márc. 01. - 10:21:53 8/10
(226187/239045)
Találgatás

"A csak gyerekgyártásban jeleskedõ ripacs férj most fog jó utra térni, mert lát majd értelmes célt."

Hátttttttttttttt én férjuramban annyira nem vettem észre a változást. Ott a templomban sem erõltette meg magát a tanulással, könnyedén hagyja, hogy a gondolatai csapongjanak, család és étel körül. Szerencsére a szerzetesek azért keményen fogják, de mégis... nem érzem rajta az igazi elszántságot, se azt hogy a változás igazán végbemenne benne, nincs nála olyan megrendülés, ami ide vezetne.... eddig is az asszony oldotta meg a problémáit, és szerintem a jövõben is ráhagyja....
Illiona 2017 márc. 01. - 10:15:58
(226186/239045)
Ha megnézzük, mikor is forgatták a filmet, az õszi események simán követték az itt elhangzottakat - talán ezért is nem kezdték vetiteni. (ezt én csak gondolom)

Mert a valóságban is Dél-Korea Kuturális Minisztere kénytelen volt lemondani (ráadásul nõ volt!!!!!!!) most decemberben, mert bizonyitani tudták, hogy léteztek listák, hogy mit lehet és mit nem.
Ezután került egy csomó titkos tiltólistán lévõ alkotás nyilvános bemutatása.

A miniszterasszonyt le is tartóztatták, vagy akarták.
Épp az õ helyzete jutott eszembe ennél a sorozatban szereplõ mindenárom miniszterségre készülõ nõ esetében is!

Szerintem ez azért Koreában is eszébe jutott pár embernek...

Magáról a botrányról bár sokat cikkeztek, de akkoriban nem annyira érdekelt, ha valaki pontosat akar, azért nézzen utána....